Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Çocuklar için Oyun ve Aktivite Merkezi Açarak Para Kazanmak

Çocuklar için oyun ve aktivite merkezi açarak para kazanmaya ilişkin detayları merak ediyorsanız, doğru yerdesiniz. İşte bilinmesi gerekenler:
Çocuklar için Oyun ve Aktivite Merkezi Açarak Para Kazanmak
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Zamanın değişmesi ile birlikte karşımıza pek çok farklı yatırım alanı ve para kazanma yöntemi çıkıyor. İnsanların ihtiyaçları doğrultusunda ortaya çıkan bu yatırım alanlarından bir tanesi de çocuklara yönelik eğlence ve eğitim yatırımları. Değişen yaşayışlar, çocukların eski zamanlardaki gibi sokağa salınamayışı, ailelerin bilinçlenmesi gibi faktörler neticesinde popüler bir hale gelen bu alan; pek çok girişimcinin de iştahını kabartıyor. Sonuçta çocuklar için açılan kreşler, oyun ve aktivite merkezleri, eğitim merkezleri pek çok çocuklu ailenin sıklıkla ziyaret ettiği mekanların başında geliyor. İşte bu nedenle bugün sizlere çocuklar için oyun ve aktivite merkezi açmaktan bahsedeceğim.

Son zamanların en popüler yatırım alanlarından biri olan çocuk oyun ve aktivite merkezleri, kar oranı yüksek olan işler arasında yer almaktadır. Orta düzeyde sermeye sahibi olan girişimciler için oldukça uygun görünen çocuk oyun ve aktivite merkezleri, maliyetini kısa süre içerisinde çıkarması ve kazancının yüksek olması gibi nedenlerden ötürü pek çok kişinin ilgisini çekmektedir. Özellikle büyük şehirlerde sıklıkla karşımıza çıkan ve birbirinden farklı hizmetlerin sunulduğu çocuk aktivite merkezlerinin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Nitekim girişimciler bu alana gösterilen rağbetin ne kadar arttığını anlamış ve işin kazanç oranlarının yüksekliğini fark etmişlerdir.

Hem kadın hem de erkeğin iş hayatında yer alması, çağımızın insanlar üzerindeki etkileri, ebeveynlerin çocuklarının oynayabilmesi için güvenli yerler araması, ailelerin çocuklarının eğitim, oyun ve sosyalleşme ihtiyaçlarını yeterince karşılayamaması gibi faktörler bu durumda etkili olanlardan bazıları. Sonuçta biz sokaklarda kendi kendimize top oynar, ödevlerimizi kendimiz yapar, okul çağına gelmeden önce eğitim için bir ön hazırlık yapmazdık. Yani çoğumuz bu şekilde büyümüşüzdür. Ama artık devir değişti ve çocuklar da bu değişimden nasiplenenler arasına girdi. Zaman, mekan, hayat şartları, bilgi konusundaki sonsuzluk…

İnsanların ağzından hep duymuyor muyuz “bu çocuklar akıl küpü” tarzındaki lafları. Yeri geliyor 3 yaşında bir çocuğun sorduğu soruyu cevaplandıramıyoruz. Öte yandan artık çiftlerin genellikle tek çocukla yetindiğini ve bu durumda tek çocuk faktörünün de etkili olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü aileler çocuklarının diğer çocuklarla iletişimini güçlendirebilmek için de bu merkezleri tercih ediyor. Uzun lafın kısası, çocuk aktivite merkezlerinin önümüzdeki yıllarda çok daha fazla rağbet göreceğini ve bu alana yapılan yatırımın artacağını söyleyebiliriz. Şu andaki durum üzerine düşünürseniz, zamanımızın bu tahminimi desteklediğini görebilirsiniz. Eğer siz de bu alana yatırım yapmayı düşünüyorsanız, aşağıdaki püf noktalara dikkat ederek çocuk aktivite merkezinizden gayet iyi miktarda kazanç elde edebilirsiniz.

Çocuk Oyun ve Aktivite Merkezi Açarak Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?

Çocuk Oyun ve Aktivite Merkezi Açarak Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?Bu işi yapmaya karar verdiyseniz hangi yöntemi izleyeceğinize karar vererek ilk adımınızı atabilirsiniz. Çünkü çocuk oyun ve aktivite merkezi alanında izleyebileceğiniz 2 farklı yöntem vardır. Bunlardan birincisi, alanında isim yapmış yani markalaşmış firmaların bayiliğini alarak çocuk aktivite merkezi açmak, diğeri ise kendi markanızı oluşturmaktır. Her iki yöntemin de kendine göre avantajları ve dezavantajları olduğunu bilmelisiniz. Örneğin, bayilik aldığınızda ne gibi hizmetler vereceğiniz bellidir. Ya da insanlar o kurumun adını bildiği için size yaklaşımları çok daha farklı olacaktır. Ama kendi markanızı yaratırken tüm detaylarla uğraşmak size kalacaktır. Reklam, hizmetler, personel seçimi, mekan bölgesi gibi… Sonuçta; hangi yöntem sizin için daha mantıklı görünüyorsa, o alana yönelmeli ve yöneleceğiniz alan hakkında daha detaylı araştırma yapmalısınız.

İnceleyebilirsiniz:
Eğlence Sektöründen Para Kazanmak

Çocuk oyun ve aktivite merkezi açarak para kazanmak istiyorsanız, öncelikle bu konu hakkındaki tüm detayları öğrenmiş olmalısınız. Çocuk aktivite merkezi açmak için gereken sermaye, çalıştırılacak personellerin ne gibi niteliklere sahip olması gerektiği, iş yerinizi açmak için gereken belge ve izinler, ne kadar büyük ölçekli bir iş kuracağınız, bölgenizde bulunan rakipler ve çalışma sitilleri gibi soruları tek tek cevaplamanız gerekiyor. Yani öyle “bu iş çok kazançlıymış efendim, bir de ben gireyim” derseniz hüsrana uğramanız kuvvetle muhtemeldir. Çocuk aktivite merkezi açmak, uzaktan çok eğlenceli bir işmiş gibi görünebilir. Ama işin içine girdiğinizde bu işin bilgi, sorumluluk ve beceri gerektiren bir iş olduğunu anlarsınız. Sonuçta çocukların eline bir bebek bir araba verip, iki şarkı söyletmek demek çocuk aktivite merkezi açmak demek değildir. Bu işin tüm inceliklerini öğrenmeniz, gereken niteliklere sahip olmanız, reklamınızı iyi yapmanız, rakiplerinizin bir adım önüne geçmek için farklılık yaratmanız, kısacası titiz bir çalışma çıkarmanız gerekmektedir.

Örneğin; çocuk aktivite merkezinizde ne gibi hizmetler sunacaksınız? Kaç yaş arası çocuk grubuna hitap edeceksiniz? Aktivite merkezinde çocuk sayısı kapasiteniz kaç olacak? Aileler için özel bir alana yer verecek misiniz? Bu soruların cevapları oldukça önemli. Ayrıca son söylediğim faktörün diğer çocuk aktivite merkezlerinin önüne geçmeniz için çok etkili olacağını bilmelisiniz. Çünkü ailelerin çocuklarını beklerken sıkılmaması için küçük bir lobi ya da kafeteryaya sahip olmanız işletmeniz için bir artı olacaktır. Ekipman satın alırken de çocuklara sunacağınız hizmete göre eşya alacağınız için, ilk baştaki kararınızı doğru verdiğinizden emin olmalısınız.

Bu ekipmanlar içerisinde; sünger bloklar, top havuzları, boyama eşyaları, çeşitli kitaplar, kaydıraklar, çocukların yaratıcılığını güçlendirebilecek araç-gereçler, müzik aletleri gibi farklı ürünler olabilir. Ürün seçimine karar verecek olan sizlersiniz; ancak ürün ve hizmet çeşitliliğiniz ne kadar fazla olursa, o oranda müşteri çekeceğinizi ve kazanç elde edeceğinizi düşünerek hareket etmelisiniz. Mesela, aktivite merkezinde 3-5 yaş arası çocuklara özel İngilizce dersi verebilir ya da farklı sanat çalışmaları yapabilecek bir eğitmenle anlaşarak hizmetinizi çeşitlendirebilirsiniz. Veya aktivite merkezinizin bir odasını çocuk spor merkezine çevirebilir, güvenli ekipmanlar eşliğinde çocukların hem eğlenceli hem de sağlıklı saatler geçirmesini sağlayabilirsiniz. Aktivite merkezinizde ne kadar farklı hizmet olursa, aileler tarafından tercih edilme olasılığınızın o kadar artacağından emin olabilirsiniz.

Mekan seçiminizi yaparken de bazı faktörlere dikkat etmeniz gerektiğini bilmelisiniz. Yani çocuklu aileler için uygun olmayan bir bölgede çocuk aktivite merkezi açarsanız, büyük ihtimalle sinek avlayan işletmeciler arasına girersiniz. Bunun yerine alışveriş merkezleri, konut siteleri, işlek caddeler gibi mekanlara odaklanırsanız; ilk adımınızı doğru atmış olursunuz. Özellikle de alışveriş merkezlerinde açılan çocuk aktivite merkezlerinin epey iyi kazanç elde ettiğini söyleyebiliriz. Çünkü anne-babalar alışveriş yapıp kafeteryalarda kahvelerini yudumlarken, çocuklarının güvenilir bir ortama bırakmak isteyeceklerdir. Bu hem çocuk hem de ebeveyn için keyif verici olacaktır. Sonuçta bu işten gerçekten para kazanmak istiyorsanız, yukarıda bahsettiğim noktaları da hesaba katarak araştırma yapmanız ve adımlarınızı doğru atmanız gerekiyor.

Kimler Çocuk Oyun ve Aktivite Merkezi Açarak Para Kazanabilir?

Kimler Çocuk Oyun ve Aktivite Merkezi Açarak Para Kazanabilir?Bu iş kimler için uygun derseniz, yukarıda bahsettiğim işlerin altından kalkabileceğini düşünen herkes için diye cevap verebilirim. Çünkü çocuk oyun ve aktivite merkezi işi, gereken sermayeye ve böyle bir işyerini layıkıyla işletebilecek niteliklere sahip olan herkes için uygundur. Öte yandan bu işi yapmak isteyenlere nacizane önerim, bölgenizdeki çocuk aktivite merkezlerini dolaşmanız ve kendinizi böyle bir yerin sahibi olarak düşünmeniz olacaktır. Etrafta koşuşturan yumurcaklar, belki mekanınızda yaralanmış çocukların sinirli ebeveynleri, işini doğru yapmayan personel gibi olumsuzluklar olabilir. Tüm bunların üstesinden gelebilecek misiniz? Eğer yeterli araştırma yaptıktan sonra bu hala size cazip görünüyorsa, o zaman hiç durmayın derim. Demek ki yeni kazanç kaynağınız çocuk oyun ve aktivite merkezi olacak!

Çocuk Oyun ve Aktivite Merkezi Açarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Çocuk Oyun ve Aktivite Merkezi Açarak Ne Kadar Para Kazanılır?Bu işten elde edeceğiniz kazanç da izleyeceğiniz yöntemlere göre değişkenlik gösterecektir. Mesela eğer bayilik yöntemiyle çocuk aktivite merkezi açtıysanız, bayiliğini aldığınız firmayla yaptığınız anlaşma kazancınızı belirleyen faktör olur. Örneğin; A firması size % 25 kar marjı vaat ederken, B firması % 35 kar marjı vaat etmektedir. Ya da bir firmanın bayiliğini aldığınızda yatırımınızı ilk 6 ay içinde çıkartırken, bir diğerinde ise 1 sene sonra çıkartırsınız. Öte yandan kendi aktivite merkezinizi açmak istiyorsanız, elde edeceğiniz gelir yaptığınız yatırıma ve hizmet çeşitliliğine göre değişecektir.

Sonuçta bu sektör hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız; birkaç tane çocuk aktivite merkezi yöneticisiyle konuşmanızı, konuyla ilgili forumlara üye olmanızı ve daha çok araştırma yapmanızı öneririm. Yaptığınız araştırmalar neticesinde elde ettiğiniz bilgileri sistemli bir biçimde liste haline getirin, işi yapacakmış gibi her şeyin fiyatını tek tek yazın. Tahmin ettiğiniz müşteri sayısı, günlük cironuz gibi sonuçlara varın. Eğer hesaplamalarınız sonucunda karşınıza çıkan miktar sizi memnun ediyorsa, yeni girişiminiz neden çocuk oyun ve aktivite merkezi olmasın ki?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.