Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Cadillac Hakkında Bilinmeyen 15 Özellik

Dillere destan Cadillac ve hakkında çok fazla bilmediğiniz 15 özelliği sizler için listeledik... İşte Cadillac tutkunlarının okuması gereken liste:
Cadillac Hakkında Bilinmeyen 15 Özellik
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Değerli araba severler, hatta biraz daha özele inersek; sevgili Cadillac sevdalıları! Bugünkü yazımız, deyim yerindeyse tam da sizin için yapılmış bir biçilmiş kaftan niteliğinde. Haberimizin konusu olan ünlü Cadillac markasını hepimiz biliyoruz tabi ki ancak marka hakkında bilmediğiniz çok önemli 15 bilgiyi sizlerle paylaşmaktan büyük bir keyif alacağız. Nitekim oldukça şaşırtıcı olan bu bilgiler eminim ki en az bizim kadar sizlerin de ilgisini bir hayli çekecek.

En aşağıdan başlayarak bugünkü konumuna başarıyla erişen şirketin otomobilleri, zengin ve güçlü insanların ilk tercih ettiği arabaların başında gelmiştir. Adeta belirli bir çağa ait olamayacak kadar kalıcı bir üne sahip olan Cadillac, çoğu kişinin rüyalarını süsleyen bir simge olmuştur. İsterseniz tanıtım yazımızı kısa tutarak asıl konumuza bir an önce girelim, zira Cadillac hakkında bilmediğiniz 15 ilginç bilgiyi sizlerle paylaşmak için oldukça hevesleniyoruz.

İşte karşınızda dillere destan Cadillac ve hakkında çok fazla bilmediğiniz 15 özellik:

Cadillac en eski otomobil üreticilerinden biridir.

Cadillac en eski otomobil üreticilerinden biridir.Dünyanın en eski otomobil üreticisinin Cadillac mı yoksa General Motors mu olduğu eskiden beri süregelen ve çözümlenemeyen bir tartışma mevzusu olmuştur. Buna ek olarak; sorunun kesin bir yanıtı olamasa da en azından Cadiilac’ın bütün bu süre boyunca en zirvede kalabilmeyi başardığını biliyoruz.

2012 Cadillac için harika bir sene oldu.

2012 Cadillac için harika bir sene oldu.Cadillac 2012’de sadece Amerika’da 125.000 ürünün satarak, oldukça iyi bir sene geçirmiştir.

Al Capone, Cadillac’ın büyük bir hayranıydı.

Al Capone, Cadillac’ın büyük bir hayranıydı.Amerikalı bir mafya lideri olan Al Capone, Cadillac marka arabasından vazgeçemeyen bir isimdi. Yıllar sonra Paramount Pictures tarafından satın alınan araba, The Godfather ve The Untouchables gibi ünlü filmlerde kullanıldı.

1910 Cadillac için devrim niteliğinde bir yıl oldu.

1910 Cadillac için devrim niteliğinde bir yıl oldu.1910 yılında Cadillac, seri üretime geçerek ilk kapalı kabine sahip arabasını üretti.

Markanın yeni arabaları adeta birer teknoloji harikası!

Markanın yeni arabaları adeta birer teknoloji harikası!Örneğin; bir Cadillac marka arabanın içindeyken telefon görüşmesi yapmak istediğinizde, ses sistemi otomatik olarak kısılıyor, klima fanlarının derecesi düşürülüyor ve böylece siz de rahat bir görüşme yapabiliyorsunuz.

1957 model Eldorado Brougham bir mini bara sahip!

1957 model Eldorado Brougham bir mini bara sahip!Bir Cadillac sahibi olduğunuzda, belki de Amerikan rüyasının bir kısmını gerçekleştirmiş olursunuz. Tabii ki bu olayı, Cadillac onuruna bir kadeh buzlu viskiyle taçlandırarak kutlayabilirsiniz.

The DeVille gece görüşüne sahip ilk otomobildir.

The DeVille gece görüşüne sahip ilk otomobildir.Aslında Cadillac kullanana kadar yalnızca askeri amaçlar için kullanılan gece görüşüne sahip kameraları ilk kullanan marka olan Cadillac, böylece müşterilerine daha güvenli bir sürüş fırsatı sunmuştur.

Cadillac 3 boyutlu baskılama sistemini 1980’den beri kullanıyor.

Cadillac 3 boyutlu baskılama sistemini 1980’den beri kullanıyor.Son teknolojilerden biri olarak düşündüğümüz 3 boyutlu baskı sistemini, ünlü şirket prototip parçaları üzerinde uzun zamandır kullanıyor.

Hava yastığı kullanılan ilk araba Cadillac’tır.

Hava yastığı kullanılan ilk araba Cadillac’tır.Şu anda neredeyse bütün arabalarda bulunan hava yastığının Cadillac’ta da kullanılması belki size çok ilginç gelmemiş olabilir. Ancak, Cadillac hava yastığı kullanan ilk araba olduğunda, bu olay herkes tarafından çok yenilikçi bir adım olarak görülmüştü.

V16 motora sahip olan ilk araba olma unvanı da Cadillac’ın oldu.

V16 motora sahip olan ilk araba olma unvanı da Cadillac’ın oldu.1930’lu yıllarda, 160 beygir gücüne sahip güçlü motoruyla, o zamanın insanları bu çok hızlı otomobile ilgiyle ve şaşkınlıkla yaklaşmışlar.

Elektrikli farlara sahip olan ilk araba da bir Cadillac’tı.

Elektrikli farlara sahip olan ilk araba da bir Cadillac’tı.Birçok alanda ilkleri başaran bir marka olan Cadillac’ın bu yeniliği ise şirketi tamamen yeni bir seviyeye taşıdı.

Başkan Woodrow Wilson’da da bir Cadillac 53 serisi vardı.

Başkan Woodrow Wilson’da da bir Cadillac 53 serisi vardı.Amerika Birleşik Devletleri’nin başkanı, 1919 yılında savaş sonrası kutlanılan zafer alaylarında Cadillac marka aracını kullandı.

Yapılan Pearl Harbor saldırısından oldukça etkilenen başkan Roosevelt de Cadillac kullandı.

Yapılan Pearl Harbor saldırısından oldukça etkilenen başkan Roosevelt de Cadillac kullandı.Yapılan büyük saldırının arkasından, Amerikan Başkanı Franklin D. Roosevelt daha önce Al Capone tarafından kullanılmış olan, tamamen silahlandırılmış bir Cadillac sahibi oldu.

Günümüzün ABD başkanına ait olan araç ise adeta tekerlekler üzerinde giden bir kale!

Günümüzün ABD başkanına ait olan araç ise adeta tekerlekler üzerinde giden bir kale!İçerisinde oksijen destek ünitesi bile bulunan aracın kapıları da dışarıdan en ufak bir ses bile duyamamanız için 8 inç kalınlığında tasarlanmış.

Turistler için yapılan ilginç sunum!

Turistler için yapılan ilginç sunum!1974 yılında Ant Farm tarafından Amarillo’da Cadillac marka arabaları rengârenk boyayarak yapılan sunum, turist çekme amacı taşıyan ilginç bir çalışma olmuş.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.