Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bebek Ürünleri Satarak Para Kazanmak

Bebek ürünleri satarak para kazanan çok sayıda insan var. İster ana gelir ister ek gelir modeli olarak kullanılabilecek bu işle ilgili bilinmesi gerekenler şöyle:
Bebek Ürünleri Satarak Para Kazanmak
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Geleceğimiz için yapılan en güzel yatırımlarımız onlar… Dünyanın en masum ve en sevimli varlıkları. Sanırım siz de kimden bahsettiğimi tahmin ettiniz, evet tabii ki bebekler ve çocuklardan konuşuyorum. Bir çiftin gerçek bir aile olmasını sağlayan en güzel tamamlayıcılar. Hiç şüphesiz onlar için göze alamayacağımız, yapamayacağımız bir şey yok.

Bugün çocuğu olan herkes ona iyi bir hayat sunabilmek için çalışıp çabalıyor, çocuğuna her şeyin en iyisini en güzelini vermeye çalışıyor. Sonuçta ne yapıyorsak onların iyiliği, sıhhati ve mutluluğu için. Bu dediklerimi anlamanız için illa ki anne ya da baba olmanız şart değil. Hala, teyze, dayı hatta bakıcı olsanız dahi bu değişmez. Bebek ve çocuk bakıcılığı yaparak nasıl para kazanılır buraya tıklayın. Bir çocuğun ailesinin en değerli varlığı olduğunu herkes ama herkes bilir. Yüzyıllardır değişmeyen bu durum, insan olmanın verdiği bir nitelik çünkü.

Onların bizim için değerli varlık olması, hayatlarında hep en güzelini istememizin bazı sonuçları da var elbet. Özellikle de günümüzde, ailelerin bebekleri için yaptığı harcamalar bilmem kaç haneli rakamlara erişiyor. Çünkü her gün binlerce yeni doğan dünyayla tanışıyor ve her birinin sayısız ihtiyacı var. Bebeklerin ihtiyaçları ilk doğdukları andan itibaren başlıyor ve bunların yerine getirilmemesi gibi bir durum söz konusu değil. Tulumu, emziği, biberonu, maması, yürüteci, oyuncağı, bebek arabası, kangurusu, puseti, beşiği, ayakkabısı, şapkası… Bu ihtiyaçlar o kadar fazla ki bir bebeğin ihtiyacı ile bir yetişkinin ihtiyacı arasında kıyaslanamayacak kadar fark var.

Annelerin veya ailelerin bebekleri için yaptıkları harcamalarda ne kadar cömert davrandığını da düşünürseniz, bebek ürünlerinin devasa bir sektör halini aldığını anlayabilirsiniz. Sonuçta bir insan en değer verdiği varlık için para harcamayacaksa, başka kim için harcayacak değil mi? İşte bu bahsettiğim durum, pek çok kişi için de bir para kazanma yolları içerisinde yer alır. Bebek ürünü satan pek çok kişi ya da firma; pazarın büyüklüğü, ürün çeşitliliği ve insanlık devam ettiği sürece var olan müşteri potansiyeli gibi etkenlerden gayet memnun.

Bu işe küçük ölçekli işletmelerle başlayan ve işi büyüterek tonlarca para kazanan o kadar çok kişi var ki, bebek ürünleri satarak para kazanmak hakkında konuşmasak olmazdı. Evet, sizin de anladığınız üzere bugün bebek ürünleri satarak para kazanmak hakkında konuşacağız. Çünkü bebek ürünleri satışı gerçekten kazançlı işler arasında yer alıyor. Ama bu alanda hangi yöntemi izleyeceğiniz de kazanç konusunu farklılaştıran unsur. İsterseniz bebek ürünleri satarak para kazanmak için hangi yöntemlerin izlenebileceği hakkında konuşarak, detayları aktarmaya başlayalım.

Bebek Ürünleri Satarak Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?

bebek-urunleri-satarak-para-kazanmak-icin-hangi-yontemler-izlenirTabii ki bebek ürünleri satarak para kazanmak için kullanabileceğiniz pek çok farklı yöntem var. Mesela; sadece bebek kıyafetlerinin satıldığı bir bebek giyim mağazası açabilir, daha geniş bir kitleye seslenerek her türlü anne bebek ürününün bulunabileceği bir işletme kurabilir, 2. el anne bebek ürünlerinizi satmayı düşünebilirsiniz. Sizin de gördüğünüz gibi bebek ürünleri denilince akla pek çok farklı seçenek geliyor.

[quote_box_right]İlginizi Çekebilir:
El İşi ve Örgü Yaparak Para Kazanmak
[/quote_box_right]

Evinizde ördüğünüz bebek patikleri, yelekler, kazaklar, şapkalar ile de bu alandan rahatlıkla para kazanabilirsiniz. Evet, bu yöntemleri aşağıda daha detaylı inceleyelim ki hangi yöntemin size uygun olduğu hakkında bir fikir edinebilin. Hazırsanız, bebek giyim mağazası açmak hakkında öğrenmeniz gerekenlerle birlikte konuya girelim derim.

Bebek Giyim Mağazası Açarak Para Kazanmak

Bebek Giyim Mağazası Açarak Para KazanmakDaha önce hiç bebek giyim mağazası açmayı düşündünüz mü, bilmiyorum; ama bu işin pek çok yönden kazançlı olduğunu belirteyim. Çünkü her gün yeni bebekler dünyaya geliyor. Doğum oranlarının düştüğü doğru; ama bebek ürünlerinde yaşanan çeşitlilik, insanların eskiye nazaran çok daha fazla sayıda bebek ürünü almasını sağlıyor. Mesela, geçen sene ülkemizdeki canlı doğan bebek sayısı 1.337.504’tü! Düşünün artık, yaklaşık 1.5 milyon bebek için ne kadar alışveriş yapıldı, ne kadar hediye alındı, ne kadar bebek giyim mağazası ziyaret edildi?

Ortalama bir ailenin sadece 1 bebek için yaptığı yıllık harcamanın rahat 5000 lira olduğunu söyleyeyim. Bunun içinde, mama, bez, ilaç, aşı gibi ihtiyaçları dahil etmiyorum. İlaveten, verdiğim rakamın ortalama bir fiyat olduğunu bilin. Yani gelir seviyesi yüksek kişiler sadece bir bebek arabası ya da beşik için 5000 lira ödeyebiliyor. Bu konu hakkında hiç bilgi sahibi olmasanız bile, bir internet sitesindeki bebek ürünlerinin fiyatlarına bakarak ne demek istediğimi rahatlıkla anlayabilirsiniz.

DÜNYANIN EN PAHALI 10 ÇOCUK GİYİM MARKASI İÇİN TIKLAYIN.

El kadar tulumlar, atletler, zıbınlar, bebek pijamaları ateş pahası dedirtecek fiyatlarda. Ama bu ailelerin bebekler için alışveriş yapmasına engel olmuyor. Olan olmayan herkes bir şekilde bebeği için gerekli olan kıyafetleri satın alıyor. Sonuçta bir bebek giyim mağazası açmak, bugün yapılabilecek en mantıklı ve en kazançlı işlerden biri. Bunun eğlence boyutunu hesaba katmıyorum bile.

Peki, bir bebek giyim mağazası açarken nelere dikkat etmeniz gerekir? Bu işten iyi miktarda para kazanmak için ne yapabilirsiniz? Öncelikle, bebek mağazası açmak için gereken sermayeyi ve belgeleri eksiksiz olarak tamamlamalısınız. Bebek giyim mağazanız için dikkat çekici ve akılda kalacak bir isim bulmalısınız. Bulunduğunuz bölgedeki rakiplerinizi araştırmalı, iyi iş yapan bir bebek giyim mağazasının yakınlarına dükkan açmamalısınız. Bebek giyim mağazası için işlek caddeleri seçebilir, kadın doğum çocuk hastanelerinin yakınlarında mekan bakabilirsiniz. Bu noktada, hastane yakınındaki mağazaların gayet iyi kazanç elde ettiğini söyleyeyim. Çünkü doğum ziyaretlerine gelen insanlar için yol üzerinde olan bir çocuk giyim mağazası gayet uygun olacaktır.

Bebek mağazanızda satacağınız ürünler için de detaylı bir araştırma yapmanız gerekiyor. Belirli markalardan mı ürün satın alacaksınız, yoksa bunun için değişik markaları mı tercih edeceksiniz? Mesela, toptancılardan bebek kıyafeti satın alırsanız hem kaliteli hem de uygun fiyatlı ürün satarsınız ve çok daha fazla müşteriye hitap etmiş olursunuz. Ayrıca dükkanınızın karışık görünmemesi ve ekstra mallarınızı koyabilmeniz için depo alanı gibi kullanabileceğiniz bir bölüm olmasına dikkat etmelisiniz.

Bebek mağazanız için uygun yerlere reklam vermeniz de kısa sürede para kazanmanızı kolaylaştıracaktır. Açılışa özel indirimler gibi kampanyalar düzenleyerek isim yapabilir, insanların sizi tercih etmesini sağlayabilirsiniz. Mesela; anaokulu, kreş gibi kurumlarla anlaşma yaparak kişiye özel indirim kuponları dağıtabilirsiniz. Sonuçta bebek giyim mağazasında ne kadar iş yapacağınız, sizin çalışma sisteminize bağlı olarak değişecektir. Ne kadar sistematik bir iş planı hazırlarsanız, o kadar çok para kazanırsınız.

Anne – Bebek Ürünleri Üzerine Mağaza Açarak Para Kazanmak

Anne - Bebek Ürünleri Üzerine Mağaza Açarak Para KazanmakAnne-bebek ürünleri açmak derken ne kastediyorum? Aslına bakarsanız, bu iş bebek giyim mağazasının biraz daha geliştirilmiş ve büyütülmüş hali. Yani anne-bebek ürünü denildiğinde akla gelebilecek her türlü ürünün bulunabileceği bir mekan. Bebek arabalarından pusetlere, battaniyelerden biberonlara, her türlü bebek ihtiyacından hamile ürünlerine varana kadar sayısız ürün çeşitliliği olan bir mağaza.

Böyle bir işletme açmak için bebek giyim mağazasına göre çok daha fazla sermayeye sahip olmanız gerekmektedir. Ancak ebeveynler her türlü eşyanın bulunabileceği mağazalara bayılır. Özellikle de küçük bir şehirde yaşıyorsanız ve yaşadığınız bölgede anne-bebek ürünü denilince akla gelen her şeyin bulunabileceği bir mağaza yoksa, böyle bir iş yaparak yüksek kazanç elde edebilirsiniz.

Öte yandan böyle bir mağaza açmak için yukarıda bahsettiğim detaylara dikkat etmelisiniz. Yani mekanınızın nerede olacağı, gereken sermaye, satacağınız ürünleri tedarikçileri, müşteri potansiyeli, etrafınızda rakip olup olmadığı gibi noktaların üzerinde dikkatlice durursanız; başarılı olma ihtimaliniz büyük oranda artacaktır. Tabii her işletmede olması gereken güler yüz, kaliteli ürün satışı, deneyimli personel gibi faktörler de sağlanmalıdır. Burayı insanların en kıymetli varlıkları olan bebekleri için gelebilecekleri bir alışveriş cennetine dönüştürmelisiniz.

Mesela bunun için mekanınızda eğlenceli aksesuarlara yer verebilirsiniz. Bunlar bebek odalarının süslemelerinde kullanılan afişler, tablolar, çerçeveler, müzikli aletler olabilir. Fonda mağazanıza gelebilecek bebekleri rahatsız etmeyecek nitelikte müzikler kullanmalı, burayı hem aileler hem de bebekler için uygun bir hale getirmelisiniz. İlk etaptaki reklamınızı da doğru bir biçimde yaparsanız, kısa süre içinde tanınır ve anne-bebek ürünü arayanların ilk uğrayacağı yerlerden biri olursunuz. Sonuçta, bu sektörde gerçekten dev gibi paralar harcanıyor. Daha detaylı bir araştırmayla, siz de anne-bebek ürünleri satarak para kazananlardan biri olabilirsiniz.

2. El Anne-Bebek Ürünü Satarak Para Kazanmak

El Anne-Bebek Ürünü Satarak Para KazanmakBu yöntem ise bir girişimciden daha çok ek gelir elde etmenin basit yöntemleri arasındadır. Nasıl yani? Merak etmeyin, konuyu açtığımda ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız. Evet, yukarıda da belirttiğim gibi aileler bebekleri için yaptıkları harcamalarda kendilerine bir sınır koymuyorlar. Özellikle günümüzün imkanlarıyla birlikte bebek ürünleri o kadar çok çeşitlendi ki insan çocuk sahibi olmasa bile bu ürünleri incelemeden geçemiyor.

Bir bebek kıyafeti görüp, sırf hoşuna gittiği için kıyafeti satın alan bir sürü kişi biliyorum. Oyuncaklar, aksesuarlar, emzikler, biberonlar… Hepsi o kadar güzel tasarlanıyor ki bu ürünlere karşı koymak neredeyse imkansız. Eee aileler de doğal olarak her gördükleri şeyi satın alıyor. Bir de etraftan gelen hediyeler oluyor. Tabii bebeklerin ne kadar hızlı büyüdüğü çoğu zaman göz ardı ediliyor. Dolayısıyla da hiç eskimeyen hatta belki bir kez bile kullanılmayan bebek eşyaları evin bir köşesinde yığılıp kalıyor. Bunun arabası, beşiği, puseti, kangurusu, ayakkabısı, yürüteci, oyuncağı derken, eviniz neredeyse bir bebek mağazasına dönüşüyor.

Bir de hamileyken alınan kıyafetler ve eşyalar var. Sadece birkaç kez giydiğiniz hamile pantolonları, bol bol kazaklar, tunikler, elbiseler, ayakkabılar… Biliyorsunuz ki kadınlar hamileyken adeta evrim geçiriyor. Bu kısa dönemin sonunda kadınlar kocaman kıyafetleri görmekten pek hoşlanmıyor diyebilirim. Sonuçta eski ve fit görünümüne kavuşan bir kadın, dolabını dolduran o hamile kıyafetlerini ne yapsın, değil mi? İşte bu noktada hem bebeklerin hem de hamile ürünlerinin satıldığı siteler pek çok kişi için kurtarıcı oluyor. Çok az kullanılmış anne-bebek ürünlerinin satıldığı siteler sayesinde, diğer anneler de mağazalardan daha ucuza alabilecekleri ürünlerle tanışmış oluyor.

Sizin de artık çocukluk çağına gelmiş bir bebeğiniz varsa ve bunların evinizde fazladan yer kapladığını düşünüyorsanız, 2. el anne-bebek ürünleri satışı yapılan sitelere üye olabilir ya da kendi siteniz, sosyal medya hesaplarınız aracılığıyla satış yapmayı deneyebilirsiniz. Bunu yapmadan önce satacağınız ürünün fiyatını, kullanılma süresini ve piyasa fiyatını göz önünde bulundurarak, bir ürün fiyatı belirleyebilir ve evinizin bir köşesinde duran eşyalar sayesinde para kazanabilirsiniz.

Kimler Bebek Ürünleri Satarak Para Kazanabilir?

Kimler Bebek Ürünleri Satarak Para Kazanabilir?Sizin de anladığınız gibi bu işin herhangi bir eğitimi ya da okulu yok. İlaveten; bebek ürünleri satarak para kazanmak için seçeceğiniz yöntemin hangisi olduğu da önemli. Yani, 2. el bebek ürünleri satabilmeniz için elinizde bir ürün çeşitliliği olmalı. Öte yandan, bebek ürünleri üzerine mağaza açabilmek için de yukarıda bahsettiğim niteliklere sahip olmanız gerekiyor. Piyasa araştırması, çevre, reklam, satış yeteneği gibi…

Şunu söyleyebilirim ki bu para kazanma yöntemini kullanmak isteyen herkes, bebek ürünleri satarak kazanç elde edebilir. Yeter ki araştırma yeteneğiniz olsun. Tabii ki sermaye, emek ve doğru bir iş planı. Gerisi zaten gelecektir. Şayet bebek ürünleri satarak para kazanabileceğinizi düşünüyorsanız, birinci şartı zaten sağlamışsınızdır. Detaylı araştırma ve çalışmayla; mini mini kıyafetlerden, şirin beşiklerden, rengarenk oyuncaklardan gayet güzel paralar kazanabilirsiniz.

Bebek Ürünleri Satarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Bebek Ürünleri Satarak Ne Kadar Para Kazanılır?Gelelim işin maddi boyutuna. Bebek ürünleri satarak ne kadar para kazanacağınız tamamen sizin başarınıza bağlıdır, Tabii bir de izlediğiniz yönteme. Yani elindeki bebek ürünlerini satan biri ile bir işletme kuran kişinin aynı oranda kazanç elde etmesi beklenemez. Ayrıca bu alanda hizmet veren mağazaların kazancı da birbirinden farklı olacaktır. Atıyorum, a caddesindeki mağaza ayda 4000 lira ciro yaparken, b caddesindeki mağaza ayda 10.000 lira kazanabilir. Burada satılan ürünün kalitesi, ne kadar iyi hizmet verdiği, işi yapan kişinin çevresi, mağazadaki ürün çeşitliliği gibi faktörler etkili olacaktır.

Uzun lafın kısası, işe başlamadan önce ne kadar iyi bir plan hazırlarsanız ve planınıza ne kadar sadık kalırsanız, o oranda para kazanmanız mümkündür. Yani siz siz olun, işin en ince detayına varana kadar araştırma yapmadan ilk adımınızı atmayın. Eğer adımlarınızı sağlam bir biçimde atarsanız, minnacık kıyafetlerden, oyuncaklardan, anne-bebek ürünlerinden yüksek kazançlar elde edeceğinizden emin olabilirsiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın