Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ayda Ekstra 1000 Lira Kazanmanızı Sağlayacak 10 Ek Gelir Modeli

Aylık kazancınıza ekstradan 1000 lira eklemeye ne dersiniz? İşte sizlere özel olarak hazırladığımız listemiz ve becerinize göre seçeceğiniz 10 yol:
Ayda Ekstra 1000 Lira Kazanmanızı Sağlayacak 10 Ek Gelir Modeli
Son Güncelleme: 
Yorum

Aylık kazancınız size ve ailenize yetersiz geliyor, yapmak istediklerinizi yapamıyor olabilirsiniz. Bu nedenle de ailenizde sürekli bir gerginlik yaşanıyor olabilir. Gelirinizin yetersiz olmasından şikayet ediyor ve yaptığınız ödemeler sonrasında elinize, ay sonunu getiremeyecek kadar az para kalıyorsa, mutlaka bir geçim sıkıntısı yaşıyorsunuz demektir. Ya paranızı doğru kullanamıyor ve tasarruf etmiyorsunuz ya da gerçekten yetersiz bir gelire sahipsiniz.

Yaptığınız işten az para kazandığınızı düşünüyor ve evinizi geçindirmek için biraz daha fazla paraya ihtiyaç duyuyorsanız, yapabileceğiniz oldukça güzel işler var. Fazla yorulmadan, hatta oturduğunuz yerden ek işler yaparak gelirinize iyi bir katkı sağlayabilirsiniz. Günümüzde akıllı telefonunuzu ve bilgisayarınızı kullanarak birçok iş yapabiliyor, para kazanabiliyorsunuz. Peki, neden böyle bir fırsatı değerlendirmiyorsunuz? Daha iyi bir şekilde geçinmek ve ailenizle birlikte yapmak istediklerinizi gönlünüzce yapmak için ek işlere göz atabilir, aylık gelirinize iyi bir katkı sağlayabilirsiniz.

İşte sizlere ayda ekstradan 1000 lira kazanmanızı sağlayacak 10 ek gelir modeli:

Sanal Asistanlık Yapmayı Deneyin

Sanal Asistanlık Yapmayı DeneyinGünümüzde yöneticilerin etrafında dolanan asistanları göremezsiniz. Çünkü artık onlar sanal asistan kullanıyorlar ve böyle ayaklarına dolanan asistanlardan kurtuluyorlar. Ayrıca ofis masraflarını da düşürdüğü için sanal asistanlarla çalışmayı seçiyorlar. Bu durum asistanlar için de iyi oldu diyebiliriz. Yöneticilerin stresli iş günlerinde yanlarında dolanmak ve sürekli azar yemek yerine online olarak, belki de hiç konuşmadan yazışmalarla asistanlık yapabiliyorlar. Aynı zamanda iyi bir ek gelir yöntemi ve ev ekonomisine destek olmak isteyen bayanlar için de güzel bir kazanç fırsatı. Eğer bilgisayar kullanma ve internet yazışmaları konularında bilginiz varsa, yapabileceğiniz rahat işlerden birisi. Ayrıca aylık 1000 lirayı da kolayca kazanabilirsiniz. Sanal asistanlık yaparak nasıl para kazanacağınızı buradan öğrenebilirsiniz.

Boya – Badana İşlerine Girin

Boya – Badana İşlerine GirinBir evin tüm badanasının ne kadar yapıldığından haberiniz var mı? Belki de birçoğumuz yılda 2 kere evine badana yaptırıyor. Bahar temizliği, kış hazırlığı, bayram neşesi gibi birçok nedenle kirlenen duvarlar boyanır. Bu iş içinde 1000 lira civarında bir para ödenir. Peki, bu işi yapabileceğinizi hiç düşünmüş müydünüz? Elbette ustalık isteyen bir konu; ama yapamazsınız diye bir kural yok. Biraz deneyimle iyi bir boyacı olabilir ve birkaç kişinin evini boyayarak ayda 1000 lira değil, birkaç günde 1000 lira kazanmış olursunuz. Boya – badana yaparak nasıl para kazanacağınızı buradan öğrenebilirsiniz.

Editörlük ve Blog Yazarlığı Yapın

Editörlük ve Blog Yazarlığı YapınBildiğiniz gibi günümüzde birçok kişi internetten para kazanıyor. Açtığı blog veya başkaları için yazdığı yazılar sayesinde güzel bir gelir elde eden kişiler var. Eğer dil bilginiz sağlamsa, yazım ve imla kurallarını iyi bir şekilde biliyorsanız, birbirinden farklı özgün yazılar kaleme alabilirim diyorsanız, bir editör veya blog yazarı olarak para kazanabilirsiniz. Ayrıca freelance olarak çalışabilir ve birkaç farklı web sitesi için içerik üretebilirsiniz. Bilginiz olan konulara değinerek veya yazım yanlışlarını düzeltip, web sitelerine girilmeye hazır hale getirerek para kazanabilirsiniz. İşte bu şekilde kendinizi biraz geliştirirseniz, aylık 1000 lirayı kolayca kazanırsınız. Blog yazarlığı yaparak nasıl para kazanıldığını buradan öğrenebilirsiniz.

Yatırım Dünyasını Keşfedin

Yatırım Dünyasını KeşfedinYatırım yapmak, daha çok para kazanmanın gerekliliklerinden birisidir. Genellikle benim etim ne, budum ne diye düşünen kişiler, yatırımların zenginlere özgü bir aktivite olduğunu düşünmektedir. Oysa bu oldukça yanlış bir düşüncedir; çünkü herkes kendi bütçesine uygun bir şekilde yatırım yapabilir ve para kazanabilir. Yatırım yapma konusunda hiçbir fikriniz yoksa; ama mantıklı geliyorsa, internet üzerinden biraz araştırma yapmanız işinize yarayacaktır. Bu şekilde ücretsiz ve online olarak verilen eğitimleri bulabilir, yatırımları nasıl yapıp para kazanacağınızı öğrenebilirsiniz. Bu sayede de kendi bütçenize göre yatırım yapıp, aylık bir kazanç elde edebilirsiniz. Elbette yatırımların nasıl yapıldığını öğrendikten sonra!

Ev veya Ofislerde Temizlik Yapın

Ev veya Ofislerde Temizlik YapınTemizlik diyip geçmeyin; çünkü bir ev temizliği için en az 150 lira ödüyorsunuz. Bu işi yaparak sadece bir haftada bile 1000 lira kazanabiliyorsunuz. Ofisler için düzenli olarak sabahları toz almaya, yerleri silip süpürmeye gidebilirsiniz. Bir ev temizliğinden daha az para sunsa bile düzenli olarak gideceğiniz için belli bir parayı her ay kazanmış olursunuz. Temizlikte kendinizi kanıtlar ve beğeniyi kazanırsanız, kısa sürede daha çok kişi sizden bu işi isteyecektir ve böylece güzel bir gelir elde edebileceksiniz. Temizlik yaparak nasıl para kazanacağınızı buradan öğrenebilirsiniz.

Mantı Açın, Erişte Kesin

Mantı Açın, Erişte KesinBirçok kişi mantı ve erişte için büyük bir hayranlık besler. Basit bir yemek olması, aniden gelen misafir için kurtarıcı olur. Birçok kişinin evinde, kış hazırlığı olarak bile erişte kesildiğini görebilirsiniz. Türk toplumunda oldukça sevilen yemekler olduğunu söyleyeme ise zaten gerek yok. Eğer bu işi süper yaparım, herkes benim mantıma hayrandır diyorsanız, kolları sıvayın ve başlayın mantı açmaya. Hijyenik bir şekilde yapacağınız bu ürünleri, ister eşiniz dostunuz aracılığıyla ister yöresel ürün pazarlarında ister bakkallarda satın. Her türlü, güzel bir kazanç elde edebilir; ayrıca beğenilirseniz düzenli olarak sipariş de alabilirsiniz. Mantı – erişte yaparak nasıl para kazanacağınızı buradan öğrenebilirsiniz.

Kahvaltı Sofraları Hazırlayın

Kahvaltı Sofraları HazırlayınKahvaltı, günümüz toplumunda genellikle pazar günleri tüm ailenin bir araya gelerek yaptığı en büyük aktivitelerden birisi haline gelmiştir. Günün en önemli öğünü olmasının yanında aileyi de bir araya toplamaktadır. Genellikle pazar günleri ailecek, güzel bir yere kahvaltıya gidilir, çaylar – kahveler içilir. İşte insanların bu ihtiyaçlarını giderebilecekleri, küçük, şirin bir kahvaltı evi açabilirsiniz. Çok büyük bir kurulum maliyeti olmaması ve devlet desteklerinden de faydalanılması ile böyle bir mekan açabilirsiniz. Her şeyi usulünce ve hijyenik koşullarda yapar, kişilere iyi bir hizmet sunarsanız, kısa sürede iyi bir müşteri potansiyeline hitap edersiniz. Kahvaltı evi açarak nasıl para kazanacağınızı buradan öğrenebilirsiniz.

Araba veya Ev Alım Satımına Aracılık Edin

Araba veya Ev Alım Satımına Aracılık EdinEğer geniş bir çevreye sahipseniz, yapabileceğiniz en iyi işlerden birisi aracılık etmektir. Bir komşunuz veya tanıdığınız araba alacak, siz de tam da ona göre bir araba buldunuz. Bu işi basit bir şekilde aracılık faaliyetine dökebilirsiniz. Elbette yasal çerçevenin dışına çıkmadan. Aynı şekilde bir kişi evini satacak ve çok fazla çevresi yok. Emlakçı ile de çalışmak istemiyorsa, bu kişiye müşteri bulma konusunda çalışabilir ve bu işten kendinize düşen payı alabilirsiniz. Yaptığınız işi küçük çaplı galerici veya emlakçı gibi düşünebilirsiniz. Araba alıp satarak nasıl para kazanacağınızı buradan ve ev alıp satarak nasıl para kazanacağınızı da buradan öğrenebilirsiniz.

Butik Pasta ve Kurabiye Yapın

Butik Pasta ve Kurabiye Yapınİşte son dönemlerin en popüler işlerinden birisi. En ufak bir kutlama için bile günümüzde birbirinden özel pastalar ve ikramlıklar hazırlanıyor. Kişiye özel tasarımlar özellikle unutulmak istenmeyen günler için sıklıkla tercih ediliyor. Yeni doğmuş bir bebek, düğün, nişan gibi birçok kutlamanın olmazsa olmazı, butik kurabiyeler ve pastalar oldu. Eğer bu konuda becerim var, birbirinden güzel kurabiyeler pişirebilir ve pastalar yapabilirim diyorsanız, bu işe girebilirsiniz. Hem çok eğlenecek hem de oldukça iyi bir gelir elde edeceğinizi de unutmayın! Butik kurabiye yaparak nasıl para kazanacağınızı buradan öğrenebilirsiniz.

Profesyonel Makyaj Yapın

Profesyonel Makyaj YapınYine günümüzün en popüler işlerinden birisi. Örneğin önceden bir gelin, kuaföre gider saçını makyajını yaptırdı. Şimdi ise kuaförler ve makyözler, geline geliyor. Gelmese bile her iş için ayrı bir kişi tutuluyor. Profesyonel makyaj, günümüzde birçok kişi tarafından tercih edilmeye başladı. Kusursuz görünen bir cilde sahip olmak, en özel günde fotoğraf karelerinde güzel görünmek ve gidilecek bir davette boy göstermek için yaptırılıyor. Bir profesyonel makyaj için en az 300 lira ödendiğini düşünecek olursak, birkaç kişiyi süsleyerek güzel bir gelire sahip olabilirsiniz. Profesyonel makyaj yaparak nasıl para kazanacağınızı buradan öğrenebilirsiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu