Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Tam Zamanlı Çalışanlar için Birbirinden Eğlenceli 13 Ek Gelir Yöntemi

Günümüzde hemen herkes iş hayatında kendine bir yer bulmaya çalışıyor. Ek gelir sağlamak isteyenler için cazip yöntemleri sıraladık.
Tam Zamanlı Çalışanlar için Birbirinden Eğlenceli 13 Ek Gelir Yöntemi
Son Güncelleme: 
Yorum

İhtiyaçların her geçen gün biraz daha artması, piyasada yaşanan gelişmeler, gelir dağılımındaki eşitsizlikler, çalışma hayatındaki dengesizlikler vs… insanları birden fazla iş yapmaya mecbur bırakıyor. Zira gerçekten rahat bir yaşam sürdürmek ve bunun yanında geleceğimizi garanti altına almak istiyorsak, elimizin altında olan tüm imkanları kullanmalıyız. Evet, içinde bulunduğumuz zaman pek çok yönden insanoğlunu zorluyor, bu gerçeği hepimiz biliyoruz. Ancak aklını kullananlar için zamanın olanakları gerçekten çok avantajlı olabiliyor. Peki, nasıl?

Biliyorsunuz ki, artık herkesin evinde en az bir tane bilgisayar var. Bilgisayarlarla hemen hemen aynı işlevi gören akıllı cep telefonlarını saymıyorum bile. E, internetin sonsuz bir bilgi deposu olduğunu da biliyoruz. O zaman geriye ne kalıyor? Tabii ki parmaklarınızı biraz çalıştırarak size uygun para kazanma yöntemlerini araştırmak! Mesela; daha fazla para kazanmak için el becerilerinizi mi kullanmak istersiniz, yoksa sahip olduğunuz diğer yeteneklerinizi mi? Bilgisayar başından çalışarak mı kazancınızı katlamak istersiniz, yoksa dışarıda yapılan işlerle mi? Çünkü biliyorsunuz ki herkese uygun bir ek gelir yöntemi var. Hatta tam zamanlı ve yorucu işlerde çalışanlar için bile!

Evet, sevgili tam zamanlı çalışanlar! Tüm gününüzü para kazanmak için çalışarak geçiriyor olabilirsiniz. Ve yorulduğunuz için başka hiçbir yerden kazanç elde edemeyeceğinizi düşünüyor da olabilirsiniz. Ancak bu düşüncenizde yanıldığınızı açık ve net olarak söyleyebilirim. Yani tam zamanlı işte çalışanlar için “daha ne yapayım, zaten bütün günümü işte geçiriyorum” bahanesi tamamen yersizdir. Sonuçta size günde bir iki saat olsa da boş zaman kalıyor, değil mi? Ayrıca sürekli zamanın azlığından şikayet etmeniz de belki sizin plansız iş yapmanızdan kaynaklanıyordur. İsterseniz bu noktada zaman yönetiminde başarılı olmak için dikkat edilmesi gerekenler neymiş öğrenin. Daha sonra ise ek gelir elde edip edemeyeceğinizi tekrar bir düşünün. Sonuçta sistematik bir çalışma ve size en uygun ek gelir yöntemine yoğunlaşmayla, hayal ettiğinizden çok daha fazlasını kazanmanız gayet mümkün.

Ayrıca burada öyle oturup saatlerce ne iş yapacağınızı düşünmenize de gerek yok. Çünkü bu işleri sizin için aşağıda bir bir inceleyeceğiz. Siz sadece birkaç dakikanızı bu yazıyı okumaya ayırıp, paranızı hangi yöntemi kullanarak arttıracağınıza karar vermelisiniz. E o kadar da emek harcayın ama değil mi? Sonuçta aşağıdaki ek gelir yöntemleriyle cüzdanınızı dolduracak ve çok daha iyi bir hayat yaşıyor olacaksınız. O zaman haydi, daha fazla uzatmadan başlayalım:

Direksiyon Dersi Verin!

Direksiyon Dersi Verin!Tam zamanlı bir işte çalışanlar için rahatlıkla yapılabilecek ek gelir yöntemlerinden bir tanesi bu. Yani direksiyon dersi vermek! Kazancı da gayet iyi olan bu ek gelir yöntemi için uygun niteliklere sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, siz de haftada birkaç saat çalışarak para kazanabilirsiniz. Saat başına 60 lira ila 150 lira arasında para kazanabileceğiniz özel direksiyon dersleri, eminim pek çok kişinin bütçesini rahatlatmaya yetecektir. Evet, ne diyorsunuz? Hiç de zor olmayan bu işi yaparak siz de haftada 300-400 lira kazanmak istemez misiniz?

Direksiyon dersi vererek para kazanmak hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayın!

İnternetten Yatırım Yapın!

İnternetten Yatırım Yapın!Yüksek miktarda kazanç vaat eden ek gelir yöntemlerinden bir tanesi de yatırım yapmak! Evet haftanın 5 gün 24 saat boyunca online yatırım yapıp, paranızı 1’e 100 katlayabileceğiniz yatırım fırsatları da kesinlikle düşünmeniz gereken seçenekler arasında. Sonuçta bu konu hakkında hiçbir şey bilmiyor olsanız bile, firmaların sunduğu ücretsiz eğitimler sayesinde kendinizi rahatlıkla geliştirebilir, sadece parmaklarınızı ve kafanızı çalıştırarak para kazanabilirsiniz. Kaldı ki bunlardan sonra yapmanız gereken tek şey evinize yorgun argın geldikten sonra bilgisayarınızın karşısına geçip uzanmak ve ekonomi dünyasındaki gelişmeleri takip etmek olacaktır.

Sanal Asistanlık Yapın!

Sanal Asistanlık Yapın!Daha önce hiç sanal asistanlık hakkında bir şeyler duydunuz mu bilmiyorum ama günümüzde bu işi yaparak para kazanan çok sayıda insan olduğunu söyleyebilirim. Aslına bakarsanız sanal asistan, bir asistanın ya da daha bilindik ismiyle sekreterin yaptığı işlerle uğraşıyor. Sadece bunu dışarıda değil kendi evinde yapıyor. Hem işverenler hem de çalışanlar için avantajlı olan sanal asistanlığın kazancı ise yapacağınız anlaşmaya bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Sonuçta, akşamları ya da hafta sonları yapabileceğiniz bu iş sayesinde siz de kazancınızı arttırabilirsiniz.

Sanal asistanlık hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın!

El işi ve Örgü Yapın!

El işi ve Örgü Yapın!Pek çok kişinin hobi olarak yaptığı el işi ve örgü sayesinde de rahatlıkla ek gelir elde edebilirsiniz. Bu yöntem bazılarına demode gelebilir ama emin olun ki el emeğiyle yapılan işler hala popülerliğini koruyor. Hatta çoğu insan sırf orijinal olmak adına bu tarz ürünlere çuvalla para ödemekten çekinmiyor. Düşünsenize, yakın arkadaşınıza doğum hediyesi olarak mağazadan alınmış sıradan bir bebek kıyafeti mi götürmek istersiniz, yoksa emek ile yapıldığı belli olan sevimli, küçük bebek ürünleri mi? Ayrıca bu alanda yapabilecekleriniz konusunda sonsuz bir çeşitlilik var. Masa örtüleri, hırkalar, şallar, şapkalar, çeyizlik işler bunlardan sadece bazıları. Siz de hem stres atıp hem de para kazanabileceğiniz bir iş istiyorsanız, el işi ve örgü yöntemini kesinlikle düşünmelisiniz.

El işi ve örgü yaparak para kazanmak istiyorum diyorsanız buraya tıklayın!

Video Çekin, Youtube Kanalı Açın!

Video Çekin, Youtube Kanalı Açın!Evet, video çekmek de para kazanmak için kullanabileceğiniz bir diğer eğlenceli yöntem. Video çekerek para kazanmanın en bilindik yolu ise Youtube kanalları! Hatta bu yöntemin bazılarına ek gelirden ziyade tomar tomar para kazandırdığını söyleyebilirim. Çektiği oyun videolarını Youtube kanalına yükleyerek milyon dolarlar kazanan Jordan Maron bunlardan sadece bir tanesi. Yapmanız gereken tek şey ilginizin olduğu bir alanda orijinal videolar çekip, kanalınıza yüklemek. Daha detaylı bilgi almak içinse ne yapacağınızı zaten biliyorsunuz.

Video çekerek ve Youtube kanalı açarak para kazanmak hakkında detaylı bilgi için tıklayın!

Mum Yapıp, Satın!

Mum Yapıp, Satın!Tam zamanlı çalışanlar için yapılabilecek bir diğer eğlenceli ek iş ise rengarenk mumlar yapmak! Durun öyle hemen gözünüz korkmasın. Çünkü mum yapmak kulağa biraz zahmetli bir işmiş gibi görünse de hiç de zor değildir. Günümüzde ister internetten isterseniz de mağazalardan mum yapımı için gerekli her şeyi rahatlıkla bulabiliyorsunuz. Üstelik konu hakkında pek çok eğitici videoya da rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Sonuçta bu iş sayesinde akşamları evinizde istediğiniz kadar çalışabilir, çeşit çeşit el yapımı mumlarınızı satarak bütçenize katkıda bulunabilirsiniz.

Evde mum yapmak istiyorum diyorsanız buraya tıklayın!

Oyuncak Yapıp Satın!

Oyuncak Yapıp Satın!Oyuncak yapımı! İsmi bile eğlenceli görünüyor, değil mi? Düşünsenize yaratıcılığınızı konuşturarak yapacağınız oyuncaklar sayesinde hem yetişkinlerin hem de çocukların yüzünü güldürebilirsiniz. Çoraptan yapılmış maymunlar, bez bebekler, kumaş hayvanlar, ahşap arabalar ve daha pek çoğunu üreterek eğlenceli bir biçimde para kazanabilirsiniz. Eğer birazcık el beceriniz birazcık da yaratıcı zekanız varsa siz de rahatlıkla bu yöntem sayesinde cebinizi doldurabilirsiniz. Detaylar aşağıda!

Oyuncak yaparak para kazanmak istiyorum diyorsanız burayı tıklayın!

Takı Tasarlayın!

Takı Tasarlayın!Evet, kadınların yanı sıra erkeklerin de seve seve para harcadığı takılardan siz de kazanç elde edebilirsiniz. En sevdiğiniz koltuğa kurularak hiç yorulmadan aksine eğlenerek yapabileceğiniz bu işten ekmeğini çıkartan çok sayıda insan var. Kaldı ki takıların ne kadar pahalı olduklarını, hele bir de el yapımı oldukları zaman insanların nasıl düşünmeden bu incik boncuğa para harcadıklarını biliyor olmalısınız. Maliyeti oldukça ucuz kazancı ise epey yüksek olan bu yöntem belki de hayatınız boyunca yapacağınız iş olacaktır. Denemeden bilemezsiniz, değil mi?

Takı tasarlayarak para kazanmak hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın!

Yazın!

Yazın!Kelimelerle uğraşmayı, araştırma yapmayı, fırsat buldukça bir şeyler karalamayı seviyor musunuz? O zaman belki de yazarlık yapmayı düşünmelisiniz. Sonuçta günümüzde yazarlık yapmak denilince akla gelen tek şey kitap çıkarmak olmuyor, öyle değil mi? Bildiğiniz gibi internet dünyasında yazı yazacak insanlara ihtiyaç duyuluyor. Anlayacağınız siz de akşamları birkaç saat yazı yazarak para kazanmanın eğlenceli olacağını düşünüyorsanız, bu ek gelir yöntemine yönelebilirsiniz. Üstelik yazı yazmak konusunda pek çok seçeneğiniz olduğunu da ayrıca belirtmek isterim. Blog yazarlığı bunlardan sadece bir tanesi!

Blog yazarlığı yaparak para kazanmak istiyorum diyorsanız tıklayın!

Çeviri Yapın!

Çeviri Yapın!Kaç dil biliyorsunuz? Eğer dilinize çeviri yapacak kadar güveniyorsanız, bu alandan para kazanmayı düşünebilirsiniz. Günde birkaç saat çeviri yapmak hem yeteneklerinizi güçlendirecek hem de boşa zaman harcamamanızı sağlayacaktır. Sonuçta tüm gününüzü çalışarak geçirmiş olabilirsiniz ama her akşam olmasa bile haftada birkaç saatinizi çeviri yaparak geçirebilirsiniz. Sonuçta kararınızı vermeden önce çeviri yaparak ne kadar para kazanabileceğiniz gibi soruların cevabını öğrenmenizi öneririm.

Çeviri yaparak para kazanmak hakkında detaylı bilgi için tıklayın!

Araba Alıp Satın!

Araba Alıp Satın!Daha çok erkeklerin ilgisini çekecek olan bu ek gelir yöntemi de oldukça eğlenceli. Eğer arabaların dilinden anlıyor ve ticaret yapma konusunda kendinize güveniyorsanız siz de araba alım satım işi ile yüksek miktarda para kazanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey ilgili internet sitelerini araştırmak, bulunduğunuz bölgedeki araba pazarlarına gitmek ve aklınıza yatan bir fırsatla karşılaştığınızda onu kaçırmamak. Hatta bu işte ilerleyebilirseniz, sadece araba alıp satarak geçimini sağlayanlardan biri olabilirsiniz.

Araba alıp satarak para kazanmak istiyorum diyorsanız tıklayın!

Bilgilerinizden Para Kazanın!

Bilgilerinizden Para Kazanın!Yani özel ders verin. Tam zamanlı işlerde çalışanlar için çok uygun olan özel ders vermek de düşünülmesi gereken bir diğer ek gelir önerisi! Tabii, özel ders vermeye ne kadar uygun olduğunuza karar verecek olan sizlersiniz. Ama şunu söyleyeyim ki, günümüzde özel ders sadece matematik, İngilizce gibi temel dersler anlamına gelmiyor. Bağlama çalma dersi de verebilirsiniz, dikiş nakış dersi de, terzilik de öğretebilirsiniz resim yapmayı da. Bu alanda izleyebileceğiniz daha sayısız yöntem var. İşte ayrıntılar:

Evde veya online ders vererek para kazanmak istiyorum diyorsanız burayı tıklayın!

Otomobilinizi veya Bisikletinizi Kiralayın!

Otomobilinizi veya Bisikletinizi Kiralayın!Aranızı veya bisikletinizi kiralayarak para kazanmak ister misiniz? Üstelik bu ek gelir yönteminden para kazanmak için ne bir taş atacak ne de kolunuzu yoracaksınız. Yapmanız gereken tek şey ilgili internet sitelerinde arabanızın ya da bisikletinizin kiralık olduğunu yayınlamak! Ayrıca bu işten para kazanmak için sadece çevrenizdeki insanlar bile yeterli olabilir. Otomobili olmayan arkadaşlarınıza arabanızı saatlik ya da günlük bir biçimde kiralayabilir, yattığınız yerden para kazanabilirsiniz. Ancak bu ek gelir yöntemine yönelmeden önce aşağıdaki yazıyı okumanızı öneririm. Çünkü araba ya da bisiklet kiralama işinde diğerlerine göre daha dikkatli olunması gereken noktalar var.

Otomobilinizi veya bisikletinizi kiralayarak para kazanmak istiyorsanız tıklayın!

SONUÇ:

Gördüğünüz gibi bütün gününüzü işte çalışarak geçirseniz bile rahatlıkla yapılabilecek farklı farklı ek gelir yöntemleri var. Yani daha fazla para kazanmak için sadece birazcık emek harcamanız gerekiyor. Kaldı ki yukarıdaki yöntemler, size sadece maddi anlamda değil manevi anlamda da kazandıracak niteliklere sahipler! Neden mi? Aslında nedeni gayet açık ama ben yine de şöyle söyleyeyim. Televizyonun karşısında pinekleyip para sıkıntılarınızı düşünürken mi daha mutlu olursunuz, yoksa bir ek işle uğraşırken kazanacağınız parayla ne yapacağınızı düşünürken mi? Sizce hangi seçenek daha mantıklı görünüyor?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu