Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Slacklining Sporu: İp Üzerinde Adrenalin Dolu Bir Yürüyüş

YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Adrenalin yüklü bir aktivite arayanlar için ip üzerinde yürümek eşsiz bir deneyim olarak düşünülebilir. Slacklining adı verilen bu sporda, bir noktadan diğer bir noktaya çekilmiş incecik bir ip üzerinde, sporcular nefes kesen bir yürüyüş gerçekleştirirler.

Üstün cesaret isteyen bu ekstrem sporda, sporcuların ip üzerinde kusursuz bir dengeye sahip olmaları gerekmektedir. Videoda ilk olarak karşımıza gelen adrenalin tutkunu sporcu, yerden tam 290 metre yükseklikte, 64 metrelik bir ip üzerinde, heyecan dolu bir yürüyüş gerçekleştiriyor. Görüntülerden de anlaşılacağı üzere ipin olduğu noktanın fazlasıyla yüksek bir noktada olduğu görülüyor.

Tavsiye Ediyoruz: Dünyanın En Zengin 10 Profesyonel Kaykaycısı

Bu nefesleri kesen yürüyüş gerçekleşirken, ipte yürüyen sporcunun üzerinde herhangi bir güvenlik olmaması ayrıca göze çarpıyor. Yürüyüş anında sık sık dengesini kaybettiği görülen sporcunun metrelerce yüksekten aşağı düşmemesinin an meselesi olduğu görülüyor.

Bir başka sporcunun ise yine metrelerce yükseklikteki kayaların arasından etkileyici yürüyüşüne tanık oluyoruz. Yürümekte oldukları ipe, bellerinden ayrı bir ip ile bağlı olan sporcu, bu sayede olası düşmelere karşı kendisini koruduğu görülüyor. Doğanın eşsiz güzelliği ile sporcuların kusursuz denge performansı birleştiğinde, izleyenlere huzur ve heyecan duygusunun birlikte harmanlandığı görsel bir şölen yaşatıyor.

Videonun son bölümünde ise akıllara durgunluk verecek bir performansa tanık oluyoruz. Havadaki iki paraşütün arasında çekilmiş bir ipin üzerinde yürüyen sporcu tek kelimeyle izleyenlere kendisini hayran bırakıyor.

Önceki sporcuların performansları esnasında ipin sabit bir yere tutturulduğunu fark edersiniz. Ancak burada havadaki 2 paraşüte gerilmiş ipin sabit olmadığını düşünürsek, yapılan yürüyüşün ne kadar zor olduğunu tahmin etme imkanımız olabilir. Bulutların bile üzerinde bir yükseklikten, bu heyecanlı yürüyüş deneyimi karşısında heyecanlanmamak mümkün değil.

İlginizi Çekebilir: Dünyanın En İyi Sörfçüleri ve Dev Dalgalarla Muhteşem Dansları

Sporcuların üzerindeki kameralardan ne kadar yüksekte olduğunu gördüğünüzde tüylerinizin ürperdiğini hissedebilirsiniz. Paraşütler arasındaki ipte yürüyüş esnasında düşen sporcuların üzerilerinde paraşütlerinin olduğunu hatırlatalım.

Slacklining adı verilen ipte yürüme sporu, yüksek adrenalin arayışında olanlar için cazip bir seçenek olarak duruyor. İzlerken bile fazlasıyla büyüleyen bu sporu, yeterince cesarete sahipseniz sizde deneyebilirsiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.