Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Samsung Hakkında Bilmeniz Gereken 15 İlginç Bilgi

Teknoloji devi Samsung'un başarı hikayesini ya da arkasındaki gerçekleri ne kadar biliyorsunuz? Aşağıdaki 15 bilgiye bakmadan yanıt vermeyin!
Samsung Hakkında Bilmeniz Gereken 15 İlginç Bilgi
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Yıllardır sektöre yön veren markalardan biri olan Samsung, ülkemizde de sıklıkla tercih edilen bir marka olup, tüm dünyada adını duyurmayı başaran şirketlerden bir tanesidir. 1938 yılında, Lee Byung-Chul tarafından kurulan bu başarılı şirketler grubu, birçok farklı teknolojik ürününü tüm dünyada pazarlamaktadır. Ayrıca Samsung, üretimlerinin hepsinde kaliteye önem vererek oldukça titiz çalışmalar tasarlamaktadır.

Dünyaca ünlü şirket, günümüzün en çok kullanılan teknolojik aletlerinden biri olan akıllı telefonlar alanında da piyasadaki 3. başarılı marka konumuna gelmiştir. İşte bu kadar başarılı bir marka olan Samsung ile ilgili bugünkü yazımızda, sizlere firma hakkında öğrenmeniz gereken 15 ilginç bilgiyi sunacağız. İsterseniz sözü daha fazla uzatmayalım ve bir an önce konumuza geçelim.

Samsung hakkında, aşağıdaki 15 ilginç bilgiyi birlikte inceleyelim:

Başarılı olmak, Samsung’un kaderine yazılmıştı.

Başarılı olmak, Samsung’un kaderine yazılmıştı.Kore dilinde Samsung, üç yıldız anlamına gelmektedir. Yani, şirkete ismi verilirken başarılı olması ve yıldızlar gibi sonsuza kadar var olması anlamı daha o zamanlardan yüklenmişti.

Samsung 1938 yılında kuruldu.

Samsung 1938 yılında kuruldu.Samsung yaklaşık 80 yıllık iş hayatında 80 tane yeni işyeri açarak, sahip olduğu ünü ve serveti sürekli olarak artırmayı başardı.

Dubai’deki Burç Halife binası Samsung’un inşaat bölümü tarafından inşa edildi.

Dubai’deki Burç Halife binası Samsung’un inşaat bölümü tarafından inşa edildi.Dünyanın en yüksek gökdeleni olan Burç Halife’nin Samsung tarafından yapılacağını kim tahmin edebilirdi ki?

Samsung Electronics, dünya çapında 370.000 kişiye iş imkanı sağlıyor.

Samsung Electronics, dünya çapında 370.000 kişiye iş imkanı sağlıyor.Eğer bunun şaşırtıcı bir rakam olduğunu düşünmüyorsanız, Apple’ın 80.000, Microsoft’un ise 97.000 işçi çalıştırdığını göz önüne alın derim.

Başkan Lee Kun Hee, Samsung ürünlerinin kalitesinde bir devrim yarattı.

Başkan Lee Kun Hee, Samsung ürünlerinin kalitesinde bir devrim yarattı.1995 yılında Lee Kun Hee, tüm çalışanları bir araya toplayarak; ürettikleri yaklaşık 150.000 adet faks makinesinin ve telefonun imha edilmesini izlemelerini sağladı. Bu olaydan sonra, Samsung’un ürünlerinin kalitesinde yeni bir çağ başladı.

Samsung birçok yenilikçi ürün piyasaya sundu.

Samsung birçok yenilikçi ürün piyasaya sundu.Yıllar boyunca, başarılı şirket teknolojiye yeni bir bakış açısı kazandıran yeni icatlar üretmeyi başarmıştır. Örneğin; dijital televizyonların, saat ve mp3 telefonların üretimi ilk kez Samsung tarafından yapılmıştır.

Samsung, reklam kampanyaları için oldukça fazla para harcamaktadır.

Samsung, reklam kampanyaları için oldukça fazla para harcamaktadır.2012 yılında, Samsung reklamcılık için 4 milyar dolar, pazarlama içinse 5 milyar dolar harcamıştır.

Televizyon piyasasına hükmeden şirket Samsung’dur.

Televizyon piyasasına hükmeden şirket Samsung’dur.Samsung yaklaşık 6 yıldır tüm rakiplerini arkasında bırakmayı başararak, en çok satılan televizyon markası olmayı başarmıştır.

Birçok rakip marka, Samsung’un bileşenlerini kullanıyor.

Birçok rakip marka, Samsung’un bileşenlerini kullanıyor.Aslında Samsung’un en büyük rakibi olan Apple, Samsung tarafından üretilen retina ekran teknolojisini kullanıyor. Rakip firma yalnızca bununla kalmayıp, ayrıca yine Samsung’un ürettiği Dram isimli bir teknolojiyi, Apple akıllı telefonlarının % 70’inde kullanmaktan çekinmiyor.

Samsung’un bizlere sunmuş olduğu yenilikçi ürünler gerçekten inanılmaz tasarımlara sahipler.

Samsung’un bizlere sunmuş olduğu yenilikçi ürünler gerçekten inanılmaz tasarımlara sahipler.Bu göz alıcı icatların arasında, şaşırtıcı netlik ve detaylara sahip 8559 UHD TV ve 3G-4G teknolojisi ile WiFi bağlantı özelliğine sahip Galaxy Camera da bulunuyor.

The Galaxy Note 10.1’in bazı inanılmaz özellikleri bulunuyor.

The Galaxy Note 10.1’in bazı inanılmaz özellikleri bulunuyor.The Galaxy Note 10.1, insanlar tarafından oldukça sevilerek kullanılan oldukça şaşırtıcı özelliklere sahip bir üründür. Örneğin, 64 GB harici belleğe sahip olan bu Galaxy Note 10.1, tam 120 saat boyunca müzik çalabiliyor ve ürünün 4 milyondan daha fazla pikseli bulunuyor.

Samsung’un kar amacı gütmeyen tıbbi bir kuruluşu bulunuyor.

Samsung’un kar amacı gütmeyen tıbbi bir kuruluşu bulunuyor.Şirket bu kuruluşuna her yıl tam 100 milyon dolarlık bağışta bulunuyor.

Şirket ilk kurulduğu zaman, tamamen farklı bir sektörün içerisinde yer alıyordu.

Şirket ilk kurulduğu zaman, tamamen farklı bir sektörün içerisinde yer alıyordu.Samsung ilk ortaya çıktığı zaman, teknoloji şöyle bir kenara dursun; şirketin elektronik ürünlerle bile bir ilgisi yoktu. Bununla birlikte, Samsung makarna üreten bir fabrika olarak iş hayatına giriş yapmıştı.

Samsung’un oldukça lüks ürünleri de bulunuyor.

Samsung’un oldukça lüks ürünleri de bulunuyor.Örneğin; Samsung Galaxy S5 Golden oldukça ayrıcalıklı ve yüksek teknoloji ürünü bir telefon ki bu ürün sıklıkla seçkin kişiler ve iş adamları tarafından kullanılıyor.

Samsung Galaxy S6 kablosuz şarj edilebilme özelliğinde üretilmiş.

Samsung Galaxy S6 kablosuz şarj edilebilme özelliğinde üretilmiş.Kulağa biraz bilim kurgu ürünü gibi gelse de Samsung yine bir yeniliğin öncülüğünü yaparak, kablosuz şarj edilebilir Galaxy S6’yı insanların beğenisine sunmuş.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın