Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Robert Downey Jr.’nin En Pahalı 10 Filmi

Beğenilen aktör Robert Downey Jr.'nin en pahalı filmlerini sizler için listeledik! İşte Iron Man, Avengers gibi efsanelerin bulunduğu milyon dolarlık filmler:
Robert Downey Jr.’nin En Pahalı 10 Filmi
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Film izlemeyi sever misiniz? Sanırım hemen hemen herkesten aynı cevabı duyar gibiyim. Bugün sizler için oldukça eğlenceli ve ilgi çekici bir yazı daha hazırladık. Bu yazımızın konusunda ise beğenilen aktör Robert Downey Jr. yer alıyor. Yoksa bu başarılı oyuncunun ismini hatırlayamadınız mı? O zaman isterseniz şöyle söyleyelim; Robert Downey Jr., ünlü karakter Tony Stark karakterine yani ülkemizde de oldukça beğenilen bir seri olan Demir Adam’a ve aynı zamanda Sherlock Holmes’a hayat vermiş olan oyuncudur. Bu bilgiyi de sizlerle paylaştığımıza göre, bu başarılı oyuncunun kim olduğunu hatırlamışsınızdır diye düşünüyorum.

Hollywood’un en beğenilen ve popüler oyuncularından biri olan Robert Downey Jr. bu filmleri dışında daha pek çok ünlü yapımda da yer almış bir oyuncudur. Sahne hayatına ilk kez 5 yaşında başlamış olan Downey, madde bağımlılığı yaşadığı kötü bir süreç haricindeki zamanlarda her daim takdir edilen bir aktör olarak görülmüştür. İlaveten 1992 yapımı Chaplin isimli filmindeki başarısından sonra ünlenen oyuncunun filmleri arasında oldukça yüksek bütçeyle çekilen filmleri de bulunmaktadır. İşte bugünkü yazımızda da bu başarılı ve popüler oyuncunun şimdiye kadar çekilen en pahalı filmlerini sizlerle paylaşıyor olacağız. İsterseniz, dünya çapında ün kazanmış filmlerin yer aldığı bu eğlenceli yazımıza bir an önce başlayalım.

İşte karşınızda Robert Downey Jr.’nin en pahalı filmleri:

10 Zodiac (2007)

65 Milyon Dolar

Zodiac (2007)65 milyon dolarlık bütçeyle çekilen bu filmde, Downey ilk defa bir gazeteci karakterine hayat veriyor. İsmi Paul Avery olan bu gazeteci ve başka birkaç kişinin, Zodiac katili olarak bilinen bir seri katilin peşine düştükleri film, ünlü yönetmen David Fincher tarafından yönetilmiş. Bununla birlikte David Fincher aslında ilk başta bu karaktere Brad Pitt’i uygun görmüş, ancak daha sonra Robert Downey Jr.’de karar kılmış. İlaveten Robert Downey Jr. bu film hakkında yapmış olduğu bir açıklamada, çekimler sırasında tuvalete gidecek kadar bile boş zaman bulamadığını ifade ederek David Fincher’dan yakındığını belirtmiş.

9 Due Date (Git Başımdan) (2010)

65 Milyon Dolar

Due Date (Git Başımdan) (2010)Robert, 2010 yapımı olan bu filmi hakkında yapmış olduğu bir açıklamada Due Date’nin, tüm film kariyerinde yaşadığı en muhteşem deneyimi olduğunu belirtmiştir. 65 milyon dolarlık bu filmde; Peter Highman’nın (Robert Downey Jr.) karısının doğumuna yetişmek için Ethan Tremblay (Zach Galifianaki) ile yapmak zorunda kaldığı ilginç ve eğlenceli bir yolculuk anlatılmaktadır. Robert’i ilk defa böyle bir karakter canlandırırken görmüş olduğumuz Due Date, kesinlikle oldukça iyi bir komedi filmi olarak karşımıza çıkmaktadır.

8 Sherlock Holmes (2009)

90 Milyon Dolar

Sherlock Holmes (2009)Başarılı oyuncularının en pahalı filmleri arasında 8. sırayı ünlü Sherlock Holmes filmi alıyor. 90 milyon dolarlık bütçeyle çekilen bu filmin yönetmenliğini Guy Ritchie yaparken, yapımcılığını ise Robert Downey Jr.’nin karısı Susan Downey üstleniyor. Gişe hasılatı 209 milyon doların üzerinde olan bu başarılı filmde, Robert’i ikonik dedektif karakter Sherlock Holmes rolünde izliyoruz. İlaveten, Sherlock Holmes ve partneri Watson’un maceralarını izlediğimiz bu film, hiç şüphesiz Downey’in en iyi filmlerinden biri olarak tarihe geçmiş başarılı bir yapım olmuştur.

7 Tropic Thunder (Tropik Fırtına) (2008)

92 Milyon Dolar

Tropic Thunder (Tropik Fırtına) (2008)2008 yapımı olan bu film, 92 milyon dolar bütçe ile çekilmiş, aksiyon ve komedinin harika bir harmanlaması olarak karşımıza çıkmaktadır. Downey, Kirk Lazarus rolüne hayat verdiği bu filmde oynamayı ilk başta reddetmiş, ancak sonradan kararını değiştirerek başarılı yapımda yer almayı kabul etmiştir. Zira başarılı oyuncu bu filmde, kusursuz bir makyaj uygulanarak adeta bambaşka bir insana dönüştürülmüştür, çünkü Downey Tropik Fırtına’da Afrikalı Amerikalı bir karakteri canlandırmıştır.

6 Sherlock Holmes: A Game of Shadows (Gölge Oyunları) (2011)

125 Milyon Dolar

Sherlock Holmes: A Game of Shadows (Gölge Oyunları) (2011)125 milyon dolar bütçeyle çekilen Sherlock Holmes: A Game of Shadows, Amerika’da 186 milyon dolar gişe hasılatı yapan başarılı bir Robert Downey Jr. filmidir. Bu filmde Sherlock Holmes ve ortağı Dr. Watson Fransa, Almanya ve İsviçre’ye doğru yol alacakları tehlikelerle dolu bir serüvene atılacaklardır. İlaveten, soluksuz ve bir çırpıda izleyeceğiniz bu 2011 yapımı filmin 3.sünün de çıkacağı film severlerle paylaşılmıştır.

5 Iron Man (Demir Adam) (2008)

140 Milyon Dolar

Iron Man (Demir Adam) (2008)Listemizin 5. sırasındaki Robert Downey Jr.’nin bir diğer pahalı filmi ise ülkemizde Demir Adam olarak da bilinen ünlü Iron Man filmidir. 2008 yapımı olan bu film, 140 milyon dolarlık bütçeyle çekilmiş ve oldukça başarılı olmuş bir yapımdır. Zira Downey bu film öncesinde ön hazırlığını tam anlamıyla kusursuz bir biçimde yapmıştır. Örneğin; oyuncunun bu ön hazırlıklarından bir tanesi, Downey’in filmin yönetmeni olan Jon Favreau’nun ofisinin yanı başında bir ofis kiralaması olmuştur. Başarılı oyuncu böylece rolü ve sahneler hakkında filmin yönetmeni ile detaylı görüşmeler yaparak, rolüne en iyi şekilde hazırlanmıştır.

4 Iron Man 2 (Demir Adam 2) (2010)

200 Milyon Dolar

Iron Man 2 (Demir Adam 2) (2010)2010 yapımı olan Iron Man 2 filmi ise 200 milyon dolarlık bütçesiyle listemizin 4. sırasında yer almaktadır. Tıpkı birinci filmi gibi yine başarıyı yakalamış olan filmin gişe hasılatının 312 milyon doların üzerinde olduğu tahmin ediliyor. Dünyanın en karlı süper kahraman filmlerinden biri olarak görülen Iron Man 2’de, Robert Downey Jr. performansıyla film eleştirmenleri tarafından yine tam not alarak karşımıza çıkıyor. Bununla birlikte Robert Downey Jr, Iron Man 2’deki rolü için filmde kaslı bir vücut sergilemesi gerektiğinden dolayı biraz kilo almak zorunda kalmış.

3 Iron Man 3 (Demir Adam 3) (2013)

200 Milyon Dolar

Iron Man 3 (Demir Adam 3) (2013)200 milyon dolarlık bütçeyle çekilen Iron Man 3, Robert Downey Jr’nin en pahalı filmleri listemizde 3. sırayı alan yapım olarak karşımıza çıkıyor. 2013 yapımı olan bu filmde, Robert Downey Jr. yine kötülerle mücadele ederek, Amerikan halkına hizmet ediyor. Serinin son filmi olarak düşünülen bu filmin en sonunda Iron Man, zırhından vazgeçerek sevgilisi Pemper ile huzurlu bir hayat yaşamaya karar veriyor. Ancak, Iron Man serisinin yeni filminin çekileceği ve bu filmde Robert Downey Jr’nin yer almayacağı da kulağımıza gelen dedikodular arasında yer alıyor.

2 The Avengers (Yenilmezler) (2012)

220 Milyon Dolar

The Avengers (Yenilmezler) (2012)2012 yapımı Robert Downey Jr. filmi olan Yenilmezler, 220 milyon dolar bütçe ile çekilmiş başarılı bir yapımdır. Bu filmde; Demir Adam, Hulk, Thor, Kaptan Amerika, Hawkeye ve Black Widow isimli süper kahramanlar bir araya gelmiştir, zira dünyanın geleceği büyük bir tehdit altındadır. Soluk soluğa izleyeceğiniz bu film, hiç şüphesiz Robert Downey Jr.’nin en pahalı filmlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

1 Avengers: Age of Ultron (Yenilmezler: Ultron Çağı) (2015)

250 Milyon Dolar

Avengers: Age of Ultron (Yenilmezler: Ultron Çağı) (2015)En pahalı Robert Downey Jr. filmlerinin arasında 1. sırayı 2015 yapımı Avengers: Age of Ultron alıyor. 250 milyon dolarlık bütçeyle çekilmiş olan film, vizyona girdiği ilk gün 85 milyon dolarlık hasılat yaparak büyük başarı elde etmiştir. Dahası, ülkemizde Yenilmezler: Ultron Çağı adıyla da bilinen bu olağanüstü film, Marvel’in yapmış olduğu 1 milyar dolar kazanç elde eden 3. filmidir. Görsel efektleri, kadrosu ve inanılmaz konusuyla insanlar tarafından oldukça beğenilen bu filmde, süper kahramanlar yine dünyayı kurtarmak için nefes kesici serüvenlere atılıyorlar. İlaveten Robert Downey Jr., Iron Man karakteri ile yine eleştirmenler ve izleyiciler tarafından tam not almış bir oyuncu olarak karşımıza çıkıyor.

Nihai olarak, Robert Downey Jr.’nin en pahalı filmlerini anlatmış olduğumuz yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Sonuç olarak, başarılı oyuncunun yukarıda anlatmış olduğumuz filmlerinin hepsini izleme fırsatını bulmuş muydunuz? Oldukça ünlü ve kaliteli filmlerin yer almış olduğu bu listedeki filmlerden hangisi sizin favoriniz? Muhteşem Demir Adam mı, zeki gazeteci Paul Avery mi yoksa Sherlock Holmes mu, tercihinizi bizimle paylaşır mısınız?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın