Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Patates ile Cep Telefonu Nasıl Şarj Edilir Anlatan Görüntüler

Patates ile cep telefonunun şarj edilebildiğini hiç düşünmüş müydünüz? Evet izlediğiniz üzere telefonları bu şekilde şarj edebilmek mümkün görünüyor.
Son Güncelleme: 
Yorum

Patatesin içerisinde şaşırtıcı şekilde, çok az miktarda da olsa elektrik akımı oluşturulabiliyor. Görüntülerde birkaç denemeden sonra patates üzerinden telefonun şarj olduğunu görebiliyorsunuz.

Cep telefonların günümüz itibari ile hemen her insanın hayatında büyük yer tutmaktadır. Akıllı telefonların gelişmesi ve yaygınlaşması ile birlikte, internet ortamında yapmak istediğimiz pek çok işlemi cep telefonları ile yapmaktayız. Telefonların yoğun kullanımı sonrasında şarj etme ihtiyacı sıklıkla doğmaktadır.

Mobil cihazların gün boyu elimizden düşmemesiyle beraber şarjları ise gün içinde çabucak tükenmekte. Akıllı telefonların yoğun kullanımı sonucunda bir gün içerisinde bataryalarının boşaldığını söyleyebiliriz. Üstelik kendimize ait bir yerde değilsek şarj etmekte zorlanabiliriz. Ancak videoda bir telefonun görülmemiş şekilde şarj edilebildiğine tanık oluyorsunuz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu