Paylaşım

NBA Tarihinin En İyi Üçlük Yüzdesine Sahip 10 Oyuncusu

 

Basketbolun zirvesi olan NBA’da nice yıllar unutulmaz maçlar yaşanmış çok sayıda basketbolcu iz bırakan performanslar sergilemiştir. Dünya’nın en iyi basketbolcularının sahne olduğu NBA’da pek çok oyuncu kendisine has oyun stili ile hafızalarda yer etmiştir.

Basketbol oyununun içerisinde üç sayılık atışlar büyük yer tutmaktadır. Üçlük atışlarında yüksek yüzdeye sahip oyuncular takımlarına büyük katkı vermişlerdir. Bazı oyuncular vardır ki 3 sayılık atış konusunda üst düzey yeteneklere sahiptir. İzlediğiniz videoda NBA tarihi boyunca en iyi üçlük yüzdesine sahip 10 oyuncuya ve performanslarına tanık oluyorsunuz.

Listedeki oyunculara göz attığınızda bazılarının artık basketboldan emekli olduğu bazılarının ise aktif olarak kariyerine devam ettiğini görebilirsiniz. Basketbol tarihinin gelmiş geçmiş en büyük oyuncusu olarak kabul edilen majesteleri Michael Jordan bu sıralamada da kendisine yer bulmayı başarıyor. Michael Jordan’ın NBA kariyerindeki unutulmaz 30 hareketini izleyerek gözlerinizin pasını silebilirsiniz.

Basketbolda tarihi boyunca sergiledikleri performanslar ile unutulmazlar arasına girmiş pek çok oyuncuyu videoda izleme imkanı buluyoruz. Ancak listenin zirvesinde son yılların en iyi basketbolcularından birisi olarak anılan ve takımı Golden State Warriors’un elde ettiği şampiyonluklarda başrolü oynayan Stephen Curry bulunuyor.

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Bunu okuyan bunları da okur