Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kırsal Turizm ve Doğal Kamp Evleri ile Para Kazanmak

Kırsal turizm tesisi kurmak, böyle bir alandan para kazanmak, girişimcilerin iştahını kabartacak nitelikte. Detaylar hemen aşağıda;
Kırsal Turizm ve Doğal Kamp Evleri ile Para Kazanmak
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Biliyorsunuz, ortaya çıkan ihtiyaçlar yeni yeni sektörlerin doğmasına sebebiyet veriyor. Farklılaşan yaşayışlarımız ve kısa süre içinde insan hayatında meydana gelen değişiklikler de bu durumun yaşanmasına katkı sağlıyor. Kişilerin tek maaşla geçinememeleri yüzünden farklı ek gelir yöntemleri araması, piyasadaki düşük çalışma ücretleri gibi faktörler de bu arayışların hızlanmasına zemin hazırlıyor. Mesela, son dönemlerde girişimcilerin ilgisini çeken gözde yatırım alanlarından bir tanesi de kırsal turizm tesisleri. Peki, neden bu alan? Çünkü insanların kırsal turizme olan ilgisi gün geçtikçe daha da artıyor. Bu ilgi de hayatlarımızda yaşanan değişimin bir sonucu tabii ki!

Kırsal turizme gösterilen ilgi neden bu kadar çok arttı dersiniz? Cevabı çok basit aslında. Etrafınıza bakmanız, bu durumu yeterince açıklayan cevabı gösterecektir sizlere. Nitekim her yer beton yığınlarıyla doldu. İnsanların nefes alabileceği yeşil alan sayısı gün geçtikçe azalıyor. Çoğu kişi bu ihtiyacını şehirdeki parklarda gidermeye çalışır hale geldi; ama toprağa, ağaca, doğal ortama olan özlemimiz parklarla karşılanabilecek kadar küçük değil. Bu nedenledir ki insanlar kırsal turizme doğru yönelmeye başladı.

Hayat zaten yeterince monoton, gri ve soğuk. Dolayısıyla en azından tatil dönemlerini doğal ortamlarda geçirmeye çalışıyor insanlar. 5 yıldızlı oteller, kocaman binalardaki tatil köyleri, doğallıktan uzak lüks yapılar tabii ki hala rağbet görüyor. Ancak büyük bir kısım için böyle mekanlarda tatil yapmak hiç de eğlenceli değil. Koca bir yılın beton duvarlar arasında geçtiğini düşünürseniz, insanların bu ihtiyacının gayet doğal bir istek olduğunu anlayabilirsiniz. Sevimli dağ otelleri, bungalov evlerden oluşan doğal tatil köyleri, toprakla haşır neşir olabileceğiniz turizm alanları… Sonuçta tüm bunlar insanların tabiat hasretini bir nebze de olsa karşılıyor. Uzun lafın kısası kırsal turizm tesisi kurmak, böyle bir alandan para kazanmak, girişimcilerin iştahını kabartacak nitelikte. Birazdan detayları öğrendiğinizde bu işin ne kadar eğlenceli ve kazançlı bir para kazanma yöntemi olduğunu siz de anlayacaksınız.

Kırsal Turizm-Doğal Kamp Evleri Kurarak Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?

Kırsal Turizm-Doğal Kamp Evleri Kurarak Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?Tatil denilince insanın aklına ilk gelenler neler? Klişe bir cevap olacak; ama çoğu insanın ilk düşündüğü şey, deniz kum güneş eşliğinde lüks otellerde geçirilecek bir zaman dilimi oluyor. Daha doğrusu oluyordu. Çünkü kırsal turizmin yaygınlaşmasıyla insanların tatillere bakış açıları değişmeye başladı. Mesela Antalya Alaçatı ve Aydın Şirince, kırsal turizm sayesinde hem ülkemizde hem de dünyada adeta bir marka haline gelmiştir. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) da bu alanda yürüttüğü proje ve desteklerle, eko turizm olarak da bilinen kırsal turizmin yaygınlaşmasına katkı sağladı. Sonuçta ülkemiz kırsal turizm için tam anlamıyla cennet gibi bir bölge. Bu iş Türkiye‘de yapılmayacak da başka nerede yapılacak değil mi?

Göz Attınız mı?
Türkiye’de Ziyaret Edilebilecek En Güzel 10 Yer

Dağları, ovaları, nehirleri, denizleri ile o kadar uygun ki ülkemiz kırsal turizme! Böyle bir alana yatırım yapmak gayet mantıklı bir seçim. Ülkemizin dört bir yanında birbirinden güzel köyler, kırsal alanlar bulunuyor. Eee insanların yeşil alanlara duyduğu ilgi de malum! Hal böyle olunca girişimcilerin yüzünü güldürecek bir kazanç kapısı doğmuş oldu. Dağ evleri, yürüyüş ve bisiklet parkurları, doğa gezileri, doğa aktiviteleri tüm bunlar insanların ilgisini çekmekte. Peki, bu alandan para kazanmayı hiç düşündünüz mü?

Kırsal turizm ilk etapta fazla sermaye gerektirmediği için de girişimciler için cazip görünüyor. Çünkü göğe doğru metrelerce yükselen büyük binalar inşa etmeyeceksiniz. Yeterli sayıda kamp evi ve diğer detaylarla birlikte bu işin üstesinden gelmeniz mümkün. Ayrıca kırsal turizm, şehir hayatından sıkılan kişiler için de mükemmel bir iş kolu. Kendinizi mutlu hissedeceğiniz cennet gibi bir mekanda hem yaşayacak hem tatil yapacak hem de çalışacaksınız. Böyle bir hayatı kim istemez ki? Eğer siz de kırsal turizm alanına yönelmek istiyorsanız, hiç durmayın ve bir an önce araştırmalarınıza başlayın derim.

Kimler Kırsal Turizm-Doğal Kamp Evleri ile Para Kazanabilir?

Kimler Kırsal Turizm-Doğal Kamp Evleri ile Para Kazanabilir?Bu işin ayrıntılarını öğrendikten sonra kırsal turizmin tam da istediği gibi bir para kazanma yöntemi olduğunu düşünen herkes bu alandan para kazanmaya başlayabilir. Halihazırda yaptığı işten memnun olmayanlar, doğal yaşama ilgisi olanlar ve bir işletmeyi çekip çevirebilecek yeteneğe sahip olanlar için kırsal turizm kesinlikle çok uygun. Düşünsenize, sabah yemyeşil ağaçların arasında uyanıyor ve işinize mis gibi bir havayı içinize çekerek başlıyorsunuz. Doğal yaşama hasret kalmış konuklarınızla ilgileniyor, gülümseyen insanlarla dolu bir ortamda çalışarak gününüzü keyifle geçiriyorsunuz. Hele bir de kırsal turizm tesisinizi bir aile işletmesi olarak açtıysanız, durum çok daha eğlenceli hale gelecektir.

Çocuklarınızın doğal bir ortamda büyümesi, doğal yiyeceklerle beslenmesi, kesinlikle her ebeveynin isteyeceği şeylerden biridir çünkü. Bu işi yaparken ne gibi farklılıklar yapacağınız ise tamamen size bağlı. İşletmenizi hangi bölgede açmak istediğiniz, etrafınızda başka tesislerin olup olmadığı, ne kadar büyük ölçekli çalışacağınız, işe alacağınız personel sayısı tüm bunlar titizlikle düşünülmesi gereken noktalardır. Mesela; müşterileriniz için ne gibi olanaklar sunacaksınız?

Doğa yürüyüşleri, dağcılık sporları, binicilik alanları, doğal yüzme havuzları, hobi bahçeleri, bisiklet parkurları gibi ayrıcalıklardan faydalanabilirsiniz. Sonuçta siz şehirli müşteri kitlesine hitap edeceksiniz. İnsanlar için nasıl cazip bir mekan haline gelirsiniz, bunun üzerine araştırma yapıp sistematik bir plan oluşturmalısınız. Tesisinizi kurduktan sonra ilk etapta yapmanız gereken, reklam konusu üzerine yoğunlaşmanız. Bunun için müşterilere sunacağınız ilgi çekici imkanlarınız olmalı tabii ki. Ne kadar çok insanın tesisinizden haberdar olmasını sağlarsanız, o kadar kısa sürede kar etmeye başlarsınız.

Kırsal Turizm-Doğal Kamp Evleri ile Ne Kadar Para Kazanılır?

Kırsal Turizm-Doğal Kamp Evleri ile Ne Kadar Para Kazanılır?Bu alandan ne kadar para kazanacağınız işletmenizde yaratacağınız farklılıklara ve çekeceğiniz müşteri sayısına bağlı olarak değişecektir. Yani bu işe birkaç küçük kamp eviyle başlayıp daha sonra işini büyüten hatta bulunduğu bölgede bir zincir haline gelen birçok girişimci var. Sizin de onlardan bir tanesi olmanız için engel yok sonuçta. Detaylı bir araştırma, işinizi sevmeniz, reklamınızı iyi yapmanız, kaliteli ve güler yüzlü hizmet vermeniz, bulunduğunuz bölgeyi iyi tanımanız gibi faktörlere dikkat ederseniz, kırsal turizm sektöründen ummadığınız kadar çok para kazanabilirsiniz. Şöyle düşünün, kırsal turizm tesisi kurmak için yatırmanız gereken sermaye çok yüksek değildir. Zaten bunu işe başlamadan önce yaptığınız araştırmalar sayesinde canlı canlı göreceksiniz.

Neticede hayat boyu para kazanacağınız bir alana yatırım yapıyorsunuz ve karşınıza çıkan maliyet diğer birçok iş koluna göre daha düşük. Yani bu iş için harcadığınız parayı kısa süre içinde çıkartacak ve daha sonra sürekli olarak kar edeceksiniz. Ama burada son kararı verecek olan tabii ki de sizsiniz. Nihai olarak, kırsal turizmi yeni para kazanma yöntemi olarak seçtiyseniz, size şimdiden bol kazançlar ve bol müşteriler diliyorum.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın