Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sihirbazların Büyük Merak Uyandıran İlizyon Gösterileri ve Hileleri

Sihirbazların numaraları, izleyicilerde merak uyandırır. Bu videoda yer alan görüntülerde o numaralardan bazılarının nasıl yapıldığına yer veriliyor.
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Sihirbazların başarıyla icra ettiği ilizyon gösterileri, izleyenler açısından büyük merak ve şaşkınlık uyandırmaktadır. İnsan mantığının algılamakta zorluk çektiği ilizyon gösterileri, tahmin edileceği üzere, arka planda düzenlenmiş bir hile sonucu sergilenmektedir. Videoda büyük meraka neden olan ilizyon gösterilerine ve sihirbazların bu gösterileri nasıl yaptığına tanık olacaksınız.

Bir ilizyon gösterisinde aklınızın almadığı pek çok sahneye tanık olursunuz. Bir adamın havada uçması, içerisine modelin girdiği bir kutunun testere ile kesilmesi gibi pek çok merak uyandıran sahneyle karşılaşırız.

İlk olarak gördüğümüz gösteride tam da bu duruma benzer bir an yaşanıyor. Kutunun içine giren kadın, elindeki mendili uzatarak orada olduğunu kanıtlıyor. Sihirbazın ise kutunun içindeki düzenek ile kadını tamamen sıkıştırdığı görülüyor. Böyle bir gösteriyi izlerken ilk olarak sorduğumuz soru “nasıl?” olacaktır. Videoda nasıl olduğu da ayrıntılı şekilde anlatılmış. Gösterinin devamında görüldüğü üzere kutunun içerisinde özel bir düzenek olduğu ve modelin kendisini orada muhafaza ettiği görülüyor. Belden aşağısını kutunun altında oluşturulmuş özel bir bölmeye alan model, gövdesini de yine kutunun içerisinde oluşturulmuş özel bir bölmede tutuyor.

İlginizi Çekebilir: En İyi Beyin Yakan Filmler Listesi

Bir başka gösteride ise sandalyelerin üzerine konmuş bir panoya modelin uzandığı görülüyor. Sandalye panonun altından çekilmesine rağmen, üzerinde modelin uzandığı panonun havada durması karşısında izleyenlerin şaşırmaması mümkün değil. Ancak görülüyor ki panonun altında, sihirbazın bacağı ile birebir aynı görüntüde bir desteğin olduğu görülüyor. İzleyenlerin bunu gösteri esnasında tahmin edebilmesi mümkün görünmüyor.

Son olarak ise ilizyon dünyasının klasikleşmiş gösterilerinden birisi karşımıza geliyor. Bir kürenin içine giren model ve testere ile kürenin kesilmesi. Testerenin kürenin içinde hareket ederken modelin nerede olduğu hep merak konusu olmuştur. Bu videoda bu soru işaretine yanıt bulabiliyorsunuz. Görüldüğü üzere kürenin içindeki özel bir düzenek sayesinde, model kendisini daha aşağıya alabiliyor. Ancak testerenin, modelin üzerinden kıl payı geçmesi gösterinin etkileyici olduğu kadar riskli olduğunu da gözler önüne koyuyor.

Tavsiye Ederiz: Ters Köşe Filmler Listesi

Dünyadaki en etkileyici ve izleyeni kendisine derinden bağlayan gösterilerden biri olan ilizyon, çeşitli hilelerle dikkat çekmeye devam edecektir. Sihirbazların ustaca sergilediği şovlar, izleyenlerde merak uyandıracaktır. Zaten böyle bir şovu izlerken şaşkınlık ve merak duygusu olmaz ise orada bir gösterinin varlığından söz edilmesi çok güçtür.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.