Yatırım yapmaya başla!

Günde En Az 100 Lira Kazanmak için 15 Muhteşem Öneri

Günde kaç lira kazandığınızı biliyor musunuz? Peki, buna 100 lira daha eklemek nasıl olurdu? İşte size bu konuda fikir verecek işler…
Günde En Az 100 Lira Kazanmak için 15 Muhteşem Öneri

Birçoğumuzun aylık belli bir maaşı var. Peki, bunun günlük hesabını biliyor musunuz? Giderlerinizin günlük kaç lira olduğu hakkında bir fikriniz var mı?

Kazancımızı günlük bazda 100 lira daha artırmak bize iyi gelecektir. Hafta sonları ve birkaç günlük kaçamak dışında ayda 20 gün 100’er lira daha kazanabilirsiniz.

Şimdi size bu imkanı verecek işlere göz atalım:

Müzik Dersi Verin

Müzik Dersi VerinEğer çok iyi bir şekilde müzik aleti çalabiliyorsanız, günde kolay bir şekilde 100 lira kazanabilirsiniz. Kolay dememe alınmayın; çünkü sevdiğiniz bir işi yapıyorsunuz ve sizden ders almak isteyen kişiler var. Bu kişilere saatlik dersler vererek para kazanmanız mümkün.

Hatta bir saatlik dersin fiyatının en az 100 lira olduğunu düşünecek olursak; günde çok daha fazla bir gelir elde etmeniz de mümkün olacaktır. Gitar, keman, çello, piyano, bateri gibi müzik aletlerini iyi bir şekilde kullanabiliyorsanız ve paraya ihtiyacınız varsa zaten bu yöntemi kullanıyorsunuz demektir.

Evden veya online ders vererek para kazanmak ile ilgili detaylar için tıklayın.

Instagram’dan Satış Yapmak

Instagram'dan Satış YapmakGünümüzde sosyal ağlardan para kazanmak oldukça meşhur. Çünkü hem keyifli hem de karlı bir iş. Büyük ve etkileşimli bir Instagram hesabı oluşturmanız, burada satılacak ve gerçekten ilgi çekici ürünler bulmanız yeterli olacaktır.

Instagram hesabınız üzerinden toptan aldığınız ürünleri satabildiğiniz gibi el emeği göz nuru ürünlerinizi de satabilirsiniz. Bu şekilde fiziki bir ürün satışı yapmanın yanı sıra şirketlerin reklamını yaparak da Instagram hesabını üzerinden para kazanmanız mümkündür.

Instagram hesabından para kazanma ile ilgili detaylar için tıklayın.

Sosyal Medyada Reklam Yapmak

Sosyal Medyada Reklam YapmakSosyal medya hesaplarınızı nasıl kullandığınız tamamen size kalmış. Ama bilmenizi isteriz ki; günümüzde sosyal hesaplarından para kazanan birçok kişi var. Bunun nasıl yapıldığını anlayamıyor olabilirsiniz.

Hemen anlatalım; çok sayıda gerçek takipçili sosyal hesaplara sahip oluyorsunuz ve daha sonra şirketler için reklam yapıyorsunuz. Elbette bu iş için şirketlerin dikkatini çekmeniz gerekiyor ve onlara sağladığınız yeni müşteri kitlesine bağlı olarak bir para kazanıyorsunuz. Oldukça karlı ve eğlenceli bir iş olduğunu söylemek gerek.

Sosyal medya pazarlama taktikleri için tıklayın.

Döviz Alıp Satmak

Döviz Alıp SatmakGünümüzde döviz alıp satmak için artık döviz bürolarını kullanmıyoruz. Aranızda hala kullananlar varsa çok daha karlı yöntemlerin kullanılmaya başladığını bilmenizi isteriz. Artık internet üzerinden hatta akıllı telefonunuz aracılığıyla döviz alıp satabiliyor ve anlık bir gelir elde edebiliyorsunuz.

Artık borsa, forex ve VİOP aracılığıy ile döviz yatırımı yapmak çok daha mantıklıdır. Üstelik hem daha güvenli yatırımlar yapabiliyor hem de daha kazançlı sonuçlar elde edebiliyorsunuz. Bu işlemleri yapmak size uzun vadede iyi bir gelir getirdiği gibi, günlük bazda da kazançlı çıkabiliyorsunuz. Bu şekilde de gelirinizi arttırabiliyorsunuz. Yatırım işlemlerini nasıl yapacağınızı öğrenmek için internetten ücretsiz eğitimler alabilir ve demo hesaplarda deneyim kazanabilirsiniz.

ÜCRETSİZ EĞİTİM ALMAK VE DEMO HESAP İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN!

Pilates Eğitmenliği Yapın

Pilates Eğitmenliği YapınGünümüzün en popüler spor aktivitelerinden birisi pilatestir. Masa başı işlerin artmasıyla birlikte kaslarımızı esnetmek istiyoruz. Pilates ve reformer ise bunun vazgeçilmezleri. Peki, bu dersleri siz vermek istemez miydiniz?

Eğer bu konuda bilgi ve belgeniz varsa hemen işe koyulabilirsiniz. Belgeniz yok ama ilginiz varsa hemen bir eğitime katılıp kendinizi bu konuda geliştirebilirsiniz. Daha sonra birkaç müşteri bularak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Blog Açıp Satış Ortaklığı Yapın

Blog Açıp Satış Ortaklığı YapınEk kazanç konusunda en eski yöntemlerden birisi blog açmaktır. Bununla ister reklam alırsınız ister affiliate işi yaparsınız. Hem iyi bir blogger hem de affiliateçi olabileceğinizi düşünüyorsanız ikisini birleştirerek günlük iyi bir kazancı hedefleyebilirsiniz.

Blogger olma işi eskiye göre biraz daha farklılaştı. Ayrıca eskisi kadar kolay olduğu da söylenemez. Çünkü hem Google’ın hem de okurların size bakışı gelişti. Dolayısıyla bu işe biraz kafa yormanız gerekiyor.

Herhangi bir konuda en iyi içeriği üretip, okurlara ulaştırabilmelisiniz. Biraz bu konuları öğrenerek yola koyulursanız çok daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

Seyyar Gıda Satışı Yapmak

Seyyar Gıda Satışı YapmakBelki birçoğumuzun aklına midyeciler, bazılarımızın da pilavcılar geldi. Evet, seyyar gıda satışı hala birçoğumuz tarafından seviliyor ve olmazsa olmazlar arasında. Günümüzde bu tarz yiyecekler için güvenlik önlemleri artırılsa bile gerekli koşulların sağlanması ile satışı yapabiliyorsunuz.

Bu izinleri aldıktan sonra ister köfte ekmek, ister pilav üstü kuru satın. Günlük 100 lira kazanabileceğinizi bilmenizi isteriz ve eski bir yöntem olmasına rağmen günümüze uyarlanmış hali ile hala popülerliğini koruduğunu görebilirsiniz.

Seyyar gıda satışı ile ilgili detaylar için tıklayın.

Direksiyon Dersi Vermek

Direksiyon Dersi VermekBildiğiniz gibi günümüzde ehliyet almak için biraz daha emek göstermeniz gerekiyor. Yokuşta arabayı geri kaçırmadan kaldırmanız, iki araç arasına park edebilmeniz gerekiyor. 1 aydan daha kısa sürede verilen direksiyon dersleri ise bunun için yetersiz kalabiliyor. Aynı şekilde ehliyetinizi alalı belki de 5 yıl geçti ama siz hala direksiyon başına geçmediniz.

Doğal olarak bu beceriniz körelmiş durumda. İşte bu noktada devreye direksiyonu sağlan kişiler giriyor. Eğer kendinize araba kullanma konusunda güveniyor ve başkalarına da öğretebileceğinizi düşünüyorsanız, süper bir ek gelir yöntemine sahipsiniz demektir. Saatlik olarak verilen direksiyon dersleri sayesinde kolayca günde minimum 100 lira kazanırsınız.

Direksiyon dersi verme ile ilgili detaylar için tıklayın.

Editörlük Yapmak

Editörlük YapmakDüzgün yazım teknikleri, imla kuralları ve web sitelerin içerik düzenleri hakkında bilgi sahibiyseniz, süper bir iş önerimiz var; editörlük! Günümüzde web sitelerinin sayısında yaşanan artış, editörlük mesleğini daha da popüler yaptı.

Hemen her gün bir yenisini gördüğümüz web sitelerinin içerik düzenlemeleri, haber siteleri için haber editörleri, moda blogları için moda editörleri aranıyor. Bu konulara ilginiz varsa neden böyle bir işi yaparak para kazanmayı tercih etmiyorsunuz.

Ek iş olarak yapabileceğiniz en iyi işlerden birisi olacaktır, sizin için. Mesela sürekli moda haftalarını takip ediyor ve yeni kreasyonların, trendlerin neler olduğunu adınız gibi biliyorsanız; bilgileriniz boşa gitmesin. Hemen bir moda blogu araştırın ve editörlük yapmaya başlayın.

Editörlük yapma ile ilgili detaylar için tıklayın.

Pasta Tasarımcılığı Yapın

Pasta Tasarımcılığı YapınHem eğlenceli hem de kârlı işlerden birisi pasta tasarımcılığıdır. Üstelik klasik pastalar yerine tasarım olanları tercih etmeyi de seviyoruz. Peki, bu işin size göre olduğunu hiç düşündünüz mü?

Eğer düşündüyseniz ve beceriniz varsa hemen bu işe koyulabilirsiniz. Evinizde yapabileceğiniz bu işi, önce yakın çevrenize tanıtın. Ancak onlardan sizi duyurmasını isteyin.

Örneğin; sürekli gittiğiniz kuaföre bu işi yaptığınızı söyleyin. Üstelik ona küçük bir pasta hediyesiyle gidin. Eğer onu etkilerseniz sizden herkese bahsedecektir.

Çağrı Merkezi Olun

Çağrı Merkezi OlunEvden yapabileceğini işlerden birisi de çağrı merkezi işleridir. Ağzım iyi laf yapar diyorsanız dışarıya bu işi veren şirketleri bulun. Ardından evde gerekli ortamı hazırlayın ve işe başlayın.

Bu işi yapan birçok kişi bulunuyor. Bazıları potansiyel müşterilere satış yaparken bazıları destek hizmeti veriyor. Genellikle görüşme yapılan kişi sayısı üzerinden yüzde veriliyor. Yani günlük kazancınızı bu şekilde kendiniz belirleyebilirsiniz.

Masaj ve Detoks Yapmak

Masaj ve Detoks YapmakBildiğiniz gibi masaj yapmak, bilgi isteyen bir konudur. Yani bilinçsizce yapılan masajlar sonucunda kalıcı zararlar meydana gelebilir. Ama şehir yaşamının stresi ile birçok kişi masajlara ve detoks merkezlerine başvuruyor. Kendini bu şekilde yenilenmiş ve eski gücünü bulmuş hissediyor.

Katılacağınız birkaç eğitim ve alacağınız sertifikalarla kendi masaj salonunuzu açabilirsiniz. Ayrıca bir masaj salonunda part time olarak çalışmanız da mümkündür. Masaj ve detoks programlarının minimum 100 liradan olduğunu da hesaba katacak olursanız, günlük olarak iyi bir gelir elde edeceğinizi görebilirsiniz.

Masaj yapma işi ile ilgili detaylar için tıklayın.

Doğrudan Satış Yapmak

Doğrudan Satış YapmakNeredeyse 10 senedir hayatımızda olan doğrudan satış ürünleri, tarih olarak belki çok daha eskilere dayanıyor; ama son yıllardaki popülerliği tartışılmaz. Avoncular, Oriflameciler, Doreciler, Tupperwareciler, …

Doğrudan satış yöntemi olarak tercih edebileceğiniz birçok ürün var. Hangisi sizin için daha mantıklı ve çevrenize uygun geliyorsa onu seçebilirsiniz. Bu doğrudan satış programlarına dahil olarak hem satışlar sonucunda hediyeler kazanabilir hem de güzel bir gelir elde edebilirsiniz.

Doğrudan satış ile ilgili detaylar için tıklayın.

Profesyonel Hizmet Satışı Yapın

Profesyonel Hizmet Satışı YapınHepimizin iyi bildiği işler vardır. Örneğin; insan kaynakları ve müşteri ilişkileri konusunda becerikli bir insan olabilirsiniz. Peki, bu yeteneğinizden para kazanmak istemez misiniz?

Upwork gibi platformlar üzerinden profesyonel anlamda hizmet satışı yapabilirsiniz. yazılım, mobil uygulama, yazarlık, marketing gibi birçok kategoride uzmanlığınızı gösterebilirsiniz. Bu şekilde de günlük belli bir kazancı hedefleyebilirsiniz.

Stil Danışmanlığı Yapmak

Stil Danışmanlığı YapmakBelki de daha önce aklınıza hiç gelmeyen bir yöntem olabilir veya çok iyi bildiğiniz bir iş. Eğer moda trendlerini yakından takip ediyorsanız ve nerede nasıl giyilmesi gerektiğini biliyorsanız, tam sizlik bir iş olacaktır. Birçok kişi bir davete nasıl giyinmesi gerektiğini bilemez.

Örneğin bir iş davetine düğüne gider gibi giyinemezsiniz. Daha asil bir şıklığa ihtiyacınız olacaktır. Bu konuda pek becerikli olmayan kişiler ise internete başvuruyorlar. Moda trendlerinden çok iyi anlayan kişiler içinse tam da bu noktada bir iş fikri doğuyor; stil danışmanlığı. Sizi yansıtan bir stile sahip olmanız, oldukça önemli.

İşte para kazanmak isteyen sizler de kişilere bu konuda yardımcı olarak güzel bir gelir elde edebilirsiniz.

Stil danışmanlığı ile ilgili detaylar için tıklayın.

*Okura Notlar

Gelirinizi artırmak için harekete geçmeniz ve istikrarlı bir şekilde ilerlemeniz oldukça önemlidir. Durumunuzdan veya çok çalışmaktan yakınmak yerine bir şeylere başlamak çok daha iyidir.

İnternet üzerinden birçok iş fikrine, para kazanma önerisine rastlayabilirsiniz. Ama aldığımız tepkilere şöyle bir baktığımız zaman kişilerin oldukça önyargılı, ne yapılırsa yapılsın kazanmanın mümkün olmadığına inandıklarını görüyoruz.

Bilmenizi isteriz ki böyle kişiler, kazanma konusunda başarılı olamayacaklardır. Ama sonucu ne olursa olsun inanmak, “keşke” demekten çok daha iyidir. Kendinize her zaman güvenin ve bakış açınızı genişletin. Ayrıca bu önerileri, genç – orta yaşlı – yaşlı demeden yapıyoruz. Çünkü yaşın bu konularla herhangi bir ilgisi yoktur ve gereken tek şey, para kazanma azminizdir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.


Okur Yorumları
  1. gercektende mantıklı bılgıler paylasılmıs. boylesıne ınsanlara faydalı olmak cok erdemlı bır hareket . emegı gecenlere tsk


Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#İş Fikirleri kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum