Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanın En Tehlikeli 10 Ağır Bombardıman Uçağı ve Gökyüzündeki Şovları

YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Ülkeler hem bulundukları bölgede hem de global dünya düzeninde söz sahibi olabilmek için ordularına büyük yatırım yapmaktadırlar. Her ülke en iyi donatılmış orduya sahip olmak için askeri mühimmat üretimi yapar ya da ithalat yaparak ordusunu güçlü tutmak ister. Bombardıman uçakları, hava kuvvetleri unsurları arasında önemli bir yer teşkil etmektedir. Videoda dünyanın en iyi 10 ağır bombardıman uçağının gökyüzündeki performanslarına tanık olacaksınız.

Ağır bombardıman uçaklarının en temel özelliği, saldırı düzenlediği bölgeye aynı anda çok sayıda bombayı bırakmasıdır. Bu uçaklar tek seferde onlarca bombayı bırakması ile o bölgeyi yerle bir edebilmektedir.

Daha önceki videolarda ileri teknoloji ile donatılmış dünyanın en iyi 10 savaş uçağına yer vermiştik. Silah teknolojisinin geldiği son noktayla beraber bombardıman uçaklarında nükleer silahlar da sıklıkla taşınmaktadır. Bu uçaklar radara az yakalanmaları ile de hava harekatında önemli bir avantaj sağlamaktadır.

Uçaklar görüldüğü üzere yüksek hazneli yapıları ile dikkat çekmektedir. Çok sayıda füzenin bir arada taşınabilmesi için bu ebatlara sahip olması gereken ağır bombardıman uçakları, savaş uçaklarına nazaran çok daha geniş bölgeyi etkileyebilmektedir.

Videoda göze çarpan bir diğer nokta ise, bu uçaklara havadaki hareketleri sırasında yakıt ikmali yapılabilmesi oluyor. Bu sayede operasyon esnasında zaman kaybı en aza indirilmiş oluyor.

Tavsiye Ederiz: Dünyanın En Tehlikeli 10 Nükleer Denizaltısı

Listeye genel itibariyle göz attığımızda özellikle Rus uçaklarının ezici bir üstünlüğü olduğu göze çarpıyor. Sonrasında Amerika ve İngiliz uçaklarının geldiği görülüyor. Rus yapımı Tupolev TU serisi uçakların pek çok modelinin listede yer alması, Rusların bombardıman uçakları konusunda bulundukları noktayı anlatır nitelikte.

Uçakların bir yeri bombalaması esnasında ortaya çıkan görüntü, ne boyutta bir güce sahip olduklarını gösteriyor. Onlarca savaş uçağının yaratacağı bir etkiyi bu uçarın biri ile yaratmak mümkün görünüyor. Haznelerinden çıkan onlarca füze ile geniş bir bölge adeta yerle bir ediliyor.

Ülkelerin ordularına yaptıkları yatırımlar arttıkça savaş teknolojisinde önlenemez bir gelişim görülmektedir. Ağır bombardıman uçakları gösterdikleri performans ile bu gelişimden fazlasıyla nasibini almıştır.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.