Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanın En Pahalı Treni ile Unutulmaz Bir Gezi: “Maharajas’ Express”

Dünyanın En Pahalı Treni ile Unutulmaz Bir Gezi: “Maharajas’ Express”
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

“Kara tren gecikir belki hiç gelmez” artık sadece türkülerde tatlı bir ezgi olarak var. He bir de unutulmaz Yeşilçam filmlerinde! Acı acı çalan düdük sesleri, her durakta karşılaştığımız seyyar satıcılar, camlardan el sallayarak bakan gözü yaşlı yolcular ve yolla birlikte uzayıp giden hatıralar artık yok. Gelişen teknolojiyle bu durum mazide kalsa da tren yolculukları terk edilmiş değil. Sadece “birazcık” konsepti değişti o kadar. Kısacası dünyayı kasıp kavuran “lüks” fırtınası, tren yolculuklarını da vurdu.

Şimdiye kadar lüks bir trende yolculuk yaptınız mı bilemiyorum; ama birazdan göreceğiniz trenin bir eşini daha önce görmediğinize bahse girebilirim. Maharajas’ Express olarak adlandırılan lüks yolcu treni, Hindistan merkezli bir şirket olan Indian Railway Catering’e ait. En çarpıcı özelliğiyse dünyanın en pahalı treni olarak gösterilmesi. Zaten rayların üzerinden tüm ihtişamıyla yol alan bu aracın özelliklerini gördüğünüzde, neden bu unvana sahip olduğunu çok daha iyi anlayacaksınız. 3 kere dünyanın en lüksü seçilen yolculuk, bakalım konuklarına hangi olanakları vaat ediyor?

İşte karşınızda dünyanın en pahalı treniyle bulunmaz bir yolculuk:

Maharajas’ Express ile Son Derece Lüks ve Eğlenceli Bir Tren Yolculuğuna Ne Dersiniz?

Maharajas Express Lüks Tren Yolculuğu RestoranÖncelikle Maharajas Express’in üst üste 3 kez (2012, 2013, 2014) Dünya Seyahat Ödülleri (World Travel Awards) tarafından “World’s Leading Luxury” Train olarak onurlandırıldığını söyleyeyim. Peki, Maharajas Express’in sahip olduğu ayrıcalıklar ne? Bu tren, tahmin ettiğiniz gibi tamamen lüks bir biçimde tasarlanmış ve hizmetleri de aynı derecede kaliteli. Kuzey Batı’dan Hindistan’ın merkezine kadar 12 durak noktası olan trenin güzergahları arasında Delhi, Agra, Bombay gibi şehirler bulunuyor.

Maharajas Express Lüks Tren Yolculuğu BarTrenin yolcu kapasitesi 88 kişi. Maharajas’ Express’te 23 adet lüks vagon bulunuyor ve bunlardan 14 tanesi yolcu kabinleri olarak kullanılmakta. Geriye kalan 9 vagon ise restoran, cafe, bar gibi değişik hizmetler olarak işlev görüyor. Trende bulunan Rajah Club isimli bar, Maharajas’ Express yolcularının en sevdiği hizmetlerinden bir tanesi. Diğer taraftan trende Deuxe, Junior Suite, Suite ve Presidential Suite olmak üzere farklı kabin seçenekleri de yer alıyor.

Maharajas Express Lüks Tren Yolculuğu RestoranBasınçlı havalı ve hidrolik bir süspansiyon sistemi kullanan tren, bu şekilde yolcularına daha konforlu bir seyahat sunmuş oluyor. 24 saat uşak servisi olan lüks trenin bilet fiyatları ise konaklama dahil 6.000 dolardan başlıyor.

Sonuçta, 6.000 doların bu trende yolculuk yapmaya değeceğini düşünüyorum. Dünyanın en güzel yerlerinde seyahat edip, birbirinden eşsiz yemeklerin tadına bakmak ve lüksün doyumsuz keyfine varmak sanırım unutulmaz olurdu. Peki, ya siz? Böyle bir trende seyahat etmek için yaklaşık 17 bin TL’nize kıyabilir miydiniz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.