Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanın En Pahalı Kravatı: “Suashish Necktie”

200 bin dolar değerindeki, dünyanın en pahalı kravatını görmek ister misiniz? Neden bu kadar pahalı olduğuna gelin birlikte bakalım.
Dünyanın En Pahalı Kravatı: “Suashish Necktie”
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Başlığımıza baktığımızda, bugünkü yazımızın kravatlarla ilgili olacağını görüyoruz. Peki, erkeklerin vazgeçemediği şıklık aksesuarlarından biri olan kravatlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Örneğin, bir kravatın ne kadar güzel olduğu ve şık durduğu, sahip olduğu fiyata göre mi belirlenmektedir? Şayet durum buysa, birazdan sizlere sunuyor olacağımız kravatın, dünyanın en şık kravatı olması gerektiğini de söylemeliyiz. Ancak, sanıyorum ki dünyanın en şık kravatı bu kadar absürt bir tasarıma sahip olamaz! İşte bu yüzden de kravatların değeri ve şıklığı arasında hiç de doğru olmayan bir orantı bulunmaktadır.

Günümüzde neredeyse her gün kullanılan kravatların ne zamandan beri ve nasıl amaçlarla kullanıldığı hakkında ne gibi bilgilere sahipsiniz, hiç düşündünüz mü? İsterseniz, sizleri bu konularda kısaca aydınlatalım;

Eski Çin ve Roma askerleri tarafından da kullanılan kravatların, ortaya çıkış tarihinin oldukça eski zamanlara kadar gittiğini söyleyebiliriz. Çinliler ve Romalıların kravatları kullanış amaçları, doğal olarak bugünkü kullanım amacıyla aynı değildi. Onların bu ürünü kullanmalarındaki asıl sebep, askerlerin hangi topluluğa ait olduklarını gösterecek bir işaret olmalarından kaynaklanıyordu. 1720’li yıllara kadar askeri kişilikler tarafından kullanılan kravatlar, bu tarihten sonra sivil insanlar tarafından da kullanılmaya başlanmıştır. 20. yüzyıla gelindiğinde ise kravatlar, iş adamlarının vazgeçilmez ürünlerinden bir tanesi olmuştur.

Nihai olarak; hepimizin bildiği gibi kravatlar, erkek giyiminin en önemli ürünlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Neticede, kravatlar hakkında kısaca bilgi vermiş olduğumuza göre, artık dünyanın en pahalı kravatının özelliklerini incelemeye başlayabiliriz.

İşte karşınızda dünyanın en pahalı kravatı!

Suashish Necktie

200.000 Dolar

Suashish NecktieSatya Paul Design Studio tarafından tasarlanmış olan Suashish Necktie isimli kravat, Suashish Diamond isimli şirket için özel olarak üretildi. Saf ipekten imal edilen bu kravatta, 150 gram altın ve 77 karat ağırlığında 271 adet göz alıcı elmas kullanılmıştır. Bu kravatın tanıtımı ilk olarak; 29 Ekim 2003’te, Bollywood film yıldızı Salman Khan tarafından Cultural Ties isimli bir moda defilesinde yapıldı. Resimde de bu moda defilesinde çekilen fotoğrafı görüyorsunuz. Bu arada sizlere Khan hakkında ekstra bir bilgi daha verelim. Dünyaca ünlü isimlerin pahalı motor tutkuları herkes tarafından bilinir. Khan bu konuda da başı çeken isimlerden biri.

Peki, bu görüntü hakkında ilk olarak ne düşündünüz? Salman Khan’ın üzerinde bulunan garip desenli gömlek, kendisine büyük gelen takım elbise, garip halka küpelerin yanında bir de dünyanın en pahalı kravatı olarak gösterilen bu kravat sizce de oldukça kötü tasarlanmamış mı? Eminim, benimle aynı fikri paylaşıyorsunuzdur. Zira bu kravatı beğenebilecek bir kişinin zevkinden ciddi ciddi şüphe edilmesi gerekir diye düşünüyorum. Suashish Necktie, yine de sahip olmak isteyeceğiniz bir kravat olarak düşünülebilir. Zira bu kötü tasarımlı kravata sahip olmanız demek, üzerinde bulunan değerli elmaslara da sahip olmanız anlamına geliyor.

Neticede; ben olsaydım, kravatın üzerinde bulunan değerli taşları alır ve ürünün geri kalanını da hiç bakmadan çöpe atardım. Peki, dünyanın en pahalı kravatı olarak bilinen bu kravat hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Eğer bir şansınız olsaydı, bu kravatı takarak toplum içine çıkmayı göze alabilir miydiniz? Ne dersiniz, bu tasarım sizce de epey saçma ve absürt bir tasarım olmamış mı?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.