Yatırım yapmaya başla!

Dünyanın En Pahalı Kavun ve Karpuzu

Dünyanın En Pahalı Kavun ve Karpuzu

Malum havaların gün geçtikçe ısınması yazın sıcak günlerinin de habercisi. Yaz geldiğinde ise uzmanlardan yine aynı telkinleri duyacağız. Bol bol sıvı tüketin! Sıcak havayla birlikte vücudumuzun kaybettiği su miktarını karşılamamız gerekir. Bunu da en iyi sulu meyvelerle sağlayabiliriz. Bu meyvelerin başında ise yazın sofralarımızda eksik olmayan kavun ve karpuz geliyor. Çeşitli türleri olan bu iki meyve gerçekten de ağız sulandırıcı bir özelliğe sahiptir.

Kavun ve karpuzun türlerinin olduğunu söyledik. Peki, yazın bulunmaz meyvesinin en pahalılarını hiç merak ettiniz mi? Ya da böyle bir soruyu aklınızdan geçirdiniz mi? Bazı bölgelere özel nadir kavun ve karpuzlar inanılmaz fiyatlara satılıyor. Belki iştah açıcı özelliklerini duyduğunuzda şaşırmayacaksınız, ama fiyatının şaşırtıcı olduğu kesin. Dilerseniz bu kavun ve karpuzu daha yakından inceleyelim

İşte karşınızda dünyanın en pahalı kavun ve karpuzu:

Yubari Kavunları

22.872.5 Dolar

Yubari KavunlarıHiç lüks ürün olarak kavunu düşündünüz mü? Ben hiç düşünmemiştim. Japonya’nın Sapporo Şehir Merkezindeki Toptan satış marketi oldukça pahalıya bir çift kavun satıyor. Dünyanın en pahalı kavunu bir çift Yubari’dir ve ilk olarak 2008 sezonunun ihale satışa sunulmuştur. Onlar daha önce en iyi çift olarak nitelendirilmişti ve hediyelik eşya satan bir iş yeri sahibi tarafından satın alınmıştı.

Yubari, tatlı ve kaliteli kavunu ile ünlüyken, bir kömür maden kasabası olması ile de iyi bilinir. Ne yazık ki buranın işletmesi iflas etti ve 12.500 kişi işsiz kaldı. Dünyanın en pahalı kavunu 22.872.5 dolarlık değeriyle mutlaka Yubari’nin daha iyi olmasına yardımcı olacaktır.

Dünyanın En Pahalı Karpuzu

6.100 Dolar

Dünyanın En Pahalı Karpuzukarpuz yazın gelmesiyle en fazla tüketilen meyvelerdendir. Fiyatı çoğu meyveden daha ucuz olarak gelir ve her evin gözdesi halindedir. Ancak kimi durumlarda karpuz pahalı bir meta olabilir. Japonya’da 17 kiloluk karpuzu geçenlerde dünyanın en pahalı karpuzu rekorunu kırdı. Densuke karpuz sadece Kuzey Japonya, Hokkaido adasında yetişen siyah karpuz türüdür. Bu nedeniyle genellikle nadirdir ve olağanüstü hediye olarak verilmektedir. Bu sezon ilk hasadında sadece 65 meyve vardı.

Tohma Tarım Kooperatifi’nin bir açıklamasına göre; onun tatlılığı farklı bir düzeydedir. 65 Densuke’nin tek adeti 5.945 dolara satıldı. Bu ürün en iyi olarak değerlendiriliyor ve açık arttırmada 6.100 dolara bile çıktığı gözlendi. Japonya’da şimdiye kadar satılan en pahalı karpuzdur. Aynı zamanda dünyanın en pahalı karpuzu olması da muhtemeldir.

Meyve tüketmeyi hepimiz severiz. Özellikle vücudun ihtiyaç duyduğu doğal şeker ve su oranını daha iyi karşılayacağımız başka hangi ürün olabilir ki?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Gıda kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum