Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Göz Alıcı Şık Tasarımlarıyla Dünyanın En Pahalı 10 Breitling Saati

Bretling'in saat sektörünü kasıp kavuran bir havası var. Bir de Bentley gibi markalarla yaptığı işbirlikleri durumu daha da güzelleştiriyor. İşte listemiz:
Göz Alıcı Şık Tasarımlarıyla Dünyanın En Pahalı 10 Breitling Saati
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

İsviçre’nin “saatler diyarı” olarak anılmasında kuşku yok ki en büyük paylardan biri de Breitling’e aittir. 1884 yılından bu yana karizmatik ve nadide bilekleri süsleyen markanın ürünleri, kuşku yok ki tüm dünyada kabul gören lüksün ifadesidir. Önceleri sadece profesyonel olarak havacılıkla ilgilenenler için tasarlanan şık saatler, zamanla diğer saat tutkunlarının ilgisini çekti. Bu durum da firma için büyük başarıların, unutulmaz olmanın, kısaca lüks ile özdeşleşmenin habercisiydi.

Breitling’in profesyonel havacılık saati olarak tercih edildiğinden bahsetmiştim. Aslına bakarsanız trajik bir hikaye bu durumu kanıtlar nitelikte. Hikayemiz, Antarktika kıyılarında gözlem uçuşu yapan iki pilotun irtifa kaybederek düşmesiyle başlıyor. Helikopterleri ağır hasar alan pilotlar sağ kurtulmayı başarır. Ama bulundukları bölge oldukça ıssız bir coğrafyadır. Pilotlardan birinin kolunda Breitling imzalı bir kol saati vardır. Teknoloji harikası saatin imkanlarını kullanan pilotlar, kendilerine en yakınlarındaki çağrı merkezine yardım sinyali göndermeyi başarır ve bu sayede hayatta kalırlar. Kısacası Breitling, karizmatik bir pilotun kolundaki gösterişli aksesuardan çok daha ötesini vaat eder.

Breitling’in kullanıcıları arasında sadece pilotlar yok elbette. Markanın gösterişinden günümüz ünlüleri de fazlasıyla istifade ediyor. Hatta markanın birkaç reklamında bayanların gözdesi, yakışıklı spor adamı David Beckham yer almıştı. En iyi ve en kaliteli malzemeleri, tasarımlarında uyum içerisinde birleştirmeyi başaran Breitling, tüm malzemelerini yurt içinden temin ederek bu alanda da şaşırtıcı bir ilke imzasını atıyor. Breitling markasının işlevsellik ve zariflik ile eşanlamlı olduğunu hesaba katarsak, ürünlerinin de dünyanın en pahalı kol saatleri arasında olduğunu tahmin etmemiz çok da zor olmaz sanırım. Bugün ki listemizde; altın, çelik, titanyum, elmas gibi malzemelerin kullanıldığı gösterişli Breitling modellerinden en pahalı ve en özel 10 tanesini sizler için seçtik. Bakalım sizin aklınızı hangi tasarım almayı başaracak…

Huzurlarınızda Breitling markasının en pahalı 10 saati!

10 Breitling Bentley Flying B No.3

32.300 Dolar

Breitling Bentley Flying B No.3Kron ile vidalanmış 18 ayar kırmızı altın kasa, göz alıcı saati bu güne kadar üretilmiş en şık saatlerden bir tanesi haline getiriyor. Breitling Bentley Flying B No.3, kehribar kadrana ve parlamayı önleyici kavisli safir kristal cama sahiptir. 32.300 dolarlık değeri ile Breitling modeli, markanın bugüne kadar tasarlamış olduğu en pahalı saatler arasında yer alır.

100 metreye kadar suya karşı dayanıklılığına ek olarak, kendinden kurmalı mekanik Breitling Calibre 16B mekanizması ile büyük bir takvim ekranı, saatin sunmuş olduğu diğer özellikler arasındadır. Deployant tokası ile tamamlanan siyah deri kordon, saatin şıklığına şıklık kattığı kesin. Duruma bağlı olarak 15 bin ila 40 bin dolar arasında bu saati satın alabilirsiniz.

9 Breitling Chronomat 41

34.950 Dolar

Breitling Chronomat 4118 ayar kırmızı altından yapılmış kasası ile başarılı bir saat; fakat Breitling Bentley Flying B No.3 modeline göre biraz daha pahalı. Bu model de ilhamını havacıktan almıştır. 70 saatlik rezerv ile kronograf işlevi bu saati değerli yapan diğer özellikler. Bu özel saat; elmas olan işaretler, inci bir kadran ve her iki taraftan da parlamasını önleyici bombeli safir kristal camdan tasarlanmıştır.

Temel olarak birçok değerli taş ile kaplanan bu saatin, fiyatının bu kadar pahalı olması bizleri şaşırtmıyor. Kendinden kurmalı Breitling 01 mekanizması ile tarih ekranı ve 300 metreye kadar suya dayanıklı olması, bu saatin diğer özellikleri arasındadır. Saatin daha ucuz versiyonunu 20 bin dolar civarına satın alabilirsiniz, ancak tabi ki de ful sürümü gibi olmayacaktır.

DÜNYANIN EN PAHALI 10 SAATİ İÇİN TIKLAYIN.

8 Breitling Mark VI Complications 29

65.200 Dolar

Breitling Mark VI Complications 29Breitling Mark VI Complications 29, çift taraflı parlama önleyici dışbükey safir kristal cam özelliği ile en iyi saatlerden bir tanesidir. Diğer lüks saatlerde de olduğu gibi Breitling Mark VI Complications 29 saati de 100 metreye kadar suya dayanıklıdır.

Markanın diğer saatleri ile hemen hemen aynı özelliklere sahip olup, ek olarak birkaç ilgi çekici işleve de sahiptir. Breitling Mark VI Complications 29 modelinde ay fazları, kronograf ve günü, haftayı, ayları gösteren bir takvim de bulunuyor. Bu özelliklerine ek olarak, gümüş bir kadrana ve kendinden kurmalı mekanik Breitling Caliber 29B kalibre mekanizmaya da sahiptir. Eşinize ya da hayatınızdaki değerli bir erkeğe hediye edebileceğiniz en lüks ürünlerden biri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

7 Breitling Bentley Collection – Model L2936312-6627-739P

82.520 Dolar

Breitling Bentley Collection - Model L2936312-6627-739PBu Breitling saat, Bentley Koleksiyonu’nun bir parçasıdır. Saate böyle bir isim verirken, ilhamdan uzak bir dönemde oldukları kesin. Daha iyisini yapabileceklerini düşünerek, başlık yerine rastgele bir isim de verilebileceğini söyleyebiliriz. Bu tabi bizim düşüncemiz.

Şimdi saatin ismini bir kenara bırakıp, görünüş kısmına doğru odaklanalım. Bu saat, platinden yapılmış ve özelliklerini gören herkesin yüzünden şaşkın bir ifade bırakmasıyla meşhur. Timsah derisi kordonu, zengin insanların zevkleri ve arzularını tamamlayacak görselliğe sahip.

Bu göz alıcı modelin farklı bir versiyonu, ama aynı koleksiyonun bir parçası olan şık tasarım için Breitling’den Eşsiz Bir Saat Koleksiyonu: “Bentley B06 S” isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

6 Breitling Bentley Collection – Model R4436563/A657

173.500 Dolar

Breitling Bentley Collection - Model R4436563/A657İsim yoksunluğu yaşamış bir diğer saat daha! Aslında modelin başlığı için şirket rastgele bir isim seçebilirdi, fakat seçmemiş. Breitling çalışanlarının pembe ve altın malzemeleri çok sevdiği görülüyor. Çünkü neredeyse bütün modellerinde bu örnekleri görebiliyoruz.

Kasasının 18 ayar pembe altından yapılması ve elmaslar ile süslenmesi bu saate oldukça hoş bir görünüm kazandırmıştır. Elmaslar ve 18 ayar pembe altından oluşan bu saatin değeri 173.500 dolardır. Bu modelin kısaca; markasının lüksünü, işlevselliğini, değerini ve tarzını yani her şeyini yansıttığını söyleyebiliriz.

5 Bentley Motors Complications Collection – Model L18841Ta-B788-761P

174.280 Dolar

Bentley Motors Complications Collection - Model L18841Ta-B788-761PBu saatlerin isimleri konusunda doğru gitmeyen bir şeyler olmalı. Bu modelin ismi de kulağa uçağın bir parçası ya da ona benzer bir şey gibi geliyor. Breitling firmasının bu isimlerle alıp veremediği nedir, çözemedim…

İsmine rağme, Bentley Motors Complications Collection – Model L18841Ta-B788-761P modeli, lüks ve oldukça pahalı bir saattir. Bütün yönleri ile herkesi kendisine aşık edecek özelliklere sahiptir. Bu da ünlülerin birçoğunun bu saate tapmalarının en büyük sebeplerindendir. Etrafını çevreleyen yüzü, platinden ve berrak safir kristalden üretilmiştir. Her şeyi ile gerçekten muhteşem bir şey yaratmak için el ile parçaları bir araya getirmişlerdir. Bu saatin tüm iyi yönleri dikkate alındığında, klasik bir Breitlig saati olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Kuşkusuz Breitling denilince akla ilk Bentley gelir. Bu ortaklık iki köklü firmanın birçok ortaklığında vücut bulmuştur. Bu tasarımlardan biri olan şık konsepti Bentley’in GT3 ile Kazandığı Zaferi Ölümsüzleştirmek için Tasarlanan Kol Saati isimli yazımızdan ayrıntılı inceleyebilirsiniz.

4 Breitling Bentley Mulliner Tourbillon

175 Bin Dolar

Breitling Bentley Mulliner TourbillonBreitling Bentley Mulliner Tourbillon, karmaşıklığın ve aşırılığın bir diğer örneğidir. Bu saatin daha çekici olmasını sağlayan ise tarih ekranıdır. Ek olarak eşsiz 30 saniye kronograf sistemi güzelliğine güzellik katmaktadır. Hiçbir zaman onun hakkında endişelenmenize mahal vermiyor, çünkü bu saat el ile kurulmalı kronograf mekanizmasına sahiptir.

Eğer Breitling’in bu modeli hoşunuza gittiyse, sadece birkaç parçasını beğenmediyseniz farklı parçalar ile sipariş edebilmeniz mümkün. Marka bu saatin her birimini kişiselleştirebiliyor. İhtiyaçlarına göre bölümleri, parça ve kısımları sizlerin seçebilmesi için ellerinde mevcut olarak bulunmaktadır.

3 Breitling Bentley Collection – Model R4436563/E516

232.500 Dolar

Breitling Bentley Collection - Model R4436563/E516Bu göz alıcı modelin dikdörtgen yüzü elmaslar ile süslenmiştir, alışıldık Breitling saatlerinden oldukça farklı bir tasarıma sahip olduğu kesin. Bazı Breitling saatleri oldukça yüksek fiyatlara satılabilir ve E516 modeli de bu durumun bir ispatı.

Fiyatını böylesine pahalı yapan, kasasının içerdiği 18 ayar pembe altındır. Bu tasarım ve diğer Breitling saatleri, İsviçre mekanizmasıyla satıldıktan sonra popülerliğe kavuşmuştur. Bu özel parçanın fiyat etiketi 232.500 dolar olup, dünyanın en pahalı Breitling saatlerinden bir tanesidir.

2 Breitling Bentley Flying B J28362 Elmas Beyaz Altın Otomatik Saat

255.500 Dolar

Breitling Bentley Flying B J28362 Elmas Beyaz Altın Otomatik Saatİkinci en pahalı Breitling saati karşımıza 255.500 dolarlık fiyat etiketi ile geliyor. Breitling Bentley Flying B J28362 Elmas Beyaz Altın Otomatik saatinden sadece 50 adet üretildiği için fiyatı bu derece. İçerdiği malzemeleri, isminden dolayı tahmin edebileceğinize eminim. Bu ayrıcalıklı tasarımın her erkeğin kullanması gereken bir aksesuar olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Ayrıca unutmayın! Erkekler için saat, kadınlar için bir çanta gibidir.

1 Grande Complication

280.700 Dolar

Grande ComplicationGeldik dünyanın en pahalı Breitling saati olan Grande Complication modeline. Listemizde bulunan diğer saatler gibi bu modelin bileğe takılan bir model olmaması sizleri şaşırtmış olabilir; fakat bu saat, 280.700 dolarlık bir fiyat etiketine sahiptir. Bu saati yapmaktaki amaç, yaşamış olduğumuz çağda klasik cep saatlerinin yeniden popüler olmasını sağlamak olarak belirtilmiştir.

Grande Complication modelinde dakika göstericisi, yerleşik bir takvim ve ay fazları göstergesi bulunuyor. Breitling firmasının ortaklarından biri ve Bentley Motors şirketinin kurucusu olan Walter Owen Bentley’in siluetini bulundurduğu kasası, 18 ayar sarı altından yapılmıştır.

Bentley arabalara sevdalı ünlüler için Breitling de vazgeçilmez bir markadır. Genellikle havacılar ve pilotlar için tasarım yapan bu markanın kullandığı bütün materyaller, İsviçre içerisinden temin ediliyor. Oldukça şık ve pahalı olan Breitling saatlerinin alıcıları da tasarımın güzelliği kadar özelliklerine hayran kalmışlardır. Genel olarak kırmızı altın kullanılarak yapılan bu saatlerin mekanizmaları oldukça kompleks ve işlevsel. Sizlere sunmuş olduğumuz dünyanın en pahalı Breitling marka saatleri arasından, fiyat etiketini bir kenarı bırakırsak hangisini almak istediğinizi düşünce ve yorumlarınız ile bizimle paylaşabilir misiniz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın