Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Depresyon Testi: Depresif misin, değil misin? Cevabını Söylüyoruz!

Çağımızın en büyük hastalığı depresyon; çocuk, genç, yetişkin veya yaşlı dinlemeden herkesi ele geçirebiliyor. Aşağıdaki 10 soruyu cevapladığınızda depresyon testi sonucunuza ulaşabilirsiniz.
Depresyon Testi: Depresif misin, değil misin? Cevabını Söylüyoruz!
YAYINLANMA ZAMANI
Yorum

Ruhsal bozukluğa yakalanıp yakalanmadığınızı görmeniz için depresyon testi hazırlamak istedik. Depresyon teşhisinin konulması için kişinin bir takım sorulara cevap vermesi gerekir. Paratic.com olarak hazırladığımız bu depresyon testi, önemli sorulardan oluşmaktadır. Başlangıç evresinde mi, yoksa daha ileri seviyede misin ya da depresif bir durumun yok mu, depresyon testi sonucu öğrenebilirsin.

1 Son zamanlarda kendinizi nasıl hissediyorsunuz?

Son zamanlarda kendinizi nasıl hissediyorsunuz?
Dokunsalar ağlayacak gibi
Üzgün ve canı sıkılmış
Yorgun
Değersiz
Umutsuz
Huzursuz
Ruh gibi
Hepsinden biraz biraz
İç güveysinden hallice
Hiçbiri çok mutluyum!

2 Eve gitmeden önce...

Eve gitmeden önce...
Cips, kola vb. alırım
Tek başıma bir yerlerde otururum
Arkadaşlarımla takılırım
Spor yapmaya giderim
Eve, köye sığamıyorum...
Direkt eve giderim

3 Herkesten ve her şeyden...

Herkesten ve her şeyden...
Nefret ediyorum!
Sıkıldım artık!
Soğumaya başladım
Memnun olmaya çabalıyorum
Diğer

4 Önceden keyif aldığınız aktiviteler, şimdi...

Önceden keyif aldığınız aktiviteler, şimdi...
Hiç zevk vermiyorlar
Keyifsizleşmeye başladılar
Yine aynı, pek farkı yok

5 İştahınız ne durumda diye sorsak...

İştahınız ne durumda diye sorsak...
İyice arttı/azaldı
Azalmaya başladı
Artmaya başladı
Değişiklik yok

6 Peki, hafızanız...

Peki, hafızanız...
Zehir gibi
Balık gibi
Eskisinden daha iyi
Zayıflamaya başladı
Attım hafızaya beyin bedava...

7 Sigara, alkol veya türevlerinin kullanımı...

Sigara, alkol veya türevlerinin kullanımı...
Başlamayı düşünüyorum
Yeni başladım
Her zamanki gibi
Fazlalaştı
Kullanmıyorum

8 İntihar etmeyi düşünüyor musunuz?

İntihar etmeyi düşünüyor musunuz?
Ara sıra
Genellikle
Çok nadir
Ettim ama olmadı Paratic!
Hayır, düşünmedim!

9 Gelecek hakkındaki düşünceleriniz...

Gelecek hakkındaki düşünceleriniz...
Korkuyorum, endişeliyim
Karamsarım
Çekimserim
Her şey çok daha iyi olacak, inanıyorum!

10 Yakın zamanda sevdiğiniz birinden ayrıldınız mı ya da onu sonsuz yolculuğa uğurlamak zorunda kaldınız mı?

Yakın zamanda sevdiğiniz birinden ayrıldınız mı ya da onu sonsuz yolculuğa uğurlamak zorunda kaldınız mı?
Evet
Hem de birden fazla
Hayır
Depresyonun Kıyısından Köşesinden Geçmiyorsunuz!

Depresyonun Kıyısından Köşesinden Geçmiyorsunuz!

Sadece yaşadığın stres ve sıkıntılar nedeniyle dolmuşsun canım. Depresyon testi sonucun diğerlerine göre çok temiz çıktı. Öyle ki depresyonun kıyısından köşesinden geçmiyorsun. Olumlama yapmak yerine olumsuz düşünceleriniz ağır basarsa; depresyona sürüklenebilirsiniz. Bu yüzden iyimser olmanızı, kötü düşüncelerinizi kafanızdan silmenizi tavsiye ederiz.

Depresyonun Başlangıç Evresindesiniz!

Depresyonun Başlangıç Evresindesiniz!

Çoğu insan geleceği konusunda endişe duyar, kaygılanır. Fakat bu durum siz de daha fazla. Maddi, manevi kendinizi yetersiz hissetmeniz de cabası. Depresyon testi sonucu, bu hastalığın belirtilerini taşıdığınızı bilmelisiniz. Bu belirtileri yok etmek elbette ki elinizde. Hayata daha iyimser bakarsanız, kaygılarınızı, endişelerinizi bir kenara bırakarak yaşama sarılırsanız; depresyondan kurtulabilirsiniz.

Depresyona Girmenize Az Kalmış!

Depresyona Girmenize Az Kalmış!

İçinizdeki duvarı delecek gücü neden kendinizde bulamadığınızı sorgulamaktan vazgeçmelisiniz. Sorgulamak yerine icraata geçmelisiniz. Damarlarınızdaki asil kandan, muhtaç olduğunuz kudreti alabilirsiniz. Bunun için öncelikle olumsuz düşüncelerinizden kurtulmalısınız. Sıkılmışlığınızı üzerinizden atmalısınız. Hiç kimsenin hayatının güllük gülistanlık olmadığını bilmelisiniz. Depresyon testi sonucu ruhsal durumunuzun pek iyiye gittiği söylenemez. Bu nedenle yol yakınken dönmenizi öneririz.

Depresyonun Eşiğindesiniz!

Depresyonun Eşiğindesiniz!

Gelecek konusunda duyduğunuz endişeler, depresyon testi sonucu bu hastalığın belirtilerini taşıdığınızı gösteriyor. Sadece geleceğe duyduğunuz kaygılar değil, hayattan bıkmış, usanmış olmanız da sizi depresyonun eşiğine getirmiş. Elbette ki depresyona girmemek sizin elinizde. Bunun için olumlu düşünmelisiniz ve tüm olumsuzluklara karşı koyacak gücün içinizde olduğuna inanmalısınız. Bu sayede depresyon karşısında durabilirsiniz.

Pasif Depresyon!

Pasif Depresyon!

Verdiğiniz yanıtlara göre tam anlamıyla depresyon geçirdiğinizi söyleyemeyiz. Fakat pasif depresyonun belirtilerini taşıdığınızı söyleyebiliriz. Kaygılarınız, geleceğe olan bakış açınız, içinizdeki sıkıntılar sizin bu depresyon çeşidine yatkın olduğunuzu gösteriyor. Önleminizi almazsanız, daha ileri seviye depresyonla tanışabilirsiniz.

Hafif Depresyon!

Hafif Depresyon!

Depresyon testi sonucu ruhsal durumunuzu pek sağlıklı bulmuyoruz. İleri seviye depresyon ile tanışmamanız için bu duruma önlem almanızı tavsiye ederiz. Bu durumu atlatmak için yardım alabilirsiniz. Yakınlarınızla veya arkadaşlarınızla konuşabilirsiniz. İçinizi ferahlatacak, size iyi gelecek aktiviteleri yaparak; tekrar aynı canlılığınıza kavuşabilirsiniz. Gülümsemeyi unutmamanız dileğimle…

Şiddetli Depresyon!

Şiddetli Depresyon!

Hayalleriniz kırıldığı ve içiniz acıdığı için gelecekten ümidinizi kestiğinizi düşünüyoruz. Bu nedenle de depresyon testi sonucu şiddetli ruh hastalığına sahip olduğunuza kanaat getirdik. Umarım bu durumu kısa sürede atlatabilirsiniz. İçinizdeki gücün farkına vararak, bu hastalıktan kurtulabilirsiniz. Bunun için yardım alabilirsiniz. Depresyon sürecini sağlıklı bir şekilde atlatabilirsiniz.

Ağır Şiddetli Depresyon!

Ağır Şiddetli Depresyon!

Verdiğiniz yanıtlara bakılırsa depresyon testi sonucu ağır şiddetli depresyon geçirdiğinizi düşünüyoruz. Endişeleriniz, geleceğe olan kaygınız sebebiyle kriz atakları geçirebilirsiniz. Veya geçiriyor olabilirsiniz. Bu duruma önlem almanız gerektiğini bilmelisiniz. Sağlığınızı kontrol altına almak, ruhsal bozukluklarınızdan kurtulmak için profesyonel kişilere başvurmalısınız. Hayatın bir kere bile size gülmediğini düşünmek yerine etrafınızdaki güzellikleri görmeye çalışmalısınız. Böylece daha sağlıklı olabilirsiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.