Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Çin Seddi’nin Havadan Çekilmiş Büyüleyici Görüntüleri

Çin Seddi'nin büyüleyici görüntüsü havadan muhteşem bir şekilde görüntüleniyor. Videomuzda büyüleyici anlara tanıklık edeceksiniz!
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Çin Seddi dünyada inşa edilmiş en devasa yapılardan birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Çin’in kuzey batısını boylu boyunca saran bu duvarın yapılış amacında pek çok etken olduğu söylenmektedir. İzleyeceğiniz videoda dünyanın en büyük yapılarından birisi olan Çin Seddi’nin havadan çekilmiş büyüleyici görüntülerine tanık olacaksınız.

Çin Seddi bünyesinde dünyanın en uzun ve ünlü merdivenlerini barındırmaktadır. Devasa yapının bugün itibari ile ayakta duran uzunluğunun yaklaşık 2500 km olduğu bilinmektedir. Toplam uzunluğu ise 8851 km olarak bilinmektedir. Yapımına milattan önce 201 yılında başlanmış ve inşaatı 400 yıl süren bu yapı ile ülkenin kuzey batı sınırı kaplanmıştır. Çin Seddi ayrıca Unesco tarafından dünya miras listesinde bulunmaktadır. Her yıl çok sayıda turiste ev sahipliği yapan bu muhteşem yapı, ziyaretçilerin büyük beğenisini toplamaktadır.

Çin Seddi’nin yapılış amaçları arasında çeşitli argümanlar gösterilmektedir. Bu düşünceler arasında en yaygın olanı ise ülkenin Türk ve Moğol saldırılarına karşı kendisini koruma amacıdır. Çin Seddi’nin ne derece büyük olduğunu havadan çekilen görüntülerde rahatlıkla anlayabiliyorsunuz. Hatta uydudan çekilen dünya fotoğraflarında Çin Seddi’nin net olarak görüldüğü ifade edilmektedir.

Dünyanın en büyük yüz ölçümüne sahip ülkelerinden birisinin batı sınırına binlerce kilometre bir duvar örmesi akıllara durgunluk vermektedir. Günümüz dünyasında bile sınırını bu şekilde kapatabilen herhangi bir ülke bulunmamaktadır.

İlginizi Çekebilir :

Videoda Çin Seddi’nin hemen her bölgesine yer verildiğini görebilirsiniz. Bugün Çin Seddi, turistler için seyahat seçenekleri arasında en cazip seçeneklerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Çin Seddi ayrıca 2007 yılında, dünyanın yeni yedi harikası listesine alınmıştır. Dünya tarihine tanıklık eden bu devasa yapı gelecek nesiller boyunca da adından söz ettirmeye devam edecektir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.