Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Az Para Kazananlar için Ek Gelir Sağlayacak 12 İş Tavsiyesi

Az Para Kazananlar için Ek Gelir Sağlayacak 12 İş Tavsiyesi
Son Güncelleme: 
Yorum

Bu devirde tek maaşla ya da az gelirle geçinmenin ne kadar zor olduğunu hepimiz biliyoruz, değil mi? Biriken faturalar, üst üste gelen ödemeler, sağlık, eğitim gibi masraflar derken; aldığınız maaşın neredeyse hiçbir şeye yetmediğini görüyorsunuz. Oradan alayım, oraya vereyim metoduyla işler daha da kötü bir hal alıyor ve genellikle kredi kartlarına yüklenilerek sonu hiç de hoş bitmeyen hikayeler yaratılıyor. Çünkü harcamalarınıza ne kadar dikkat ederseniz edin, gideriniz gelirinizden daha fazlaysa hiçbir şekilde geçinemezsiniz.

Evet, ekstra harcamalarınızdan kısabilir, tasarruf yapmak için farklı yöntemler kullanabilir, bütçenizi akıllıca yapabilirsiniz. Bunlara diyecek hiçbir şeyim yok. Yani tek maaşla geçinebilen insanlar da var elbet! Ancak kiranız, faturalarınız, çocuklarınızın eğitim masrafları, mutfak ihtiyaçları gibi zaruri gereksinimleriniz toplandığında gelirinizin 2-3 katına çıkıyorsa; ek iş bulmaktan başka çareniz kalmaz. Sonuçta daha iyi yaşam standartlarına sahip olmak istiyorsanız, “bu kadarcık parayla geçinmek imkansız” demekten daha fazla şeyler yapmalı, elinizi taşın altına sokmalısınız. Peki, hemen herkesin rahatlıkla yapabileceği ek işlerden ne kadar haberdarsınız? Kim bilir, belki de şimdiye kadar size uygun olan ek gelir yöntemini bulamadığınız için hiçbir girişimde bulunmamışsınızdır.

Eğer yukarıda dediklerime katılıyorsanız, aşağıdaki listeyi incelemeniz gerektiğini söyleyebilirim. Neden mi? Çünkü birazdan azıcık maaşla geçinenler, daha doğrusu “geçinemeyenler” için rahatlıkla yapılabilecek ek iş önerilerinden bahsedeceğim. Bu önerileri akıllıca kullandığınız takdirde, bütçenize azımsanmayacak miktarda katkı yapacağınızdan emin olabilirsiniz. İsterseniz vakit nakittir, diyerek; listemizi bir an önce incelemeye başlayalım.

Ekmeğinizi Taştan Değil Topraktan Çıkartın!

Ekmeğinizi Taştan Değil Topraktan Çıkartın!Demek istediğim, bahçe işleriyle uğraşarak ek gelir elde edebileceğiniz. Evet, hobi olarak da yapılabilecek bu işi daha önce hiç düşünmemiş olabilirsiniz; ancak günümüzde bahçıvanlık yaparak iyi miktarda para kazanan pek çok insan olduğunu bilmelisiniz. Bahçıvanlık derken, bu işin oldukça geniş kapsamlı olduğunu da belirtmeliyim. Yani bu işi yapabilmek için illaki tecrübeli bir bahçıvan olmanız gerekmiyor. Eliniz çiçek dikme, ağaç budama, ilaçlama, çim biçme gibi bahçe işlerine yatkınsa; siz de bu ek gelir yöntemi sayesinde rahatlıkla para kazanabilirsiniz. Yapmanız gereken şey birazcık araştırma ve zaman ayırma!

İşte bahçıvanlık yaparak para kazanmak hakkında öğrenmeniz gereken detaylar!

Altın Alıp Satın!

Altın Alıp Satın!Altın yatırımı, ev hanımlarından tutun da iş adamlarına kadar birçok kişinin birikim yöntemidir. Ellerine geçen parayı hemen altına çevirirler ve gelecekte değerlenmesini bekleyerek para kazanmanın hayalini kurarlar. İşte günümüzde bu yatırımlar bambaşka anlamlar kazandı. Altını internetten alıp satıyorsunuz ve çok daha kısa sürede para kazanabiliyorsunuz. Ayrıca bu işlemi kuyumcuyla aynı şekilde yapıyorsunuz. Yani internetten altın satmak için ekstra bir ekonomi bilgisine ihtiyaç duymuyorsunuz. İhtiyaç duyduğunuz bilgileri ise internet üzerinden kolayca bulabiliyorsunuz. Yani sözün kısası, internetten az miktardaki paranızla altın alıp satarak kısa süre içerisinde daha fazlasını kazanabiliyorsunuz.

Oyuncak Yapıp, Satın!

Oyuncak Yapıp, Satın!Hem kadınların hem de erkeklerin yapabileceği bu iş sayesinde, bütçenize katkıda bulunabilirsiniz. Bu ek iş önerisi daha önce aklınıza gelmemiş olabilir, ama günümüzde evde yapılan oyuncakların gittikçe daha da popülerleştiğini bilmelisiniz. Evet, çoğu anne baba çocuklarının evde yapılmış doğal ve basit oyuncaklarla oynamasını tercih ediyor. Bu nedenle de evde oyuncak yapma işi büyük oranda önem kazandı. Sonuçta siz de evinizde ahşap gemiler, bez bebekler, kartondan yapılmış evler gibi oyuncaklar yapabileceğinizi düşünüyorsanız, bu ek gelir yöntemini kesinlikle kayda almalısınız derim.

“Evde oyuncak yaparak para kazanmak istiyorum” diyorsanız burayı tıklayın.

Tespih Yapıp Satın!

Tespih Yapıp Satın!Ülkemizde tespihlerin ne kadar çok kullanıldığını biliyorsunuz, değil mi? Siz de bu çok kullanılan ürünlerden yapıp satarak para kazananlar arasına dahil olabilirsiniz. Evet, evde tespih yapma işinden bahsediyorum. Küçük bir çocuğun bile rahatlıkla yapabileceği tespih işinden siz de ek gelir elde edebilirsiniz. Ayrıca isteyenler evde pipo üretimi işini de düşünebilir. Tabii bu tespih yapmaktan daha uğraş verici bir iş olduğundan, pipo üretiminde el becerinize güvenmeniz ve yeterli vakte sahip olmanız gerekiyor. Neticede her iki yöntemi de araştırarak, hangisini kullanacağınıza karar verebilirsiniz.

Evde tespih ve pipo üretimi yaparak para kazanmak hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Yörenize Ait Ürünler Yapıp Satarak Para Kazanın

Yörenize Ait Ürünler Yapıp Satarak Para KazanınBu ek gelir yöntemi de hem erkekler hem de kadınlar tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Yöresel ürünler yapmak denildiğinde akla ilk gelenler ev hanımları olsa da yetenekli erkekler de bu yöntemden rahatlıkla para kazanabilir. Günümüzde; turşular, salçalar, zeytinyağları, reçeller, baharatlar, kışlık yiyecekler, ekmekler gibi ev yapımı yöresel ürünler yapıp satarak para kazanan çok sayıda insan var. İsterseniz siz de bu iş sayesinde bütçenize katkıda bulunabilirsiniz.

Yöresel ürünler yapıp satarak para kazanmak istiyorsanız burayı tıklayın.

Süt, Peynir, Yoğurt Satışı Yapın

Süt, Peynir, Yoğurt Satışı YapınBütçenize katkıda bulunmak için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem de süt ve süt ürünleri satışı yapmak olabilir. Biliyorsunuz ki insanlar bilinçlenmeye başladıkça market gıdalarından uzaklaşmaya başladı. Paketli gıdalardan uzaklaşıldığı gibi, fabrikasyon olan süt ürünleri de eski popülerliğini yitirdi. Çoğu kişinin doğal yiyecek ve içeceklerle beslenme arzusu; işlem görmemiş süt, yoğurt ve peynirin gittikçe önem kazanmasını sağladı. Siz de çoğu insanın güvenilir yerlerden almak istediği süt, peynir ve yoğurt gibi ürünlerin satışını yaparak bütçenize katkıda bulunmayı deneyebilirsiniz. Bu konuda öğrenmeniz gereken detayları aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.

Süt ve süt ürünleri yaparak para kazanmak hakkındaki detaylar için tıklayın.

Rengarenk ve Mis Gibi Kokan Çiçekler ile Para Kazanın

Rengarenk ve Mis Gibi Kokan Çiçekler ile Para KazanınAz para kazanıyor ve evinizi bir türlü geçindiremiyorsanız, çiçek yetiştirerek para kazanmayı deneyebilirsiniz. Pek çok kişinin hobi olarak yaptığı bu eğlenceli iş sayesinde bir yandan çiçeklerinizin arasında keyifli vakit geçirecek, bir diğer yandan da para kazanmış olacaksınız. Üstelik bu işi yapmak için öyle dönüm dönüm araziniz olmasına da gerek yok. Küçük bir bahçeniz ya da balkonunuz varsa, siz de rahatlıkla çiçek yetiştiriciliği yapabilirsiniz. Hatta balkonu bir kenara bırakın, evinizin içinde bile bu işi yapabileceğinizi söyleyebilirim. Yapmanız gereken tek şey, hangi tür çiçeklere yöneleceğinizi belirlemek olacaktır.

“Çiçek yetiştirerek para kazanmak istiyorum” diyorsanız burayı tıklayın.

Çeviri Yaparak Bütçenize Katkıda Bulunun

Çeviri Yaparak Bütçenize Katkıda BulununNe demişler biliyorsunuz; “bir dil bir, iki dil iki insan!” Siz de iki insanın gelirine sahip olmak için çeviri yaparak para kazanmayı deneyebilirsiniz. Bu işi yapmak için tabii ki iyi derecede dil bilmeniz gerekiyor. Ancak çeviri yaparak para kazanmak için kullanabileceğiniz pek çok farklı yöntem olduğunu da söylemeliyim. Belki bu işi daha önce hiç yapmamış olabilirsiniz, ama kendinizi geliştirerek siz de çeviri işinden para kazananlardan biri olabilirsiniz.

Çeviri yaparak para kazanmak hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın!

Mini Mini Bebek Kıyafetlerinden Para Kazanın!

Mini Mini Bebek Kıyafetlerinden Para Kazanın!Biliyorsunuz ki bebekler göz açıp kapayıncaya kadar büyüyorlar ve onlardan geriye kalan şeylerden bir tanesi de bir dolap dolusu giyilmemiş eşyalar oluyor. Kullanılmamış battaniyeler, tulumlar, hiç eskimemiş karyolalar, yürüteçler, pusetler, yelekler… İşte evinizi gereksiz yere dolduran bu ürünler sayesinde siz de para kazanabilirsiniz. Demek istediğim; çocuğunuzun küçülmüş kıyafetlerini, eşyalarını satarak siz de bütçenize katkıda bulunabilirsiniz. Yapmanız gereken şey, konu hakkında daha detaylı araştırma!

“Bebek ürünleri satarak para kazanmak istiyorum” diyorsanız tıklayın.

Bilgilerinizi Satın

Bilgilerinizi SatınAz para kazananlar için düşünülmesi gereken bir diğer iş tavsiyesi ise özel ya da online ders vererek para kazanmak. Bu alandan para kazanmayı hiç düşünmemiş olabilirsiniz, hatta böyle bir yeteneğinizin olduğunu bilmiyor bile olabilirsiniz. Ama özel ders vermek denilince aklınıza sadece öğretmenlerin özel ders verdiği gelmemeli. Çünkü bu alanda kullanılabilecek pek çok farklı yöntem var. Peki, bu yöntemler neler? İşte onu da aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz.

Özel veya online ders vererek para kazanmak hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

Otomobilinizi ya da Bisikletinizi Kiralayın!

Otomobilinizi ya da Bisikletinizi Kiralayın!Bütçenize büyük oranda katkıda bulunabileceğiniz ek iş önerilerinden bir tanesi de otomobilinizi veya bisikletinizi kiralamak olabilir. Gerçekten kazançlı çıkabileceğiniz bu ek gelir yöntemini kullanırken dikkat etmeniz gereken şeyleri öğrenerek, otomobil ve bisiklet kiralama işine ilk adımızı atabilirsiniz. Mesela; çevrenizde bu işi yapanlar var mı ya da çevreniz ne kadar geniş? Arabanızı haftada ya da ayda kaç gün kiraya vereceksiniz? Gibi soruları düşünerek işe ilk adımızı atabilirsiniz.

Otomobilinizi veya bisikletinizi kiralayarak para kazanmak istiyorsanız buraya tıklayın.

Sanal Asistanlık Yapın!

Sanal Asistanlık Yapın!Bu işi daha önce duydunuz mu bilemiyorum, ama ülkemizde sanal asistanlık yaparak para kazananların sayısı gün geçtikçe artıyor diyebilirim. Siz de bir yönetici asistanının yapması gereken işleri evinizden yapabileceğinizi düşünüyorsanız, home office çalışabileceğiniz bu ek iş önerisini deneyebilirsiniz. Hem rahat hem de kazançlı bir ek iş önerisi olan sanal asistanlık hakkında daha detaylı bilgiyi ise nerede bulacağınızı anlamış olmalısınız. İşte ayrıntılar:

Sanal asistanlık yaparak para kazanmak hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

SONUÇ:

Gördüğünüz gibi az para kazananlar için yapılabilecek sayısız ek iş önerisi bulunuyor. Yani öyle “para yetmiyor” diye ağlayıp karaları bağlamanın kimseye yararı dokunmuyor. Siz de “ne yapsam da geçinemiyorum” diyorsanız; yukarıdaki ek iş önerileri arasından kendinize uygun olanı belirleyerek, bütçenize katkı yapmak yolundaki ilk adımınızı atabilirsiniz. Seçiminiz bu yönde yapacağınızı düşünerek; size şimdiden bol kazançlar, bol ek gelirler diliyorum!

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu