Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Akvaryum Balığı Yetiştiriciliği Yaparak Para Kazanmak

Akvaryumların büyülü görüntüsünü seviyorsanız bunu bir işe de dönüştürerek para kazanabilirsiniz. İşte bu konuda bilmeniz gerekenler...
Akvaryum Balığı Yetiştiriciliği Yaparak Para Kazanmak
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

21. yüzyıldayız, evet. Teknoloji her geçen gün biraz daha ilerliyor. Bilim dünyasının nereye doğru ilerlediğini kestirmek neredeyse imkansız. Önceden kablolu telefonlarla konuşmak bile bir mucize olarak görülürken, artık dünyanın neresinde olursanız olun görüntülü aramalar yapabiliyorsunuz. 1969 yılında aya ayak basmak, tüm dünyada büyük yankı uyandırmışken, şu anda uzaya seyahat etmek mümkün hale geldi. Kısacası yarım asırdan daha az bir zaman içerisinde, dünya her alanda evrim geçirdi. Tabii, ekonomi ve para da bu metamorfoz döngüsüne dahil olan şeylerin arasına katıldı. İnsanların ihtiyaçları çoğaldı ve gereksinimleri karşılamak her geçen saniye daha da zorlaştı. Ve hepinizin bildiği gibi, bu zorluk hayatlarımızda kalıcı bir yer edindi. Tamam, tüm bu dediklerimde hemfikiriz.

Gelelim, şartlar bu haldeyken zorlukların üstesinden nasıl geleceğimize! Ne demek istediğimi anladınız sanırım. Ekonomiye uyum sağlayarak, koşulların gerektirdiği şekilde para kazanmaktan bahsediyorum. Yani hepimizin ihtiyaç duyduğu bir güçten. Peki, ne yapmalıyız da paraya boyun eğen değil de hükmeden olmalıyız? İşte cevabı:

Yukarıda dediklerimi hatırlıyorsunuz. Dünya değişti, sürekli bir gelişim içerisinde. Elimizde internet gibi sınırsız bir kaynak var. Ki çoğuna göre internet yüzyılın icadı! Düşünüp, yeni fikirler yaratabilecek kadar zekiyiz. En önemlisi de bir şeyi istiyorsak, onu yapabilmek için yeterince güce sahibiz! Belki henüz bunun farkında olmayabilirsiniz! Ama mantıklı bir biçimde düşünürseniz, etrafınızdaki paralı ve mutlu kişilerin, sizden hiçbir farkı olmadığını göreceksiniz. Çünkü sizden daha çok para kazanan insanların sizden farklı olarak yaptığı tek şey biraz daha fazla çalışmak ve elindeki olanakları kullanmak. Yani bu sizin de rahatlıkla yapabileceğiniz bir şey.

Tüm bu dediklerime rağmen, hala nasıl para kazanacağınızı düşünüyorsanız, birazdan anlatacağım yolu düşünebilirsiniz. Kim bilir, belki bu iş yıllardır beklediğiniz ve kazancıyla sizi ihya edecek olan iştir. Detaylı olarak bahsedeceğim para kazanma yöntemi, ek iş ve ek gelir kaynağı nedir diye merak ettiğinizi düşünüyor ve cevap veriyorum. Sayısız para kazanma yönteminden biri olan akvaryum balığı yetiştiriciliği yapmak! Sakın ha ben balıktan ne anlarım, diye düşünmeyin. Önce detayları öğrenin ve kararınızı daha sonra verin.

Akvaryum Balığı Yetiştiriciliği Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Akvaryum Balığı Yetiştiriciliği Yaparak Nasıl Para Kazanılır?Çoğu kişinin hobi olarak yaptığı bu iş, bir para kazanma yöntemi olarak da hatırı sayılır paralar getirmektedir. Para kazandıran hobiler için tıklayın. Aslına bakarsanız eskiye nazaran akvaryum balığı satışlarında göze çarpan bir düşüş yaşanmıştır. Zira insanlar artık akvaryum balığı beslemek yerine, telefonlarıyla ya da bilgisayarlarıyla oyun oynamayı tercih ediyor. Ya da çoğu kişi, balık beslemenin ekstra masraf olduğunu düşündüğü için bu küçük güzelliklerden mahrum kalıyor. Oysaki balık bakımının masrafı, renkli deniz canlılarının verdiği dinginlik ve huzurla kıyaslanamaz bile. Ne yazık ki bazıları bu gerçeği göremiyor. Evet, bunlar işin olumsuz taraflarıydı. Ve isterseniz daha fazla içinizi karartmadan, akvaryum balığı yetiştiriciliğinin iyi yanlarından bahsedelim.

Öncelikle bu işten iyi para kazanan çok sayıda insan olduğunu göz ardı etmemeniz gerektiğini söylemeliyim. Bu unutmamanız gereken altın kuralların ilkiydi. İkincisi ise akvaryum balığı yetiştiriciliği yapmanın, öyle dışarıdan göründüğü kadar zor olmayan iş fikirleri arasında olduğudur. Yani şimdiye kadar hiç balık beslememiş, hiç balık türü bilmiyor olabilir hatta akvaryum balığının ne olduğunu bile bilmiyor olabilirsiniz. Ancak tüm bunlar, işi yapmanıza engel olmayacaktır. Zira istediğiniz takdirde bu işin hakkındaki tüm detayları öğrenebilirsiniz. Nihayetinde elimizde internet gibi bir nimet var, değil mi? Ama ben yine de size biraz fikir vererek ilk adımınızı atmanıza yardımcı olayım.

İlginizi Çekebilir: Tavuk ve Hindi Yetiştiriciliği Yaparak Para Kazanmak

Küçük bir koloniye bakmayı denemeli ve tecrübe kazanmalısınız. Mesela, en popüler akvaryum balıkları, lepistes, sarı prenses, çiklet türleri, frontoza, discusi canlı doğuranlar gibi türlerdir. Eğer balıklar hakkında hiç bilgi sahibi değilseniz, bir Japon balığı alarak bu işi yapıp yapamayacağınız hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Ya da hepinizin mutlaka ismini duyduğu Japon balığı ile deneyim kazanmayı deneyebilirsiniz. Çünkü Japon balıkları insanlara çabuk alışabilen ve bakımı kolay olan akvaryum balıklarından biridir. Üstelik fiyatları da gayet ucuzdur. Bu aşamaları kat ettikten sonra ise, akvaryum balığı yetiştiriciliğinden para kazanmak için nadir bulunan ırkları tercih etmeniz gerekiyor. Tabii kazancınızın yüksek olmasını istiyorsanız!

Öte yandan, bu işin tecrübenin yanı sıra iyi bir bilgi birikimi gerektirdiğini de unutmamalısınız. Örneğin; bir balığın yetişmesi için en uygun koşulları, suyun sıcaklığının kaç derece olmasını, kaç çeşit yemle beslenmesi gerektiğini, yavrulama dönemlerini, bir kolonide kaç erkek kaç dişi besleyeceğinizi gibi birçok konuya hakim olmanız gerekmektedir. Ama siz zaten ilk denemenizde, bu işe uygun olup olmadığınıza karar verdiniz, değil mi? O halde akvaryum yetiştiriciliğinin hem eğlenceli hem de kazançlı bir iş olduğunu bilerek, işe koyulabilirsiniz.

Kimler Akvaryum Balığı Yetiştiriciliği Yaparak Para Kazanabilir?

Kimler Akvaryum Balığı Yetiştiriciliği Yaparak Para Kazanabilir?Akvaryum balığı yetiştiriciliğinin, balıkları seven ve daha önce balık beslemiş kişiler için daha uygun olduğunu söyleyebilirim. Çünkü daha önce balık beslemiş kişiler, bir balığın bakımı hakkında az çok bilgi sahibi olurlar. Ama tabii bu işi daha önce hiç yapmamış birinin de gayet iyi bir akvaryum balığı yetiştiricisi olabileceğini de söyleyeyim. Kim bilir, belki de hayatınız boyunca beklediğiniz ek gelir yöntemi budur. Balıklarla bir kez haşır neşir olunca, onlara duyduğunuz büyük aşkı fark edebilirsiniz. Zira bu iş, emek, sabır, ilgi ve tecrübe işidir.

Eğer bunlardan bir tanesine sahip değilseniz, iyi bir akvaryum balığı yetiştiricisi olamazsınız. Onlara aynı anda hem bir kazanç kaynağı hem de çocuklarınız olarak bakmalısınız. Bu dediklerimden bir tanesinin eksikliği, ya sizi fazlasıyla yoracak ya da balıklarınızın istediğiniz gibi yetişmemesine neden olacaktır. Bu yüzden, evinde bir bölümü balıklarına ayırabilecek ve diğer dediklerimi yapabilecek herkes akvaryum balığı yetiştiriciliği yaparak para kazanabilir. Ama işin tüm inceliklerini öğrenmeden adımınızı sakın atmayın.

Akvaryum Balığı Yetiştiriciliği Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Akvaryum Balığı Yetiştiriciliği Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?Geldik kazanç konusuna. Akvaryum balığı yetiştiriciliği yaparak ne kadar para kazanacağınız, yetiştirdiğiniz balığın türüne ve sayısına göre değişkenlik göstermektedir. Örneğin; lepistes yavrularının fiyatlarına baktığımızda 1 liradan başladığını ve türüne göre atış gösterdiğini görüyoruz. Yani lepistesler çok fazla yavrulasada size büyük meblağlarda kazanç getirmeyecektir. Ancak frontoza gibi bir balık türü beslerseniz, daha iyi kazanç elde etmeniz mümkün olur. Yeri gelmişken, evinizin bir odasını akvaryum balığı yetiştiriciliğine ayırabilirseniz, birden fazla balık türüne bakmanızı öneririm.

Neticede bu işi ana hatlarıyla size anlatmış olduk. Geriye kalan akvaryum balığı yetiştiriciliği yapmak için uygun olup olmadığınıza karar vermek. Unutmayın rengarenk balılar içerisinde hem size keyif verecek hem de bir süre sonra para kazandıracaktır. Tabii sevgi ve emek ikilisine sahip olmanız gerektiğini atlamamak kaydıyla!

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.