Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Nefes Kesici Manzaralar Sunan 10 Yüksekten Atlama Performansı

Yükseklik korkunuz var mı? Peki, ne kadar yüksekten atlayabilirsiniz? Bu sorulara cevap vermeden önce videomuzdaki performansları mutlaka izleyin!
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Yüksek bir yerden atlama merakı pek çok insanı içten içe dürten bir duygudur. Ancak bu duyguyu doyasıya yaşamak için gerekli cesaret duygusunun fazlasıyla var olması gerekmektedir. İnsanın içindeki yükseklik korkusuna meydan okuyan sporcuların 10 çılgın atlayış performansı izleyenleri etkilemeyi başarıyor.

Videoda görüldüğü üzere sporcular metrelerce yüksek tepelerden bir an bile düşünmeyen atlayışlarını gerçekleştiriyor. Pek çok insan atlayış yapılan yerlere yaklaşmakta bile zorluk yaşar. Bir anlık hata ile o bölgelerden düşülmesi halinde sonuçları çok üzücü olabilir.

Sporcuların üzerindeki kameralardan yansıyan görüntüleri izlerken bile başınızın döndüğünü hissedebilirsiniz. Muhteşem manzaralar göze çarparken aynı zamanda düşüş anında korktuğunuzu hissedebilirsiniz. Dünyanın en yüksek tepelerinden atlayan sporcular bunu yaparken bir an bile düşünmüyor.

Eğer kendinizde bu cesareti hissediyorsanız ölmeden önce yapılması gerekenler listesinde bu atlayışa mutlaka yer vermelisiniz. Böylesine bir heyecanın dünyada çok az insana nasip olacağı bilinen bir gerçektir.

Videoda görüldüğü üzere bu ekstrem sporun meraklılarının düşüş sürelerinin uzunluğu, ne kadar yüksekten atladıkları ile ilgili fazlasıyla fikir veriyor. Bu adrenalin yüklü atlayışı bazı sporcuların çok riskli yerlerden yaptığı göze çarpıyor. Düşüş esnasında kayalıklara çarpanlar için bu heyecan deneyimi, riskli bir hal alabiliyor.

İzlediğiniz 10 çılgın atlayıştan birisi var ki, akıllara durgunluk veren bir dünya rekoru olarak karşımıza geliyor. Daha önceki videolarımızda yer verdiğimiz Felix Baumgartner’in, uzaydan hayallerin ötesindeki atlayışı karşımıza geliyor. Felix’in atlayışı bize, bir insan daha ne kadar yüksekten atlayabilir ki diye sormaktan geri alamıyor. Felix’in atlayışı dünyada bir rekor olarak tarihe geçiyor.

Eğer yeterli özgüvene sahipseniz, alacağınız eğitimle sizde bulutların üzerinden adrenalin yüklü bu atlayışları gerçekleştirebilirsiniz. Sahip olacağınız donanımla ve gerekli güvenlik önlemleriyle birlikte bu heyecanı doyasıya yaşayabilirsiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın