Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tamir Etme Yeteneğinizi Kullanarak Para Kazanacağınız İşler

Tamir etme yeteneğiniz varsa bunu gelire dönüştürebilirsiniz. Aşağıdaki öneriler sayesinde kabiliyetlerinizden gayet güzel kazançlar elde edebilirsiniz.
Tamir Etme Yeteneğinizi Kullanarak Para Kazanacağınız İşler
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Bazı kişiler vardır ki; evlerinde veya çevrelerinde herhangi bir eşya bozulduğu zaman tamirci çağırmaya ihtiyaç duymazlar. Her tamir işini kendileri yapabilme yeteneğine sahip kişilere hemen her ailede bir tane bile olmasa rastlanır. Eğer imkan bulup bu yeteneğini bir iş modeline dönüştürememişse bile evinde, iş yerinde veya çevresinde bulunan kişilerin evinde tamir işi, onlardan sorulur. Eğer bu kişilerdenseniz veya bir yakınınız böyle bir yeteneğe sahipse, yazımızda tamirciliğe yönelik güzel iş fikirleri bulacaksınız!

Tamir etme yeteneğine sahip kişiler, bir tamirci çağırıp para vermek yerine kendi işlerini kendileri görürler. El becerisi yüksek olan bu kişiler eğer bir ek gelir elde etmek istiyor veya emekliliğinde boş durmak yerine sevdiği bir işi yapmak istiyorsa, birazdan bahsedeceğim tamir işlerinden birine yönelebilirler. Bu sayede de iyi bir ek gelir elde edebilirler. Aynı zamanda aklınıza gelen diğer tamir işlerini bizlerle paylaşabilirsiniz.

İşte tamir etme yeteneğini kullanarak para kazanabileceğiniz işler sizlerle:

1 Bisiklet Tamiri

Bisiklet TamiriHemen herkesin hayatında bir kere bile olsa bisikleti olmuştur. Bu nedenle hepimiz bisikletimizin ne gibi sorunları olabileceğini bilir. Lastiğinin patlaması, zincirinin, frenlerinin veya viteslerinin bozulması gibi küçük ama tamir becerisi gerektiren sorunlar çıkarabilir. Eğer bisikletin bu arızaları hakkında bilginiz varsa ve yapabilecekseniz bisiklet tamiri ile güzel bir gelir elde edebilirsiniz. Özellikle havanın ısınmaya başlaması ile birlikte size son derece gerek duyulacaktır.

2 Tekne Tamiri

Tekne TamiriTekneler kış boyunca limanda bekler ve bu süre içerisinde çeşitli tamir işleri oluşur. Sadece sezonu geldiğinde kullanılan teknelerin, temizlenmesinin yanı sıra tekrar denize veya göle dönebilmesi için çeşitli bakımları gerektirir. Eğer deniz, göl ve tekne tutkunuz varsa, limanda beklemeye alınan teknelerin tamir işlerini yapabilirsiniz.

3 Bilgisayar Tamiri

Bilgisayar TamiriBill Gates’in vizyonu ile her ev ve masada yer alan bilgisayarlar, çeşitli tamir işleri gerektirebilir. Tecrübe, eğitim ve lisans gerektirebileceği gibi merakınızla bilgisayar tamiri konusunda uzmanlaşmış olabilirsiniz. Format atma işlemlerinden bilgisayarların kurulumuna kadar birçok işi yaparak para kazanabilirsiniz. Bilgisayar parçaları hakkında bilgi sahibi olabilir, neyin, nasıl ve nerede kullanılması gerektiğini öğrenebilirsiniz. Özellikle üniversite öğrencilerinin ek gelir elde etme modelleri arasında olduğunu da hatırlatmak isteriz.

4 Elektronik Eşya Tamiri

Elektronik Eşya TamiriEvinizde veya iş yerinizde kullandığınız her türlü elektronik eşyanın tamirini üstlenebilirsiniz. Elbette bazı ürünler garanti kapsamında yalnızca yetkili servislerde tamir ediliyor. Ama yine de garanti kapsamından çıkmış elektronik eşyaların tamirini kolayca yapabilirsiniz. Bu hizmeti en iyi şekilde verme imkanınızda bulunuyor. Bozuk eşyaları arabanızla yerinden alıp tamir ettikten sonra geri götürebilir, yedek parçaları temin edebilir ve insanlarla iyi ilişkiler kurarak çevrenizi genişletebilirsiniz. Zaten genişleme potansiyeli yüksek olan işlerden birisidir.

5 Küçük Motorlu Eşya Tamiri

Küçük Motorlu Eşya TamiriÇim biçme makineleri, elektrikli testereler, jeneratörler, bahçe ekipmanları gibi küçük motorları bulunan her türlü küçük eşyanın tamirini de yapabilirsiniz. Bu alanda verilen mini kurslara katılarak becerinizi bilgiyle buluşturabilir ve ihtiyacı olan kişilere bu hizmeti sunabilirsiniz. Bunun gibi küçük ve çok rastlanmayan işlerde gerçekten iyi para kazanabileceğinizi unutmamalısınız. Bu işi herhangi bir dükkan açmadan yapabileceğiniz gibi bu işleri yapan bir dükkana yardımcı olarak da işe başlayabilirsiniz.

6 Mobilya – Döşeme Tamiri

Mobilya – Döşeme TamiriMobilyalarla ilgili sorunlar hemen herkesin başına gelebilir. Hatta bir ev ortamı düşünüldüğü zaman belki de en sık karşılaşılan sorunlardan birisidir. Mutfak rafında yaşanan bir sorun veya koltuğunun yırtılan kumaşı için tamirat hizmeti verebilirsiniz. Küçük ama son derece ihtiyaç duyulabilecek bir meslek olduğunu söyleyebiliriz. Bozulan gardırop kapakları, bazalarda çıkan bir sorun, modası geçen bir koltuğun kumaşının değiştirilmesi gibi küçük ama etkili işler yapabilirsiniz.

7 Küçük Alet Tamiri

Küçük Cihaz TamiriHemen her evde elektronik olsun veya olmasın, A’dan Z’te tamir edilecek eşyalar vardır. Mutfaktaki bıçağın bilenmesinden, patlayan ampulün değiştirilmesine kadar birçok alanda cihaz tamiri yapabilirsiniz. Düşünüldüğü zaman evlerde teknolojiyle birlikte cihaz kullanımı da artmış oldu. Bu cihazların tamir edilmesi ise gerçekten bir sorun olabilir ve yetkili servisler yüksek ücretler alabilir. İşte bu alanda hizmet verebilirsiniz.

8 Çit – Çatı – Baca Tamiri

Çit – Çatı – Baca TamiriEvleri, apartmanları ve bahçeleri çevreleyen çitler, zamanla deforme olur ve tamir gerektirir. Gerek ahşaptan gerekse çeşitli metal tellerden oluşan bu çitlerin bakım ve tamirini sağlayabilirsiniz. Özellikle ahşapla uğraşmayı çok seven biriyseniz, muhteşem çitler yapabilir ve hizmet verdiğiniz kişiyi son derece memnun edebilirsiniz. Çatı ve baca işleri ise hemen her kış mevsiminden sonra gerekebilir.

9 Tesisat Tamiri

Tesisat TamiriElektrik ve su tesisatı sorun çıkartmayan ev yoktur sanırım. Bu konuda bilgisi olan kişiler herhangi bir su tesisatçısı veya elektrikçi çağırmadan kendi işlerini kolayca halledebilirler. Bozulan muslukları ve elektrik prizlerini, duyları tamir edebilirsiniz. Su depolarını, hidrofor sistemlerini, elektrik tesisatı döşenmesi, kablo döşenmesi, led veya genel anlamda aydınlatma işlerini yapabilirsiniz. Kalorifer ve doğal gaz sistemleri ile de ilgilenebilirsiniz.

10 Araba Tamiri

Araba TamiriAraba tamiri için belki üst düzey bilginiz olması gerekebilir. Ama yine de araba tutkunu olan birçok kişinin teknik anlamda bilgi sahibi olduğunu söyleyebiliriz. Biraz daha basit düşünmek gerektirse, lastik ve akü değiştirilmesi, farların ayarlanması, genel bakım olarak tabir edeceğimiz motor yağı, cam suyu gibi işlemleri yapabilirsiniz. Aynı zamanda pasta – cila işlemine de el atabilirsiniz.

11 Kıyafet Tamiri

Kıyafet TamiriDikiş – nakış becerisine sahip biriyseniz, kıyafetlerin sökülen ve yırtılan yerlerini tamir edebilirsiniz. Kilo verildiği için bol gelen kıyafetleri daraltabilir, paça boylarını ayarlayabilirsiniz. Yırtılan ve atılmaya kıyılamayan kıyafetleri, farklı modellere çevirerek de tamir etmiş olursunuz. Eliniz iğne iplik tutuyorsa, aklınıza gelmeyecek kadar çok tamir işi alabilirsiniz.

12 Oyuncak Tamiri

Oyuncak TamiriOyuncak tamir gerektirmeyen, atılıp yenisi alınabilecekmiş gibi düşünülür. Ama çocuğunuzun çok sevdiği arabasının veya bebeğinin bozulması, kırılması onu çok mutsuz eder ve illa o oyuncağını ister. İşte böyle durumlar için bu oyuncakların tamir edilmesi şarttır. Ayrıca günümüzdeki gelişmiş oyuncaklar düşünüldüğü zaman tamir gerektirecek durumlar mutlaka çıkacaktır. Avustralya/Sidney’de oldukça meşhur olan bir oyuncak hastanesi bulunmaktadır. Peluş ayıcıkları, bebekleri, tekerlekli oyuncakları tamir eden bu yer 25 yıldır faaliyet gösteriyor. Oyuncak bebekleri yeniden saçlandırabilir, kıyafetler dikerek yeni bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

13 Saat Tamiri

Saat TamiriKolumuzda, duvarımızda ve masamızda… Saatler geçen zamanı bize hatırlatmak için her zaman gözümüzün önünde duruyorlar. Ama bazen bozulabiliyorlar ve tamirini yapacak kişilere ihtiyaç duyuluyor. Eskiye göre daha az saat tamircisi kaldığını söyleyebiliriz; ama yine de eski ama önemli bir yere sahip olan saatlerin tamir edilmesi için onlara ihtiyaç var.

14 Dekor Tamirleri

Dekor TamirleriEvlerin her zaman boya ihtiyacı olacaktır. Duvarların badana yapılması dışında, kapılarınız ve ahşap pencere veya doğramalarınız için boya yapmak gerekir. Dekorasyonla ilgili değişikliklerde yapılacak tamir işleri her zaman çıkacaktır. Kapıların kapanma görevini gören kısımlarında sorunlar çıkabilir, kapı kolu kırılabilir veya ahşap olduğu için esneme kaynaklı deformasyonlar olabilir. Aynı şekilde pencerelerde de dış yüzeyde iklim koşulları nedeniyle boya atması olabilir, panjurların bakıma ihtiyacı olabilir. Bu işleri yapmak da dekor tamirinden anlayan kişiler için iyi bir gelir yöntemi olacaktır.

15 Takı Tamiri

Takı TamiriGümüşlerin parlatılması, kopan kolye klipslerinin yenilenmesi, taşı düşen yüzüğün tamir edilmesi gibi birçok iş yapabilirsiniz. Özellikle bayanların vazgeçilmezi olan takıların her zaman tamire ihtiyacı olabilir. Hatta ucuz olsa bile hediye olarak alındığı için manevi değeri olabilir. Bu nedenle takı tamiri de her zaman gerekli olacaktır.

BONUS Kalp Tamiri!

Kalp Tamiri!Saçma bir başlık olarak gelebilir. Ama oldukça farklı bir yöne değineceğimden emin olabilirsiniz. Örneğin eşinizin kalbini kırdığınız ve bağışlanmak için yollar arıyor olabilirsiniz. Böyle bir durumda, yalnızca eşinize özel bir hediye vererek sizi affetmesini sağlayabilirsiniz. İşte bu işlere yönelik olarak butik bir dükkan açıp, minimal ve kişiye özel süs eşyaları, isim yazılan kolye, anahtarlık, çerçeve gibi ürünler yapabilirsiniz. Hat sanatıyla istenen sözcüklerin yazılabildiği tablolar yapabilirsiniz. Son derece güzel bir atmosferi olan küçük bir dükkanda yapacağınız bu ürünlerle, kalp tamirinin bir parçası olabilir ve hem maddi hem de manevi anlamda tatmin olabilirsiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.