Yatırım yapmaya başla!

Mıknatıslı Bilyeler ile Beceri İsteyen Etkileyici GösterilerMıknatıslar içerisinde bulundukları kimyasal içerikler sayesinde demir nikel ve kobalt olmak üzere 3 maddeyi kendisine çekebilen manyetik maddelerdir. Kuzey ve güney kutupları olan mıknatıslar, birbirlerini çekebildiği gibi aynı zamanda itebilmektedir. Mıknatısların aynı kutupları birbirlerini iterken farklı kutupları ise birbirlerini çeken özelliktedir. Böylesine özelliklere sahip olan bu maddeler ile dikkat çekici gösteriler yapmanız mümkündür. Videoda mıknatıslı bilyeler ile aynı zamanda el becerisi gerektiren etkileyici gösterilere tanık olacaksınız.

İlk olarak yüzlerce mıknatıs özelliği olan bilyenin bir araya getirilmesi ile ortaya ilgi çekici bir görüntü çıkıyor. Görüntülerden mıknatıslı bilyelerin birbirlerine kuvvetli bir şekilde bağlı olduğu anlaşılıyor. Böylede bilyeler üzerinde daha rahat ve kaliteli şekiller yapılabiliyor.

İlginizi Çekebilir :

Bilyeler ile öncelikle bir küp şekli ortaya çıkarılıyor. Sonrasında esnekliği ile dikkat çeken farklı süs eşyaları mıknatıslı bilyeler ile yapılıyor. Eşyalar bilyelerin üzerindeki yüksek manyetik yük sayesinde yeterince sağlam görünüyor. Görüntülerden de anlaşılacağı üzere bu bilyeler ile çok farklı şekiller ortaya çıkarılabiliyor. Yansıyan bazı şekillerden de anlaşılacağı üzere yapılan işin maharet istediği anlaşılıyor.

Videonun devamında küp şeklinde bir araya getirilmiş mıknatısları görüyorsunuz. Bilyelerde olduğu gibi bu mıknatıslarda da gözlere hoş gelecek şekiller oluşturuluyor. 488 parça küp şeklinde mıknatıs ile 3,5 kg ağırlığında büyük bir küp yapılıyor. Küpün üzerine aynı yükte bir başka mıknatıs koyuluyor ve iki cismin birbirini ittiği, araya konan ince bir bez sayesinde anlaşılıyor.

Videonun devamında yine mıknatısların birbirleri ile olan iletişiminden yararlanılarak çeşitli gösteriler sergileniyor. Başta elektrik elektronik teknolojileri olmak üzere pek çok alanda mıknatısların kullanımı oldukça yaygındır. Elektrikli aletlerin hemen hepsinde kullanılan bu manyetik ürünler ile videoda görüldüğü üzere, ilgi çekici gösteriler de yapılabilmektedir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum