Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Mıknatıslı Bilyeler ile Beceri İsteyen Etkileyici Gösteriler

Videoda ilk olarak yüzlerce mıknatıs özelliği olan bilyenin bir araya getirilmesi ile ortaya ilgi çekici görüntüler çıkıyor.
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Mıknatıslı bilyelerin birbirlerine kuvvetli bir şekilde bağlı olduğu anlaşılıyor. Böylece bilyeler üzerinde daha rahat ve kaliteli şekiller yapılabiliyor.

Mıknatıslar içerisinde bulundukları kimyasal içerikler sayesinde demir nikel ve kobalt olmak üzere 3 maddeyi kendisine çekebilen manyetik maddelerdir. Kuzey ve güney kutupları olan mıknatıslar, birbirlerini çekebildiği gibi aynı zamanda itebilmektedir.

Mıknatısların aynı kutupları birbirlerini iterken farklı kutupları ise birbirlerini çeken özelliktedir. Böylesine özelliklere sahip olan bu maddeler ile dikkat çekici gösteriler yapmanız mümkündür. Videoda mıknatıslı bilyeler ile aynı zamanda el becerisi gerektiren etkileyici gösterilere tanık olacaksınız.

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Büyüleyici Lazer Gösterileri

Bilyeler ile öncelikle bir küp şekli ortaya çıkarılıyor. Sonrasında esnekliği ile dikkat çeken farklı süs eşyaları mıknatıslı bilyeler ile yapılıyor. Eşyalar bilyelerin üzerindeki yüksek manyetik yük sayesinde yeterince sağlam görünüyor. Görüntülerden de anlaşılacağı üzere bu bilyeler ile çok farklı şekiller ortaya çıkarılabiliyor. Yansıyan bazı şekillerden de anlaşılacağı üzere yapılan işin maharet istediği anlaşılıyor.

Videonun devamında küp şeklinde bir araya getirilmiş mıknatısları görüyorsunuz. Bilyelerde olduğu gibi bu mıknatıslarda da gözlere hoş gelecek şekiller oluşturuluyor. 488 parça küp şeklinde mıknatıs ile 3,5 kg ağırlığında büyük bir küp yapılıyor. Küpün üzerine aynı yükte bir başka mıknatıs koyuluyor ve iki cismin birbirini ittiği, araya konan ince bir bez sayesinde anlaşılıyor.

İlginizi Çekebilir :

Ken Block'a Meydan Okuyan Amatör Drift Ustası!
Ken Block’a Meydan Okuyan Amatör Drift Ustası

Videonun devamında yine mıknatısların birbirleri ile olan iletişiminden yararlanılarak çeşitli gösteriler sergileniyor. Başta elektrik elektronik teknolojileri olmak üzere pek çok alanda mıknatısların kullanımı oldukça yaygındır. Elektrikli aletlerin hemen hepsinde kullanılan bu manyetik ürünler ile videoda görüldüğü üzere, ilgi çekici gösteriler de yapılabilmektedir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın