Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanın En İyi 10 Boksörü: Tarihe Adını Altın Harflerle Yazdırmış Dev Yumruklar

YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Boksun dünyada dövüş sporları düşünüldüğünde akla ilk gelen spor olduğu bilinen bir gerçektir. Yıllar boyu boksörler nice unvan maçlarında kozlarını paylaşmış ve en iyi olmak için unutulmaz maçlar çıkarmıştır. Videoda boks tarihine adını altın harflerle yazdırmış dünyanın en iyi 10 boksörüne ve onların performanslarından karelere tanık olacaksınız.

Videoda izleyeceğiniz boksörler kariyerleri boyunca nice unutulmaz maçlar yaşamıştır. Tarihe yumrukları ile iz bırakan boksörler sayısız nakavt ve galibiyetlere imza atmışlardır. Listede ilk olarak boks denince akla ilk gelen isimlerden birisi olan Mike Tyson bulunuyor. Boks tarihinde tüm zamanların en asi sporcusu olarak tanımlanan Tyson çok sayıda galibiyete ve defalarca tekrarlanan unvanlara sahip olmuştur. Kariyeri boyunca sadece 6 yenilgi gören Tyson, elde ettiği 50 galibiyetin 44’ünü ise nakavt ile kazanmıştır. Bu istatistikler Tyson’un unutulmaz boksörler arasında yerini almasını kanıtlar niteliktedir. Tyson ayrıca tüm zamanların yayın hasılatı en yüksek boks maçlarına adını yazdırmıştır.

En iyi 10 boksör arasında, son yıllarda şampiyonlukları ile adından söz ettiren Manny Pacquiao kendisine yer buluyor. Kariyeri boyunca toplam 65 maça çıkan Pacquiao, bunların sadece 6’sında yenilgi yüzü görmüştür. Kazandığı 57 maçın 38’ini ise nakavt ile kazanmıştır. Görüntülerden de fark edeceksiniz Pacquiao’nun yumruklarının çok seri olduğunu görebilirsiniz.

Listenin ilk sırasında ise tabi ki herkesin ilk olarak aklına gelen Muhammed Ali yer alıyor. Asıl adı Cassius Marcellus Clay Jr. olan efsane boksör daha sonra ise müslüman olmasıyla beraber Muhammed Ali ismini almıştır. Muhammed Ali bugün hala tüm zamanların en iyi boksörü olarak kabul edilmektedir. Dünyanın en zengin 10 boksöründen birisi olan Muhammed Ali, kariyeri boyunca çıktığı 61 maçın sadece 5’inde yenilgi yüzü görmüştür. Efsane boksör “kelebek gibi uçarım arı gibi sokarım” sözüyle de yıllar boyu unutulmayacak bir iz bırakmıştır.

Profesyonel boks sporu dünyada çok geniş izleyici kitlelerine sahiptir. Dünyanın en fazla bahis oynana sporlarından birisi de olan boks sporu tarih boyu unutulmaz maçlara sahne olmuştur. Boks tarihinde nice efsane boksörler hafızlara kazınmış ve yıllar boyu hatırlanmaya devam edecektir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın