Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Nefes Kesen Görüntüleriyle Dünyanın En Hızlı 10 Savaş Uçağı

Orduların güçlerinde önemli bir yere sahip olan savaş uçakları gelişen teknolojiyle yüksek hızlara ulaşıyor. Videoda dünyanın en hızlı savaş uçakları bulunuyor:
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Günümüzde gelişmiş ülkelerin ordularında hava kuvvetleri önemli yer tutar. Bir bölgeye operasyon ya da keşif yapılacağı zaman hava kuvvetlerine ihtiyaç duyulur.

Bu ihtiyaçta başrolü ise savaş uçakları oynamaktadır. Her geçen gün daha teknolojik donanımlara sahip olan savaş uçakları, yakınınızda bir yerde uçtuğunuzda kulaklarınızı sağır edecek şekilde seslerini duyarsınız. Uçağı görmek için dönüp baktığınızda ise uçuş hızından dolayı takip etmekte oldukça zorlanırsınız.

Videoda nefes kesen görüntülere sahip dünyanın en hızlı 10 savaş uçağının görüntülerine tanık oluyorsunuz. Bu teknoloji harikası uçakların orduların operasyon gücünde çok önemli yer tuttuğunu söyleyebiliriz. Bir bölgenin bombalanması ve o bölgede yoğun tahrip gücü oluşturmak için savaş uçakları, bir ordunun olmazsa olmazıdır.

Savaş uçakları çok yüksek hızlarda uçtukları gibi aynı zamanda oldukça yüksek irtifalarda uçabilmekteler. Bu sebeple ki gözle takip edilmeleri çok zor olmaktadır. Hız konusunda sınır tanımayan bu uçaklar daha çok radar ile takip edilmeye çalışılmaktadır.

Videoda izlediğiniz savaş uçakları, dünyanın en gelişmiş ülkelerinin envanterinde bulunan uçaklardır. Uçaklar bu derece hızlarda uçabilmek için özel üretilmiş jet motorlarından yararlanmaktadır. Her geçen gün bu teknoloji harikası uçakların daha yüksek hızlara çıkması için çeşitli araştırmalar yapılmaktadır.

Videodaki uçakların açıklamalarında dikkat ederseniz eğer hızlarının Mach cinsinden verildiğini göreceksiniz. Mach birimini uçakların uçuş hızının ses hızına oranı olarak tanımlayabiliriz. Uçakların Mach sayıları, ses hızının kaç katı yüksekliğinde hızlara çıkabildiğini gösteriyor.

Dünyanın en hızlı savaş uçakları, videoda görüldüğü üzere akıl almaz hızlara çıkabilmektedir. Genel olarak uçakların, ses hızının 2-3 katına çıktığı görülüyor. Uçaklar çıktıkları inanılmaz hızlar sayesinde hem yakalanmaları daha zor oluyor hem de yapılan operasyonun kusursuza yakın olması sağlanıyor. Gelişen teknoloji ve sürekli yapılan araştırmalar sayesinde, savaş uçaklarının gün geçtikçe çok daha yüksek hızlara çıkabileceğini söyleyebiliriz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.