Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanın 10 Ülkesinden Kadın Asker Görüntüleri

Videoda dünyanın 10 ülkesinin ordularında bulunan kadın askerlerin birbirinden ilgi çekici görüntülerine tanık olacaksınız.
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Dünyanın hemen her ülkesinde askerlik, ağırlıklı olarak erkeklerin yaptığı bir meslek olmaktadır. Tüm askeri operasyonlara ya da savaş görüntülerine tanık olduğumuzda erkeklerden kurulu orduların görev yaptığını görebiliriz.

Askerlik zor zanaat olduğundan ve fiziki olarak yüksek güç gerektirdiğinden, doğal olarak daha çok erkeklerin yaptığı bir meslek olmaktadır. Ancak ülkelerin ordularında tüm askeri personelin erkeklerden oluştuğunu söylemek doğru olmaz. Pek çok ülkenin ordusunda kadınların da görev yaptığı bilinmektedir.

Askerliği sadece cephede savaşmaktan ibaret bir meslek olarak saymaz isek böylesine değerli bir meslekte kuşkusuz kadınlara da yer olmaktadır.

İlk olarak dünyanın en güçlü ordusu olarak bilinen Amerika Birleşik Devletleri’nin kadın askerlerinden oluşan görüntülere tanık oluyoruz. Kadınların hem özel hayatlarından kareler, hem de askerlik görevi sırasında hangi görevleri icra ettikleri hakkında fikir sahibi olabiliyoruz.

Kadınların çok ağır silahların kullanımında ya da bir hava aracının kullanımında görev aldıklarını görebiliriz. Ancak yine de pek çok ordu, kadın personelini daha çok geri hizmette değerlendirmektedir. Kadınların askerlik görevi yaptığı ülkeler arasında ülkemizi de gösterebiliriz. Pek çok kadın subay Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde görevini başarıyla icra etmektedir.

Kadınların askerlik macerası çok yeni sayılmaz. Videodaki görüntülerden de anlaşılacağı üzere çok eski tarihlerde de ordularda kadın personel görev almıştır. Kadınların askerlik görevini yaptığı bir ülke var ki o ülkede askerlik kadınlar için de zorunlu hizmet olarak yer alıyor. O ülke doğru tahmin edeceğiniz üzere İsrail. Dünyanın en güçlü ordularından biri olan İsrail’de kadınlar da erkekler gibi askerliği zorunlu hizmet olarak yerine getiriyor. Erkekler için 3 yıl olan zorunlu askerlik hizmeti kadınlar için ise 2 yıl olmakta.

Kadınların hayatın her alanında olduğu gibi askerlik görevlerinde de aktif olarak yer almasının takdir edilesi bir hareket olduğunu söylemek lazım. Asker üniforması altındaki görüntüleri ve icra ettikleri görevler ile kadınlar, hayatın her alanında olduğu gibi askerlikte de erkeklerden geri kalmadığını ispatlamaktadır.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.