Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Domino Taşları ile İnşa Edilen İnanılmaz Yapılar ve Büyüleyici Yıkılışları

Videoda rengarenk ve farklı şekillerde dizilmiş domino taşları ile sergilenen büyüleyici görüntüleri izleyebilirsiniz.
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Domino taşlarının dikdörtgen şeklinde olduğu ve kendine has bir oyununun olduğu bilinmektedir. Yüzlerce domino taşının yan yana dizilmesi ve birbirleri üzerine devrilmesi ile etkileyici görüntüler ortaya çıkabilmektedir.

Binlerce domino taşını bir araya toplayarak muhteşem görüntüler yaratabilirsiniz. Üstelik bu iş, strese iyi gelen hobiler arasında yer alıyor. Bir araya dizilen domino taşlarının birbirleri üzerine devrilmesiyle yapılan bu gösteride izleyenlere çok çeşitli görüntüler yaşatmanız mümkündür. Bu gösteride domino taşları kusursuz bir şekilde yerleştirilmelidir. Binlerce taşın kullanıldığı görsel şölende bir taşın yanındakini devirmemesi sonucu tüm olayın yarım kaldığını görebilirsiniz.

Videoda ilk olarak karşınıza gelen gösteride domino taşları ile adeta bir yapı oluşturuluyor. 15 bin domino taşı kullanılan bu gösteride, izlediğiniz yapının oluşturulması için 25 saatlik bir emek harcanıyor. Görüntüde izlediğiniz üzere bu kadar taş ile devasa bir yapının oluşturulduğu görülüyor. Bu kadar taş ile yapılan bir gösteride en ufak bir yerleşim hatası tüm çabanın boşa çıkmasına ve memnuniyetsiz bir görüntünün oluşmasına neden olabilir. Bu nedenle her bir taşın yerleşiminde çok ince düşünülmesi esastır.

Tek bir domino taşının itilmesiyle, ardı arkası kesilmeyen görsel bir şölenin başladığını görebilirsiniz. Binlerce taşın birbiri ardına devrilmesi, koreografileri andıran görüntülerin ortaya çıkmasını sağlıyor.

Domino taşları ile yaratılan bu görüntülerde taşlar ile birlikte başka malzemelerden de yardım alındığı görülüyor. Bilye, tahta, ve çeşitli aksesuarların yardımıyla sergilenen performans karşısında izleyenlerin etkilenmemesi mümkün görünmüyor. Anlayacağınız dünyanın en pahalı hobileri gibi değil ve ucuza mal ederek eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Rengarenk domino taşlarının bir arada dizilmesi ve onların birbirlerini devirmesi karşısında hissedilen yegane duygu hayranlık oluyor. Videonun ilerleyen bölümlerinde izlediğiniz domino taşları ile yapılan bu şovda yeni bir dünya rekorunun kırıldığına da tanık oluyorsunuz.

Tüm taşların devrilmesi için yaklaşık 9 dakika geçtiğine tanık oluyoruz. Bu kadar taşın devrilmesi için geçen sürenin 9 dakika olduğu düşünüldüğünde ne kadar taş kullanıldığını ve nasıl bir emek verildiğini az çok zihninizde canlandırabilirsiniz.

Basit bir domino taşının binlercesi kullanılarak ortaya çıkan bu görüntüler, izleyenleri derinden etkilemeyi başarmaktadır. Domino meraklısı insanlar önümüzdeki günlerde bizlere ne gibi gösteriler sergileyecek merak konusu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın