Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Düz Dünya Teorisi ve Dave Murphy’den Kafa Karıştıran Açıklamalar

Dünyanın düz olduğuna dair birçok teori bulunuyor ve sıkı destekçileri de dikkat çekiyor. Videoda Dave Murphy'nin teorisini bulacaksınız.
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Günümüzde dünyanın şeklinin geoit olarak açıklandığı bilinmektedir. Hepimize yıllar yılı dünyanın yuvarlak olduğu söylenmektedir. Okuduğumuz kitaplarda, izlediğimiz filmlerde ve pek çok görüntüde dünya hep aynı şekilde görüntülenmektedir.

Ancak bir grup insan bu görüşe katılmamakta. Dünyanın düz olduğunu düşünen ve bazı güçler tarafından insanlığa yalan söylendiğini düşünenlerin sayısı hiçte az değil. Ortaya koydukları pek çok argüman ile dünyanın şeklinin düz, etrafının buzullarla kaplı olduğunu savunuyorlar.

Amerikalı yazar ve yönetmen Dave Murphy bu teorinin en büyük savunucularından. Düz dünya teorisinin en büyük destekçilerinden birisi olan Dave Murphy’nin bir televizyon kanalında, dünyanın şekliyle ilgili açıklamalarını şaşkınlık içinde izleyeceksiniz. Dünyanın şekliyle ilgili bu açıklamaları izlediğinizde zaman zaman kafanızın karıştığını hissedebilirsiniz.

Dünyanın düz olduğunu savunanlar, Antartika kıtasının bildiğimizin aksine, düz olan dünyanın etrafını çevreleyen buzul kütleleri olduğunu belirtiyor. Antartika kıtasına dünya ülkelerinin ortak anlaşması sonucu gitmenin yasak olduğu bilinmektedir.

Bu teoriyi savunanların dile getirdikleri maddelere değinecek olursak öncelikle uçak yolculuğuyla ilgili konulara değiniyorlar. Dave Murphy, dünyanın şekli ile bize öğretilen ancak bugüne kadar pek çok şeyi sorgulamadığımızı dile getiriyor.

Verilen örneklerden birisi olarak denizlerdeki ufuk çizgisi gösteriliyor. Bir geminin kıyıdan uzaklaştıkça gözlerden kaybolduğu bilinmektedir. Oysa ki dünyanın düz olduğunu savunanlar, o istikamete teleskop ile bakıldığında geminin hala görünür olduğunu söylüyorlar. Eğer dünya gerçekten yuvarlak olsaydı geminin tamamen görüş alanından kaybolması gerektiği belirtiliyor.

Dave Murphy açıklamalarında, dünyanın oluşumu ile ilgili doğrudan bağdaştırılan Big Bang, Evrim Teorisi gibi konuların, dünyayı yöneten güçler tarafından insanlara dayatıldığına yer veriyor. Bize söylenen her şeyin kendimizi önemsiz hissetmemiz üzerine olduğunu belirten Murpyh, var olan ne varsa yaratıcı bir güç tarafından oluşturulduğunu anlatıyor.

Videoda çarpıcı açıklamalar yapan Murphy, bugüne kadar bize gösterilen her şeyin sahte olduğunu anlatıyor. Yaklaşık 1 saat süresi olan bu videoda ünlü yazar, çok sayıda örnekler vererek ve önemli bilgiler sunuyor. Dünyayı bugüne kadar hiç bakmadığınız pencereden görmek istiyorsanız videonun tamamını izlemenizi sizlere öneriyoruz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.