Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Buz ile Nasıl Ateş Yakıldığına Dair Etkileyici Görüntüler

Ateş yakmanın birbirinden farklı yolları olabiliyor. Videomuzda büyük bir buz kütlesi ile nasıl ateş yakıldığına tanıklık edeceksiniz. İşte yapılan işlemler:
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

İnsanlar tarih boyunca ateş yakmak için bir dizi yollara başvurmuştur. Özellikle doğada bir başınıza kaldığınız bir ortamda ateş yakabilmek büyük önem arz etmektedir. Bu videoda ise ateş yakmak için insanın aklına bile gelmeyecek bir yönteme başvuruluyor.

Hiç büyük bir buz kütlesi ile ateş yakılabileceğini düşündünüz mü? Görüntüleri izlediğinizde fazlasıyla şaşıracaksınız. Videoda büyük bir buz kütlesi üzerinde bir takım işlemler yapılarak ateş yakılması mümkün hale geliyor.

Bıçak ile belli bir şekle sokulan buz kütlesi üzerinde güneş ışıkları toplanıyor. Görüntülerde bir merceği andıran buz kütlesi, bu sayede gelen ışığın toplayarak tek bir alanda yoğunlaşmasını sağlıyor. Bu sayede belli bir noktanın bir anda alev aldığına tanık oluyoruz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.