Paylaşım

Hiroşima’ya Atom Bombası Atıldığında Yaşananlara Tanık Olacağınız Bir Kısa Film

 

2. Dünya Savaşı insanlık tarihinin en kanlı savaşı olarak hafızalarda yer etmiştir. Savaş, Dünya’nın pek çok farklı bölgesinde büyük etkilere neden olurken maalesef nükleer silahların kullanıldığı yegane savaş olarak tarihe adını yazdırmıştır. Bu kanlı savaşın en unutulmaz olaylarının başında ise ABD’nin Japonya’nın Nagasaki ve Hiroşima kentlerine attığı atom bombaları gelmektedir.

İzlediğiniz videoda Hiroşima’ya atılan atom bombası sonrasında yaşananları anlatan bir kısa filme tanık oluyorsunuz. Yaşanan saldırı sonrasındaki süren etkiler sonucunda yaklaşık 140 bin kişi hayatını kaybetmiştir. Videoda nükleer saldırının gerçekleştiği bölgedeki insanların yaşadıkları hakkında fikir sahibi olabiliyorsunuz.

Nükleer saldırının bölgeyi adeta haritadan sildiğini söyleyebiliriz. Bir savaşta yapılabilecek en kanlı ve vahşi saldırı olarak niteleyeceğimiz nükleer saldırıların etkisi ise uzun yıllar sürebilmektedir. Çünkü bölgedeki radyoaktivite kaybolmayacak ve geniş bir bölgede ölümcül hastalıklara ve sakatlıklara neden olacaktır.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Bunu okuyan bunları da okur