Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Flyboard ile Su Üstünde Yapılan Gösterişli Hareketler ve Şovlar

Adrenalin dolu aktiviteleri seviyorsanız flyboard'u mutlaka seversiniz. Videomuzda muhteşem şovların yapıldığı flyboard performansları bulunuyor:
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Flyboard sporu son yıllarda ilgi gören sporlar arasında yerini almaya başlamıştır. Gücünü sudan alan bir alet ile suyun üstünde kuşlar gibi uçuş deneyimini yaşayabilirsiniz. Ucunda hortum olan bir aleti ayaklarına bağlayan sporcular, denizin üstünde harika görüntüler sergilemekte.

Bu alet ile sadece suyun üstünde değil ayrıca suyun altında da bir balık misali süzülebiliyorsunuz. Aletin altından püskürtülen suyun yüksek basınca sahip olması, sporcuların bu derece yükselmelerine ve kıvrak hareketler yapmalarına olanak tanıyor.

Dünyadaki başka tatil yörelerinde sıklıkla yapılan bu spor, son yıllarda ülkemizde de yavaş yavaş yaygınlaşmaya başladı. Tatil yörelerine gidenler bazı otellerde bu ekstrem sporun yapıldığına tanık olmuştur. Suyun üstünde bir süper kahraman misali yükselen sporcuların, hallerinden oldukça memnun olduğu görülüyor.

Bu sporu yapanları izlerken denizin üstünde kaykay ve sörf sporunun harmanlanmış hali olduğu düşünülebilir. Videoyu izlerken Dünyanın en iyi sörfçülerinin dalgalar üzerindeki dansına benzer bir aktivitenin havada serbest bir şekilde yapıldığı hissine kapılıyorsunuz.

FlyBoard yapan sporcuları izlerken, bu sporun çok kolay olduğu hissine kapılabilirsiniz. Ancak ayağınızda yüksek basınçlı bir alet ile dengede durmanız hiçte kolay değil. Bir anlık hata ile dengenizi kaybedip kendinizi suyun altında bulabilirsiniz.

Sporcuların ayaklarının altındaki board’un, jetski’ye bağlı olduğu görülüyor. İhtiyacı olan gücü buradan alan Flyboard ile sporcular metrelerce yüksekliğe çok hızlı şekilde çıkabiliyor. Bu arada alete sahip olmak isteyenlere hatırlatalım, yaklaşık 5500 euro gibi yüksek bir rakamdan alıcı buluyor. Ancak bu sporu tatil yörelerindeki bazı otellerde, kiralama bedelini ödeyerek keyifle yapabilirsiniz.

Videoda Flyboard’u aynı anda bir çok sporcunun beraber yapması izleyenlere koreografileri andıran görüntüler sunuyor. Deniz üstünde bir koreografi yapmak istenseydi bunun için en iyi spor dalının Flyboard olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Son yıllarda yeni bilinen bir spor olan Flyboard, gün geçtikçe daha çok insanların hayatına giriyor. Teknolojinin gelişmesi ve insanların yeni arayışlarıyla beraber, Flyboard gibi nice yeni ekstrem spor dallarıyla tanışacağız gibi duruyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.