Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanın En Şanssız Kalecisinin Başına Gelenler

Bir futbol takımında kendisini en yalnız hissedecek oyuncu kim diye sorsanız, ilk cevap kuşkusuz kaleciler olacaktır. Ayrıca en talihsiz kişi de olabilir!
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Takımlarındaki 10 futbolcu gol atmak uğraşırken onların görevi ise korudukları kaleyi gole kapatmak olmaktadır. Kaleciliğin, futbolun en nankör pozisyonu olduğu sürekli dile getirilen bir durumdur. Nice maçlar efsane kurtarışlar yapsalar da, bir maçta yiyecekleri hatalı gol sonrası, eleştiri oklarının hedefi oldukları bilinmektedir.

İzlediğiniz videoda ise bir kalecinin başına gelebilecek en kötü olayların, komik bir dille anlatılmış mizansenine tanık olacaksınız. Hazırlanan skeçte, dünyanın en şanssız kalecisinin başına gelebilecek olayları izlediğinizde hem çok şaşıracaksınız, hem de doyasıya güleceksiniz.

Skeçte, tertip edilen bir maçta kalecinin penaltı atışları karşısında ne kadar şanssız olabileceğine tanık oluyorsunuz. North Carolina ve Yale University takımları arasında yaşanan müsabaka penaltı atışlarına kalır ve tüm inanılmaz olaylar bundan sonra yaşanmaya başlar.

İzlediğiniz skeçte her detayın düşünüldüğünü söyleyebiliriz. Tribünlerdeki seyircilerin etkisiyle tam bir maç atmosferinin yaratıldığı görülüyor. Videoda başına en talihsiz işler gelen kaleci rolünde Scott Sterling isimli bir komedyen geliyor. Atılan penaltı atışında top suratının tam ortasına geliyor. İlk penaltıda bu çarpışmanın etkisi o kadar da büyük olmuyor.

Videoda yaşanan mizansenin fazlası ile absürt olduğunu söyleyebiliriz. Bir kalecinin penaltı atışları esnasında, topun suratına gelmesi kırk yılda bir görülecek durumdur. Bu videoda ise her penaltı atışında, top kalecinin suratına sert bir şekilde çarpıyor. İlerleyen dakikalarda izleyenler gitgide daha da şaşırıyor ve gözlerine inanamıyor. Kale direğinin dibinde yatan kalecinin yüzüne isabet eden top izleyene ‘yok artık’ dedirtiyor.

İlerleyen penaltı atışı sonrası Sterling’in yüzü kanlar içerisinde kalıyor. Ancak inatla kaleye geçmesi sağlanıyor. İzlediğiniz penaltı atışlarında, karşı takımın da sürekli penaltı kaçırması, bu durumun daha da uzamasına neden oluyor.

Son olarak atılan penaltıda yerlerde sürünen kalecinin yüzüne top direkten sekip çarpıyor. Videodaki abartının son noktası diyebileceğimiz bu sahne ile skecin zirve yaptığını görüyoruz. Çok sayıda ilginç olaylar yaşanan futbolda, bu video ile yaşanabilecek en sıra dışı ve komik görüntülere yer verilmiş. Pişmiş tavuğun başına gelmemiş olayların başına geldiği kaleci, performansı ile izleyenleri gülme krizine sokmayı başarıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.