Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakır Tel Mıknatıs ve Pil Kullanılarak Yapılmış Elektrikli Tren!

Bu videomuzda sizlere elektrik treni adı verilen bir projeden bahsedeceğiz. Az malzeme ile ortaya enteresan şeyler çıkarmak oldukça heyecan vericidir.
Son Güncelleme: 
Yorum

Evde, her zaman bulunabilecek malzemeler ile pratik bir şeyler yapabilmek yaratıcılık gerektirebilir. Yapılan bazı objeler ise yaratıcılık olmadan belirli bilgiler elde edildiğinde de yapılabilir. Bu yapılan objeler bazen çocuğunuzun proje ödevi olabilir bazen de bir sonuca varabilmek için yapmak istediğiniz deneyler olabilir.

Videoda izlediğiniz gibi yeteri kadar uzunlukta bakır tel, mıknatıs ve pil bu trenin yapımı için yeterlidir. Tel kaleme sarılıp istenilen yay şekli elde edildiğinde geriye pil ve mıknatıslar kalıyor.

Pilin iki ucuna da yapışan mıknatıslar telin içerisinde hızla ilerlemesini sağlıyor. Yukarıdaki videomuzda elektrik treninin yapımını izleyebilirsiniz. Keyifli seyirler.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu