Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kazançlı Borsa Yatırımı Yapmak için Ne Gerekir?

Kazançlı borsa yatırımı için hangi unsurlara dikkat edilmesi gerekir? Tecrübe, eğitim, doğru zaman gibi noktalara vurgu yapan sorunun detayları aşağıda;
Kazançlı Borsa Yatırımı Yapmak için Ne Gerekir?
Son Güncelleme: 
Yorum

Kazançlı yatırım yolları arasında bulunan borsada, paranızı kazandıracak araçlara yatırarak, başarılı yatırımcılar gibi değerlendirebilirsiniz. Bunun için belli bir borsa bilgisine ve deneyimine ihtiyacınız vardır. Bunların hepsini, aracı kurumların yatırımcıları bilgilendirmek üzere sunmuş olduğu eğitimler sayesinde öğrenebilirsiniz. Yatırımın mantığını çözerek kısa sürede profesyonelleşebilirsiniz. Bilgi edinmek için yeterli sayıda kaynak olduğu gibi, kişilerin tecrübe kazanmaları için de uygulamalar geliştirilmiştir. Hepsinden faydalanarak başarılı borsacılara taş çıkartacak şekilde para kazanmak için kendi yöntemlerinizi oluşturabilirsiniz. Böylelikle, kazanan isimlerin arasında yerinizi alarak, maddi anlamda gelecekteki kaygılarınızdan korunabilirsiniz.

Yatırımın kazançlı olmasının sırrı, yatırımcıların bilinçli olarak hareket etmesine dayanıyor. Eskiye nazaran yatırımcılar, işlemlerini daha bilinçli ve kontrollü bir şekilde yürütmeyi başarabiliyor. Çünkü gerek kaynakların artması gerekse de finansal alanda yapılan bilgilendirmeler ile yatırımcılar, ufuklarını geliştirebilmekteler. (Finansal anlamda başarılı olan kişilerin ortak özelliklerine buradan ulaşabilirsiniz.) Başarılı olmak için hangi yolları izlemesi gerektiği hakkında ön fikre sahip oldukları gibi, kaçınmaları gereken unsurlardan da haberdarlardır. Borsa konusundaki gelişimde, sanal borsa oyunlarının ve deneme hesaplarının etkisi büyüktür. Bunun sebebi, gerçek piyasa koşulları altında, yatırım araçlarının güncel değişen değerleri üzerinden işlem yapılıyor olmasıdır. Böylece yatırımcılar, borsa mantığını kolaylıkla kavrar, birikimlerini değerlendirmek için doğru adımlarla karlı sonuçların altına imzalarını atarlar.

Şimdi, kazançlı borsa yatırımı yapmak için ne gerekir sorunu başlıklar altında yanıtlandıralım.

Borsa Eğitimi Almak ve Tecrübe Kazandıracak Eğitimlerden Faydalanmak

Borsa Eğitimi Almak ve Tecrübe Kazandıracak Eğitimlerden FaydalanmakBorsa piyasasında birikimlerinizi değerlendirmek istiyorsanız, kapsamlı bir şekilde piyasa hakkında bilgiler edinmelisiniz. Gerek aracı kurumların eğitimleri gerekse de alternatif kaynaklar sayesinde tüm bilgileri öğrenebilirsiniz. Çoğu kişinin seçimi, kurumların uzmanları tarafından hazırlanan faaliyetlerden yana olmaktadır. Çünkü bu faaliyetler, alanında profesyonel olan kişiler tarafından sunulur. Böylece kısa sürede borsa nedir, alım – satımlar nasıl yapılır, püf noktalar nelerdir gibi, temel bilgilerden başlayarak ileri seviyeye kadar, öğrenmeniz gereken konular hakkında detaylı bilgiler edinebilirsiniz. Böylece kazandıracak işlemleri öngörebilir, sinyallerini alarak başarılı yatırımcılar gibi kazançlı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Aracı kurumların uzmanları birçok bilgiyi öğrenmenizi sağlarken, bir yandan da portföy yöneticiliği veya yatırım danışmanlığı kapsamında hizmet verirler. Ancak eğitimlerin çoğu ücretlidir. Piyasalarda fiyat varsayımları sonucunda kazanç sağlandığı için muhakkak gerekli bilgileri öğrenmeniz gerekir. Bu yüzden de eğitimlere katılmanız oldukça önemlidir. Bu sayede, yeterli düzeyde kendinizi geliştirebilirsiniz. Elbette ki sadece bu eğitimlerle kendinizi sınırlı tutmamalısınız. Alternatif diğer faaliyetleri kullanarak bilgilerinizin artmasını sağlayabilirsiniz. Bilgileriniz artıkça kazanmaya bir adım daha yaklaşır, küçük miktardaki birikimlerinizi bile borsa sayesinde yüklü miktarlara dönüştürebilirsiniz. Yatırımcıların tercihi, genellikle hisse senetlerinden yanadır. (Borsada hangi hisse senetleri para kazandırır sorusunun yanıtını öğrenmek için bu yazıya göz atmanızı öneririm.) Çünkü senetler hem temettü dağıtımlarından hem de alım – satım arasındaki farktan ek gelir elde edilmesini sağlar. Bu da çoğu yatırımcıya cazip gelmektedir.

Temel ve teorik eğitime kapsamlı olarak sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, pratikte kendinizi geliştirmek için deneme hesaplarından faydalanabilirsiniz. İsterseniz, sanal borsa oyunu oynayarak da piyasa hakkında tecrübelerinizi artırabilirsiniz. İstediğiniz her hangi bir uygulama sayesinde, gerçek piyasa koşulları altında alım – satım yapabilirsiniz. Enstrümanların değerleri, bu uygulamalarda güncel eş fiyat değişimleri şeklinde dalgalanır. Ancak tek farkı, sanal para ile işlemlerin gerçekleştirilmesidir. Böylece paranızı riske atmadan borsa deneyimi yaşayabilirsiniz. Sanal parayı yönetme durumunuza bakarak piyasaya giriş yapıp yapmamaya karar verebilirsiniz. Bu hususta mutlaka hata yaptığınızda sorgulayıcı olmalı, sebeplerini öğrenmelisiniz. Böylelikle bir sonraki işleminizde bilinçlenerek aynı yanlışlara düşmezsiniz. Gerçek hesaba geçtiğinizde kayıpla karşılaşmadan, birikimlerinizi değerlendirebilir hale gelebilirsiniz.

Borsa Gerçek Hesabına Başarılı Başlangıç Yapmak için Öneriler Bilgi Almak için Tıklayın.

Araştırmalar Sonucunda Doğru Aracı Kurumu Seçmek

Araştırmalar Sonucunda Doğru Aracı Kurumu SeçmekBorsada kazançlı çıkmak istiyorsanız aracı kurumu seçiminize doğru karar vermeniz gerekiyor. Çünkü kurumlar, piyasa ile yatırımcı arasında köprü görevi görürler. Müşterilerinin işlemlerini, verdikleri emirler doğrultusunda borsa sistemine işlerler. Bunun için de komisyon ücreti alırlar. Bu anlamda hem düşük komisyon ücreti alan hem de yatırım anlayışınıza uygun olan yasal bir kurum seçmeniz gerekiyor. Böylece ek ücret ödeseniz dahi, cüzi miktarda kesinti ile kurtulabilirsiniz. Bu anlamda, doğru karar vermeniz için deneme hesaplarında alıştırma yapmanızı tavsiye ederim. Çünkü bu hesaplar sayesinde, kurumların sunmuş oldukları imkanları görürsünüz. Aynı zamanda, sorunla karşılaştığınızda anında çözüm odaklılar mı değiller mi anlayabilirsiniz. Piyasada yatırım araçlarının değeri, anlık olarak değiştiği için direkt sorununuzu çözen kurumu seçmeniz, başarılı olmanız için önemlidir.

Aracı kurum, borsa ile aranızda bağlantı kurduğu için yanlış bir seçimde bulunmanız kazancınızı doğrudan etkiler. Bu nedenle, seçim yaparken kurumun sunmuş olduğu imkanlardan tutun uzmanlarına kadar araştırma yapmalısınız. Dinamik kadroya sahip olan, beklentilerinizi karşılamanızı kolaylaştıran nitelikte olanak tanıyan ve düşük komisyon ücreti talep eden kurum seçiminde bulunmalısınız. Böylece, küçük miktarda ek komisyon ücreti ile kazancınızdan yüklü miktarda para vermek zorunda kalmazsınız. Böylece yüksek miktarda ücret isteyenlere göre işlemlerinizin sonucundan kazançlı çıkabilirsiniz.

Kazandıran Borsa İşlemleri Ne Zaman Yapılır? Öğrenmek için Tıklayınız.

Gez – Göz – Arpacık Taktiği ile Hareket Etmek

Gez – Göz – Arpacık Taktiği ile Hareket EtmekPiyasada beklentilerinizi karşılamak istiyorsanız, kesinlikle bu taktiği doğru bir şekilde uygulamalısınız. Borsada biliyorsunuz ki para kazanmanın yolu, doğru varsayımlarda bulunmaktan ve en iyi fiyat seviyelerinden alım – satım yapmaktan geçmektedir. Ticaret ile aynı mantıkta olan piyasada kazanç sağlamanız için yatırım enstrümanlarının değerinin, satış yapılacağı vakitlerde yükselmiş olması gerekiyor. Çünkü tam tersi düşüş olduğunda yatırımcılar, kazanç yerine kayıpla karşılaşırlar. Bu yüzden mutlaka hedefi on ikiden vurmak istiyorsanız, aşağıda anlatacağım hususlara dikkatinizi vermelisiniz.

Nişancılar hedefi on ikiden vurmak için gez – göz – arpacık şeklinde belirledikleri rotaya konsantre olurlar. Bu anlamda, borsa başarısı için piyasa takibi, fiyat grafikleri ve analizler aynı derecede önemlidir. Çünkü bunlar sayesinde yatırımlarınızı doğru bir şekilde yönetebilirsiniz. Bunun sebebi, fiyat hareketlerinin eğilim yönünü, şiddetini ve fiyatın kırılma noktasını belirleyebilmenizdir. Böylece işlemlerinizi uygun seviyelerden yönlendirebilir, avantajlı pozisyonların sinyallerini alarak, karlı sonuçlara ulaşabilirsiniz. Beklentilerimi karşılamak için borsa piyasasında nasıl hareket etmeliyim diyorsanız bu yazımızı okumanızı tavsiye ederim. Böylece edindiğiniz bilgilerle hesap bakiyenizin yükselmesiniz sağlayabilirsiniz. Peki, piyasa takibi, borsa grafikleri ve analizleri nasıl yapılır, gelin aşağıda bakalım.

Piyasa takip işlemlerinde gerek ülkemizdeki gerekse de yurt dışında yaşanan gelişmeleri incelemeniz, sonucunu yorumlamanız anlamına gelir. Bunun için takip programları geliştirilmiştir. İnternet aracılığıyla bu programları mobil cihazınıza indirebilirsiniz. Bu sayede, etkin ve hızlı şekilde takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemler oldukça basit olmasına rağmen önemli olan yorumlama kısmıdır. Çünkü yorumlarınızın doğru olmaması durumunda işlemlerinizde kayıpla karşılaşırsınız. Bu nedenle gündemdeki gelişmelerin, borsa araçlarının değerini ne kadar etkileyeceğini bilmeniz gerekiyor. Bunu, aracı kurumların eğitimleri sayesinde öğrenebilirsiniz. Böylelikle ekonomik anlamda olumlu – olumsuz durumları değerlendirebilirsiniz.

Son olarak, fiyat analizleri ve grafikleri tamamen sayısal verilerden oluşur. Sayısal bilgiler sayesinde yatırım araçlarının fiyat seviyeleri inceler ve hangi noktalarda kırılacağını belirlemenizi sağlar. Gerek matematiksel formüller gerekse de grafikler aracılığıyla anlık dalgalanmaları görebilirsiniz. Vade sürecini uzun tutarak, enstrümanların günlük, haftalık, aylık ve yıllık analizlerini yapabilirsiniz. Buna bağlı olarak, enstrümanların değerlerinin yükseleceği vakitleri belirleyip, en uygun fiyat seviyeleri üzerinden alımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle beklediğiniz yükselişlerin gerçekleşmesiyle birikimlerinizi katlayabilirsiniz. Bunların hepsini aracı kurumların teorik eğitimlerinin yanı sıra, deneme hesapları sayesinde öğrenebilirsiniz. Böylelikle kazançlı yatırımın sırrını çözerek, güzel miktarda getiriler elde edebilirsiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu