Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Borsa Yatırımı Gerçekten Para Kazandırır mı?

Borsa Yatırımı Gerçekten Para Kazandırır mı?
Son Güncelleme: 
Yorum

Geleceğe maddi anlamda umut dolu gözlerle bakabilmek için para kazanmak şarttır. Biliyorsunuz ki kazanılan paralar veya elde edilen ek gelirler, ay sonunu getirmeye yetmemektedir. Çünkü gelen paraların gideceği yerler, şimdiden bellidir. Bu yüzden de yatırım yapmak, şart haline gelmiştir. Böylelikle acil zamanlar için kenara köşeye atılan paralar değerlendirilmektedir. Bunun için birçok alternatif yol bulunmasına rağmen yatırımcıların tercihi, borsadan yanadır. Bunun nedeni, piyasanın yasal olmasıdır.

Birikimlerinizi güven içinde değerlendirebileceğiniz borsa piyasasında, yüksek miktarlarda getiri elde edebilirsiniz. Bunun için borsa yatırımı hakkında bilmeniz gereken en ufak detayları bile öğrenmelisiniz. Böylece beklentilerinizi karşılayabilecek pozisyonların hangileri olduğunu görebilir, hedeflerinize ulaşmanızı sağlayacak seviyelerden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Doğru noktalardan alım–satımlarınızı yaparak birikimlerinizi değerlendirebilirsiniz. Bu kapsamda bilgi sahibi olmanız gerektiği kadar, deneyim kazanmanın da önemli olduğunu bilmelisiniz. Çünkü işlemlerinizi bilgi ve deneyimleriniz doğrultusunda karlı seviyelerden, kontrollü olarak yönlendirebilirsiniz. Böylelikle amaçladığınız kazançları hesabınıza ekleyebilirsiniz.

Şimdi, borsa yatırımı yaparak gerçekten para kazanılır mı, ne kadar kazanç sağlanır ve birikimleri değerlendirmek mümkün mü gibi soruları yanıtlandıralım:

Borsa Yatırımı Yaparak Gerçekten Para Kazanılır mı?

Borsa Yatırımı Yaparak Gerçekten Para Kazanılır mı?Borsada yatırım yaparak para kazananların sayısı giderek artmaktadır. Bu, tamamen yatırımcıların kendini geliştirmeleri ile alakalıdır. Finansal okuryazarlığın gelişmesi için yapılan çalışmalar sayesinde yatırımcılar, bilgi birikimlerini artırmışlardır. Bu sayede işlemlerinde kontrolü sağlayabilmektelerdir. Özellikle bu konuda aracı kurumların eğitimleri dikkatleri çeker. Çünkü bu eğitimler, borsada uzmanlaşan kişiler tarafından online olarak verilir ancak genellikle ücretlidir. Bu kapsamda ücretli olup olmaması değil, sağlayacağı fayda önemlidir. Bunun sebebi borsada kazanç elde edilmesi için önceliğin bilgi ve deneyimde olmasıdır. Şans unsurları etkili olmadığı için borsada, kendi yönteminizi ve stratejinizi geliştirmeniz gerekmektedir.

Gerçekten para kazanılması için borsada yatırımlarınızı doğru şekillerde yönetmeniz gerekiyor. Bunun için de en temel konuları öğrenmiş olmanız şarttır. Çünkü temeliniz sağlam olmadığı sürece, eksik bilgi sebebiyle yatırımlarınızdan beklediğiniz sonuçları elde edemezsiniz. Bu yüzden borsa nedir, ne değildir tam anlamıyla öğrenmelisiniz. Ek olarak, psikolojinizi yatırım yapmaya hazırlamalısınız. Çoğu yatırımcı, aldatıcı reklamlar nedeniyle her zaman kazanç sağlayacağını düşünür. (Yatırımlarda yapılan hataların psikolojik nedenleri hakkında bilgi almak için buraya tıklayın.) Şunu bilmelisiniz ki profesyonel yatırımcılar bile, bazı durumları öngöremedikleri için zarara uğrarlar. Ancak bilgileri ve deneyimleri sayesinde, kayıpları minimum seviyede tutarlar. Bu yüzden, yatırımcıların seviyesine yükselene kadar deneme hesaplarında veya sanal borsa oyunlarında alıştırma yapmalısınız.

Borsada birikimlerinizi değerlendirmek için yatırım enstrümanlarını tanımalı, değerlerinde yaşanan geri çekilme veya yükselme hareketlerinin nelerden kaynaklandığını bilmelisiniz. Piyasayı etkileyen iç ve dış dinamiklerin neler olduğunu öğrenmelisiniz. Alım–satım nasıl yapılır mantığını kavramalısınız. Borsa mantığı ticaretle aynıdır ve yapmanız gereken, ileride değer kazanacak ürünleri portföyünüze eklemektir. Belli bir borsa bilgisine ve deneyimine sahip olduktan sonra kolaylıkla bu konuların üstesinden gelebilirsiniz. Para kazandıracak araçları portföyünüze ekleyerek, avantajlı pozisyonlardan faydalanabilirsiniz.

Borsada Hangi Yatırım Araçları Para Kazandırır? Bilgi Almak için Tıklayın.

Borsa Yatırımı Yaparak Ne Kadar Kazanç Sağlanır?

Borsa Yatırımı Yaparak Ne Kadar Kazanç Sağlanır?Borsa yatırımı yaparak yüksek getiriler elde edebilirsiniz. Kazancınızın miktarı, teminatınıza ve işlem hacminizin büyüklüğüne bağlı olarak değişir. Bu nedenle, hedeflerinize uygun olarak teminat miktarı belirlemeli ve kazanmak istediğiniz rakama göre işlem hacmi oluşturmalısınız. Bu anlamda, yüksek işlem hacmine sahip olan pozisyonlarda kayıpla karşılaşma riskinin mini lot ile yapılan alım–satımlara göre daha fazla olduğunu bilmelisiniz. Bu yüzden kayıpla karşılaşmamak için borsanın mantığını anlayana kadar düşük lot ile işlem yapmalısınız. Böylelikle birikimlerinizi kontrollü bir şekilde yönetebilir, risklerin nasıl önleneceğini öğrenebilirsiniz. Kayıp vermeden kazanç elde etmenin keyfini çıkartabilirsiniz.

Kazanç miktarı, sadece işlem hacmine ve teminat miktarına göre değil, yatırım yapılan araca göre de değişiklik gösterir. Yatırım yapılan enstrümanlardan getiri elde etmek istiyorsanız vade sürelerinin de farklı olduğunu bilmelisiniz. Şöyle ki hisse senetlerinden uzun vadede yüksek miktarlarda getiri sağlanırken, dövizlerden daha kısa sürede getiri elde edilir. (Borsada hangi hisse senetleri para kazandırır sorusunun cevabını öğrenmek için tıklayın.) Tabii ki yatırım araçlarının değerlerinde yaşanan değişimler sonucunda bu durum mümkündür. Enstrümanların değerlerinin geri çekilmesi, borsada zarar anlamına gelir. Bu nedenle portföyünüzü, değeri yükselecek araçlardan oluşturmalısınız. Bunun için piyasa takibi yapmalısınız. Hangi enstrümanlara yatırım yapmanız gerektiğini bu sayede belirleyebilirsiniz. Net bir karar vermek için ise analiz tekniklerinden faydalanmalısınız. Çünkü analizler sayesinde fiyat seviyelerinde meydana gelen değişimleri öngörebilir, doğru noktalardan işlemlerinizi yürütebilirsiniz.

Kazandıran Borsa İşlemleri Ne Zaman Yapılır? Öğrenmek için Tıklayın

Borsa Yatırımı Yaparak Birikimleri Değerlendirmek Mümkün mü?

Borsa Yatırımı Yaparak Birikimleri Değerlendirmek Mümkün mü?Borsada yatırım yaparak birikimlerinizi değerlendirmeniz, elbette ki mümkündür. Fakat kazancınızın sürekli olması için gerçekten de profesyonelleşmelisiniz. Çünkü düzenli gelir elde etmek, borsada iyi bir bilgi ve deneyime sahip olmayı gerektirir. Bu yüzden, gerçek hesap açmadan önce dikkat etmeniz ve öğrenmeniz gereken konular hakkında bilgi sahibi olmalısınız. (Ayrıntıları öğrenmek için tıklayın.) Gerekli konulara hakim olmayan kişiler, birikimlerini değerlendirmekte zorluk çeker. Kontrolü ele alamadıkları ve anlık dalgalanmalara karşı panik hale geldikleri için yanlış adımları atarlar. Bu da paraların kaybedilmesine neden olur. Bu yüzden borsa yatırımına başlamadan önce bilmeniz ve dikkat etmeniz gereken hususları öğrenmelisiniz. Buna bağlı olarak, tüm faktörleri kontrollü olarak nasıl yürütmeniz gerektiğini anlayabilirsiniz.

Birikimlerinizi nasıl yönlendirmeniz gerektiğini anlamak için borsada deneme hesaplarını kullanmalısınız. Bu hesaplar sayesinde birikimlerinizi nasıl yönetmeniz gerektiğini anlayabilirsiniz. Ek olarak, yaptığınız alım–satım işlemleri sonucunda kazandığınız tecrübeler ile hata yapmamayı öğrenebilirsiniz. Hatalarınızı telafi ettiğiniz sürece borsada başarılı olabilir, yatırımlarınızı doğru zamanda kazandıracak fiyat seviyelerinden yönetmeyi başarabilirsiniz. Bunun için enstrümanları tanımalısınız. Hisse senetleri, borsa endeksleri, dövizler veya emtialardan hangilerine yatırım yapacaksanız, püf noktaları öğrenmelisiniz. Böylece, borsanın galipleri listesine adınızı yazdırabilirsiniz.

Sonuç olarak, borsa yatırımı yaparak gerçekten para kazanan yatırımcılar vardır. Bu kişiler, piyasaya giriş yapmak isteyenlerin umududur. Çünkü kayıpla karşılaşanlar kadar, kazanç elde edenler de mevcuttur. Başarılı olanlar, borsa yatırımı yapmak isteyenlere güç verirler ve kendilerinin de başarılı olacakları düşüncesine sahip olmalarını sağlarlar. Elbette ki bu kesim, kayıpla karşılaşırım ön yargısına sahip olanlardan daha düşüktür. Ancak cesaretli olan kişiler, birikimlerinizi değerlendirmek için risk alırlar. Risk almadan borsada para kazanmanız mümkün değildir. Kayıpla karşılaşma riski var olmasına karşın yüksek miktarda getiri elde etme fırsatı da sunulan borsa piyasasında, başarılı yatırımcılar gibi düşünebilmeniz ve kontrolü ele almanız gerektiğinin bilincinde olmalısınız. Kendinizi geliştirmeli ve kar getirecek stratejiler üretmelisiniz. Böylece beklentilerinizi karşılayabilir, gerçekten kazanan yatırımcılar arasında yerinizi alabilirsiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar