Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kadın Girişimcilere Kredi Veren 12 Banka

Kadın girişimcilerin sayıları her geçen gün biraz daha Aşağıdaki bankalar da kadınlar için sundukları avantajlı kredi olanaklarıyla öne çıkıyor;
Kadın Girişimcilere Kredi Veren 12 Banka
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Giderek kadınların da ekonomiye katkı sağlaması, bir yerlerde çalışmaları ya da girişimlerde bulunmaları artış göstermiştir. Özellikle son zamanlarda kadınların bilinçlenmesi, toplumda daha çok kendini ifade etmesi ve özgüvenlerinin ortaya çıkmasıyla onlara özel bankacılık ihtiyaçlarına neden olmuştur. Bunların en başında da girişim yapılmak istendiğinde bankalar tarafından kredi desteklemesidir. Bu konuda özellikle yardımcı olmak isteyen bazı bankalar vardır. Kadınların ekonomiye katılmasını, girişimlerde bulunmasını ve çeşitli konularda desteklenmesini özellikle sağlayan bankalar vardır.

Kadınların girişimleri için çeşitli destekler sağlayan bankalar hakkında bilgi verelim:

1 Vakıfbank Kadın Girişimcilere Özel Kredi Destek Paketi

1 Vakıfbank Kadın Girişimcilere Özel Kredi Destek PaketiVakıfbank’ın kadın girişimcilere fon sağlamak ve onların da ekonomiye katılmasını sağlamak için özel destek kredileri vardır. Kadınların girişimcilik faaliyetlerinin desteklenmesi için de EBRD (Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası) 30.000.000 dolarlık bir fon tahsis etmiştir. Sağlanan bu fon sayesinde kadın girişimciler Vakıfbank’tan belli koşullar altında, 84 aya kadar taksit yapılabilinen kredi imkânları sağlamaktadır. Bu kapsamda sunulan krediler ise USD ve EUR para birimlerinde kullandırılabilmektedir. Yani dövize endeksli kredilerden bir tanesidir. Spot kredi olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca bu kredinin kullanılmasında da çeşitli avantajlar, indirimler ve muafiyetler mevcuttur. Bununla ilgili olarak bayan girişimcilerin Vakıfbank şubelerine giderek gerekli işlemleri başlatması gerekmektedir.

Spot kredi nedir, nasıl kullanılır hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın!

2 Finansbank Kadın Girişimci Destek Paketi

2 Finansbank Kadın Girişimci Destek PaketiKadın girişimcileri destekliyoruz adlı sloganla birlikte özel krediler sunmaktadır. EBRD tarafından sağlanan 50 Milyon Euro fonu kadın girişimciler için ayırmıştır. Finansbank’ın sunduğu bu destek, 2 bin kadın girişimci için sağlanıyor. Finansbank kadın girişimci destekleme kredisinde ise herhangi bir teminat gerekmiyor. Sadece bankanın istediği şartların yerine getirilmesi yeterlidir. Finansbank kadın girişimcileri desteklemek için kredi sürelerini 36 ay vade ile vermektedir. Rotatif kredi gibi seçenekleri de olabilmektedir. Üstelik destekleri sadece kredi olarak değil eğitim gibi yardımlarla da mümkündür. Kadınların eğitimlerinde çeşitli analiz destekleriyle de nasıl davranmaları gerektiği, en güçlü yönleri, kendilerini eğitmeleri gibi konular ele alınmaktadır.

Rotatif kredi nedir, nasıl kullanılır ve hesaplanır hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın!

3 Garanti Bankası Kadın Girişimci Destek Paketi

3 Garanti Bankası Kadın Girişimci Destek PaketiKadın girişimciler için kurdukları işyerine ya da yatırım yapacakları sektörlere, 60 aya varan vadelerle krediler verilmektedir. Faiz oralarında da kadınların desteklenmesi için özel indirimler yapılabilmektedir. Garanti bankası Kredi Garanti Fonu (KGF) ile imzalanan protokol sonucunda çeşitli şartlarla bayan girişimcilere krediler verilebilmektedir. KOBİ altında verilen bu krediler kadın girişimciler için oldukça ayrıcalıklıdır. Ayrıca bunun yanında garanti bankasının diğer kredi hizmetlerinde de destekleri mevcuttur. Bu yüzden garanti bankasıyla çalışmak istiyorsanız ayrıntılı bilgi almalı ve kadınlara olan desteklerinden faydalanmalısınız.

KOBİ kredisi nedir, nasıl alınır hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın!

4 TEB (Türkiye Ekonomi Bankası) Kadın Girişimci Kredi Destek Paketi

4 TEB (Türkiye Ekonomi Bankası) Kadın Girişimci Kredi Destek PaketiTEB birçok kurumla birlikte yaptığı çalışmalar sonucunda kadınların girişimcilik konusunda desteklenmesini sağlamıştır. Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Türkiye İş Kurumu ve ERBD (Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası) ile birlikte yürüttüğü çalışmalar sonucunda girişimlerde bulunan ya da şu anda devam eden işletmeleri için kredi kullanmak isteyen bayanlara yönelik çalışmaları vardır. Ticari kredi olarak kullanılabilecek bu krediler, girişimcilere ciddi olanaklar sağlamaktadır. TEB İş hayatında kadın programına katılmıştır. Bu katılımı ise 50 Milyon Euro olarak belirtilmiştir. Bunun dışında da 36 ay vadeye kadar 75.000 TL’ye kadar kredilerinde herhangi bir teminat istememektedir.

Ticari kredi nedir, nasıl kullanılır hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın!

5 Ziraat Bankası Kadın Girişimci Destek Paketi

5 Ziraat Bankası Kadın Girişimci Destek PaketiZiraat Bankası Hazine Destekli Kredi Garanti Fonu (KGF) kapsamında düşük faizli imkânlarıyla birlikte, kadın girişimcilere destek olmaktadır. EFT, havale ve virman gibi konularda masrafsız bankacılık uygulamalarını, bayan girişimcilere fırsat olarak vermekte ve birçok faiz konusunda da ciddi indirimler sağlamaktadır. Ayrıca kredi vadeleri de 60 aya kadar uzayabilmektedir. Teminat mektubu, dış ticaret işlemleri gibi konularda da ciddi avantajlar sağlamaktadır. Şirketlere özel kartlarında da bayan girişimcilere cazip fırsatlar sunar. Kadın girişimci olarak Ziraat Bankası’nın sağladığı bu ayrıcalıklardan sizlerde faydalanabilirsiniz.

EFT, havale ve virman arasındaki farklar nelerdir hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın!

6 Denizbank Kadın Girişimcilere Özel Kredi Paketi

6 Denizbank Kadın Girişimcilere Özel Kredi PaketiDenizbank, kadın girişimcilere 80.000 TL’ye kadar kredi sunabilmektedir. Üstelik bunun hızlı ve kolay olabilmesi için de SMS yani telefon bankacılığını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ticari kredi kartı, DBS (Doğrudan Borçlandırma Sistemi), taşıt tanıma sistemi, işletme kart gibi farklı ürünler sunan Denizbank, avantajlarıyla kadın girişimcilerin gözdesi konumundadır. Her işletmeye sağlanabilecek uygun işlem seçenekleri ve özel mevduat oranlarıyla da, bayanların ekonomiye katılması için desteklerini sunmaktadırlar.

DBS (Doğrudan Borçlandırma Sistemi) nedir, ne için kullanılır ve avantajları nelerdir hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın!

7 Yapı Kredi Bankası Kadın Girişimcilere Kredi Destek Programı

7 Yapıkredi Bankası Kadın Girişimcilere Kredi Destek ProgramıYapı Kredi’nin kadın girişimcilere özel ödeme erteleme şeklinde çeşitli seçenekleri mevcuttur. 36 aya kadar vade yapabilen Yapı Kredi, kadın girişimcilerin iş hayatına atıldıkları ilk adımlarında yanlarında bulunmaktadır. Kredilerde alınan masraf ve komisyonlara özel indirim oranları uygular ve çeşitli avantajlarıyla çoğu kadın girişimcinin tercihi olmaktadır. Siz de Yapı Kredi’nin kadın girişimci kredi destek paketinden rahatlıkla yararlanabilirsiniz. Nakdi ve gayri nakdi olarak kullandırılan bu krediler, bayan girişimcilere ciddi fayda sağlayacaktır. Şartlar ve koşulları bankanın internet sitesinden ayrıntılı olarak alabilirsiniz.

Gayri nakdi kredi nedir, çeşitleri nelerdir hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın!

8 Halkbank ve KOSGEB İşbirliği ile Kadın Girişimcilere Destek Kredisi

8 Halkbank ve KOSGEB İşbirliği ile Kadın Girişimcilere Destek KredisiGünümüzde sıklıkla başvurulan KOSGEB eğitimleri ve belgeleri sonrasında birçok kişi, iş hayatına girişimci olarak atacakları adımlarda çeşitli kredi seçeneklerinden faydalanmaktadır. Bu konuda ise Halkbank ile işbirliği mevcuttur. Kadın girişimcilerin desteklenmesi için “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” şeklinde protokol imzalamışlardır. Bu protokol sonucunda da 100.000 TL’ye kadar kredi hizmeti verdikleri ve bunun da 30.000 TL’si hibe, 70.000 TL’si de 2 yıl geri ödemeli şeklindedir. Üstelik faiz oranları, ücret ve komisyonları piyasa değerinden ortalama % 30 daha altındadır. Halkbank, bu desteklemeyi sosyal sorumluluk olarak görmektedir. Bu konuda ayrıntılı bilgi almak için de Halkbank’ın internet sitesinden ya da KOSGEB araştırmalarından faydalanabilirsiniz.

Bankacılıkta ücret ve komisyonlar nasıl belirlenir hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın!

9 İş Bankası Kadın Girişimci Kredisi

9 İş Bankası Kadın Girişimci Kredisiİş Bankası’da Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) öncülüğünde, kadın girişimcilere çeşitli destek kredileri sağlamaktadır. Kadın Girişimcilere Finansman ve Danışmanlık Desteği adı altında sağladığı fonları, indirimli faiz oranları ve avantajlarla şirketlere sağlayabilmektedir. Çeşitli şartlar yerine getirildiği sürece kadın girişimciler için avantajları önüne seriyor. Hem nakdi hem de gayri nakdi krediler konusunda ve ticari olan akreditif, DBS, teminat mektubu gibi konularda kadın girişimcilere destek olmaktadır.

Akreditif nedir, türleri nelerdir ve nasıl işler hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın!

10 Şekerbank Kadın Esnafa ve İşletmecilere Özel Destek Paketi

10 Şekerbank Kadın Esnafa ve İşletmecilere Özel Destek PaketiKadın esnafa ve işletmecilere özel olarak krediler, hesaplı tarifeler, kartlar, POS seçenekleri ve diğer hizmetleriyle Şekerbank da destek olmaktadır. Bankacılık ürün ve hizmetlerinde sağladığı avantajlar ile kadınların tercihleri arasında yerini almayı başarmıştır. 60 aya kadar vadeli kredi verebilen Şekerbank, üstelik 3 ay ertelemeli olarak ödemeleri başlatabilmektedir. Eğer Şekerbank’ın avantajlarından faydalanmak isterseniz, internet bankacılığından ya da şubelerinden bilgiler alabilirsiniz.

İnternet bankacılığı ne işe yarar hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın!

11 Burganbank Kadın Girişimcilere Destek Kredileri

11 Burganbank Kadın Girişimcilere Destek KredileriHazine destekli KGF kredileri; 10 yıla kadar uygun faiz oranları sunan kredi çeşididir. Kadın girişimcilerin de rahatlıkla kullanabildiği bu kredi türünde asgari % 70’i KGF garantisi altındadır. Burganbank, şube sayısı bakımından çok fazla gelişmemiş ama avantajlı seçenekleriyle tercih edilen bankalar arasında yerini alabilmektedir. Kredi, kredi kartı, teminat mektubu gibi konularda çeşitli destekler sağlar. Gün geçtikçe gelişmesi ve daha avantajlı işlemler sunması beklenen Burganbank’ın, kadın girişimciler için olan seçeneklerini bankanın internet sitesinden rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Teminat mektubu nedir, nasıl kullanılır hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın!

12 ABank Kadın Girişimci Kredisi

12 ABank Kadın Girişimci KredisiKadın girişimcilere destek kredisi kapsamında Uluslararası Finans Kurumu (IFC) ve Hollanda Kalkınma Ajansı (FMO) işbirliği ile çeşitli krediler sunulmaktadır. Kredilerde 6 ay ile 5 yıl arasında vadeler yapılabilmektedir. Üstelik bu kredi türü ise Türkiye’de ilk kadın girişimci destek kredilerindendir. Abank’ın sunduğu avantajlı ve esnek ödeme koşullu kredileriyle, kadın girişimciler desteklenmekte ve sermaye, yatırım gibi olanaklar sağlanmaktadır.

Sonuç olarak; ülkemizde kadın girişimcilerin artması ve daha da artırılmak istenmesi bankaları da harekete geçirmiştir. Sosyal statünün artması ve ekonomik büyümeye katkı sağlanması için ciddi önem sahibi olan kadınlarımıza, girişimcilik konusunda destek veren bankalardan avantajlı olanları hakkında bilgiler verdim. Siz de bir kadın olarak girişimde bulunacaksanız, yukarıda sıralamış olduğum bankalardan birinin hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın