Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İnternetten Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Günümüzde, bir kredi kartına sahip olmak için şubeye gitmeniz şart değil. İnternet üzerinden kredi kartı başvurusu nasıl yapılır öğrenmek için devam edin;
İnternetten Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Kredi kartları; tüm alışveriş merkezlerinde ve sanal alışverişlerde kullanımı kolay olan, taksitli ödeme planlarıyla insanı kendine çeken, gece gündüz tüm ihtiyaçlarımızı karşılayan ve doğru şekilde kullanıldığında oldukça avantajlı olan bir bankacılık ürünüdür. Kredi kartının detaylı tanımını ve çeşitlerini öğrenmek için tıklayın. Günümüzde internet alışverişi çığ gibi büyürken kredi kartınızın elinizin altında bulunması, size ihtiyaçlarınızın karşılanmasında en büyük kolaylığı sağlayacaktır. Yapılan alışverişler sonrasında biriken puanlar veya bonuslar, bir sonraki harcamalarda fayda sağlayarak kredi kartı kullanımını vazgeçilmez kılmaktadır. Tüm bu teknolojik gelişme ve kolaylıkla birlikte kredi kartına sahip olmanın kestirme yolunu, bankalar size çok kısa bir sürede sunmaktadır. Size sadece bütçenize ve beklentilerinize en uygun ve en karlı karşılığı verebilecek olan bankayı seçmek kalıyor.

Eğer bir kredi kartı sahibi olmak istiyorsanız çoğu bankanın olanak sağladığı; cep telefonundan SMS yoluyla, şubeden bireysel başvuruyla veya internet üzerinden online olarak kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Gün içerisinde bankaya gidecek vaktiniz yoksa ve aktif bir şekilde internet kullanıcısı iseniz internetten kredi kartı başvurunuzu yapabilir, 10 ila 20 gün arasında kullanıma hazır olarak size teslim edilmesini sağlayabilirsiniz.

Peki, en kolay başvuru yöntemi olan internetten kredi kartı başvurusunun nasıl yapıldığını hep birlikte inceleyelim:

İnternet Üzerinden Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İnternet Üzerinden Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?Gelişen teknoloji ve erişim kolaylığına bağlı olarak oldukça pratik bir yol olan internetten kredi kartı başvurusu için online olarak doldurmanız gereken form sayesinde büyük uğraşlara gerek kalmadan kredi kartı sahibi olabilirsiniz. Bu formlara birçok bankanın internet sitesinde yer alan ‘kredi kartı başvurusu’ kısmından ulaşabilirsiniz. Karşınıza çıkacak olan formdaki soruların eskisi kadar çok fazla ve uzun olmadığını gördüğünüzde siz de ne kadar kolay olduğunu anlayacaksınız.

Adınız, soyadınız, T.C kimlik numaranız, adresiniz ve mali bilgilerinizi, forma yazıp başvur butonuna basmanız yeterli olacaktır. Bilgileriniz banka yetkilileri tarafından incelenip değerlendirildikten sonra gerekli koşulları sağlamanız durumunda olumlu yanıt alırsınız ve hiçbir ücret ödemeden kredi kartınıza belirtilen süre dahilinde kavuşabilirsiniz. Kredi kartınız bankanıza ya da belirtmiş olduğunuz adrese teslim edildiğinde, içinde bulunan tek kullanımlık şifreyi kullanarak ilgili bankanın müşteri hizmetlerini arayıp kartınızı kullanıma açtırabilir ve yapacağınız alışverişlerin keyfini sürebilirsiniz.

Başvurunuzun Olumlu Değerlendirilmesi için Hangi Şartlar Gerekmektedir?

Başvurunuzun Olumlu Değerlendirilmesi için Hangi Şartlar Gerekmektedir?Başvurunuzun olumlu olarak değerlendirilmesi için bazı şartlar gerekmektedir. Kredi kartına sahip olabilmeniz için gerekli kriterleri taşımalısınız. Bu kriterlerin başında gelen ve en önemlisi; aylık bir gelire sahip olmanızdır. Aylık gelirinizi kanıtlayacak belgeniz yoksa ev hanımlarına veya çalışmayanlara kredi kartı verilmediği gibi sizin de başvurunuz olumsuz olacaktır. Bir diğer kriter ise başvuruya uygun bir kredi notuna sahip olmanızdır. Eğer kredi notunuz düşükse, daha önceden bankalarla ödeme problemi yaşamışsanız, borcunuzu ödememiş veya geciktirmişseniz başvuru cevabınız olumsuz olabilir. Kredi kartı almak için gerekli şartlar hakkında detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Başvurunuz Olumsuz Değerlendirildiğinde Ne Yapabilirsiniz?

Başvurunuz Olumsuz Değerlendirildiğinde Ne Yapabilirsiniz?Başvurunuzun reddi durumunda ise bankaya bu durumu bildirip, nedenlerini öğrenip gerekli şartları sağlayacağınıza dair teminat gösterebilirseniz, bankaların sizin hakkınızda daha çok bilgi kazanmasına ve güvenmesine olanak sağlarsınız. Böylece bir sonraki başvurunuzda olumlu yanıt alabilirsiniz. Ancak daha önce de belirttiğim gibi herhangi bir bankayla büyük bir sorun yaşamadıysanız ve iyi bir müşteri profili çizdiyseniz, kredi kartı sahibi olmamanız için hiçbir sebep bulunmayacaktır. Kredi kartı başvurunuzun neden reddedildiği hakkında detaylı bilgileri daha önce sizlere vermiştik.

İnternetten kredi kartı başvurusu yaparak birçok kredi kartına sahip olabilirsiniz. Banka şubesine gitmeden, sıra beklemeden, gecenin bir yarısı bile online başvuru yaptığınızda banka yetkililerinin size kısa süre içerisinde cevap verdiğini göreceksiniz. Cüzdanınızda her daim nakit para taşıma sıkıntısı olmadan, tek seferde almak için oldukça pahalı olan ihtiyaçlarımızı taksitle, puan veya bonuslarla almanın rahatlığı kulağa hiç de fena gelmiyor değil mi? Tek yapacağınız şey; bütçenize dost bir bankayı detaylı bir şekilde araştırmak. Kredi kartları bilinçli olarak alındığında, harcandığında ve düzenli ödendiğinde siz de aslında bir kredi kartına sahip olmanın kolaylığını hissedeceksiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.