Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bu Hafta Borsada En Çok Kazandıran ve Kaybettiren Hisseler (20-24 Mart 2023)

Borsa İstanbul'da hafta boyunca en çok kazandıran ve kaybettiren hisse senetlerini sizler için derledik. 20-24 Mart haftasında BIST 100'ün kazananları ve kaybedenleri şu şekilde…
Bu Hafta Borsada En Çok Kazandıran ve Kaybettiren Hisseler (20-24 Mart 2023)
Son Güncelleme: 
Yorum

Geride kalan haftalarda güçlü bir ralli yaşayan borsa, son dönemde  yatay bir aralıkta hareket etmeye başladı. Borsa geçtiğimiz hafta içerisinde yatay seyirde kaldı. BIST 100 endeksi haftalık bazda yüzde 0.80 oranında düştü ve kapanışta 5031 puan seviyesindeydi.

Endeks hafta açılışında 51oo puan seviyesinden işlem görüyordu. Hafta içerisinde takip edilen başlıca veri, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) açıkladığı faiz kararı oldu. TCMB, Perşembe günkü toplantısında faiz oranlarında bir değişiklik yapılmadığını duyurdu.

BIST 100 haftalık grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsada yatay seyrin hakim olduğu haftada, en çok kazandıran ve kaybettiren hisse senetleri şu şekilde oldu.

En Çok Kazandıranlar

1. DGGYO Yüzde 28 Kazandırdı – Doğuş GYO (DGGYO)

DGGYO haftalık hisse grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Doğuş GYO hisseleri geride kalan haftada en çok kazandıran hisse senedi oldu. Haftalık bazda yüzde 28 kazanç sağladı ve değerini 41.9 TL’ye taşıdı. Hisse senedi tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmış oldu.

2. ANELE Yüzde 13 Kazandırdı – Anel Elektrik (ANELE)

Haftanın ne çok kazandıran hisse senetlerinden birisi ise ANELE oldu. Hisse senedi haftalık bazda yüzde 13’ten fazla yükseldi ve kapanışta 5.52 TL’den işlem görüyordu.. Hafta içerisinde yükselen hisse senedi 6.50 TL’ye yaklaşmıştı.

3. DOGUB Yüzde 12 Kazandırdı – Doğusan Boru (DOGUB)

DOGUB hisseleri hafta içerisinde yüzde 12’lik kazanç sağladı ve değerini 20.7 TL’ye taşıdı. Bu yükseliş ile hisse senedi tarihi zirvesini test etti.

4. CRDFA Yüzde 12 Kazandırdı – Creditwest Factoring (CRDFA)

Haftalık bazda yükselişi ile en çok kazandıran hisse senetlerinden birisi CRDFA oldu. Hisse senedi haftalık bazda yüzde 12’lik kazanç sağladı ve kapanışta 4.51 TL’den alıcı buluyordu.

5. ALKA Yüzde 8 Kazandırdı – Alkim Kağıt (ALKA)

ALKA hisseleri haftalık bazda yüzde 8 yükseldi ve piyasa kapanışı sırasında 27 TL’den alıcı buluyordu. Hisse senedi tarihi zirvesini Aralık ayında 49 TL ile görmüştü.

En Çok Kaybettirenler

1. ATLAS Yüzde 15 Kaybettirdi – ATLAS.YO (ATLAS)

ATLAS haftalık hisse grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsanın yatay seyrettiği haftada en çok kaybettiren hisse senedi ATLAS oldu. Haftalık bazda yüzde 15 düşüş yaşayan hisse senedi, Cuma günü kapanışında 3.1 TL seviyesinden işlem görüyordu.

2. ARMDA Yüzde 11 Kaybettirdi – Armada Bilgisayar (ARMDA)

ARMDA hisseleri geride kalan haftada yüzde 11 düştü ve en çok kaybettiren hisse senetleri arasında yer aldı. Hisse senedi hafta kapandığında 337 TL seviyesindeydi.

3. BTCIM Yüzde 11 Kaybettirdi – Batıçim (BTCIM)

BTCIM hisseleri geride kalan haftada yüzde 11 düşüş yaşadı. Hisse senedi Aralık ayındaki rallide 50 TL’yi test etmişti. Bu haftanın kapanışında ise 35 TL seviyesindeydi.

4. EDIP Yüzde 9 Kaybettirdi – Edip Gayrimenkul (EDIP)

EDIP hisseleri hafta içerisinde yüzde 9 kayıp yaşadı. Hisse senedi 7 TL’ye kadar düşüş yaşadı. Hafta kapanışında ise 7.32 TL seviyesinden işlem görüyordu.

5. AKSA Yüzde 8 Kaybettirdi – Aksa Akrilik (AKSA)

Haftanın kaybettirenleri arasında AKSA da kendisine yer buldu. Hisse senedi yüzde 8’lik düşüş yaşadı ve hafta kapanırken 77.85 TL seviyesindeydi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu