Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünyanın En Seçkin 10 Kredi Kartı

Zenginler sıradan insanlardan kullandıkları kredi kartlarıyla bile ayrılıyor. İşte bu noktada sizlere dünyanın en seçkin 10 kredi kartını sunuyoruz:
Dünyanın En Seçkin 10 Kredi Kartı
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Kredi kartları belki güzel icatlar ve tüketicilere iyi olanaklar sunuyor. Ama bir kere bilinçsizce kullanıp ipin ucunu kaçırırsanız, uzunca bir süreyi kredi kartı borcu ödeyerek geçirebilirsiniz. Bütçenizi aşmayan düzenli bir ödeme planı yaparak, mantıklı bir şekilde kullandığınız zaman kredi kartları pek zararlı değildir. Yine de lüks yaşamın getirileri arasında üst sıralarda yüksek limitleri veya limitsiz halleriyle kredi kartları yer alıyor.

Taksitli harcamalar ülkemizde Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından kısıtlandı. Bütçesinin çok üzerinde harcama yapan kişiler için gerçekten güzel bir uygulama. “Nasıl olsa küçük taksitlerle ödeyeceğim, zorlamaz” şeklinde düşünerek bütçesinin çok üzerinde harcama yapan kişiler, bir süre sonra ya icralık oluyor ya da zorlu ödemede sıkıntı çekiyor. Bilinçli bir tüketici olarak ya kredi kartı kullanılmamalı ya da bütçenize en uygun şekilde kullanmalısınız.

Zengin insanların lüks yaşam giderlerinin arasında limitsiz kredi kartları da yer alıyor. İşte bu noktadan çıkarak sizlere dünyanın en seçkin 10 kredi kartını tanıtmak istiyorum:

10 Santander Grubu Black Brazilian MasterCard

Santander Grubu Black Brazilian MasterCardLatin Amerika’da yaşayanlar için en seçkin kredi kartı, Black Brazilian MasterCard’dır. Bu kredi kartı Santander Grubu’nun özel daveti ile özel müşterilere sunulmaktadır. Bu daveti kazanmak için elbette bankanın değerli müşterilerinden olmalısınız. Ama banka hesabınızda ne kadar para olması gerektiği bilinmiyor. Bu kredi kartı ile bilinen şey ise Latin Amerika’da sadece 3000 kart olmasıdır.

Black Brazillian MasterCard yıllık ücreti 349 dolar ve 7/24 özel danışman hizmeti, özel jet indirimleri, dünya çapında tüm havaalanı bekleme salonlarında kullanım imkanı sunuyor.

9 Merrill Accolades American Express Kart

Merrill Accolades American Express KartBu kredi kartına sahip olmak için Merrill Lynch Servet Yönetimi şubesinin müşterisi olmanız ve davet edilmeniz gerekiyor. Altın Merrill Lynch boğa logosu taşıyan bu siyah kredi kartının yıllık en düşük ücreti, 295 dolar. Ayrıca bu kredi kartına sahipseniz Merrill Aracılık Hesabınızda minimum 250.000 dolarınız sabit olarak tutulmalıdır. Kart sahipleri, limitlerinin 500.000 dolar üzerine kadar harcama yapabilirler.

Faydalandıklarınız ise özel otel indirimleri, tatillerde ücretsiz aktivite imkanız, Sentient Jet üzerinden özel üyelik indirimleri ve 7/24 danışman hizmetidir.

8 NatWest Black MasterCard

NatWest Black MasterCardLimit üzerinde 1,5 milyon dolara kadar harcama imkanı veren NatWest Black MasterCard, dünyanın en seçkin kredi kartlarındandır. Yüksek bir harcama limiti olmasına rağmen, rakiplerinden daha düşük yıllık ücreti bulunuyor ve bu nedenle birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Yıllık 395 dolar ücreti bulunuyor ve bu kredi kartına sahipseniz, istediğiniz kapıyı açabilirsiniz.

Seyahat konaklaması, özel uçuş imkanları ve 7/24 ücretsiz danışman hizmeti bulunuyor.

7 Citigroup Black Chairman Kart

Citigroup Black Chairman KartBu kart elinizdeyken tam bir servete sahipsiniz diyebiliriz. Citigroup Black Chairman kredi kartına sahip olmak için Citi’nin özel banka ve yatırım birimlerinin bir üyesi olmanız gerekiyor. Nüfusun yalnızca % 5’i bu kredi kartına sahip olma şansı yakalayabileceği söyleniyor. Yıllık ücreti 500 dolar ve limit üzerinde 300.000 dolara kadar harcama yapabiliyorsunuz.

Havaalanı bekleme salonlarına özel erişim, özel seyahatler ve konaklama hizmetlerinin yanı sıra bu kredi kartının da 7/24 danışmanlık hizmeti bulunuyor.

6 Visa Infinite

Visa InfiniteABD dışında ikamet eden zenginlerin Visa Infinite kartını tercih ettikleri biliniyor. Özellikle Ürdün, Rusya, Mısır, Güney Afrika, Nijerya, Kanada ve Fransa gibi ülkelerde kullanılıyor ve bu kartı almaya hak kazanmanız gerekiyor. Her ülkenin farklı şekillerde kredi kartı gereksinimi vardır ve müşterilerin hesaplarında en az 6 rakamları miktarlar olmalı ki bu karta sahip olsunlar. Kartın tam olarak bilinmese de birkaç yüz dolar yıllık ücreti olduğu tahmin ediliyor.

Diğer lüks kredi kartlarında olduğu gibi Visa Infinite müşterileri birçok özel hizmetten faydalanabiliyor. Lüks mağazalar, 5 yıldızlı restoranlarda yemek, özel sağlık tavsiyeleri de kartla gelen imkanlardan.

5 Coutts World Silk Kart

Coutts World Silk KartBu kartın sloganı; “Kraliyet ailesi gibi yaşamak ister misiniz? Coutt World Silk Kart sizin için.” İngiltere’nin en seçkin kredi kartı ve Kraliçe II. Elizabeth tarafından kullanılıyor. Hesabınızda en az 1 milyon dolar olması gerekiyor ve kartı kullanan 100 kadar insan olduğu biliniyor. Kraliyet mor kredi kartının, yıllık ücreti son derece yüksek ve yaklaşık % 49,1 olduğu biliniyor.

Diğer kredi kartları gibi özel imkanlar sağlıyor ve özel tasarım mağazalarından alışveriş yapabiliyorsunuz.

4 Stratus Rewards Visa

Stratus Rewards VisaHemen her lüks kredi kartı simsiyahtır ve bu kart kalıpları yıkarak parlak beyaz bir renk tercih etmiş. Bu kredi kartına sahip olmak için de banka hesapları oldukça dolgun olan müşteriler olmanız ve davet edilmeniz gerekiyor.

Diğer lüks kartlarda olduğu gizi özel imkanlarınız oluyor ve özel jetleri kendi saatinize göre ayarlayabilirsiniz. Lüks yaşamın getirdiği her alanda özel imkanlardan faydalanırsınız. Yıllık ücreti ise 1500 dolar.

3 Dubai First Royal MasterCard

Dubai First Royal MasterCardElmas ve altın ışıltısını seviyorsanız, bu kart tam size göre. Kartın sol yanı ve üst kısmı altın kaplıdır. Kredi kartının merkezinde ise 0,235 karatlık bir elmas sizi bekliyor. Tüm bunların yanında kartın beraberinde getirdiği daha birçok ikramiye ve ödülde var. Dubai First CEO’su İbrahim El Ensari’ye göre, “Aya gitmek için isteyin, biz deneriz ve yaparız!” Böylesine lüks bir kredi kartı ile her istediğinizi yapabilmeniz aslında pek garip de değil. Kredi kartında hiçbir limit ve kısıtlama yok. Sahip olmak için de Dubai First tarafından davet edilmeniz gerekiyor.

2 JP Morgan Chase Palladium

JP Morgan Chase Palladiumİlk American Express Centurion Kart’tan yaklaşık 10 yıl sonra JP Morgan Chase Palladium kredi kartları sahnesinde boy gösterdi. Lazerle kazınmış altın ve paladyumdan oluşan bir kredi kartı. Sahip olmak için JP Morgan özel banka, varlık yönetimi ve yatırım bankaları ile ilişkiniz olması gerekiyor. American Express kartların aksine, JP Morgan Palladium kartlarının yıllık ücreti 595 dolar. Herhangi bir kısıtlama ve limit yok.

Özel davetle bu karta sahip oluyorsunuz ve bunun dışında birçok ödüle sahip oluyorsunuz. Örneğin 100.000 dolarlık harcamanızda 35.000 dolar ek bonus alabiliyorsunuz.

1 American Express Centurion Kart

American Express Centurion KartDünyanın en özel ve orijinal siyah kredi kartı American Express Centurion Kart’tır. 1999 yılında gizemli bir şekilde ortaya çıktı ve yüksek statüye sahip kişilere verildi. Bu kredi kartına sahip olmak için bir yıldan fazla süredir American Express Platin Kart sahibi olmanız gerekiyor. Ayrıca Platin kartınızda 1 yıl boyunca en az 250.000 dolar paranız olması gerekiyor. Daha sonra kurul uygun görürse American Express Centruion Kart sahibi olabiliyorsunuz. Sahip olma hakkı kazandıktan sonra başlangıç ücreti olarak 5000 dolar ödemeniz de gerekiyor. Yıllık ücreti de 2500 dolar. Elbette bu kadar ödeme ve hak kazanmak için çalıştıktan sonra birçok özel imkan ve ödülden de faydalanabiliyorsunuz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.