Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Sakinliği Seçenler için Para Kazandıracak 13 İş Önerisi

Yoğun iş hayatından ve koşuşturmalardan bıkıp usandıysanız, farklı bir alanına yönelmeyi düşünmelisiniz. Buna da daha huzur verici, daha az yorucu olan iş fikirlerini inceleyerek başlayabilirsiniz:

Para kazanmanın zor olduğunu düşünenler arasında mısınız? Siz de haftanın 2 günü çalışıp 5 gün yatmanın hayalini mi kuruyorsunuz? Standart işlerde çalışmanın yaradılışınıza aykırı olduğunu mu düşünüyorsunuz? Fazla gürültüden, yoğunluktan, sürekli çalan telefonlardan, ardı ardına gelen mailleri cevaplamaktan, etrafınızdaki onlarca insanın yarattığı baskıdan, işe geç kalma derdinden, patron baskısından, kısacası iş hayatından yoruldunuz mu? “Şöyle mutlu mesut yapabileceğim bir iş olsa da huzurla paramı kazansam!” diye mi düşünüyorsunuz? O zaman kesinlikle doğru yerdesiniz. Çünkü bugün sizlerle sakinliği sevenler için yapılabilecek bazı iş fikirleri üzerine konuşacağız.

Diğer bir deyişle; en az gerilimle, en az stresle yapılabilecek mantıklı para kazanma yöntemleri neymiş bir bir inceleyeceğiz. Tamam, bunlar için de uğraşmanız gerekecek. Yani size hiç yorulmayacaksınız diyerek boş vaatlerde bulunmayacağım. Ancak standart işlerdeki kadar yorulmayacağınızı ve kendinizi baskı altında hissetmeyeceğinizi garanti edebilirim. Üstelik birazdan öğreneceğiniz iş fikirleri kesinlikle tutkuyla yapılabilecek nitelikteler. Hatta belki de hep hayalini kurduğunuz, ama cesaret edemediğiniz için yapamadığınız iş fikirleriyle karşılaşacak ve bu yazının vesilesiyle hayatınızın işini bulacaksınız.

İşte karşınızda sakinliği sevenler için para kazandıracak 12 süper iş fikri:

1 Oyun Oynamak!

Oyun Oynamak!Oyun oynamayı seviyor musunuz? En sevdiğiniz koltuğa geçerek kocaman ekranın karşısında bambaşka dünyalar içinde kayboluyor, insanların bu tutkunuzu neden anlayamadıklarına bir türlü anlam veremiyor musunuz? Saatler boyunca oyun oynadığınızın farkına varamıyor ve bu işi gerçekten tutkuyla yapıyorsanız, o zaman kesinlikle oyun oynayarak para kazanmayı düşünmelisiniz.

Evet, günümüzde oyun dünyası sayesinde para kazanan sayısız insan var. Hatta bunların içerisinde milyon dolarlar kazananların da yer aldığını bilmelisiniz. Sadece hobi olarak oynadığı oyunların videolarını çekip, YouTube kanallarına yükleyen ve kısa zaman içinde bu videolardan para kazanan bir sürü örnek isim bulabilirsiniz. Eğer siz de Garlfield modunda takılarak para kazanmayı gerçekten istiyorsanız, bu işi ciddi ciddi düşünmenizi öneririm.

Oyun oynayarak para kazanmak için hangi yöntemleri izlemeniz gerektiğini buradan öğrenebilirsiniz!

2 Viop ile Para Kazanmak

Viop ile Para Kazanmak Son zamanlarda yatırımcıların en çok dikkatini çeken piyasaların başında VİOP geliyor. Evet, Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası; güvenilirliği ve yatırımcısına sunduğu fırsatlarla öne çıkıyor. Sonuçta; yatırım denildiğinde bir adım geri çekilen kişiler gibi davranıp yerinizde saymaktansa, yeniliklerden korkmayarak hem kendinizi hem de cüzdanınızı geliştirebilirsiniz.

ÜCRETSİZ EĞİTİM ALMAK VE DEMO HESAP İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN! 

Kaldı ki VİOP’ta işlem yaparak para kazanmadan daha önce sanal hesaplarla tecrübe kazanabiliyorsunuz. Ücretsiz eğitim fırsatlarından yararlanarak, işlem yapmayı öğreniyor ve hiç risk almadan ne kadar yatırıma ne kadar kazanç sağlayacağınızı görebiliyorsunuz. Anlayacağınız; bu piyasada işlem yapacak olmasanız bile zengin olan herkesin yakından tanıdığı yatırım dünyasıyla tanışmış oluyorsunuz.

3 Bir Şeyler Kiralamak!

Bir Şeyler Kiralamak!Para kazanmak isteyen, ama bunun için koşuşturmak istemeyenlerin düşünmesi gereken bir diğer iş fikri de bir şeyler kiralamak! Evet, günümüzde kiralama işi yaparak para kazanan bir sürü insan var. Mesela, şu anda ülkemizde oldukça popüler olan Airbnb uygulaması sayesinde para kazanan bir sürü insan var. Buna ek olarak, internette kiralamak istediğiniz şeylerin paylaşımını yapabileceğiniz daha bir sürü farklı site olduğunu biliyorsunuzdur.

Peki, ne kiralayabilirsiniz? Otomobil ve bisiklet kiralayarak para kazanmak, boş oda ve park yeri kiralayarak para kazanmak düşünebileceğiniz en mantıklı fikirlerden iki tanesi! Örneğin; arabanızı haftada bir kez kiraya verseniz bile en az 100 lira kazanmış olursunuz. Aynı şekilde boş odalarınızı, park yerinizi, bisikletinizi de kiraya verebilirsiniz. Evet ne diyorsunuz, bu yöntemi kullanarak para kazananlardan biri olacak mısınız?

4 Direksiyon Dersi Vermek!

Direksiyon Dersi Vermek!Fazla yorulmadan yapabileceğiniz bir diğer iş önerisi ise direksiyon dersi vermek! Evet, ister sürücü kurslarında eğitmen olarak isterseniz de bireysel olarak yapabileceğiniz bu iş sayesinde para kazanmak sizin aradığınız yöntem olabilir. Özellikle de araç kullanmayı sevenler için! Tabii, bu herkesin direksiyon dersi verebileceği anlamına da gelmesin.

Mesela, sürücü kurslarında direksiyon eğitmenliği yapabilmek için almanız gereken bazı belgeler ve taşımanız gereken bazı şartlar var. Aynı şekilde bu işi bağımsız olarak yapmak istiyorsanız, o zaman da öğretmeyi sevmeniz ve sabırlı olmanız gerektiğini bilmelisiniz. Şayet bu şartların size uyduğunu düşünüyorsanız, bu işi yaparken hangi yöntemleri izlemeniz gerektiğini araştırarak bir an önce ilk adımınızı atın derim.

Direksiyon dersi vererek para kazanmak hakkında detaylı bilgi için burayı tıklayın!

5 Şarkı Sözü Yazmak!

Şarkı Sözü Yazmak!Evet, şarkı sözü yazmak! Yoksa daha önce hiç aklınıza gelmedi mi? Belki de içinizde bir yerlerde keşfedilmeyi bekleyen bir yeteneğiniz vardır? Zaman zaman bilmediğiniz şarkılara eşlik etmek için deyim yerindeyse cuk diye oturan sözler uyduruyor; yeğeninize, bebeğinize, o an bulduğunuz ninniler söylüyorsanız, belki de şarkı sözü yazmayı düşünmelisiniz.

Tabii, bu işe girmeden önce detaylı araştırma yapmanız ve belki biraz da şanslı olmanız gerektiğini bilmelisiniz. Çünkü her şarkı sözü yazarının yıldızının parlamadığını ve elinde bestesi yapılmamış onlarca şarkı sözüyle kalakaldığını bilmelisiniz. Ama denemekle hiçbir şey kaybetmeyeceğiniz için, bu işi de sizlerle paylaşmak istedim.

Şarkı sözü yazarak para kazanmak hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın!

6 Fotoğraf Çekmek!

Fotoğraf Çekmek!Hayatında fazla koşuşturma istemeyen kişiler için düşünülebilecek en mantıklı işlerden bir tanesi de fotoğrafçılık! Eğer siz de bu alana ilgi duyuyor, iyi bir fotoğrafçı olacağınızı düşünüyorsanız; bu iş fikrini kesinlikle düşünmelisiniz. Fotoğrafçılık alanında teknik olarak hiçbir bilginiz olmasa bile araştırma yaparak ya da açılan meslek kurslarına katılarak kendinizi istediğiniz kadar geliştirebilirsiniz.

Daha sonra yapmanız gereken şeyse, hangi alanda iş yapmak istiyorsanız onunla ilgili örnek birkaç çalışma hazırlamanız ve kendinize kaliteli bir internet sitesi açmanızdır. Ya da isterseniz çektiğiniz fotoğrafları ilgili internet sitelerine yükleyerek, satışlarınızdan para kazanabilirsiniz. Elinize makinenizi alıp dışarı çıkabilir, isteyenlerin şipşak fotoğraflarını çekerek de para kazanabilirsiniz. Anlayacağınız bu alanda kullanabileceğiniz bir sürü farklı yöntem var. Sadece ne yapmak istediğinizi bulmanız gerekiyor. Bunun için de tabii ki lazım olan daha çok araştırma!

Fotoğrafçılık yaparak para kazanmak istiyorum diyorsanız buraya tıklayın!

7 Bir Şeyler Tasarlamak!

Bir Şeyler Tasarlamak!Yaratıcılığınızı kullanarak para kazanmaya ne dersiniz? Bir şeyler tasarlamak, üretmek sizin aradığınız iş olabilir mi? Evinizde oturup, sevdiğiniz şarkılar eşliğinde bir şeyler tasarlamak ilginizi çektiyse; o zaman önce ne yapacağınızı bulmalısınız. Çünkü bu alanda yapılabilecek gerçekten çok fazla iş var.

Mesela; oyuncak yapmayı düşünebilirsiniz, ilginç abajurlar üretebilirsiniz, özellikle kadınların kapış kapış satın aldığı takılar tasarlayabilirsiniz, farklı kostümler dikebilir, balolar, partiler, özel günler için ortaya harika ürünler çıkartabilirsiniz. Dedim ya yapılabilecek bir sürü farklı iş var. Bu işleri aşağıdaki linkler sayesinde daha detaylı öğrenebilirsiniz. İşte yaratıcılığınızı ve el becerinizi kullanarak yapabileceğiniz bazı iş fikirleri:

“El becerim var, yaratıcılığımı kullanmak istiyorum” diyorsanız burayı tıklayın!

8 Evcil Hayvan Sektörüne Yönelmek!

Evcil Hayvan Sektörüne Yönelmek!Hayvanlarla vakit geçirmeyi sever misiniz? Eğer bu soruya vereceğiniz cevap evetse, o zaman kesinlikle onlarla ilgili bir işi yapmayı düşünmelisiniz. Mesela ne mi? Mesela evcil hayvan bakıcılığı yaparak para kazanabilirsiniz. Tatile ya da iş gezilerine çıkan insanların tüylü dostlarının bakımını üstlenerek hem eğlenceli vakit geçirebilir hem de bu keyifli kazanç elde edebilirsiniz. Ya da bu iş için vakti olmayan insanların evcil hayvanlarını belirli saatler içinde dolaştırarak para kazanabilirsiniz.

Evet, yurt dışında bir hayli popüler olan bu iş artık ülkemizde de pek çok kişi tarafından kullanılıyor. Özellikle de büyük şehirlerde yaşayan kişiler, evcil hayvanlarının hava alma ihtiyaçlarını karşılaması için bu işi yapan insanlara başvuruyor. Üstelik evcil hayvan sektörü denildiğinde akla gelen işler bunlarla da sınırlı değil. Mesela, evcil hayvan kuaförlüğü diye bir şey de var. Ya da belki de bir evcil hayvan otelinde çalışmayı ya da burayı işletmeyi düşünebilirsiniz. Bu iş ilginizi çektiyse, aşağıdaki linkten daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Evcil hayvan sektöründen nasıl para kazanacağınızı öğrenmek için burayı tıklayın!

9 İnternetten Döviz Alıp Satmak!

İnternetten Döviz Alıp Satmak!Bildiğiniz gibi günümüzde döviz alıp satmak denilince akla gelen tek seçenek döviz büroları olmuyor. Evet, gelişen teknoloji sağ olsun döviz işlemleri için artık interneti kullanabiliyoruz. Evimizden çıkmadan da alım satım işlemleri yaparak kar yapabiliyoruz. Evet, haftanın 5 günü 24 saat boyunca yapabileceğiniz bu işlemler sayesinde siz de yüksek miktarda kazanç elde edenlerden biri olabilirsiniz.

İsterseniz evinizden hiç çıkmaz, pijamalarınız ve elinde kahvenizle ayaklarınızı uzatarak para kazanmanın keyfini çıkartabilirsiniz. Günümüzün en kazançlı ve en popüler piyasalarından biri olan forexten bahsediyorum. Eğer hala bu konuda hiçbir şey bilmiyorsanız, bir an önce bilgi edinmenizi ve sükunet içinde nasıl para kazanılır öğrenmenizi öneriyorum.

10 Editörlük Yapmak!

Editörlük Yapmak!Günümüzün en popüler işlerinden bir tanesi de editörlük! İster tam zamanlı isterseniz de freelance olarak yapabileceğiniz bu iş sayesinde sakince yazılarınızı yazabilir, editleyebilir ve severek yapacağınız bu iş sayesinde para kazanabilirsiniz. Okumayı, araştırmayı seviyor, dil bilginize güveniyor ve etkileyici içerikler üretebileceğinizi düşünüyorsanız; editörlük hayalini kurduğunuz iş olabilir.

Ayrıca bu alanda kullanabileceğiniz farklı yöntemler olduğunu da bilmelisiniz. Mesela, haber editörleri bugünün en çok aranan kişileri arasında! Aynı şekilde web sitesi içerik editörleri, moda editörleri, kitap editörleri de öyle! Bu işten ne kadar para kazanacağınızı belirleyecek kişi ise sizsiniz. Kaliteli iş yapar ve adınızı duyurabilirseniz, kısa zaman içinde aranan editörlerden biri olabilir, bilgisayarınızı alarak istediğiniz her yerden editörlük yaparak keyifle para kazanabilirsiniz.

Editörlük yaparak para kazanmak hakkında daha detaylı bilgi almak için tıklayın!

11 Profesyonel Makyaj Yapmak!

Profesyonel Makyaj Yapmak!“Makyaj yapmak mı, bayılırım!” diyorsanız, belki de profesyonel makyaj yaparak para kazanlardan biri olabilirsiniz. Eğer insanları güzelleştirmeyi seviyor; fırçalardan, kelemlerden, rujlardan, renklerden hoşlanıyorsanız, bu işi kesinlikle düşünmelisiniz. Eğlenceli olduğu kadar kazançlı da olan profesyonel makyaja başlamak için yapmanız gerekenlere ise küçük bir araştırma neticesinde ulaşabilirsiniz.

Mesela, ilk etapta yapmanız gereken şey bu alanda verilen eğitimlere katılmak olmalı. Daha sonra isterseniz ilk önce adınızı duyurmak için kaliteli kozmetik mağazalarında çalışmak ya da staj yapmak için başvuru yapabilirsiniz. Burada tanışacağınız insanlar ve kazanacağınız tecrübeler sayesinde yavaş yavaş isim yapabilir, bir bir gelen müşterileriniz sayesinde eğlenerek cüzdanınızı doldurabilirsiniz. Evet, ne diyorsunuz? Elinizde sihirli makyaj malzemelerinizin olduğu çantanızla özgürce çalışmak sizin kulağınıza da ilgi çekici gelmiyor mu?

Profesyonel makyaj yaparak para kazanmak istiyorum diyorsanız burayı tıklayın!

12 Blogger Olmak!

Blogger Olmak!Strese girmeden ve koşuşturmadan para kazanmak isteyenler için düşünülmesi gereken bir diğer iş önerisi ise blogger olmak! Evet, günümüzde bu yöntem sayesinde para kazanan sayısız insan var. İsterseniz siz de blog yazarlığı yaparak para kazananlardan biri olabilirsiniz. Tabii, bu işi yapabileceğinize inanıyorsanız! Kaliteli yazılar yazabileceğinizi ve para kazanmak için sabırlı olabileceğinizi düşünüyorsanız! Çünkü bu iş öyle bugün blog açtım yarın kesin para kazanırım diyebileceğiniz bir iş değil.

Öncelikle emek harcamanız ve insanlara kendinizi sevdirmeniz gerekiyor. Daha çok insan tarafından okunmaya başladıkça, blogunuzun kazanmasını sağlayacak ve doğal olarak da para kazanacaksınız. Ama dediğim gibi bu işten kazanç sağlamak için sabırlı olmalı, hitap edeceğiniz kesimi belirlemeli ve sürekli bir araştırma içerisinde olmalısınız.

“Blog yazarlığı yaparak para kazanmak istiyorum” diyorsanız burayı tıklayın!

13 Stil Danışmanlığı Yapmak!

Stil Danışmanlığı Yapmak!Sakinliği sevenler için düşünülmesi gereken bir diğer iş fikri de stil danışmanlığı! Özellikle de modayı, alışverişi ve tarz yaratmayı sevenler için keyifle yapılabilecek bu iş sayesinde para kazananlardan biri olmayı siz de düşünür müsünüz? Evet mi? Öyleyse hemen stil danışmanlığı eğitimi veren kurumları araştırarak, bu eğitimlere katılmak için gerekli belgelerinizi hazırlamaya başlayın. Çünkü alacağınız kısa süreli bir eğitimden hemen sonra siz de pek çok farklı dalı olan bu alandan ekmek yiyebilirsiniz.

Mesela; alışveriş danışmanlığı yapabilir, vakti olmayan ya da bu işi bir türlü beceremeyen kişilerin alışverişlerine yardımcı olarak para kazanabilirsiniz. Renk, gardırop, imaj ve hediye danışmanlığı da düşünebileceğiniz yöntemler arasında! Eğer siz de bu eğlenceli ve diğer işlere göre çok daha stressiz olan işten para kazanmak istiyorsanız, hiç durmayın ilk adımınızı atın derim.

İşte stil danışmanlığı yaparak para kazanmak hakkındaki ayrıntılar!

SONUÇ:

Evet,  incelediğiniz maddeler arasında “tam da aradığım şey!” diyebileceğiniz bir iş var mı? Mesela; daha önce de duyduğunuz, ama bir türlü cesaretinizi toplayamadığınız fotoğrafçılık sizin için uygun olabilir mi? Ya da bundan sonra hayatınızı profesyonel makyaj yaparak geçirmek ister misiniz? Peki, ya internetten döviz alım-satım işlemlerine ne diyorsunuz? Bu yöntemi kullanarak cüzdanınızı doldurmak sizce de gayet cazip görünmüyor mu?

Sonuçta; bu hayat sizin ve mutsuzluğunuza neden olan işlerde çalışmak yerine, severek yapabileceğiniz işlerden para kazanmayı kesinlikle hak ettiğinizi bilmelisiniz. Eğer koşuşturmacalı bir hayatın sizin için uygun olmadığını düşünüyorsanız, o zaman size uygun olan bütün fikirleri değerlendirmeli ve yepyeni bir hayata “merhaba” demelisiniz.


Tüm yorumları görmek için tıklayın. (1)

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#İş Fikirleri kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSize daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum