Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Doğa ile İç İçe Yaşamayı Sevenler için 9 Muhteşem İş Fikri

Doğa sizin için vazgeçilmez mi? Peki, doğayla ilişkili bir iş yapmaya ne dersiniz? İşte sizin için özel olarak araştırarak hazırladığımız muhteşem listemiz:
Doğa ile İç İçe Yaşamayı Sevenler için 9 Muhteşem İş Fikri
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Yemyeşil ağaçlar, alabildiğine uzanan dağlar, kırlar, ovalar, şarkı söyleyen kuşlar… Siz de böyle bir ortamda yaşamanın özlemini çekenlerden biri olabilir misiniz? Her fırsatını bulduğunuzda yaşadığınız beton kentten uzaklaşıyor ve doğayla iç içe olabileceğiniz mekanlara mı gidiyorsunuz? Kısacası kendinizi hep doğal bir ortamda yaşarken mi hayal ediyorsunuz? İşte o zaman belki de hayalinizi gerçekleştirmenin tam vaktidir. Şimdi diyeceksiniz ki bu nasıl olacak? Aslında cevabı çok basit!

Neden doğal bir ortamda yaşayabileceğiniz iş fikirlerine yönelmiyorsunuz? Yani “keşke bir çiftliğim olsa” ile başlayan ve düşlediğiniz hayattaki unsurlarla devam eden cümlelerinizi neden hayata geçirmiyorsunuz? Eğer şimdiye kadar bu iş fikirlerinin ne olduğunu bilmediğiniz için doğal yaşama hasret yaşadıysanız, umuyorum ki aşağıdaki listeden sonra gerçekten ne yapmak istediğinizi belirleyebileceksiniz. Çünkü birazdan sizlerle paylaşacağım liste tam da doğal yaşamı seviyorum diyenler için yapılabilecek kazançlı iş fikirlerinden oluşuyor.

Evet, bu listeyi incelediğiniz takdirde belki de şimdiye kadar hiç düşünmediğiniz; ama size hem hayalini kurduğunuz hayatı hem de kazancı vaat edecek iş fikirleriyle karşılaşacaksınız. Kaldı ki bu iş fikirleri hakkındaki detayları öğrendikten sonra, bu zamana kadar kendinizi neden şehir hayatına tutsak etmiş olduğunuza kızacaksınız diyebilirim. Neden bu kadar iddialı konuştuğuma gelince, işte onu da birazdan anlayacağınızı söyleyeyim. İsterseniz, sizi doğal yaşamla buluşturacak kazançlı iş fikirlerinden daha fazla mahrum etmeyelim ve listemizi incelemeye bir an önce başlayalım.

Mantar Yetiştiriciliği Yapmak

Mantar Yetiştiriciliği YapmakYeni bir kazanç kapısı peşinde koşanlar ve parasını doğal bir ortamda kazanmak isteyenler için önerebileceğim ilk iş fikri mantar yetiştiriciliği yapmak. Evet, besin zincirimizde önemli protein depolarından biri olarak gösterilen mantarların hemen herkes tarafından sevilerek tüketildiğini biliyoruz. Bağışıklık sistemimizi güçlendiren, güçlü bir antioksidan kaynağı olan ve daha pek çok faydası olan mantar, yetiştiricisine de gayet iyi miktarlarda para kazandırıyor. Üstelik bu işi yapmak için öyle çok fazla sermaye yatırmaya da gerek duyulmuyor. Anlayacağınız, doğal bir yaşam sürdürmek istiyorsanız yeni işinizi mantar yetiştiriciliği olarak belirleyebilirsiniz.

İşte mantar yetiştiriciliği hakkında öğrenmeniz gereken detaylar!

Büyükbaş Hayvan Yetiştiriciliği Yapmak

Büyükbaş Hayvan Yetiştiriciliği YapmakYemyeşil ağaçların arasında doğal bir yaşam sürdürmek istiyorum diyorsanız, yapabileceğiniz işlerden bir tanesi de büyükbaş hayvan yetiştiriciliği. Tabii büyükbaş hayvancılık yapabilmek için hangi yöntemlerinizi izleyeceğinize önceden karar vermeli ve adımlarınızı ona göre atmalısınız. Mesela; manda yetiştiriciliği mi yapmayı tercih edeceksiniz, yoksa son zamanların en kazançlı işlerinden biri olarak gösterilen eşek sütü üretimi mi yapacaksınız ya da at veya sığır yetiştiriciliğini mi tercih edeceksiniz? İşte tüm bu konularda bilgilenmek istiyorsanız, daha detaylı araştırma yaparak hep hayalini kurduğunuz yaşantıya kavuşabilirsiniz.

Büyükbaş hayvan yetiştiriciliği yaparak para kazanmak istiyorum diyorsanız tıklayın.

Kırsal Turizm Tesisi Kurmak

Kırsal Turizm Tesisi Kurmakİşte çok eğlenceli ve kazançlı iş fikirlerinden biri daha: kırsal turizm tesisleri! Siz de doğal yaşamı seviyorsanız ve ailenizle birlikte beton olmayan yemyeşil bir hayat sürdürmek istiyorsanız, kırsal turizm ile uğraşmayı düşünebilirsiniz. Eğer bu alanda iş yapmak istiyor, ancak sermayeniz olmadığı için bir türlü ilk adımızı atamıyorsanız da ilgili kuruluşlar tarafından verilen desteklerin neler olduğunu araştırabilirsiniz. Zira ülkemiz dağları, ovaları, denizleri, nehirleri ve daha pek çok farklı doğal güzellikleriyle kırsal turizme o kadar uygun ki bu alanda iş yapıp da kazançlı çıkmamak mümkün değildir diyebilirim. Şayet “bu iş tam da bana göre” diyorsanız, daha detaylı araştırma yaparak kırsal turizmin ne kadar avantajlı olduğunu kendi gözlerinizle görebilirsiniz.

Kırsal turizm ve doğal kamp evleri ile para kazanmak hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Kahvaltı Evi Açmak

Kahvaltı Evi AçmakGölge veren heybetli ağaçların ortasında, tertemiz suları olan küçük bir dere kenarında konumlanmış sevimli bir kahvaltı eviniz olsun istemez miydiniz? Eğer doğal bir yaşam istiyorum diyorsanız, bir kahvaltı evi açarak hayalinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Evet, son zamanlarda epey popüler olan kahvaltı evleri, mekanı iyi belirlendiği takdirde işletmecisine gayet iyi para kazandırıyor diyebilirim. Siz de bu kazançlı iş fikrini değerlendirmek istiyorsanız, hiç durmayın ve bir an önce araştırmalarınızı yapmaya başlayın derim.

Kahvaltı evi açarak para kazanmak hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için buraya tıklayın.

Arı Yetiştiriciliği Yapmak

Arı Yetiştiriciliği YapmakBu iş fikrini daha önce hiç düşündünüz mü bilemiyorum, ama arı yetiştiriciliği de doğal bir yaşam istiyorum diyenler için oldukça uygun bir iş fikridir. Ülkemizin pek çok bölgesinde yapılabilen arı yetiştiriciliği, biraz zahmetli bir iş olarak görünse de bilinçli bir biçimde yapıldığında yetiştiricisine yüksek miktarda para kazandırmaktadır. Siz de arı yetiştiriciliği için uygun bir iklimde yaşıyor ve araştırmalarınızdan sonra bu işi yapabileceğinizi düşünüyorsanız, kollarınızı bir an önce sıvamalısınız derim. Sonuçta bu küçük mucize yaratıklar sayesinde para kazananlardan bir tanesi de neden siz olmayasınız ki değil mi?

Arı yetiştiriciliği yaparak para kazanmak istiyorum diyorsanız buraya tıklayın.

Organik Tarım Yapmak

Organik Tarım YapmakDoğal yaşamı seviyorum diyenler için önerilebilecek bir diğer iş fikri ise organik tarım yapmaktır. Günümüzde organik besinlere gösterilen ilginin ne kadar arttığını sanırım hepiniz biliyorsunuz. İşte bu durum doğal olarak organik tarımın eskiye nazaran çok daha fazla önem kazanmasını sağladı. Pek çok girişimci bu alana yönelerek, organik tarım yapmaya ve bu alandan para kazanmaya başladı. Siz de organik tarım işi yapabileceğinizi düşünüyorsanız, daha detaylı bir araştırma yaparak işe ilk adımınızı atabilirsiniz.

İşte organik tarım yaparak para kazanmak hakkında öğrenmeniz gereken ayrıntılar!

Seracılık Yapmak

Seracılık YapmakYatırımcıların iştahını kabartan alanlardan biri olarak gösterilen seracılık da doğal yaşamı seviyorum diyenler için düşünülecek bir iş fikri. Ülkemizin hemen her bölgesinde yapılabilen ve devletin verdiği teşviklerle birlikte pek çok kişiye ekmek kapısı olan seracılık sayesinde siz de ceplerini dolduranlardan biri olabilirsiniz. Tabii her işte olduğu gibi bu işte de başlamadan önce öğrenmeniz gereken belli başlı noktalar var. Siz de bu noktaların üzerinde durarak, seracılık yaparak para kazanıp kazanamayacağınız hakkında az çok bilgi sahibi olabilirsiniz. Detaylar nerede mi? Hemen aşağıda!

Seracılık yaparak para kazanmak istiyorum diyorsanız burayı tıklayın.

Tavuk ve Hindi Yetiştiriciliği Yapmak

Tavuk ve Hindi Yetiştiriciliği YapmakSayısız girişimciye para kazandıran iş fikirlerinden bir diğeri de tavuk ve hindi yetiştiriciliği yapmak. Bu işin de ülkemizin hemen her bölgesinde yapılabilen hem devlet hem de özel kurumlar tarafından destek verilen bir iş olduğunu bilmelisiniz. Beyaz ete duyulan talebin gittikçe artması ve tabii ki kırmızı et fiyatlarının ülkemizdeki çoğu kişinin alamayacağı kadar yükselmesi neticesinde gelişen beyaz et sektöründe tavuk ve hindi yetiştiriciliği kayda değer gelişme gösterdi. Siz de bu kazançlı iş kolundan faydalanmak istiyorsanız, konu hakkında daha detaylı araştırma yaparak kanatlı sektörüne ilk adımınızı atabilirsiniz.

İşte tavuk ve hindi yetiştiriciliği yaparak para kazanmak hakkında öğrenmeniz gereken detaylar!

Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliği Yapmak

Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliği Yapmak“Betonların arasında yaşamaktan bıktım, çiftlik hayatı istiyorum!” diyenler için düşünülmesi gereken bir diğer iş önerisi de küçükbaş hayvan yetiştiriciliği. Evet, küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinde 1980 yılından 2011 yılına kadar gözle görülür bir düşüş yaşandı diyebilirim. Ancak yapılan çalışmalarla birlikte küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yeniden canlandırılmaya çalışılıyor. Anlayacağınız bu iş koluyla uğraşmak isteyen girişimciler için çok büyük kolaylıklar sunuluyor. Siz de hem doğal bir ortamda yaşamak hem de yeni bir alandan para kazanmak istiyorsanız, küçükbaş hayvan yetiştiriciliğini düşünmelisiniz derim.

“Küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapmak bana göre” diyorsanız buraya tıklayın.

SONUÇ:

Böylelikle doğal yaşamı sevenler ve şehir yaşantısından bıkıp usananlar için hazırladığımız listenin de sonuna geldik. Peki, yukarıdaki iş fikirleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz de bu maddeleri inceleyip “aslında iyi fikirmiş ama çok zor” deyip birkaç dakika sonra okuduklarınızı unutacak mısınız? Yoksa elinizi taşın altına sokma cesareti göstererek hep düşlediğiniz o doğal yaşama kavuşmak için mücadele edecek misiniz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın