Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kahvaltı Evi Açarak Para Kazanmak

Kahvaltı evleri, son dönemin popüler mekanları arasında öne çıkarken girişimcilere de yeni bir kazanç kapısı açılıyor. Bilinmesi gerekenler aşağıda;
Kahvaltı Evi Açarak Para Kazanmak
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Genellikle sabahları yenilen kalorisi bol ve hafif yemek… Evet, çoğu insanın en sevdiği öğün olan kahvaltılardan bahsediyorum. Peynir, zeytin, reçel, tereyağı, bal, kaymak, yeşillik, yumurta, börek, gözleme, sucuk… Annelerimizin bizi onsuz dışarıya çıkarmadığı lezzetli menü! Tıp otoriteleri kahvaltının, insan sağlığı için ne kadar önemli ve gerekli olduğunu kanıtladı. Gerçi “Olur mu çocuğum, kahvaltısız dışarı çıkılmaz!” diye arkamızdan bağıran büyükannelerimiz, dedelerimiz, bu öğünün önemini doktorlardan çok daha önce anlamıştı. Çünkü ihtiyacımız olan günlük kalorinin üçte birinden fazlasını sabah öğünü olan kahvaltıdan almaktayız. Bunun sağlık ve iş verimi açısından ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Ayrıca kahvaltılık yiyeceklerin çoğu, insanın en sevdiği gıdaların arasında olması da bu öğünü vazgeçilmez kılan bir diğer faktör. Zaten kahvaltı menüsü söz konusu olduğunda hiçbir ülke Türkiye kadar lezzetli ve çeşitli bir menüye sahip olamaz! Eee böyle bir menüyü bayılarak yememek de aptallık olur, değil mi?

Tamam zengin bir kahvaltı menüsüne sahibiz. Çeşit çeşit peynirler, yöresel börekler, güzelim Ege ağaçlarından toplanmış zeytinler, türlü türlü ballar kahvaltı masalarını süslüyor. Ancak değişen hayat şartları nedeniyle birçok kişi bu lezzetlerden mahrum kalıyor. Çünkü hemen herkes sabahın erken saatlerinde evden çıkıyor ve kahvaltı çoğunlukla atlanan ya da geçiştirilen öğün oluyor. Sonuçta sabahın köründe kalkıp güzel bir kahvaltı masası hazırlamak, çok az insanın yapacağı bir iştir. Yani bir pastane poğaçası, kahve ya da bir kase mısır gevreği varken; kim normal vaktinden en az yarım saat önce kalkıp da adam gibi bir kahvaltı masası hazırlasın ki? Zaten yeterince yoğun çalışıyoruz, bir de kahvaltı masası hazırlamayla mı vakit kaybedelim!

Evet, çoğu insanın benimsediği bu düşünce gayet makul görünüyor. Ama bu, kahvaltının atlanabilecek bir öğün olduğu anlamına gelmiyor! Tüm gün zinde kalmamızı sağlayan, daha sonra yediğimiz öğünlerin gerektiği gibi sindirilmesine yardımcı olan, bize yetecek enerjiyi verecek olan kahvaltı hiçbir şekilde atlanamaz, hatta ve hatta atlanması teklif dahi edilemez! Peki, o halde ne yapacağız? Evde kahvaltı hazırlayamıyorsak, bizim için hazırlayan dükkanlardan faydalanacağız. Yani, kahvaltı salonları ya da kahvaltı evlerinden!

Yoğun iş temposu, kadınların çalışma hayatında daha çok yer alması, insanları evde kahvaltı hazırlamaktan bir hayli uzaklaştırdı. Ancak bu durum, her ihtiyaç sonucunda olduğu gibi yine yeni bir sektörün oluşmasına zemin hazırladı. Zira kahvaltı evleri, son zamanların en kazançlı iş alanlarından biri olarak gösterilmekte. Bu işin düşük sermeyeli işler arasında olması da birçok girişimci için mükemmel bir fırsat yarattı. Uzun lafın kısası, son zamanların popüler para kazanma yöntemlerinden bir tanesi de insanlara zengin kahvaltı menüleri sunmak, yani kahvaltı evi açmak. İşte insanların midesini sizin de cebinizi şenlendirecek olan kahvaltı evleri hakkında öğrenmeniz gereken detaylar:

Kahvaltı Evi Açarak Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?

Kahvaltı Evi Açarak Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?Evet, sabahları işe gitmeden önce sayenizde şöyle zengin bir kahvaltı yapan müşterileriniz olsun istiyorsanız, şimdi diyeceklerime kulak vermelisiniz. Çünkü piyasada birbiri ardına açılan kahvaltı evi var ve bu işten kazançlı çıkabilmek için belli başlı faktörlere dikkat etmeniz gerekiyor. Peki, bunlar neler? Merak etmeyin, hepsini tek tek konuşacağız. Öncelikle etrafınızdaki kahvaltı evlerini gezerek, onların çalışma sistemlerini incelemeli; menülerinde ne gibi yiyeceklere yer vermişler, servisleri, fiyatları nasıl gibi sorulara cevaplar bulmalısınız. Alanında başarılı olan kahvaltı evleri ile sinek avlayan kahvaltı evleri arasındaki bariz farkları görmeli, bunları yeni işiniz için aklınızın bir köşesine not etmelisiniz. Daha sonra aklınıza yatan bir yerde mekan arayışına başlayın. Burası popüler bir iş hanında, işlek yollar üzerinde, büyük konut siteleri, iş merkezleri yakınında olabilir. Önemli olan, insanların güzergahlarına ters düşmemesidir. Ya da şehirden uzak bir yerde de kahvaltı açabilirsiniz. Ama bulunduğunuz bölgenin ziyaretçi sayısının yüksek olması gerektiğini unutmamalısınız. Sonuçta haftanın 5 günü yatar ve sadece 2 gün çalışırsanız, hayal ettiğiniz kazanca ulaşmanız çok zor olacaktır.

Mekan seçiminizi detaylıca düşünüp akıllıca karar verdikten sonra; iş yerinizi açmak için gereken belgeleri, evrakları temin ettiğinizden emin olmalısınız. Ardından belki işin en zevkli kısmı olan alışveriş kısmına gelirsiniz. Dükkanınızın tasarımı için belki bir iç mimardan faydalanır, belki de her şeyi kendi zevkinize göre döşersiniz. İnternette binlerce farklı model var ve bunlardan yararlanarak kahvaltı evinizi gayet başarılı bir biçimde dekore edebilirsiniz. Renkli masalar, sevimli masa örtüleri, şık tablolar, iştah kabartacak renklendirmeler, çiçekler… Sonuçta dekorasyonunuzda nasıl bir tarz izleyeceğiniz size bağlı. Örneğin sıcak, samimi ve şirin bir kahvaltı evi mi açmak istersiniz; yoksa şık, zarif ve daha çok üst gelir sınıfına hitap edecek lüks bir kahvaltı evi mi? Kafanızda bir figür oluşturduktan sonra uygulamaya geçmenizi öneririm. Diğer taraftan, dekorasyon işlerinizin ardından dükkanınız için gerekli diğer ekipmanları alma işine soyunacaksınız. Havalandırma sistemleri, derin dondurucular, buzdolağları, endüstriyel pişirme aletleri, ses, görüntü sistemleri, bar tabureleri gibi ekipmanları tedarik etmelisiniz.

İnceleyebilirsiniz:
Güzellik Salonu Açarak Para Kazanmak

Menünüzde ne gibi çeşitler olacağı, kahvaltı dışında çeşit sunup sunmayacağınız gibi konulara da önceden karar vermiş olmanız gerekiyor. Mesela, çoğu kahvaltı evinde ev yemekleri ya da tatlı gibi çeşitler bulunuyor. Ya da bazıları kahvaltı dışında ızgara yiyecekler sunuyor. Siz de kahvaltının yanında ne gibi çeşitler bulunduracağınızı düşünmelisiniz. Buna ek olarak, kahvaltı evlerindeki personel seçiminin dikkatle yapılması gerekiyor. Çünkü insanlar kahvaltı yapabilmek için dakikalarca beklemek istemez. Ayrıca bir kahvaltı masasında birçok çeşit bulunacağı için personelin elinin çabuk olması çok önemlidir. Hızlı ve güler yüzlü servis kahvaltı evlerinin olmazsa olmazlarındandır. İşte bu dediğim noktalara dikkat ederseniz, kahvaltı evinizden sizi tatmin edecek kazançlar elde etmek işten bile değil!

Kimler Kahvaltı Evi Açarak Para Kazanabilir?

Kimler Kahvaltı Evi Açarak Para Kazanabilir?Yeni bir iş alanından para kazanmak isteyen, insanlara hizmet etmekten hoşlanan ve bir işletmeyi çekip çevirebilecek niteliklere sahip herkes kahvaltı evi açarak para kazanabilir. Yukarıda anlattığım konuları okurken sıkılmadıysanız ve hayatınız boyunca ekmek yiyeceğiniz bir işiniz olsun istiyorsanız, kahvaltı evleri tam da size göre. Bu iş için fazla sermaye gerekmiyor oluşu da kahvaltı evlerini çoğu insan için uygun hale getiriyor. Hatta elinizde hiç birikmiş paranız olmasa bile, uygun banka kredilerinden faydalanarak kendi işinizin patronu olma ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. Sonuçta kahvaltı evleri gün geçtikçe daha da popüler hale geliyor. Siz de durumun yarattığı avantajı lehinize kullanabilir ve şu anda düşünce aşamasında olan kahvaltı evi planınızı hayata geçirerek pekala para kazanabilirsiniz.

Kahvaltı Evi Açarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Kahvaltı Evi Açarak Ne Kadar Para Kazanılır?Bu işten ne kadar para kazanacağınızı belirleyecek olan sizsiniz diyerek konuya girelim. Çünkü yukarıda bahsettiğim noktalara ne kadar çok dikkat ederseniz, o kadar kazançlı çıkmış olursunuz. Sonuçta insanlara sadece yiyecek satmayacaksınız, aynı zamanda hizmet de satacaksınız. Bu şekilde düşünürseniz yeni işinizde başarıyı yakalamanız mümkündür. Kahvaltı evlerinin düşük sermayeyle açılabilmesi ve bu mekanların midesi guruldayan insanların uğrak noktalarından biri olması bile bu işten ne kadar para kazanacağınızı anlamanıza yardım edecektir.

Eğer işinizi titizlikle yaparsanız, kahvaltı evinizi açmak için harcadığınız parayı kısa süre içerisinde çıkartır ve cebinizi doldurmaya başlarsınız. Kahvaltı evlerinin kar marjının %70’lerde olduğunu hesap ederseniz, ne kadar para kazanabileceğinizi çok daha iyi anlarsınız. Uzun lafın kısası, kahvaltı evinizle hem insanları mutlu edecek hem de siz mutlu olacaksınız. Ve yazımı Cemal Süreya’nın şu sözüyle bitirmek istiyorum: “Yemek yemek üstüne ne düşünürsünüz bilmem, ama kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı!”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın