Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Güzellik Salonu Açarak Para Kazanmak

Güzellik salonu açarak para kazanmak hakkında detayları merak ediyorsanız, doğru yerdesiniz. İşte güzellik salonu açmakla ilgili bilinmesi gerekenler:
Güzellik Salonu Açarak Para Kazanmak
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Devir değişti; ama değişmeden, önemini yitirmeden günümüze kadar gelen kavramlar da yok değil. Mesela güzellik! İnsanlar yüzyıllar önce de güzel olan şeylere karşı ilgi duyuyorlardı, şimdi de duyuyorlar. Güzel kumaşlar, güzel çiçekler, güzel kadınlar, güzel yerler… Çünkü insanın doğasında güzel olan şeylere karşı keskin bir meyil vardır ve bu yönelimi hayatımızın her alanında görebiliriz. Bir ev mi satın alacağız? En güzeline sahip olmak isteriz. Bir arabaya mı bineceğiz? Yine en güzeli ilk tercihimiz olur. Yani aklımıza gelebilecek hemen her şeyde bir güzellik ölçütümüz vardır. Sonuçta bu kavram hayatımızdaki en önemli kriterlerden biri ve bunun etkilerini her alanda görebiliyoruz.

Şu anda güzellik kavramı aklımıza hemen kozmetik ürünlerini getirse de eskiden durum böyle değilmiş. Yani güzelliğe bakış açımız bir anlamda değişse de ulaşılmak istenen nokta hala aynı yerde duruyor. İnsanlar hatta daha çok kadınlar, güzel görünebilmek için yüzyıllar önce de uğraşıyormuş şimdi de uğraşıyorlar. Yöntemler değişse de açıkça görebildiğimiz gerçek bu. Neticede güzel bir şeyi kim geri çevirebilir ki değil mi?

Tabii, bu durumda güzellik insanlar için farklı anlamlar da taşımaya başladı. İnsanların bu kavrama olan meyilinin sonucunda güzellik bir para kazanma yöntemi olarak kullanılmaya başlandı. İlk başta kuaförler ortaya çıktı, ardından güzellik salonları birbiri ardına türedi. Para kazanmak isteyen birçok girişimci, insan doğasında olan bu zaaftan faydalanmayı akıl etti ve bingo! İşte geldiğimiz nokta; güzellik salonu, ülkemizde en çok getirisi olan sektörlerden biri haline dönüştü. Nitekim kısa süre içerisinde kar yapmaya başlayan güzellik salonları, para kazanmak isteyen kişiler için gerçekten akıllıca bir yatırım alanı.

Ülkemizde kadınların kozmetik ürünlerine ve güzellik salonlarına ne kadar çok para harcadığını biliyor musunuz? Ne kadar çok? Fazlasıyla, bir hayli, oldukça, epey ve daha zibilyon tane pekiştirme sıfatının ancak tanımlayabileceği kadar çok! Abarttığımı mı düşünüyorsunuz? O zaman önce en yakınlarınıza bakın. Yani hemcinslerimden biri olmasanız bile, eşinize dostunuza ablanıza bakarak az çok fikir sahibi olabilirsiniz. Bu arada, erkekleri konudan dışladığım gibi bir izlenim de uyandırmayayım. Zira bazı erkekler var ki bir parfüm ya da losyon için harcadıkları para akıllara durgunluk verecek rakamlara ulaşıyor. Bazıları da erkek güzellik salonlarından dışarı çıkmıyor. Sonuçta güzellik yalnızca kadınlara mahsus bir şey değil…

İşte tüm bu nedenlerden dolayı güzellik salonu açmak, günümüzün en etkili ve popüler para kazanma yöntemlerinden biridir. Dolayısıyla ben de hemen konuya dahil oluyorum ve size güzellik salonu açmanın inceliklerinden bahsetmeye başlıyorum. Evet sevgili kadınlar, şimdiye kadar güzellik uğruna harcadığınız paraları bir düşünün. Ne kadar çok değil mi? Depresyonda mısınız? Hemen bir güzellik salonuna koşun. Mevsim değişikliği nedeniyle mutsuz ve yorgun mu hissediyorsunuz? Yine güzellik salonuna. Özel bir güne mi katılacaksınız ya da canınız mı sıkıldı? Sonuçta güzellik salonunun yolunu tutmanız için binbir farklı neden bulunabilir. Hatta nedene gerek bile yok! Gitmek ister ve gidersiniz…

Güzellik salonlarında cilt bakımından tutun da lazer epilasyon uygulamalarına, saç bakımından geçici ya da kalıcı makyaj uygulamalarına varana kadar birçok farklı hizmet sunuluyor. Yani kadınlara veya erkeklere “cennete mi düştüm” dedirtecek türde bir mekan. Eee günümüzün en önemli uğraşlarından bir tanesi de güzel ve bakımlı olmak. O zaman güzellik salonları eşittir para! Sonuçta bir güzellik salonunun iş yapmaması için oranın ya izbe bir yerde olması ya da içine girilmeyecek kadar kötü durumda bulunması gerekir. Evet, aşağıda anlatacağım hususlara dikkat ederseniz, siz de güzellik salonu açarak para kazanabilirsiniz…

Güzellik Salonu Açarak Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?

Güzellik Salonu Açarak Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?Öncelikle, güzellik salonu açacağınız mekanı seçerken çok dikkatli davranmalısınız. Çünkü aşağıda bahsedeceğim hususlar, mekan seçimini doğru yapmadığınız takdirde hiçbir işinize yaramayacaktır. Bu yüzden önce kendinize bir bölge belirleyin. Burada başka güzellik salonları olup olmadığını araştırın. Atıyorum aynı sokak üzerinde uzun zamandır hizmet veren bir işletme varsa burayı seçmeniz pek akıllıca olmaz. Sonuçta o bölgede bulunan müşterilerin bir kısmını çekmeyi başarabilseniz bile, bir kısmını kesinlikle kaybetmiş olursunuz. Bu yüzden güzellik salonunuzu açacağınız bölgede en azından birkaç blok boyunca rakibinizin olmamasına dikkat etmelisiniz.

Tavsiye Ederiz:
Profesyonel Makyaj Yaparak Para Kazanmak

Mekanı açacak yere karar verdikten sonra güzellik salonunuzu şık ve dikkat çekici unsurlarla tasarlamalısınız. Çünkü müşteriler mekanınıza güzel olmak için geliyor ve sıradan görünümlü bir salonun insanlara çekici görünmeyeceğini tahmin edebilirsiniz. Tabii tüm bunlardan önce güzellik salonu açmak için gerekli belgeleri ve evrakları da tamamlamış olmalısınız. Bunların başında ustalık belgesi olarak bilinen belgeye sahip olmanız gerektiğini hatırlatayım. Ayrıca salonunuzda çalışacak personelin de gerekli tüm evraklara sahip olması gerekmektedir. Hijyen ve sağlık konusundaki önlemleri aldığınızdan da emin olmalısınız. Yoksa olası bir kontrolde ilgili kurumlardan ceza yer, hatta bir süreliğine kapatılma cezası bile alabilirsiniz. Tüm bu risklerle karşı karşıya gelmemek için önleminizi baştan almayı ihmal etmemelisiniz.

Gereken tüm şartları sağladınız. Evraklarınız tamamlandı, çalışacak personeliniz belirlendi. Peki, şimdi ne yapacaksınız? Oturup bekleyecek değilsiniz herhalde değil mi? Elbette hayır. Mesela reklam konusuna ağırlık vermediyseniz bu alanda çalışabilirsiniz. İlgi çekici kampanyalar başlatabilir, el ilanları bastırabilir, internetin hepimize sunduğu olanaklardan faydalanarak adınızı duyurmaya çalışabilirsiniz. Sonuçta müşteri portföyünüzü oluşturmak için bu tür çalışmalar yapmalısınız.

Öte yandan, ilk etapta belki çok fazla para kazanamayacağınızı hesaba katarak bir kenara ekstra bütçe ayırmalısınız. Çünkü bir işletmede hesap edilmemiş masraflar çıkması çok normaldir. İlaveten; personelinizin maaşları, sigorta masrafları gibi giderleri de cebinizden ödemeniz gerekebileceğini düşünmelisiniz. Personellerinize ilk başta çok büyük maaşlar ödeyememeniz de yüksek olasılıktır ve bu, personelde mutsuzluğa neden olabilir. Tabii hizmet sektöründe çalışacağınız için asık suratlı personeller sizin için dezavantajlı bir durum oluşturacaktır. Bu durumu lehinize çevirmek için birkaç küçük ipucu vereyim.

Örneğin; işlerinizin yoğun olmadığı zamanlarda personelinize ekstra izin verebilirsiniz. Ya da güzellik salonunuzda hep birlikte bir şeyler yapabilirsiniz. Veya prim usulü çalışabilir, personelinizin müşteri kazanmak için fazladan çaba harcamasını sağlayabilirsiniz. Burada ne kadar yaratıcı düşüneceğiniz size kalmış. Sonuçta yukarıda söylediğim davranışlar, personelinizi motive edecek ve çok daha güler yüzlü hizmet vermelerini sağlayacaktır.

Kimler Güzellik Salonu Açarak Para Kazanabilir?

Kimler Güzellik Salonu Açarak Para Kazanabilir?Ustalık belgesi, iş yeri açma belgesi, imza sirküleri gibi evrak işlerinizi hallettikten sonra siz de güzellik salonu açarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Tabii bu işin ağırlıklı olarak güzellik uzmanlığı, kuaförlük gibi alanlarda çalışan kişilerce yapıldığını biliyoruz. Ancak kendini bu alanda yeterli hisseden kişiler de güzellik salonu açabilir. Şöyle ki mesleki eğitim merkezleri tarafından verilen kurslara katılarak ilgili belgeleri alır ve kendi salonunuzu açabilirsiniz. Ya da bu işi bir yatırım olarak görüyorsanız, güzellik salonunuzu başkasının adına açabilir ve bu alandan kazanç sağlayabilirsiniz.

Tabii bu işe girmek için elinizde belli bir sermayeniz olması gerekiyor. Eğer hali hazırda bekleyen bir paranız varsa, o zaman ne ala. Ancak yoksa da iş yeri açmak için verilen kredileri değerlendirebilirsiniz. Peki, bir güzellik salonu açmak için ne kadar sermayeye ihtiyacınız olacak? Evet, bu sorunun cevabı da oldukça değişkendir. Yani salonunuzun bulunduğu bölge, kullanacağınız aletler, iç ve dış tasarım için harcayacağınız maliyetler kişiden kişiye göre değişecektir. Ancak bu iş için elinizde en az 75 bin ila 100 bin arasında para olması gerekiyor diyebilirim. Tabii bu fiyatlar salonunuzun ne kadar lüks olduğuna, hizmetlerinizi ne kadar çeşitlendireceğinize bağlı olarak artacaktır. Neticede, güzellik salonunuz için yatırdığınız paralar size fazlasıyla geri dönecek, bundan hiç şüpheniz olmasın. Siz sadece yukarıda bahsettiğim şartları sağlayın ve bekleyin. Bakın müşterileriniz uzayıp giden kuyrukta saatlerce nasıl bekleyecek.

Güzellik Salonu Açarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Güzellik Salonu Açarak Ne Kadar Para Kazanılır?Güzellik salonları, ülkemizdeki en kazançlı yatırım alanlarından bir tanesi olarak gösterilmektedir. Çünkü kaliteli hizmet veren bir güzellik salonu, açılış maliyetlerini 1-2 sene içerisinde çıkarmakta ve hızla şekilde kara geçmektedir. Zaten bu işin ne kadar kazançlı olabileceğini, şimdiye kadar güzellik salonları için harcadığınız paraları hesaba katarak az çok siz de tahmin edebilirsiniz. Güneş lekelerinden kurtulmak için yaptırılan cilt bakımları, dolgun saçların hayalini kuranların yaptırdığı saç bakımları, son yıllarda hem kadınların hem de erkeklerin rağbet ettiği lazer epilasyon uygulamaları…

Sonuçta insanlar bu mekanlara güzelleşmek ve kendilerini daha mutlu hissetmek için geliyorlar ve bu yüzden güzellik söz konusu olduğunda hiçbirimiz kesenin ağını açmaktan kendimizi alıkoyamıyoruz. Yani müşterileriniz sizden memnun kalarak hizmet alıyorsa, o halde tekrar tekrar ve tekrar size geleceklerdir. Yani kazancınız gittikçe artacaktır. Dolayısıyla güzellik salonu açarak ne kadar para kazanılır sorusuna 3-5 cevabını vermek yanlış olur. Çünkü işinizi ne kadar iyi yaparsanız o kadar iyi kazanırsınız. Ama kesinlikle kazanırsınız…

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın