Yatırım yapmaya başla!

Haftada Ekstra 150 Lira Kazanmanızı Sağlayacak 20 Basit Öneri

Haftada ekstra 150 liranın finansal durumunuzu ne kadar düzelteceğini görmek istiyorsanız, aşağıdaki ek gelir yöntemlerini kesinlikle incelemelisiniz.
Haftada Ekstra 150 Lira Kazanmanızı Sağlayacak 20 Basit Öneri

“Ne yapsam olmuyor, paranın değeri mi var sanki, çalışsam da meteliğe kurşun atıyorum…”  Bu tarz cümleleri ne kadar çok duyduğumuz hepimizin malumu! Kime baksanız ay sonunu getiremiyor, kime baksanız zamanın pahalılığından şikayetçi, kime baksanız geçim sıkıntısı içinde!

Ekonominin küresel olarak durma eğiliminde olduğu şu günlerde aylık kazancı ortalamanın üzerinde olan insanlar bile “geçinememekten” yakınıyor. Haliyle daha iyi yaşam standartlarına sahip olmak ve zamanın insanı özendiren türlü türlü nimetlerinden faydalanmak için daha çok para kazanmak gerekiyor.

Siz de gelirinizi arttırmak istiyorsanız hemen şimdi bunun için neler yapabileceğinizi düşünmelisiniz. Hemfikirsek; daha fazla para kazandırmanın yollarını birlikte inceleyelim ve haftada ekstra 150 lira kazanmak için hangi kolay işleri yapabileceğinize bakalım.

1 Direksiyon Dersi Verin!

Direksiyon Dersi Verin!Haftada 150 lira kazanmanızı sağlayacak önerilerden bir tanesi direksiyon dersi vermek… Bu işi daha önce hiç düşündünüz mü bilemiyorum ama günümüzde direksiyon dersi vererek gayet iyi miktarda para kazanan sayısız insan olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Eğer siz de bu alanda ders verebileceğinizi düşünüyorsanız, haftada sadece 1-2 saatinizi ayırarak gelirinizi arttırabilirsiniz.

Tabi bu işi yapmak için trafik kurallarını bilen ve uygulayan bir şoför olmanız gerekiyor. Ayrıca direksiyon dersi verebilmek için karşınızdaki kişiye bir şeyler öğretebilecek kadar sabırlı olmanız gerektiğini de bilmelisiniz. Bu önemli noktaları dikkate alarak direksiyon eğitmenliği yapmayı kesinlikle düşünmelisiniz derim.

Direksiyon dersi vererek para kazanmak hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız burayı tıklayın!

2 Oyun Ablası-Abisi Olun

Oyun-Ablası Abisi OlunÇocuklarla vakit geçirmeyi seviyor ve cüzdanınıza ek gelir girmesini istiyorsanız, oyun ablası-abisi işi size göre olabilir. Yapmanız gereken şey ailenin isteklerini de göz önünde bulundurarak, belirli saatlerde bakımını üstleneceğiniz çocukla ilgilenmek ve onunda farklı etkinlikler yapmak.

Çocuğun ödevlerine yardımcı olmak, yabancı dil öğretmek, oyun oynamak, kitap okumak oyun ablaları-abilerinin yaptığı şeylerden bazıları. Bu işe yönelik sitelerde kendinizi anlatan profilinizi oluşturmanız, ilk adım için yeterli.

İlgili profillere bakıldığında oyun ablaları-abilerinin saatlik en az 50 lira civarında kazanabileceklerinin görüldüğünü ayrıca belirtmek isterim.

3 Altın Alıp Satın!

Altın Alıp Satın!Haftada ekstra 150 lira kazanabileceğiniz bir diğer iş de altın alıp satmak! Yıllardır kullanılan bu para kazanma yöntemi sayesinde siz de cebinizi doldurabilirsiniz. Üstelik artık altın alıp satmak için kuyumcu kuyumcu gezip fiyat almanıza da gerek yok. İnternet ve teknoloji sağ olsun, istediğiniz her an altın fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ekonomi dünyasındaki gelişmeleri ve uzman yorumlarını takip ederek, bu güvenli liman yatırımından faydalanabilirsiniz. Online olarak yapabileceğiniz altın alım-satım işlemleri sayesinde para kazanmak, bugün gerçekten kolay.

Peki, internet üzerinden altın alıp satmaya nasıl başlayacaksınız? Bu işi yaparken dikkat etmeniz gereken belli başlı noktalar ne? İşte tüm bu soruların cevabını da verilen ücretsiz online eğitimler sayesinde alabilirsiniz.

ÜCRETSİZ EĞİTİM ALMAK VE DEMO HESAP İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN!

4 Birkaç Saatinizi Temizlik İşlerine Harcayın!

Birkaç Saatinizi Temizlik İşlerine Harcayın!Hiç öyle temizlik yapmak mı düşünmeyin. Çünkü bu işte gerçekten iyi para var. Eğer siz de sağlığınıza ve gücünüze güveniyor, gelirinizi arttırmanın yollarını arıyorsanız; temizlik yaparak para kazanmayı kesinlikle düşünmelisiniz derim. Üstelik bu alanda da yapılabilecek bir sürü farklı iş var.

Yani artık temizliğe gitmek denilince akla gelen tek seçenek ev temizliği değil. Bunun yanı sıra; ofis temizliği, apartman temizliği, merdiven temizliği, cadde, sokak ve meydan temizliği, dış cephe temizliği gibi pek çok farklı iş var. İşte tüm bunların hakkında bilgi sahibi olarak kendinize en uygun işi belirleyebilir ve gelirinizi arttırarak daha mutlu bir hayata geçebilirsiniz.

Temizlik yaparak nasıl para kazanabileceğinizi öğrenmek için tıklayın!

5 Blog Açın

Blog AçınBlog açmanın artık kazançlı olmadığına inanıyorsanız, bu konuda tekrar düşünmenizi tavsiye ederim. Daha doğrusu, aylık 500 bin okuyucuya nasıl bir blog açacağını ve onu karlı bir işe dönüştüreceğini öğreten blogger Ryan Robinson’un tavsiyesi bu yönde.

Düşüncesini blog istatistikleriyle destekleyen Robinson, e-mail abonelikleri, affiliate marketing, blog sponsorlukları ve diğer gelir akışlarının kombinasyonuyla bloglarını altı haneli rakamlara çıkardığını savunuyor. Tabii açacağınız blogdan güzel bir kazanç elde etmek için niş alanlara yönelmeniz ve teknik detaylara dikkat etmeniz gerekiyor. Sonrasındaysa yapmanız gereken emeğinizin karşılığını almayı beklemek.

6 Kullanmadığınız Eşyaları Değerlendirin!

Kullanmadığınız Eşyaları Değerlendirin!Evinize, garajınıza, kilerinize şöyle bir bakın. Kullanmadığınız ne kadar çok eşya var, öyle değil mi? Sadece dolabınızdaki giymediğiniz kıyafetleri ortaya çıkarsanız bile bir dünya gereksiz eşyanın evinizde yer kapladığını görürsünüz. Durumunuz buysa internetin olanaklarını ve aklınızı kullanarak ek gelir elde edebilirsiniz.

Hem bu şekilde bir yandan para kazanırken bir yandan da evinizi dolduran fazlalıklardan kurtulmuş olacaksınız. Yapmanız gereken şey, ihtiyacınız olmayan ama yaşam alanınızda yer kaplayan eşyaları bir bir listelemek.

Nasıl olsa bir gün giyerim deyip üzerinize bile geçirmediğiniz kıyafetleri, görünüşüne aldanıp satın aldığınız yüksek topuklu ayakkabıları, mutfağınızdaki gereksiz küçük ev aletlerini ve dahasını tek tek düşünün. Ardından benzer ürünlerin piyasada ne kadar fiyata satıldığını araştırın ve en nihayetinde de güvenilir online platformlar aracılığıyla satış yapmaya başlayın.

Kullanmadığınız eşyaları satarak para kazanmak istiyorsanız burayı tıklayın!

7 Yatırım Yaparak Para Kazanın

Yatırım Yaparak Para KazanınPara parayı çeker sözünün doğruluğundan şüpheniz olmasın. Bu nedenle yatırım yaparak daha fazla para kazanmayı değerlendirmelisiniz derim. Tabi yatırım alanına bilinçsiz ya da plansız bir şekilde girmemelisiniz.

Önce detaylıca araştırmalı, altın mı dolar mı kripto para mı VİOP’ta vadeli işlem mi kısacası hangi yatırım varlığının sizin için uygun olduğunu bulmalısınız. Mantığın genel olarak aynı olduğu yatırım işinde piyasayı izler ve takibinizdeki varlığın fiyatı düştüğünde satın alır, yükseldiğindeyse satar, arada elde edeceğiniz kazancı cüzdanınıza koyarsınız.

Yatırım yaparak nasıl para kazanabilirim diyorsanız size şuradan detaylı bilgi alarak ilk adımı atmanızı öneririm.

8 Podcast Yayını Yapın

Podcast Yayını YapınABD’de 2000’lerin başında yayılsa da ülkemize biraz geç gelen podcasting, son dönemlerin eğlenceli ve popüler işlerinden bir tanesi oldu. Ancak bir nev internet radyosu denilebilen iş o kadar popüler oldu ki bu durum dinleyicileri fazla seçici olmaya yönlendirdi.

Dolayısıyla podcasting işine başlamadan önce iyi bir dinleyici kitlesi edinip edinemeyeceğiniz ve yorumunuzla ne kadar kazanç sağlayabileceğinizi dikkatlice düşünmelisiniz.

9 Özel Ders Verin!

Özel Ders Verin! Şayet bu işi yapabilecek niteliklere sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, siz de haftada 1-2 saatinizi özel ders eğitmenliği için harcayarak ekstra 150 lirayı rahatlıkla kazanabilirsiniz. Hem özel ders verme alanında kullanabileceğiniz sayısız farklı yöntem vardır. Mesela; evde de özel ders verebilirsiniz, online olarak da bu işi yapabilirsiniz. Hangi yöntemi kullanacağınız tamamen size kalmış.

Buna ek olarak, özel ders vermek için illa ki öğretmen olmanız da gerekmiyor. Çünkü günümüzde sadece temel dersler alanında değil pek çok farklı alanda özel ders veriliyor.

Örneğin; iyi derecede bildiğiniz bir yabancı diliniz varsa, bu alandan gerçekten güzel ekmek yiyebilirsiniz. Ya da yoga, pilates gibi alanlarda eğitmenlik yapabilir; kişi ya da gruplarla çalışarak para kazanabilirsiniz. Aynı şekilde resim, müzik, spor ve hobiler alanlarında özel ders vermeyi düşünebilirsiniz.

“Ben de özel ders vererek para kazanmak istiyorum” diyorsanız buradan detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

10 Gizli Müşteri Olun

Gizli Müşteri OlunTam zamanlı çalışanlardan ev hanımlarına, öğrencilerden emeklilere varana kadar pek çok farklı grubun yapabileceği bu iş de haftada 150 lira kazanç elde etmenizi sağlayabilir.

Hafta içi ya da hafta sonunda ortalama 3 saatlik projelerde yer alacağınız gizli müşteri işi, firmanın yönlendirmeleri doğrultusunda sizin gözlemlerinize dayanacaktır. Neticede alışveriş yapmayı ve mağaza mağaza dolaşmayı sevenler için gayet mantıklı bir iş olduğu söylenebilir.

11 Düğün Fotoğrafçılığını Düşünün

Düğün Fotoğrafçılığını DüşününGünümüzün en kazançlı, en eğlenceli ve en özel işlerinden bir tanesi düğün fotoğrafçılığı. Hem manevi hem de maddi açıdan işi yapanı doyurabilecek nitelikte olan iş, fotoğraf meraklıları için bulunmaz nimet.

Ama öncelikle tam zamanlı bir çalışan olarak bu işe ne kadar vakit ayırabileceğinize karar vermelisiniz. Çünkü çalışacağınız saatleri siz değil, düğün sahipleri belirleyecektir ve çalışma saatlerinizin sürekli uymaması durumunda ortaya büyük bir müşteri memnuniyetsizliği çıkabilir.

12 Nikah Şekeri, Kına Paketi Hazırlayın!

Nikah Şekeri, Kına Paketi Hazırlayın!Her akşam bir saatinizi bu işe ayırarak, haftada 150 lira kazanmanız mümkün! Evet, günümüzde daha çok ev hanımları tarafından tercih edilen bu iş belki sizin için de bir ek gelir yöntemi olacaktır. Akşamları televizyon izlerken, eşinizle dostunuzla muhabbet ederken bile rahatlıkla yapabileceğiniz nikah şekerleri ve kına paketleriyle gelirinize katkıda bulunabilirsiniz.

Bu işi yaparken hangi yöntemleri kullanacağınızı belirlemeniz gerekiyor. Mesela; tek başınıza mı çalışacaksınız, yoksa bu işi yapan firmalarla anlaşarak sipariş üzerine mi üretim yapacaksınız? İşte bunun gibi ayrıntıları düşünerek, nikah şekeri ve kına paketi üretimi işine girebilir, hiç de zor olmayan bu iş sayesinde cüzdanınızı doldurmanın keyfini yaşayabilirsiniz.

Nikah şekeri ve kına paketi işi hakkındaki detaylar için tıklayın!

13 Bebek Bakıcılığı Yapın!

Bebek Bakıcılığı Yapın!Bebekleri seviyorsanız haftada birkaç saatinizi bakıcılık yapmaya ayırmayı düşünmelisiniz. Günümüzde sürekli değil ama ara ara bebek bakıcısına ihtiyaç duyan sayısız ebeveyn var. Mesela normalde çalışmayan bir anne, akşam eşiyle dışarı çıkmak istediğinde bebeğini bırakacak kimse bulamıyor.

Ya da gün içinde kendi ihtiyaçlarını karşılamak için zaman zaman birilerinin yardımına ihtiyaç duyuyor.

Hatta kendi etrafınızda bile bu yardıma ihtiyaç duyan insanlar bulabilir, onlara böyle bir teklifle gidebilirsiniz. Yani iş büyük ölçüde sizin bebek bakıcılığı yapmak istediğinizi duyurmanıza ve ailelerin memnuniyetine bağlı.

Bebek bakıcılığı yaparak para kazanmak hakkında ayrıntılı bilgi içi tıklayın!

14 Çeyiz İşi Yapıp Satın

Çeyiz İşi Yapıp SatınBu devirde çeyiz yapan mı kaldı demeyin! Günümüzde geleneklerine bağlı kalan, eski zamanlardaki kadar olmasa da çeyiz işi yaptıran çok fazla insan var. Hatta iş o kadar kazançlı ki çoğu ev hanımı, çeyiz yapıp satarak güzel miktarlarda kazançlar elde ediyor.

Siz de danteller, havlu kenarları, başörtüleri, pikeler gibi çeyiz ürünlerini ellerinizle işleyip, emeğinizin hakkını almak istiyorsanız bunun için farklı yollar izleyebilirsiniz. Çeyiz ürünlerimi nasıl satabilirim diyorsanız;

  • Bunun için online satış metodlarına başvurabilirsiniz.
  • Tanıdıklarınız aracılığıyla adınızı duyurup bireysel satışlar yapabilirsiniz.
  • Çeyiz dükkanlarıyla anlaşarak ürünlerinizden kazanç elde edebilirsiniz.

15 Airbnb’de Ev Sahipliği Yapın

Airbnb’de Ev Sahipliği YapınAirbnb’de ev sahipliği yaparak, haftada pekala 150 lira ek gelir elde edebilirsiniz. Hatta evinizin lokasyonu, durumu ve misafir edeceğiniz kişi sayısına göre rakam çok üst seviyelere yükselebilir.

Siz de evinizi ya da odanızı misafirlerinize açarak para kazanmak istiyorsanız, hemen sitedeki detayları araştırıp kaydınızı yaptırarak ilk adımı atabilirsiniz.

16 Arabanızı Kiralayın!

Arabanızı Kiralayın!Arabanızı kiralamayı daha önce hiç düşündünüz mü? Belki de haftanın 5-6 günü boyunca garajda öylece yatan otomobilinizden para kazanmayı diyorum, düşündünüz mü? Eğer bu işi daha önce hiç düşünmediyseniz hemen şimdi araba kiralamayı düşünmelisiniz derim. Sonuçta bu iş için ne sermaye harcayacaksınız ne de yorulacaksınız.

Sadece bir günlüğüne arabanızı kiralasanız bile, elde edeceğiniz kazanç 150 lira olacaktır. Hem isterseniz hiç çaba harcamayıp, arabanızı bir rent a car bayisine de kiralayabilirsiniz.

Tabii, bu işte risk almamak için bazı şeyleri bilmeniz gerekiyor. Mesela, arabanızı kiralayacağınız kişinin güvenilir olması ve gerekli sözleşmeleri yapmanız gibi! Önemli konulara dikkat ederek haftada en az 150 lira ekstra kazanç elde etmenin mümkün.

Otomobil kiralamak hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayın!

17 Yazarak Para Kazanın

Yazarak Para KazanınYazarlık yaparak para kazanmak, ek iş için düşünülebilecek bir diğer yöntem ve piyasada bu yöntemi kullanmak için pek çok farklı yöntem var. Makale yazmak, blog yazmak, internet siteleri için yazmak, hikaye yazmak bunlardan bazıları.

Fakat bu iş tecrübeniz yoksa ilk adımı makale yazarak atmanız, sizin için iyi olacaktır. Kelime başına hesaplanacak gelir ilk başta size az gelebilir ama yazılarınızın kalitesi arttıkça daha çok kazanç elde edeceğinizden şüpheniz olmasın.

18 El Hünerlerinizi Kullanın!

El Hünerlerinizi Kullanın!El hünerlerinizi kullanın derken, birçok farklı işten bahsettiğimi belirtmeliyim. Mesela ne mi? Mesela; evinizde bir şeyler yapıp satarak para kazanmayı deneyebilirsiniz. Özel günler için butik kurabiyeler, yörenize ait lezzetli ürünleri mantılar, erişteler, konserveler gibi.

Bu alanda kullanabileceğiniz o kadar farklı yöntem var ki yapmanız gereken şey sadece size uygun olanı belirlemek! Ayrıca yapabilecekleriniz bir tek gıda üzerine de değil.

Örneğin; takı tasarlamayı, farklı materyaller kullanarak eğlenceli oyuncaklar yapmayı, kostüm dikmeyi ve daha pek çok farklı işi düşünebilirsiniz. El becerime güveniyorum diyorsanız, size el becerisi olanlar için evden para kazanmanın 13 eğlenceli yolu başlıklı yazıyı incelemenizi önerebilirim.

19 Yoga-Pilates Eğitmeni Olun

Yoga-Pilates Eğitmeni Olun21. yüzyılın stresi insanları boğmaya devam ederken yoga ve pilates giderek daha popüler hale geliyor. Dolayısıyla eğitmenleri de her zamankinden fazla talep görüyor. Bu da yoga ya da pilates eğitmenliğini cazip iş fikirlerinden biri haline getiriyor.

Tabi adı üzerinde eğitmen olabilmek için belli aşamalardan geçip, sertifikanızı almanız şart. Küçük bir araştırmayla da sağlamanız gereken koşullar ve işten elde edebileceğiniz kazanç hakkında detaylı bilgi sahibi olmanız mümkün.

20 Boya Badana İşleri ile Uğraşın!

Boya Badana İşleri ile Uğraşın!Evet, yanlış duymadınız, boya badana işleri ile uğraşın diyorum. Tabii, eğer bu işe uygun yeteneklere sahipseniz! Zira günümüzde bu yöntemi kullanarak aylık kazanç miktarını katbekat arttıran insanlar tanıyorum.

Standart büyüklükte bir evin badanasını yaparak ve sadece bir iki gün çalışarak siz de gelirinizi ciddi miktarda arttırabilirsiniz. Ama tabii bu işe başlamadan önce boya badana işinin size ne kadar uygun olduğunu düşünmeniz gerekiyor.

Bunun için de kendi evinizden başlayarak birkaç küçük deneme yapabilir, boya badana işinde tecrübe kazanabilirsiniz. Daha sonra yakınlarınızdan başlayarak etrafa boya badana yaptığınızı duyurabilir, müşterilerinizin kapınızı çalacağı günü bekleyebilirsiniz.

“Boya badana yaparak nasıl ve ne kadar para kazanılır” öğrenmek için buraya tıklayın!

SONUÇ OLARAK; bu işler size uygun olsun ya da olmasın, maddi durumunuzu düzeltmek tamamen sizin elinizde. Yapmanız gereken şey; tembellikten kurtulmak ve emeksiz yemeğin olmayacağını bilerek daha iyi bir yaşam için çaba harcamak. Aksi takdirde kimse gelip cüzdanınıza ekstra 150 lira koymayacaktır. Bunu yapacak olan sizsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.


Okur Yorumları
  1. Batman’da kalıyorum arkadaşlar ( boya badana ustayım değerli evlerinizi boya ve dokarasyon yapmak için mesaj bırakıyorum bu numaradan ulaşabilirsiniz yer batman 05439294262

  2. günlük yaşantınızı değiştirmeden evinizdeki bilgisayarınızı kiralayarak aylık 1700 tl ye kadar gelir eldebilirsiz yada elinizde bulunan parayı garanti bi şekilde yatırım yapacak iş arıyosanız mesaj aatabilirsiniz ayrıntılıar için


Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ek Gelir - Ek İş kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum