Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Haftada Ekstra 150 Lira Kazanmanızı Sağlayacak 10 Basit Öneri

Haftada ekstra 15 liranın maddi durumunuzu ne kadar düzelteceğini görmek ister misiniz? O zaman bir an önce kollarınızı sıvayıp, aşağıdaki ek gelir yöntemlerini incelemelisiniz.

“Ne yapsam olmuyor, paranın değeri mi var sanki, çalışıyorum; ama cebimde yine para yok…” Evet, bu tarz cümleleri ne kadar çok duyduğumuz hepimizin malumu! Kime baksanız ay sonunu getiremiyor, kime baksanız zamanın pahalılığından şikayetçi, kime baksanız geçim sıkıntısı içinde! Haksız mıyım? Aylık kazancı ortalamanın üzerinde olan insanlar bile, ev geçindirmenin ne kadar zor olduğundan dem vurup duruyor. Daha iyi yaşam standartlarına sahip olmak ve zamanın insanı özendiren türlü türlü nimetlerinden faydalanmak için hemen herkes daha çok para kazanmak için bir şeyler yapmaya çalışıyor.

Peki, ya siz? Siz de gelirinizi arttırmak istemez misiniz? Eğer bu soruya “evet” diyorsanız, o zaman hemen şimdi bunun için neler yapabileceğinizi düşünmelisiniz. Size uygun olan para kazanma yöntemlerini bulmalı ve daha çok para kazanmaya başlamalısınız. Kısacası elinizin altında ne kadar çok imkan olduğunun bir an önce farkına varmalısınız. Parasızlıktan şikayet etmek yerine, boş zamanlarınızı nasıl akıllıca kullanabileceğinizi öğrenmeli ve bundan sonraki yaşamınızı çok daha rahat bir biçimde sürdürmeye başlamalısınız. Zira bunun pek çok yolu var ve daha çok para kazanmak hiç de öyle düşündüğünüz kadar zor değil! Sadece birazcık emek harcamanız gerekiyor.

Hemfikirsek; daha fazla para kazandırmanın yollarını birlikte incelemeye başlayalım ve haftada ekstra 150 lira kazanmak için hangi kolay işleri yapabilirsiniz bir bir inceleyelim.

1 Direksiyon Dersi Verin!

Direksiyon Dersi Verin!Haftada 150 lira kazanmanızı sağlayacak önerilerden bir tanesi bu! Yani direksiyon dersi vermek… Bu işi daha önce hiç düşündünüz mü bilemiyorum; ama günümüzde direksiyon dersi vererek gayet iyi miktarda para kazanan sayısız insan olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Eğer siz de bu alanda ders verebileceğinizi düşünüyorsanız, haftada sadece 1-2 saatinizi ayırarak gelirinizi arttırabilirsiniz.

Zira her ehliyeti olan direksiyon dersi veremez. Bu işi yapmak için trafik kurallarını bilen ve uygulayan bir şoför olmanız gerekiyor. Ayrıca direksiyon dersi verebilmek için karşınızdaki kişiye bir şeyler öğretebilecek kadar sabırlı olmanız gerektiğini de bilmelisiniz. Sonuçta öğretme konusunda yetenekli olduğunuzu düşünüyorsanız, siz de sürüş eğitimi vererek para kazananlar arasına dahil olabilirsiniz. Haftada 1-2 saat çalışarak ekstra 150 lira kazanmak istiyorsanız, direksiyon eğitmenliğini kesinlikle düşünmelisiniz derim.

Direksiyon dersi vererek para kazanmak hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız burayı tıklayın!

2 Boya Badana İşleri ile Uğraşın!

Boya Badana İşleri ile Uğraşın!Evet, yanlış duymadınız. Boya badana işleri ile uğraşın diyorum. Tabii, eğer bu işe uygun yeteneklere sahipseniz! Zira günümüzde bu yöntemi kullanarak aylık kazanç miktarını katbekat arttıran insanlar tanıyorum. Standart büyüklükte bir evin badanasını yaparak ve sadece bir iki gün çalışarak siz de gelirinizi ciddi miktarda arttırabilirsiniz. Ama tabii bu işe başlamadan önce boya badana işinin size ne kadar uygun olduğunu düşünmeniz gerekiyor.

Bunun için de kendi evinizden başlayarak birkaç küçük deneme yapabilir, boya badana işinde tecrübe kazanabilirsiniz. Daha sonra yakınlarınızdan başlayarak etrafa boya badana yaptığınızı duyurabilir, müşterilerinizin kapınızı çalacağı günü beleyebilirsiniz. Emin olun, işinizi iyi yaparsanız isminiz kısa süre içinde kulaktan kulağa yayılacak ve bu işin ne kadar kazançlı olduğunu görüp, elde ettiğiniz miktara siz de şaşıracaksınız.

“Boya badana yaparak nasıl ve ne kadar para kazanılır” öğrenmek için buraya tıklayın!

3 Özel Ders Verin!

Özel Ders Verin!Belki de kullanmanız gereken yöntem bu! Yani belki de siz bilgilerinizi veya yeteneklerinizi satarak para kazanmalısınız. Evet evet, doğru tahmin ettiniz. Özel ders verin diyorum. Şayet bu işi yapabilecek niteliklere sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, siz de haftada 1-2 saatinizi özel ders eğitmenliği için harcayarak ekstra 150 lirayı rahatlıkla kazanabilirsiniz. Hem özel ders verme alanında kullanabileceğiniz sayısız farklı yöntem vardır. Mesela; evde de özel ders verebilirsiniz, online olarak da bu işi yapabilirsiniz. Hangi yöntemi kullanacağınız tamamen size kalmış.

Buna ek olarak, özel ders vermek için illa ki öğretmen olmanız da gerekmiyor. Çünkü günümüzde sadece temel dersler alanında değil pek çok farklı alanda özel ders veriliyor. Örneğin; iyi derecede bildiğiniz bir yabancı diliniz varsa, bu alandan gerçekten güzel ekmek yiyebilirsiniz. Ya da yoga, pilates gibi alanlarda eğitmenlik yapabilir; kişi ya da gruplarla çalışarak para kazanabilirsiniz. Aynı şekilde resim, müzik, spor ve hobiler alanlarında özel ders vermeyi düşünebilirsiniz. Artık hangi yeteneğinizi kullanacağınız size kalıyor.

“Ben de özel ders vererek para kazanmak istiyorum” diyorsanız buradan detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

4 Altın Alıp Satın!

Altın Alıp Satın!Haftada ekstra 150 lira kazanabileceğiniz bir diğer iş de altın alıp satmak! Evet, yıllardır kullanılan bu para kazanma yöntemi sayesinde siz de ceplerinizi doldurabilirsiniz. Üstelik artık altın alıp satmak için kuyumcu kuyumcu gezip fiyat almanıza da gerek yok. İnternet ve teknoloji sağ olsun, istediğiniz her an altın fiyatları hakkında bilgi sahibi olabiliyorsunuz.

Fiyatlar düştüğünde alım işlemlerinizi yapıyor, yükseldiğindiyse satarak para kazanabiliyorsunuz. Online olarak yapabileceğiniz bu işlemler sayesinde para kazanmak, bugün gerçekten çok kolay. Peki, internet üzerinden altın alıp satmaya nasıl başlayacaksınız? Bu işi yaparken dikkat etmeniz gereken belli başlı noktalar ne? İşte tüm bu soruların cevabını da internet üzerinden verilen ücretsiz eğitimler sayesinde alabilirsiniz.

ÜCRETSİZ EĞİTİM ALMAK VE DEMO HESAP İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN!

5 Birkaç Saatinizi Temizlik İşlerine Harcayın!

Birkaç Saatinizi Temizlik İşlerine Harcayın!Hiç öyle temizlik yapmak mı düşünmeyin. Çünkü bu işte gerçekten iyi para var. Eğer siz de sağlığınıza ve gücünüze güveniyor, gelirinizi arttırmanın yollarını arıyorsanız; temizlik yaparak para kazanmayı kesinlikle düşünmelisiniz derim. Haftada birkaç saat temizlik yaparak para kazanmak ne kadar kötü olabilir ki? Hem bu alanda da yapılabilecek bir sürü farklı iş var.

Yani artık temizliğe gitmek denilince akla gelen tek seçenek ev temizliği değil. Bunun yanı sıra; ofis temizliği, apartman temizliği, merdiven temizliği, cadde, sokak ve meydan temizliği, dış cephe temizliği gibi pek çok farklı iş var. İşte tüm bunların hakkında bilgi sahibi olarak kendinize en uygun işi belirleyebilir ve gelirinizi arttırarak daha mutlu bir hayata merhaba diyebilirsiniz.

Temizlik yaparak nasıl para kazanabileceğinizi öğrenmek için tıklayın!

6 El Hünerlerinizi Kullanın!

El Hünerlerinizi Kullanın!El hünerlerinizi kullanın derken, birçok farklı işten bahsettiğimi belirtmeliyim. Mesela ne mi? Mesela; evinizde bir şeyler yapıp satarak para kazanmayı deneyebilirsiniz. Özel günler için butik kurabiyeler, yörenize ait lezzetli ürünleri mantılar, erişteler, konserveler gibi. Bu alanda kullanabileceğiniz o kadar farklı yöntem var ki yapmanız gereken şey sadece size uygun olanı belirlemek!

Ayrıca yapabilecekleriniz bir tek gıda üzerine de değil. Örneğin; takı tasarlamayı, farklı materyaller kullanarak eğlenceli oyuncaklar yapmayı, kostüm dikmeyi ve daha pek çok farklı işi düşünebilirsiniz. El becerime güveniyorum diyorsanız, size el becerisi olanlar için evden para kazanmanın 13 eğlenceli yolu başlıklı yazıyı incelemenizi önerebilirim.

7 Kullanmadığınız Eşyaları Değerlendirin!

Kullanmadığınız Eşyaları Değerlendirin!Evinize, garajınıza, kilerinize şöyle bir bakın. Kullanmadığınız ne kadar çok eşya var, öyle değil mi? Sadece dolabınızdaki giymediğiniz kıyafetleri ortaya çıkarsanız bile, bir dünya gereksiz eşyanın evinizde yer kapladığını görürsünüz. Peki, neden bu kadar çok eşyayı evinizde tutuyorsunuz? Neden sade bir yaşam sürdürmek varken; odalarınızı, dolaplarınızı hıncahınç dolduruyorsunuz? Evet, sizlere verebileceğim önerilerden bir tanesi de kullanmadığınız eşyaları satmanız. Çünkü internetin olanaklarını ve aklınızı kullanarak bu işten gayet güzel paralar elde edebilirsiniz. Hem bu şekilde bir yandan para kazanırken bir yandan da evinizi dolduran fazlalıklardan kurtulmuş olacaksınız.

Evet, hemen şimdi ihtiyacınız olmayan ama yaşam alanınızda yer kaplayan eşyaları bir bir listeleyeme başlayın. Nasıl olsa bir gün giyerim deyip üzerinize bile geçirmediğiniz kıyafetleri, görünüşüne aldanıp satın aldığınız yüksek topuklu ayakkabıları, mutfağınızdaki gereksiz küçük ev aletlerini ve dahasını tek tek düşünün. Daha sonra benzer ürünlerin piyasada ne kadar fiyata satıldığını araştırın ve en nihayetinde de güvenilir bir internet sitesi aracılığıyla satış yapmaya başlayın. Emin olun, bu eğlenceli işi severek yapacaksınız.

Kullanmadığınız eşyaları satarak para kazanmak istiyorsanız burayı tıklayın!

8 Arabanızı Kiralayın!

Arabanızı Kiralayın!Arabanızı kiralamayı daha önce hiç düşündünüz mü? Belki de haftanın 5-6 günü boyunca garajda öylece yatan otomobilinizden diyorum, para kazanmayı hiç düşündünüz mü? Eğer bu işi daha önce hiç düşünmediyseniz hemen şimdi araba kiralamayı düşünmelisiniz derim. Özellikle de arabasını öylece garajda yatmaya bırakanların bu işi mutlaka düşünmesi gerek. Sonuçta, bu iş için ne sermaye harcayacaksınız ne de yorulacaksınız.

Sadece bir günlüğüne arabanızı kiralasanız bile, elde edeceğiniz kazanç 150 lira olacaktır. Hem isterseniz hiç çaba harcamayıp, arabanızı bir rent a car bayisine de kiralayabilirsiniz. Tabii, bu işte risk almamak için bazı şeyleri bilmeniz gerekiyor. Mesela, arabanızı kiralayacağınız kişinin güvenilir olması ve gerekli sözleşmeleri yapmanız gibi! Ama onlar işin detayı. Asıl önemli olan şey, sizin bu işe başlamayı istemeniz. Geri kalan ayrıntıları yapacağınız küçük bir araştırma sayesinde rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Otomobil kiralamak hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayın!

9 Nikah Şekeri, Kına Paketi Hazırlayın!

Nikah Şekeri, Kına Paketi Hazırlayın!Her akşam bir saatinizi bu işe ayırarak, haftada 150 lira kazanmanız mümkün! Evet, günümüzde daha çok ev hanımları tarafından tercih edilen bu iş belki sizin için de bir ek gelir yöntemi olacaktır. Akşamları televizyon izlerken, eşinizle dostunuzla muhabbet ederken bile rahatlıkla yapabileceğiniz nikah şekerleri ve kına paketleriyle gelirinize katkıda bulunabilirsiniz.

Bu işi yaparken hangi yöntemleri kullanacağınızı belirlemeniz gerekiyor. Mesela; tek başınıza mı çalışacaksınız, yoksa bu işi yapan firmalarla anlaşarak sipariş üzerine mi üretim yapacaksınız? İşte bunun gibi ayrıntıları düşünerek, nikah şekeri ve kına paketi üretimi işine girebilir; hiç de zor olmayan bu iş sayesinde cüzdanınızı doldurmanın keyfini yaşayabilirsiniz.

Nikah şekeri ve kına paketi işi hakkındaki detaylar için tıklayın!

10 Bebek Bakıcılığı Yapın!

Bebek Bakıcılığı Yapın!Bebekleri sever misiniz? Peki, haftada birkaç saatinizi bu işe ayırarak para kazanmak hakkında ne düşünürsünüz? Evet, günümüzde sürekli değil; ama ara ara bebek bakıcısına ihtiyaç duyan sayısız ebeveyn var. Mesela; normalde çalışmayan bir anne, akşam eşiyle dışarı çıkmak istediğinde bebeğini bırakacak kimse bulamıyor.

Ya da gün içinde kendi ihtiyaçlarını karşılamak için zaman zaman birilerinin yardımına ihtiyaç duyuyor. Hatta sizin etrafınızda bile bu yardıma ihtiyaç duyan insanlar bulabilirsiniz. Birkaç saatliğine bebek bakıcılığı yaparak ekstra para kazanabilir, bu eğlenceli iş sayesinde kazancınızı arttırabilirsiniz.

Bebek bakıcılığı yaparak para kazanmak hakkında ayrıntılı bilgi içi tıklayın!

Sonuçta; maddi durumunuzu düzeltmek sizin elinizde. Yapmanız gereken şey; tembellikten kurtulmak ve daha iyi bir yaşama ulaşmak için çabalamak. Aksi takdirde kimse gelip cüzdanınıza ekstra 150 lira koymaz. Bunu yapacak olan sizsiniz.


Tüm yorumları görmek için tıklayın. (6)

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ek Gelir - Ek İş kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSize daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum