Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Haftada 500 TL Kazanmanızı Sağlayacak 12 Benzersiz Fikir

Haftada 500 lira kazanmak ister miydiniz? Evet diyeceğinizi düşünüyor ve sizlere birbirinden iyi 12 para kazanma yolundan bahsetmek istiyoruz.
Haftada 500 TL Kazanmanızı Sağlayacak 12 Benzersiz Fikir
Son Güncelleme: 
Yorum

Haftalık kazancımızı 500 lira artırma düşüncesi bizi fazlasıyla heyecanlandırır. Özellikle bu ekstra bir kazançsa yaşam koşullarımızı biraz daha geliştirebilirsiniz. Peki, bunun için neler yapmamız gerekiyor?

Düzgün bir şekilde kazanç sağlamak istiyorsanız belli bir emeği vermeye hazır olmalısınız. Sizlere aşağıda sıraladığımız yöntemler de bir emeğin karşılığı olarak güzel bir kazanç sunuyor. Üstelik bu kazanç ilk başta düşük olsa da sabırlı bir şekilde ilerlediğiniz de katlanarak artacaktır.

Şimdi hemen bu yöntemlere geçelim:

1 Tamirat İşleri Yapın

Tamirat İşleri YapınEğer birkaç konuda tamir yeteneğine sahipseniz, oldukça şanslı kişilerdensiniz. Çünkü bir ek gelir elde etmek için harika bir yeteneğiniz var ve basitçe para kazanacağınız yollar bulabilirsiniz.

Komşunuzun, tanıdıklarınızın veya iş arkadaşlarınızın evinde meydana gelen bir arızayı çözerek, bozulan aletleri tamir ederek para kazanabilirsiniz. Aynı zamanda internetten ilan verebilirsiniz ve sosyal medyadan bu tarz duyuruların yapıldığı sayfalara katılabilirsiniz.

İş bulmak istediğiniz zaman basitçe bulursunuz ve işinizi güzel bir şekilde yaptığınızda, insanların sizi tercih etmesini sağlayabilirsiniz.

Hangi tamir işlerini yaparak para kazanabileceğinizi görmek için burayı tıklayın.

2 Direksiyon Dersi Verin

Direksiyon Dersi VerinEğer iyi bir şoförseniz, bu işi öğrenmek isteyen kişilere özel dersler verebilirsiniz. Ama bu noktada dikkatli ve ilgili izinleri almış olmanız gerekiyor. Bu konuyu kolayca halledebileceğinizi belirterek haftada 500 lira civarında bir ek gelir elde etmek için oldukça iyi bir yöntem olduğunu da söylemek istiyoruz.

Etrafınızda mutlaka araba kullanmayı öğrenmek isteyen kişiler olacaktır ve yakınlarınız aracılığıyla da bu işi yaptığınızı duyurabilirsiniz. Müşteri bulma konusunda sıkıntı yaşamayacağınızı bilmeli ve trafik kurallarını iyi bir şekilde öğretmeyi unutmamalısınız.

Direksiyon dersi verme konusunda detaylar için burayı tıklayın.

3 İnternet Yatırımlarını Keşfedin

İnternet Yatırımlarını KeşfedinGünümüzde yatırımlarınızı internetten yapıyorsunuz ve eskiden kuyumcu ile döviz bürolarında yaptığınız işlemlere göre daha kazançlı çıkıyorsunuz. İnternetten fiziki bir alım yapmadığınız için kaybolma, çalınma gibi risklerle karşılaşmıyorsunuz ve bu konu dışında, kuyumcuda nasıl alım – satım yapıyorsanız aynısını yapıyorsunuz.

Hatta bu işlemleri çok daha avantajlı olanaklarda yapabiliyor ve kısa sürede para kazanabiliyorsunuz. Yeni nesil finans piyasaları ile tanışabiliyor ve birbirinden iyi olanaklar altında yatırım yapıyorsunuz. Nasıl yapacağınızı öğrenmek için de interneti kullanabiliyor ve ücretsiz eğitimlerden faydalanabiliyorsunuz.

4 Bebek Ürünleri Satın

Bebek Ürünleri SatınEğer el beceriniz varsa ve bu yeteneğinizi değerlendirmek istiyorsanız, günümüzde oldukça popüler olan bebek ürünlerine yönelebilirsiniz. Şimdilerde bir bebek doğacağı zaman oldukça meşakkatli bir çalışma başlıyor.

Süslerden en gerekli kıyafetlere kadar birçok nokta düşünülüyor. Sizin devreye gireceğiniz nokta ise süs eşyaları ve anne – bebek takımları olabilir. Kapı ve oda süsleri, battaniyeler, takı yastıkları, hatıra amaçlı yapılan bebek şekerleri, anne – bebek bandanaları gibi birçok konuda yeteneğinizi konuşturabilirsiniz.

Alacağınız siparişlere göre bu işleri yaparsınız ve oldukça eğlenceli olduğu da ortadadır. Ayrıca bir kere adınız duyulup ürünleriniz beğenildiği zaman iyi bir müşteri portföyü yaratabilirsiniz.

Bebek ürünleri satarak nasıl para kazanacağınızı öğrenmek için burayı tıklayın.

5 Kripto Para Yatırımı Yapın

Kripto Para Yatırımı YapınKripto paralar, 2017 yılında gösterdikleri üstün performans ile herkesin hayatına girdiler. Dolayısıyla yazılımcıdan kahvedeki amcalara kadar herkes tarafından konuşuldular.

Haftada 500 liralık bir kazanç elde etmek istiyorsanız siz de kripto paralar hakkında bilgi edinmeye başlayabilirsiniz. Ancak bodoslama dalmamanızı tavsiye ederiz. Çünkü diğer yatırımlar gibi bu işi de önce öğrenmeniz gerekiyor.

Bitcoin, ethereum ve dogecoin gibi sayısız türü bulunan bu enstrümanların mantığını kavradıktan sonra yatırım yapmalısınız. Aynı zamanda bugün var olup, yarın kaybolacak olanları seçmemeye de özen göstermelisiniz.

Yatırım dışında mining olarak tabir edilen kazma işini de yapabilirsiniz. Ancak bunun için gerekli donanıma sahip olmalısınız. Aynı zamanda yazılım işinden anlamalısınız. Dikkat etmeniz gereken ise saadet zinciri denen sistemlerden uzak durmaktır.

6 İstiridye Yetiştirin

İstiridye YetiştirinKıymetli bir deniz ürünü olan istiridye, kendi işini kurmak isteyenler için iyi bir alternatiftir. Elbette ek iş olarak da yapabilirsiniz.

Özellikle deniz kıyısı ve nehir kenarlarında yetişen istiridye, besleyiciliği yüksek olmasıyla dikkat çekiyor. Antioksidan özelliği de bulunuyor. Buna uygun bir bölgede yaşıyorsanız kolayca bir çiftlik kurabilirsiniz.

7 Nitelikli Makale Yazarlığı

Nitelikli Makale YazarlığıMakale yazma yeteneğine sahip misiniz? Eğer sahipseniz, günümüzde oldukça iyi bir kazanca sahip olabilirsiniz. Birçok web sitesi, kendileri için kaliteli yazılar yazabilecek kişiler aramaktadır. Yalnızca belli bir alana hitap eden web siteleri ise alanında uzman nitelikli makale yazarları aramaktadır.

CV’nize ilgi alanlarınızı ve yazabileceğiniz konuları belirterek kişilerin sizi keşfetmesini sağlayabilirsiniz ve kolayca iş bulabilirsiniz. Bu işi freelance yaparsınız ve yazdığınız makalenin kalitesine göre iyi bir kazanç elde edebilirsiniz.

Nitelikli makalelerin fiyatı genel olarak kelime sayısına bağlı olarak 20 liradan başlamaktadır. Elbette bu çalıştığınız kişiye göre de değişiklik gösterecektir.

Blog yazarlığı yapma konusunda detaylar için burayı tıklayın.

8 Satış Ortaklığı Sistemine Girin

Satış Ortaklığı Sistemine Girinİnternet gelişiminin en başından beri var olan satış ortaklığı sistemi, günümüzde oldukça gelişti. Birçok marka, çoktan kendi sistemlerini geliştirdi ve satışlarını artırmaya başladı.

Bir blog açıp affiliate programlarına dahil olabilirsiniz. Bunu yaparken belli alanları tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yani otomobiller konusunda bilgi sahibiyseniz bu alanda takip edilecek bir blog açın. Sonrasında sizin alanınıza uygun affiliate programlarını araştırın.

Affiliate marketing konusunda merak ettiklerinizi buradan öğrenebilirsiniz.

9 Kişisel Antrenörlük Yapın

Kişisel Antrenörlük YapınSpor salonuna girip, rutin bir programa dahil olmak artık pek tercih edilmiyor. Bunun yerine kişisel antrenörlerle kişiye özel çalışma programları dikkat çekiyor.

Eğer kişisel antrenörlük yapacak kadar uzmanlığınız varsa bu işi yaparak ek kazanç sağlayabilirsiniz. Kişiler sağlıklarına veya fit bir vücuda kavuşmak için daha yüksek ücretler ödemekten çekinmiyorlar. Siz de bundan yararlanarak kazancınızı artırabilirsiniz.

10 Instagram’dan Satış Yapın

Instagram'dan Satış YapınBildiğiniz ve gün içerisinde rastladığınız gibi Instagram artık para kazanılan bir sosyal ağa dönüştü. Kişiler kendine ürünlerini gösterecekleri hesaplar oluşturuyor ve gerekli bilgileri buradan paylaşarak müşteri buluyor.

Bu şekilde para kazanan birçok kişi var ve ister kendi ürünlerini satıyorlar ister yurt dışından getirttikleri ürünleri satışa koyuyorlar. Instragram’ı biraz incelerseniz, mutlaka bu sayfalardan birine denk gelirsiniz. Biraz incelerseniz, sistemin nasıl çalıştığını anlarsınız ve sizlerde birer Instagram satıcısı olabilirsiniz.

Instagram’dan para kazanma konusunda detaylar için burayı tıklayın.

11 Saç ve Makyaj Yapmayı Öğrenin

Saç ve Makyaj Yapmayı ÖğreninSon yıllarda kadınların kendilerine daha fazla özen gösterdiğini biliyoruz. Makyaj artık yalnızca düğüne giderken yapılmıyor ve günlük hayatta kullanmak için de gösterişli saç modelleri kullanıyor. Fönlenen, dolgunlaştırılan saçlar, örgü modelleri, profesyonel makyajlar günlük hayatta sıklıkla görülebiliyor.

Doğal olarak bu konuda bilgisi olmayan kişiler genellikle kuaförlerden çıkmıyor ve her sabah onlara mutlaka uğruyor. Eğer ek gelir elde etmek istiyorsanız, bu konuda bilgi edinebilir ve becerinizi geliştirebilirsiniz. Özellikle ev hanımları için yapılabilecek son derece güzel bir iş olduğunu bilmenizi isteriz.

Makyaj yaparak para kazanma konusundaki detaylar için burayı tıklayın.

12 Özel Ders Verin

Özel Ders VerinUzman olduğunuz konularda ders vererek iyi bir gelir elde edileceğini zaten biliyorsunuz. Özellikle bilgisayar, yabancı dil, resim, müzik gibi konularda saatlik ücretlendirilen özel dersler, uzmanlarını zengin ediyor.

Saatlik en az 150 liraya vereceğiniz dersler sayesinde haftada 500 lirayı rahatlıkla kazanabilir ve bütçenize iyi bir katkı sağlayabilirsiniz. Hatta vereceğiniz dersleri internet üzerinden de verebilirsiniz ve böylece evinizden ayrılmanıza veya öğrencileri evinize çağırmaya gerek kalmadan da bilgilerinizi aktarabilirsiniz.

Evde ve online ders verme konusundaki detaylar için burayı tıklayın.

* Sonuç

Gelirinizi artırmak için her şeyden önce kendinize güvenmeli ve başaracağınıza inanmalısınız. Genellikle kişilerin ya kendilerine ya da yöntemlere inanmadıklarını görüyoruz. Oysaki sizlerle paylaşmış olduğumuz yöntemler, daha önce denenmiş ve örnekleri sürekli karşınıza çıkabilecek yöntemlerdir.

Yani kendiniz için en iyi yöntemi bulabileceğinizin farkında olmalı ve bakış açınızı genişletmelisiniz. Kafanızı kaldırıp bakındığınız zaman mutlaka size uygun para kazanma yöntemleri ile karşılaşabilir ve gelirinizi kolayca artırabileceğinizi, paranızı nasıl yönetebileceğinizi görürsünüz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu