Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Üniversite Öğrencilerine Para Kazandıracak 7 Basit Yöntem

Kendi parasını kendi kazanan pek çok üniversite öğrencisi olduğunu biliyoruz. Peki, siz de maddi durumunuzu iyileştirmek ister misiniz? İşte öneriler:
Üniversite Öğrencilerine Para Kazandıracak 7 Basit Yöntem
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Kendi parasını kazanarak hem geçimini sağlayan hem de eğitimi sürdüren bir sürü üniversite öğrencisi olduğunu biliyoruz, değil mi? Sonuçta; her genç anne babasının düzenli olarak yolladığı paralarla eğitimini devam ettirme şansı bulamıyor. Ya da ailesinden maddi yardım alıyor ama bu parayla tam anlamıyla geçinemediği için aynı zamanda bir yerlerden ek gelir elde etmeye çalışıyor. Nitekim bu şekilde bir tek para kazanmış değil aynı zamanda iş hayatına atılmadan önce de deneyim kazanmış oluyor.

Evet, kariyerine başlamadan önce deneyim kazanan bu gençler doğal olarak iş hayatında başarılı olma ihtimallerini de arttırıyorlar. Daha doğrusu, üniversite döneminde çalışarak deneyim kazananlar hem işe girme sürecinde hem de sonrasında diğerlerine göre çok daha avantajlı oluyorlar diyelim. Çünkü işe alımlarda kişinin daha önce çalışmış olması, özellikle de üniversite döneminde kendi parasını kazanmış olması mülakatçıların dikkatini çekiyor. Ayrıca iş hayatını az çok tanımış olmaları onların kendilerine daha uygun işler bulmalarına da katkı sağlıyor. Neticede; üniversite döneminde çalışmak gençler için pek çok farklı açıdan kazanç getirecek bir deneyim diyebiliriz. İşte bu nedenle de; bugün sizlere üniversite öğrencilerinin rahatlıkla yapabileceği basit işlerden bahsetmek istiyorum.

Eğitim hayatınıza engel olmadan sürdürülebilecek bu işlerle siz de kendi paranızı kazanabilir ya da ailenizin bütçesine katkıda bulunabilirsiniz. Gençliğin verdiği heyecanla istediğiniz pek çok şeyi elde edebilir, hatta yeterince kararlı olursanız bir araba alacak kadar çok para kazanabilirsiniz. Sonuçta; etrafımızda kendi kazandığı parayla kendi arabasını alan pek çok başarılı üniversite öğrencisi var. Ya da yine kendi kazandığı parayla tatil döneminde yurt dışına çıkıp, burada bir yandan para kazanmaya devam ederken bir yandan da dil öğrenen bir sürü geleceği parlak genç var. Neden siz de onlardan biri olmayasınız ki? Neden hem bedeninizin hem de zihninizin en verimli çağlarında geleceğiniz için iyi bir şeyler yapmayasınız? Eğer bu dediklerime katılıyor ve zamanınızı çarçur etmek yerine akıllıca kullanmak istiyorsanız aşağıdaki para kazanma yöntemlerini kesinlikle incelemelisiniz. Kim bilir, bu yöntemler sayesinde belki de hiç düşünemeyeceğiniz kadar çok para kazanırsınız.

İşte üniversite öğrencilerinin rahatlıkla kullanabileceği basit para kazanma yöntemleri:

Özel Ders Vermek!

Özel Ders Vermek!Üniversite döneminde sürekli yeni bir şeyler öğrenir, sürekli kendinizi geliştirirsiniz. Gençliğin verdiği zindelikle bilgileri çok daha kolay alır, öğrenme süreçlerinden kolaylıkla geçersiniz. Ve eğer isterseniz; bu durumu para kazanmak için lehinize kullanabilirsiniz. Halihazırdaki bilgilerinizi kullanarak diyorum, dilerseniz bu şekilde para kazanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey doğru yerlere ilan vermek ve sizden ders almak isteyen kişilerin kapınızı çalmalarını beklemek.

Sonuçta her ne kadar klişe olsa da bu yöntemi kullanarak gayet iyi miktarda para kazanan sayısız öğrenci var. Çünkü öğrenciler profesyonel özel ders hocalarına göre daha düşük ücretler karşılığında ders veriyorlar ve bu nedenden dolayı da pek çok kişi tarafından tercih ediliyorlar. Siz de işinizi iyi yaparak kısa zaman içinde öğrenci sayınızı arttırabilir, kendi parasını kazanan başarılı öğrencilerden biri olma fırsatını yakalayabilirsiniz.

Özel ders vererek para kazanmak için kullanabileceğiniz yöntemleri öğrenmek istiyorsanız tıklayın!

İnternetten Satış Yapmak!

İnternetten Satış Yapmak!Üniversitede döneminde yapabileceğiniz basit işlerden bir tanesi de internetten satış yapmak. Ve internetten satış yapmak denildiğinde bir sürü farklı yöntem kullanabileceğinizi bilmelisiniz. Mesela; kullanmadığınız eşyaları satarak para kazanmak bunlardan sadece bir tanesi. Dolabınızı doldurmaktan başka bir işe yaramayan her türlü eşyanızı satarak ihtiyaçlarınızı karşılamayı düşünebilirsiniz. Ya da markaların kampanyalarını takip ederek 2 alana 1 bedava, % 50 indirim gibi fırsatlardan faydalanabilir, sonra da satın aldığınız bu ürünleri daha yüksek fiyatlar karşılığında satabilirsiniz.

Sonuçta; zaten alışveriş merkezlerini sık sık ziyaret ettiğinizi veya internette vakit geçirdiğinizi düşünecek olursak, markaların kampanyalarını takip etmeniz çok zor olmayacaktır. Daha da iyisi, bu süreçten büyük ihtimalle keyif alacaksınız. Neticede, bu alanda hangi yöntemi kullanacağınız tamamen size kalmış. İsterseniz; ilgili internet sitelerinden ürün satışı yapabilir, isterseniz de son zamanların en gözde yöntemlerinden biri olan Instagram’dan satış seçeneğini kullanabilirsiniz.

Not ve Kitap Satmak!

Not ve Kitap Satmak!Siz de o notlarına hayran olunan, sınav dönemlerinde not paylaşımı için önünde el pençe divan durulan öğrencilerden biri olabilir misiniz? Düzenli olarak not tutuyor, kitaplarınıza gözünüz gibi bakıyor musunuz? O zaman bu para kazanma yöntemini de değerlendirmelisiniz derim. Neticede notlarını satarak bunun karşılığında iyi miktarda para kazanan bir sürü öğrenci var, değil mi? Neden siz de emeklerinizin karşılığını bu şekilde almayasınız? Ayrıca üniversite dönemi boyunca kullandığınız kitapların, kaynakların satışını da yapabilirsiniz. Yani elinizdeki imkanlara karşı gözünüzü biraz açık tutun ve sahip olduklarınızı kullanmayı öğrenin.

Dönemsel ya da Yarı Zamanlı İşlerde Çalışmak!

Dönemsel ya da Yarı Zamanlı İşlerde Çalışmak!Üniversite öğrencileri tarafından sıklıkla tercih edilen bir diğer iş de dönemsel ya da yarı zamanlı işlerde çalışmak. Evet, siz de eğitim hayatınızı aksatmayacak zaman dilimleri içerisinde çalışmayı seçerek geçiminiz sağlayabilirsiniz. Sonuçta; öğrenciler için yapılabilecek bir dizi farklı iş var. Tabii, bu işler arasında en iyi seçenek ileride yöneleceğiniz alanla ilgili bir şeyler yapmak ama böyle bir fırsatınız olmazsa elbette farklı alanlarda da boy gösterebilirsiniz. Mesela; restoranlarda çalışabilir, mağazalarda satış temsilciliği yapabilir, ürün tanıtımcısı olarak dönemsel işlerde yer alabilir, fuarlarda görev alabilir, anketörlük yapabilir, yeteneklerinize göre daha milyon tane farklı işte çalışabilirsiniz. Yeter ki güvenilir bir yer bulun ve eğitim hayatınızı işiniz yüzünden sekteye uğratmayın.

Fırsatları Değerlendirmek!

Fırsatları Değerlendirmek!Fırsatları derken, ne mi demek istiyorum? Aslına bakarsanız, bu noktada birazcık yaratıcılığınızı kullanmanız birazcık da çevreye sahip olmanız gerekiyor. Örneğin; bir arkadaşınızın ödevini yaparak para kazanabilirsiniz. İhtiyacı olan tanıdıklarınıza taşınma sürecinde yardımcı olabilir, eşyalarını toplayabilir, temizlik yapabilir, bebek bakabilir, çim biçebilir, boya badana yapabilir, garaj düzenleyebilir, artık aklınıza ne gelirse onu yapabilirsiniz.

Ama dediğim gibi, burada kulağınızı açık tutmanız ve karşınıza çıkan fırsatları kaçırmamanız gerekiyor. Mesela; sürekli kullandığınız bir yol üzerindeki zengin görünen bir evin bahçesinin bakıma ihtiyaç duyduğunu düşünüyorsunuz. Ve orada yaşlı bir çiftin oturduğundan eminsiniz. Fırsatını bulduğunuzda onlara uygun bir dille isterlerse düzenli olarak bahçelerinin bakımını yapabileceğinizi söyleyebilirsiniz. Kısacası, fırsatın önünüze gelmesini beklemek yerine ona gitmeyi öğrenmelisiniz.

Oyun Abisi/Ablası Olmak!

Oyun Abisi/Ablası Olmak!Özellikle çocuklarla iyi anlaşabilen ve onlarla vakit geçirmeyi seven gençler için düşünülmesi gereken bir iş olan oyun ablalığı ya da abiliğine ne dersiniz? Siz de haftada birkaç saatinizi bu işe ayırarak geçiminizi sağlamak istemez misiniz? Evet, son zamanlarda çalışan veya çalışmayan pek çok ebeveynin yararlandığı bu yöntem sayesinde siz de kazanç elde edebilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey, internetteki ilanlara başvurmak ve ailenin güvenini kazanmak. Evet, siz de saat başı ücret alarak çalışan oyun ablaları ya da abilerinden biri olmak ister misiniz? Bir yandan para kazanırken bir yandan da inanılmaz enerjileri olan çocuklarla eğlenmek sizce de gayet cazip bir fikir olarak görünmüyor mu?

Blog Açmak!

Blog Açmak!Üniversite yılları boyunca yapabileceğiniz bir diğer iş de blog açmak. Tabii, bu alana ilgi duyuyorsanız. Okuduğunuz bölüm gereği ya da sadece hobi olarak yazı yazıyor, yazdıklarınızın beğeni aldığını görüyorsanız siz de bir blog açarak bu işten para kazanabilirsiniz. Hem bu şekilde bir yandan kendinizi geliştirir bir yandan ifade gücünüzü güçlendirir bir yandan daha mutlu olur bir yandan da kazanç elde edersiniz.

Tamam, belki blog açar açmaz direkt olarak para kazanmaya başlamazsınız ama yeterince sabır gösterdiğinizde blogunuzdan hiç düşünemeyeceğiniz kadar çok para kazanabilirsiniz. Sonuçta, sadece bu işle uğraşacaksınız diye bir kural da yok. Bir yandan blogunuz için çalışırken bir yandan da başka para kazanma yöntemleriyle uğraşabilirsiniz. Sonuçta; hayatınızın en “koşturmacasız” yıllarını yaşıyorsunuz ve sahip olduğunuz bu güzel zamanları yapabileceğinizin en iyisini yaparak geçirmelisiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın