Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Masaj Yaparak Para Kazanmak

Bu işten para kazanmak için masaj salonu açmak, evde masaj yapmak, masör-masöz olmak gibi birçok yöntem izlenebilir. Detaylı bilgi için devam edin.
Masaj Yaparak Para Kazanmak
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

İşe yetişmeye çalışan insanlar, servisi kaçırma endişesiyle koşar adım yürüyenler, okul zili çalmadan derse girebilmek için uğraşan öğrenciler… Şöyle etrafınıza bir göz gezdirirseniz küçükten büyüğe herkesin bir şey için acelesi olduğunu görürsünüz. Çünkü yaşadığımız yüzyıl insanlarla zamanı pek de adil olmayan bir yarış içine sürükledi. Günümüzün hayat şartları, insanların sürekli bir koşuşturma içinde olmasını zorunlu hale getiriyor. Sağlıksız beslenmek, yoğun tempo, iş stresi, şehir hayatı gibi faktörler de bu koşuşturmanın içinde hemen herkesin yaşadığı ortak durum olarak karşımıza çıkıyor. Tabii bu ortam, insanların rahatlamak için yardıma ihtiyaç duymasına neden oluyor. Her nedenin yarattığı gibi bu durum da zamanımızın popüler para kazanma yöntemlerinden birini daha türetiyor. Sizce bu para kazanma yöntemi ne olabilir? Yani insanların stres atmasına yarayan, rahatlamasını sağlayan yöntem!

Aklınıza gelen cevaplar arasında spor salonları, psikolojik danışmanlık hizmetleri, yaşam koçları hatta güzellik salonları olabilir. Evet, bu dediklerim de günümüz insanının stres atmak için başvurduğu yöntemler arasındadır. Peki, cevaplar arasında masaj salonlarını kaçıncı sıralamaya koydunuz? Ya da koydunuz mu? Aslına bakarsanız masaj salonları, belki de ilk sırada yer alacak cevap olmalı. Çünkü masaj denildiği zaman aklımıza ilk olarak rahatlamak geliyor. Hatta masajın tanımını, alanında uzman bir kişi tarafından yapılan sihirli dokunuşlar neticesinde ruhen ve bedenen mutlu olunması, kişinin suratına masaj neticesindeki rahatlamadan gelen bir gülümsemenin yayılması olarak yapabilirim. Tabii bu benim tanımım. Masajın tıptaki tanımı ise; kas ve sinir sistemleriyle kan dolaşımının işlevlerini düzeltmek amacıyla belirli bir sistem ve bilimsel ilkeye dayanarak vücut dokularına el veya özel araçlarla uygulanan işlem, olarak karşımıza çıkıyor. Öte yandan, şu anda pek çok kişinin mesleği ya da ek gelir yöntemi olarak kullanılan masaj, insanlık tarihinde yüzyıllardır yer alıyor. Hatta masajın ilk kez Çinliler tarafından ve 3000 yıl önce uygulandığı belirtiliyor. Sonuçta bu işlem, asırlardır hayatımızda var ve son zamanlarda da popüler bir para kazanma yöntemine dönüştü.

Evet, son zamanların en popüler mekanlarından bir tanesi de masaj salonları oldu. Sağlık hizmetlerinin en iyi olduğu ülkeler bu sektörde gözle görülür bir gelişme kaydetmiştir. Müzikleri, işlem sırasında kullanılan yağları, ışıklandırmaları ile gerçekten büyüleyici bir havası olan masaj salonları; hemen herkesin içinde bulunmaktan hoşlandığı bir mekan. Çoğu insanın bu salonları sık sık ziyaret ettiğini ya da masöz-masörlerin uygulama yaptığı yerlere gittiğini biliyoruz. Öte yandan, masaj hizmeti almak isteyen kişilerin bir kısmı bu işlemden tedavi olarak faydalanmak isterken; bir kısmı da sadece yorgunluk atmak, rahatlama için masaj tekniğini kullanıyor. Ama öyle ya da böyle masaj yapmak birçok kişi tarafından kullanılan bir para kazanma yöntemi. Bugünkü konumuz da doğal olarak masaj yaparak para kazanmak. İsterseniz bu konu hakkındaki detayları aşağıdaki alt başlıklarımızda inceleyelim.

Masaj Yaparak Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?

Masaj Yaparak Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?Bu işi yapmayı düşünüyorsanız önceliğiniz hangi yöntemi kullanacağınıza karar vermek olmalıdır. Şu an, acaba ne gibi yöntemler, diye düşünüyor olmalısınız. O yüzden hemen konuya gireyim. Masaj yaparak para kazanmak denilince şu iki yöntemden bahsedebiliriz. Bunlardan birincisi, masaj salonu açmak; ikincisi ise evde masaj yapmak! Ülkemizde her iki yöntemin de kullanıldığını biliyoruz. Buna ek olarak, her iki yöntemin de kendine göre avantajları ve dezavantajları bulunmakta. Ama bunları aşağıdaki başlıklarımızda inceleyelim derim. İşte yöntemler hakkında öğrenmeniz gereken detaylar:

Masaj Salonu Açarak Para Kazanmak

Masaj Salonu Açarak Para KazanmakMasaj salonu açmanın öyle göründüğü kadar kolay bir iş olmadığını söyleyerek ayrıntıları anlatmaya başlayayım. Öncelikle böyle bir iş yeri açmak istiyorsanız, detaylı bir araştırma yapmanız gerektiğini bilmelisiniz. Detaylı derken, bu kelimeyi öyle laf olsun diye kullanmadığımın da altını çizmek isterim. Çünkü konu hakkında bilgi sahibi olsanız bile müşteri portföyünüz, vereceğiniz hizmetler, almanız gereken belgeler, çalıştıracağınız kişiler, gerekli ekipmanlar gibi pek çok alanda araştırma yapmanız gerekecek. Tabii sonradan hayal kırıklığı yaşamak istemiyorsanız!

Örneğin; masaj salonunuzu açacağınız yer seçimi, salonunuzun büyüklüğü, burada ne gibi hizmetler olacağı… Tüm bunları tek tek hesaplamalı ve işinizden ne kadar çok kazanç elde etmek istiyorsanız, salonunuza o kadar yatırım yapmalısınız. Tabii bu demek değil ki ilk etapta işinizi küçük ölçekli kurup sonradan büyütemezsiniz. Küçük bir daireyi masaj salonu haline çeviren ve daha sonra işini büyüten birçok girişimci olduğunu söyleyebilirim. İlaveten, yapmış olduğu yatırımda alacağı riskleri minimize etmeye çalışan girişimciler için küçük ölçekli bir işle başlamak gayet mantıklı olacaktır. Ama ister küçük düşünün, ister büyük; bu işte göz ardı etmemeniz gereken en önemli faktör araştırmadır. Etrafınızdaki başarılı masaj salonlarının çalışma sistemlerini araştırmalı, rakiplerinizin ne kadar güçlü olduğunu bilerek adımlarınızı buna göre atmalısınız.

İlginizi Çekebilir:
Dünyanın En Lüks 10 Sağlık Merkezi

Masaj salonu açmak için gerekli belge ve izinlerinizin tam olması daha sonradan başınızın ağrımaması için gereklidir. Ayrıca masaj salonunuzun reklamı için de iyi bir bütçe ayırmalısınız. Çünkü insanları hizmetinizden haberdar etmek, reklam unsuruna gereken önemi göstermeniz gerekmektedir. Salonunuzun dekorasyonunu, işletmenizde kullanacağınız ekipmanları ve bunun gibi detayları da modern ve kaliteli ürünlerle yapmalısınız. Ayrıca temizlik, konfor gibi unsurları da tam olarak sağladığınızdan emin olun. Zira insanlar size rahatlamak için para ödeyecek ve hiç kimse kirli, soğuk, sıcak, gürültülü bir ortamda masaj hizmeti almak istemez.

Verdiğiniz hizmetle, hizmetin verildiği mekan arasında insanı rahatsız etmeyen bir uyum olmalı. Eğer bu alanda kendi zevkinize güvenmiyorsanız dış kaynaklardan faydalanmayı deneyebilir, iç dekorasyonunuzu alanında uzman birilerine yaptırabilirsiniz. Sonuçta kendi işinizin patronu oluyorsunuz ve hangi işin altından kalkıp hangisinden kalkamayacağınızı sizden daha iyi bilebilecek biri yoktur. Bu yüzden, masaj salonunuzu açmadan önce her türlü olasılığı hesaplarsanız, siz de bu sektörden para kazananlar arasına katılmış olursunuz.

Evde Masaj Yaparak Para Kazanmak

Evde Masaj Yaparak Para KazanmakMasaj yaparak para kazanmak için kullanabileceğiniz yöntemlerden bir tanesi de evde masaj yapmak. Evet, bu sektörden evde çalışmanın verdiği keyfi yaşayarak para kazanmanız da mümkün. Tabii bunun için bazı koşulları sağlamanız gerektiğini bilmelisiniz. Sonuçta masaj yapabileceğini düşünen herkes, bu yöntemi kullanamaz. Zira masaj yapabilmek için gerekli eğitimi ya da sertifikayı almış olmalısınız. Ayrıca bu belgeye sahip olsanız bile evden çalışmak için ilgili kuruluşlardan bazı özel izinleri almanız gerekiyor. Tüm bunları araştırıp gereken tüm evrakları temin ettikten sonra para kazanmak için ilk adımınızı atmış oluyorsunuz.

Tavsiye Ederiz:
Evde Terzilik Yaparak Para Kazanmak

Evde masaj yaparak para kazanmak için evinizin bir veya birkaç odanızı çalışma alanınız haline getirmelisiniz. Masaj sırasında kullanacağınız yağları, esansları, özel taşları tedarik etmeli, müşterilerinizin kendini rahat hissedeceği bir alanda hizmet vermelisiniz. Bu aşamalardan sonra yapmanız gereken, kendinize bir site açarak verdiğiniz hizmetlerin reklam ve tanıtımını yapmak. Ayrıca reklam konusunda sosyal medya hesaplarınızdan da faydalanabilirsiniz. Bir tane müşteri bulduğunuz zaman gerisi çorap söküğü gibi gelecektir.

Kimler Masaj Yaparak Para Kazanabilir?

Kimler Masaj Yaparak Para Kazanabilir?Masaj konusunda eğitim almış kişiler bu alandan rahatlıkla para kazanabilir. Buna ek olarak masaj alanından para kazanmak için hangi yöntemi izleyeceğiniz de bu sorunun cevabını etkileyecektir. Örneğin; evde masaj yaparak para kazanmak istiyorsanız, masöz ya da masör olmanız ilk kuraldır. Ama masaj salonu açarak para kazanacaksanız, elinizde belli bir sermaye olması ve gereken tüm belgelere sahip olmanız gerekmektedir. Ayrıca işletme yeteneğinizin olması da sahip olmanız gereken özellikler arasındadır. Sonuçta bu iş için en belirgin kural, masaj konusunda eğitim almış olmanızdır. Eğer siz de bu para kazanma yöntemini kullanmak istiyorsanız, ilk işiniz eğitim alabileceğiniz kursları araştırmak olmalıdır.

Masaj Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Masaj Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?Bu işten ne kadar para kazanacağınız hangi yöntemi izleyeceğinize bağlı olarak değişkenlik gösterecektir. Örneğin; bir masaj salonu açmaya karar verdiniz diyelim. Salonunuzda ne gibi ayrıcalıklar olduğu, farklı hizmetler verip vermediğiniz, reklamınızı ne kadar iyi yaptığınız gibi faktörler kazancınıza direkt olarak etki edecektir. Diğer taraftan evde masaj hizmeti verdiğinizi düşünün. Kaç tane müşterinizin olduğu ve ne kadar iyi hizmet verdiğiniz, cebinize girecek para miktarını belirleyecektir. Ancak her halükarda şunu bilmelisiniz ki bu yöntem gerçekten standartların üzerinde kazançlar sağlamaktadır.

Evde masaj hizmeti vererek aylık 2000-3000 lira kazanan çok sayıda profesyonel masöz-masör var. Sonuçta masaj yaptıracak kişiler gelir seviyesi yüksek olan gruplardan oluşmaktadır. Bu kişiler emin olun ki iyi hizmet aldıkları zaman keselerinin ağzını açmaktan çekinmezler. Yani eğer hala masaj yaparak para kazanabilir miyim diye düşünüyorsanız, bu sorunun cevabının büyük harflerle “evet, elbette, tabii ki, kesinlikle” gibi kelimeler olduğunu bilmesiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.