Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Evde Terzilik Yaparak Para Kazanmak

Evde terzilik yaparak para kazanmak hakkında neler biliyorsunuz? Eğer el yeteneğiniz ve terzilik merakınız varsa, bilinmesi gerekenleri öğrenmelisiniz!
Evde Terzilik Yaparak Para Kazanmak
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Evet hanımlar, evde boş boş oturma zamanı çok ama çok gerilerde kaldı. Boş boş derken, sakın bana kızmayın. Çünkü günlük ev işleri, çocukların bakımı, market alışverişi gibi konularla ne kadar meşgul olduğunuzu tahmin edebilirim. Neticede bir kadının dilinden en iyi anlayacak kişi, yine bir kadındır değil mi? Elbette, öyledir! Ama şunu da kabul etmeliyiz. Ev hanımları olarak eğer istersek kendimiz için bolca boş vakit yaratabiliyoruz. Sabah erkenden kalkıp, tüm işlerimizi ustalıkla hallediyor ve konu komşuya çaya kahveye gidiyoruz. Yapmıyor muyuz, yapıyoruz!

Peki, arta kalan zamanımızda neden kendimiz ve ailemiz için iyi bir şeyler yapmayalım? Neden evimize katkı sağlayacak bir girişimde bulunmayalım? Bunun için yetersiz miyiz? Cevap: tüm dillerde “hayır”! Zira dünya üzerindeki hiçbir kadının “ben yetersizim” biçiminde bir cümle kuracağına ihtimal vermem. O halde ne yapmalıyız? Daha iyi yaşam standartlarına kavuşmak ve kendimizi şu andakinden çok daha iyi hissetmek için adım atmalıyız. Nereye mi adım atıyoruz? Tabii ki günümüzün mutlak gücü olan paraya doğru büyük bir adım!

O kadar lafın içerisinde paraya karşı ayrıca dikkat kesildiğinizi düşünüyor ve devam ediyorum. Evet, ev hanımları, isterseniz hepiniz para kazanabilirsiniz. Sizin için el işi ve örgü yaparak para kazanmak, yemek yapıp satmak, dikiş dikmek mümkün ve çok basit. Ya da ev hanımlarından ziyade, isteyen herkes desem daha doğru olur. Ama şunu da eklemeden geçmeyeyim. Burada ev hanımları diye seslenmemin nedeni, birazdan anlatacağım para kazanma yönteminin ev hanımları için daha uygun olması. Biliyorsunuz, her kesime göre farklı iş olanakları, farklı kazanç kapıları vardır. Kimileri internetten yatırım yaparak para kazanmayı tercih ederken, kimileri el becerileri ile ek gelir elde etmeye çalışır. Ancak hiç kimse bana uygun bir para kazanma yöntemi yoktur diyemez. Çünkü emeklilere uygun ek iş fikirleri mevcut! Önce bu konuda bir anlaşalım. El sıkıştığımızı düşünüp, daha çok ev hanımlarının yapabileceği bir iş olan evde terzilik yapma hususunda konuşmaya başlayalım.

Evde Terzilik Yaparak Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?

Evde Terzilik Yaparak Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?Eğer bu işlere el yatkınlığınız varsa ki ülkemizdeki çoğu ev hanımının bir usta gibi dikiş nakış yapabildiğini biliyoruz, siz de evinizde terzilik yaparak para kazanmayı düşünebilirsiniz. Peki, evde terzilik yapmak için nelere dikkat etmeniz gerekiyor? Hemen başlayayım. Terzilik yapmak istiyorsanız bir dikiş makinenizin mutlaka olması gerekiyor. Ve zaten çoğu kadının ufak tefek işler yaptığı dikiş makineleri olduğunu biliyoruz. Ama yoksa da her bütçeye uygun dikiş makinesi bulunuyor. Ne demişler kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez, değil mi? Sonuçta evde geçen zamanınızı boş yere harcayacağınıza dikiş makinenizin başında oldukça kazançlı zamanlar geçirebilirsiniz.

Ekstra Dikiş Bilgisine Sahip Bayanlar İlginizi Çekebilir:
Kostüm Dikerek Para Kazanmak

Öte yandan, terzilik konusunda hiç bilgisi olmayan bayanlar bile, belediyelerin, halk eğitim merkezlerinin düzenlediği kurslara katılarak, kısa zaman içerisinde kendilerini yetiştirebilirler. Zaten el beceriniz varsa, kısa bir acemilik döneminden sonra maharetinizi göstereceğinizden eminim. Buna ek olarak, terzilik yapmanın birçok farklı yolunu deneyebilirsiniz. Mesela, pantolon paçası, daraltma, kısaltma, fermuar dikme gibi işler üzerine yoğunlaşabilirsiniz. Zira sadece bu işleri yapsanız bile iyi bir ek gelir kaynağı bulmuş olursunuz. Ayrıca işi biraz daha ilerletmek isteyen bayanlar, sipariş üzerine elbise, etek, tunik gibi kıyafetler üzerine yoğunlaşabilirler. Etrafınızdaki ev hanımları, özellikle de istediği gibi bedenine uygun kıyafet bulamayanlar, bir süre sonra kapınızı aşındırmaya başlayacaktır. Bundan emin olabilirsiniz.

Evde terzilik yaparak para kazanmak istiyorsanız, evinizin bir odasını bu iş için ayırmalısınız. Tabii yeterince boş alana sahip değilseniz, odalarınızdan birinin ufak bir bölümünü de kullanabilirsiniz. Ancak zamanla ne kadar çok parça, kumaş, iplik çıktığını görecek ve alanınıza sığamayacaksınız. Bu yüzden küçük bir odayı, kendi işleriniz için ayırmanız yararınıza olacaktır.

Kimler Evde Terzilik Yaparak Para Kazanılır?

Kimler Evde Terzilik Yaparak Para Kazanılır?Önce cinsiyet konusunda anlaşalım. Ki yazının başından beri bayanlar diye seslendiğim düşünülürse, burada erkekleri elediğimi anlarsınız. Biliyorum, terzilik yapan birçok erkek var. Ancak burada evde terzilik yapmaktan bahsettiğim için, erkekleri konuya dahil etmiyorum. Yani düşünsenize, boş zamanlarında paça kısaltıp, pantolon daraltan bir Türk erkeği görebilir miyiz? Neredeyse imkansız! İşte bu nedenden dolayı, evde terzilik yaparak para kazanmak ağırlıklı olarak ev hanımlarının kullanabileceği bir yöntemdir. Tabii çalışmayan bayanlar ve hatta öğrenciler bile bu yöntemi kullanarak para kazanabilirler. Yeter ki terzilik yeteneği ile para kazanma isteğiniz, birazcık da boş vaktiniz olsun. Tüm uygun şartlar sağlandığında, bir dikiş makinesi gibi tıkır tıkır cüzdanınıza işleyeceğiniz paralarınızı bekleyebilirsiniz.

Evde Terzilik Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Evde Terzilik Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?Eminim siz de pantolon paçası yaptırmış ya da etek boyunuzu kısaltmışsınızdır. Eğer yaptırmadıysanız bile, terzi fiyatlarının ne kadar yüksek olduğunu mutlaka duymuş olmalısınız. Düşünsenize, geçenlerde eteğimi bir parmak daraltması için terziye verdim. Ve benden istediği ücret 10 liraydı! Kısacası terzilik ücretleri için ateş pahası diyebiliriz.

Siz de kendi apartmanınıza uygun fiyata terzilik yaptığınızı yayarsanız, kısa zaman içerinde önünüzde dağ gibi bir pantolon yığını oluşacağından emin olabilirsiniz. Mesela, standart bir terzi 10 lira işçilik ücreti alıyorsa siz 8 lira alın. Bu şekilde bile ne kadar çok kar yaptığınıza şaşıracaksınız. İyi bir müşteri kitlesi edindikten sonra ise, dilerseniz ücretinizi artırabilirsiniz. Neticede, biraz emek verirseniz bu işten iyi para kazanırsınız.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın